Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Режим свідомо обвалює гривню, щоб імітувати виконання бюджету

17 лютого 2014, 16:18

На тлі політичного протистояння розмови про економічну ситуацію в країні відійшли на другий план. І лише стрімкий обвал національної валюти заставив суспільство знову звернути увагу на катастрофічний стан української економіки.

Крім падіння гривні, маємо ще одну міну сповільненої дії, яка ось-ось вибухне. Йдеться про виконання цьогорічного бюджету. Напевно, всі помітили, що сьогодні вже 17 лютого, а ніде досі немає інформації про виконання державного і місцевих бюджетів за січень. Чому Мінфін не оприлюднює ці дані? Очевидно, тому що бюджети не просто не виконуються. Є інформація, що вони не виконуються навіть на половину. Що це означає? Це означає, що найближчим часом постане питання виплати заробітної плати бюджетникам і питання виплати пенсій (оскільки Пенсійний фонд в нас дотується з Державного бюджету).

Звичайно, що влада буде і надалі намагатися звинувачувати у своїх економічних провалах Майдан. Але я нагадаю ті фактори, які протягом трьох останніх років поступово вели до краху фінансової системи країни. Це – довготривале скорочення промислового виробництва, падіння ВВП, відсутність належних інвестицій в конкурентоспроможні галузі української економіки, ігнорування потреби модернізації основних засобів виробництва, орієнтація на співпрацю з нестабільними ринками країн Митного союзу, нищення малого та середнього бізнесу. За такої економічної політики девальвація гривні була лише питанням часу.

Ще під час ухвалення Державного бюджету на 2014 рік "Свобода" звертала увагу на те, що запланована в ньому норма статті 15, яка зобов'язує Нацбанк перерахувати до держбюджету 22,8 млрд. грн., стимулюватиме девальвацію національної валюти. Проте якщо раніше режим був готовий кидати останні золотовалютні резерви на стабілізацію курсу гривні, то на сьогодні бачимо абсолютну бездіяльність Нацбанку. Очевидно, що владна вертикаль вирішила використати слушний для себе момент і елементарно дозволяє безконтрольну девальвацію, пояснюючи це "політичною нестабільністю". Одночасно операції на валютному ринку миттєво збагачують структури, що мають доступ до необмеженого фінансування. Прізвища власників цих компаній добре відомі всій країні.

Девальвація гривні і майбутня інфляція вигідні владі ще й тому, що за допомогою цього примітивного інструменту уряд буде імітувати виконання бюджету.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів задекларував необґрунтоване зростання доходів державного та місцевих бюджетів, що є фікцією, оскільки показники соціально-економічного розвитку України, які брали до уваги при розрахунку показників державного і місцевих бюджетів, не відповідали очікуваним результатам за підсумками року і є необґрунтовано завищеними.

Заплановане в бюджеті підвищення розмірів мінімальної заробітної плати та посадового окладу, так само, як і інші соціально важливі видатки, 2014 року неможливо буде виконати через неповне виконання дохідної частини бюджету внаслідок необґрунтованого завищення податкової бази. Більше того, значне завищення дохідної частини державного бюджету призведе до того, що місцеві бюджети не зможуть у повному обсязі отримати дотацію вирівнювання з держбюджету, від чого, своєю чергою, залежать майже всі місцеві бюджети країни.

Постає запитання: яким чином держава збирається виконати заплановане збільшення бюджету, якщо минулого року дохідну частину державного і більшості місцевих бюджетів не виконано, а будь-які передумови для економічного зростання в країні відсутні? Очевидно, що їхнє виконання можна буде "забезпечити" лише шляхом інфляційних процесів, які неодмінно будуть спричинені девальвацією і друком гривні.

Отже, є всі підстави стверджувати, що девальвація гривні була плановою. З одного боку – мільярдні надприбутки "сім'ї", з іншого – подальше зубожіння українців, зупинити яке не зможуть уже жодні "соціальні ініціативи".

У цьому зв'язку цікаво було би дізнатися від уряду:

- як він все ж таки будете виконувати необґрунтовано надутий державний бюджет? За рахунок чого виконуватиме свої "соціальні ініціативи"?

- якщо за рахунок запозичень, які заплановано залучити (нагадаю, що це 163,5 млрд. грн., згідно з Програмою управління держборгом на 2014 рік), то якими є джерела запозичень? Простіше кажучи, хто дасть ці 163,5 мільярди?

- чому уряд і НАК "Нафтогаз України" не погашає борг за природний газ і коли борг буде погашено? Питання є актуальним, бо уряд знову вирішив поповнити статутний капітал НАК "Нафтогаз" на 11 млрд. грн.

- чому підприємства, яким НАК "Нафтогаз України" відпускає газ, не платять за нього, а за це вимушена платити держава за рахунок внутрішніх запозичень?

- назвіть власників підприємств, які не платять за газ? Для них уже знизили ціну до 268,6 дол. за 1000 куб. м. То що, вони і за цією ціною не будуть платити?

Ми вимагаємо від влади:

- по-перше, припинити сіяти паніку на валютному ринку держави та зупинити перекладання відповідальності за стан фінансової системи на суспільство, при цьому звільняючи від відповідальності справжніх винуватців тієї ситуації, що склалася на сьогодні;

- по-друге, зобов'язати Нацбанк негайно втрутитися в ситуацію й почати виконувати свої безпосередні обов'язки. І передусім припинити мільярдні рефінансування "ручних" банків, які створюють ажіотаж на валютному ринку, здійснюючи валютні махінації і отримуючи надприбутки від цих операцій. Чи вони просто виводять капітали за кордон?

- по-третє, визначитися з надійним і стабільним зовнішнім фінансовим джерелом, яке не лише дозволить вивести українську економіку з цього катастрофічного стану, а й поставити її на інноваційні рейки.

powered by lun.ua
Коментарі — 32
Wladimir2008 _ 26.02.2014 06:41
IP: 74.125.181.---
Всім! ЧИТАТИ, ДИВИТИСЯ!
"У той час, коли вбивали людей і почався штурм, народні депутати від Свободи сховалися в готелі "Україна", а саме Швайка, Кириленко, Кошулинський, Фаріон. Всі вони, коли заносили поранених в готель пів години не хотіли виходити з номерів, тільки після того, як Перша незалежна жіноча сотня з криками вивела їх до народу. Депутати пили каву і дивилися на те, як жіноча сотня допомагає носити поранених і просить допомогти знайти медикаменти і лікарів. Ірина Фаріон, засукавши рукава мила підлогу від крові. Гламурні депутати-мужики, ті що здали КМДА в начищених туфельках продовжували пити каву після чого знову сховалися в номери".
Опубліковано в газеті: "Під прицілом", стаття "Коли в Києві вбивали людей, волинського нардепа бачили в готелі". На Ю-Тубі теж є це відео, назва: "Когда убивали людей свободовцы прятались в номерах готе"
Tatyana Bocharova _ 20.02.2014 03:44
IP: 188.247.103.---
Якщо ви самі не взмозі вести перемови, то почитайте рекомендації (нище) від Віра Сили.

Ви вже втретє провалили переговори. Злили Майдан, а він вам мандат і не давав. Долучіть представників, знаючих, Майдану, а то знову життя людей віддано будуть задаремно.

Не забудьте Сеню взяти для читання, та й Кличка.
Татьяна Бочарова _ 20.02.2014 03:40
IP: 188.247.103.---
Віра Сила _ 20.02.2014 02:26
Яценюк представляє опозицію, і відповідає за переговори і перемир'я.
Але силовики сьогодні вирішили по своєму, а може в них такий наказ, стріляти і провокувати мирне населення.

Тому потрібно не просто домовлятись про перемир'я, а ще й про механізм його контролю.
Як? Який механізм?
Спочатку потрібно виділити депутатів із влади і опозиції разом на кожну ніч.
Призначити старшими і відповідальними за ніч.
Вони мають право вночі віддавати накази консенсусом силовикам і Євро майдану.
Вони повинні охоронятись спільною охороною.
Пізніше
Представники обох сторін, спільно патрулюють місто
Пізніше спільно контролюють міліцію, беркут, СБУ, Прокуратуру, місця позбавлення волі...
Fl0ridor _ 18.02.2014 08:25
IP: 194.37.248.---
А чого ви за гривню переймаєтесь? Вам хіба не доларами заплатили за здачу КМДА?
Keith _ 18.02.2014 03:41
IP: 74.125.181.---
Пане Олеже, я хочу сказати Вам щодо Віче, яке ви проводите. Попереджаю. що Сєні я ніколи не вірила. Але ж ви теж не щирі – просто заговорюєте все, що можна. Ви дуже схожі на популіста, так багато не можна говорити про одне і теж 3 місяці.
Влад Байкал _ 18.02.2014 00:33
IP: 91.124.246.---
*Точно как тот ворюга базарный -залезет в чужой карман и орет на всю пэльку: дэржы Януковыча! Завалили Украину хрыстопродавци США и Ангелинки, пользуясь слепотой и ненавистью своих малэнькых бандэронят, благодаря своему технологичному круглосуточному набату по ушам дурэп-майданщиков, а теперь атамана восточного моззолястого пролетариата инфляцией попрекает. Нету всё-таки Бозеньки-как не крути, если таких идолов на Земле содержит. Скорее бы киевляне проснулись от бандеро-еврейского наркоза толстосумов = они, наивные, думают, что после ГРЕЧКИ от Лёни Черновецкого им на голову посыпется МАНАЯ небесная от ПЕТИ ПОРОШЕНКА или рукавицы боксерские от КЛИЧКОВ, или футболки белые с мордашкой и косой-бубликом от Юльки-аблигации? Как же! Индустриал- власть хоть и подворовывает понемногу, но сделала по отчетам спецов и с вертолетного обзора во сто крат больше. А эти болтуны-горлопаны только белые мешки для майдан-барикад грязной грязью набивать способны. Противно дальше обсуждать...*.
Георгий Сергацкий _ 17.02.2014 22:36
IP: 46.30.167.---
4.Проявлений муд-чества, в т.ч. и женского, не счесть. Майданизм-одно из них. Майданутые отличаются от муд-ков, обслуживавщих когда-то проституток, тем, что обслуживают Дядю Сэма, которому важна масштабность муд-чества. Ведь муд-к обладает поразительным свойством вовлекать в орбиту своего муд-чества огромное количество народа.
Подробнее см. "копипаста:муд-к".
Георгий Сергацкий _ 17.02.2014 22:36
IP: 46.30.167.---
ГРАЖДАНЕ МУД-КИ!
В инете есть все. И про вас тоже.
1.Муд-к-чеповек, идущий неправильным путем. Синонимы: ганд-н, агрессивное чмо. Это человек, который своей жизнедеятельностью вторгается в зону комфорта и безопасности других людей, т.е. такой дурак, от действий которого более страдают окружающие, чем он сам.
2.По Крылову это человек, который не понимает, что делает: усиленная идиотская деятельность, активное навязывание своего поведения другим. Настоящий, матерый муд-к легко и непринужденно способен изгадить результаты многодневной работы многих людей.
3.Обычный человек задумается, а муд-к будет оскорблен или сочтет, что это выпад против него или против человечества в целом.
В общем, бестолковость ввиду тупорыл-сти. Муд-к не означает-дурак. Как раз наоборот. Чаще всего муд-к достаточно умен, чтобы понять, что он муд-к.Он это понимает, тем не менее, никак не меняет своего отношения к окружающим, и ему это нравится. Поэтому он и муд-к.
Тімур Кондратюк _ 17.02.2014 22:03
IP: 93.126.104.---
nick7680:
було б цікаво почути від вас звіт про якісь здобутки. А то вже більше 2=х місяців очолюєте Майдан а ККД =0.
Чому на факельну ходу Ви могли вивести 20 тисяч в Києві, а на Грушевського основою був Правий Сектор та Самооброна МАйдану? де всі свободівці? Чому Свобода здала свої регіони?
"здобутки" ЄвроМайдану – це відсутність наслідків, що мали б місце, якби Майдану не відбулося... зокрема, Україна поки що уникнула "тайожний" союз... щодо "основи" Правого сектору та Самооборони, то у звітах МВС, ВО "Свобода" є синонімом названих організацій...
Lider_UKRAINY _ 17.02.2014 21:52
IP: 91.200.224.---
nick7680:
було б цікаво почути від вас звіт про якісь здобутки. А то вже більше 2=х місяців очолюєте Майдан а ККД =0.
Чому на факельну ходу Ви могли вивести 20 тисяч в Києві, а на Грушевського основою був Правий Сектор та Самооброна МАйдану? де всі свободівці? Чому Свобода здала свої регіони?
А ОДА захоплюються самі по собі?
Тімур Кондратюк _ 17.02.2014 21:48
IP: 93.126.104.---
Александр Николаев:
Ув. Олег Ярославович. Могу понять зачем "свободовцы" потырили из здания КГГА сейфы, оргтехнику, ж/к телевизоры, медали, сувениры, ковровые дорожки, мебель и проч. Но зачем, объясните, им понадобилась пудра Гереги?
Не віриться, що ви нічого не розумієте... Очевидною є обставина, що багато пудри необхідно: нинішньому режиму, окремим політичним бізнес проектам, деяким індивіди умам... щоб пудрити мізки "лохторату", ... в т. ч. про "фашистську" "Свободу" та її представників, які "...потырили из здания КГГА сейфы, оргтехнику, ж/к телевизоры, медали, сувениры, ковровые дорожки, мебель и проч..."
Grandfather Drossel _ 17.02.2014 21:40
IP: 74.125.18.---
Александр Николаев:
Ув. Олег Ярославович. Могу понять зачем "свободовцы" потырили из здания КГГА сейфы, оргтехнику, ж/к телевизоры, медали, сувениры, ковровые дорожки, мебель и проч. Но зачем, объясните, им понадобилась пудра Гереги?
Звучит как признание:" Воровал все, кроме пудры.Потому и не понимаю... ")))
Микола Думич _ 17.02.2014 20:11
IP: 213.5.193.---
Тотально зсучене "національно-патріотичне середовище", – в Голодомори недоїдених недоїдків, – завжди очевидно і однозначно об'єднував із власними морителями-недолюдками, – нащадками гулагівських вертухаїв, – страх.
Патологічний і тваринний страх перед Тимошенко.
Навіть в часи її ув'язнення боятися вони не переставали ні на секунду.
Мушу віддати їм належне: знають кого боятися...
Микола Думич _ 17.02.2014 20:11
IP: 213.5.193.---
Ваша проблємка в тому, що вами всенароднообрані (і влада, і "Оопозиція") ризикують втратити величезні купи вашого бабла.
Вами ж закрита Тимошенко ризикує втратити тюремну камеру і знайти мегавідповідальність за цю територію російського феодалізму, фактично без економіки, без кваліфікованих найманих, зате з астрономічними обсягами успішно вкраденого і позиченого.
За долю мільйонів від злиднів озвірілих злидарів...
Єдинореальний шлях – від Тимошенко.
Все інше – від лукавого.
Тупі спроби вчергове розвести тупих, наївних і неляканих лохів.
Питання в тому, чи залишилися вони лохами і, якщо так, то наскільки тупими.
І – неляканими...
nick7680 _ 17.02.2014 19:39
IP: 37.229.108.---
було б цікаво почути від вас звіт про якісь здобутки. А то вже більше 2=х місяців очолюєте Майдан а ККД =0.
Чому на факельну ходу Ви могли вивести 20 тисяч в Києві, а на Грушевського основою був Правий Сектор та Самооброна МАйдану? де всі свободівці? Чому Свобода здала свої регіони?
Ирина Комиссарова _ 17.02.2014 17:56
IP: 92.49.221.---
Foreigner: Та Ви просто озлоблена і не дуже грамотна (вибачте) людина,по ТРИДЦЯТЬ а не ТРИНАДЦЯТЬ срібників написано в БІБЛІЇ,читайте її уважніше,а за смерті нашіх ГЕРОЇВ ще ой як прийде розплата,та така,що їм і не снилось у самому страшному сні.Дуже Вас прошу не відповідати.Спочатку назвіться справжднім своїм іменім,а не ховайтеся за назвою американської рок групи,співучій Ви не наш.
Foreigner _ 17.02.2014 17:37
IP: 74.125.181.---
Igor_Tseitlin:
У Вас стандартний набір висловлювань і штампів активіста Антимайдану. Тепер у партію "Свобода" подалися? На президентські відкати за злив Майдана тепер тут краще платять?
Foreigner _ 17.02.2014 17:34
IP: 74.125.181.---
Ирина Комиссарова:
Вибачте, Вам як людині яка увійшла з Олегом в долю видніше... Може дійсно тридцять срібників Вам з Олегом накатили. То виходить така Ваша ціна за душі полеглих на Грушевського
Александр Гальченко _ 17.02.2014 17:28
IP: 74.125.181.---
@- назвіть власників підприємств, які не платять за газ?@ – слушне запитання!
Ирина Комиссарова _ 17.02.2014 17:16
IP: 92.49.221.---
Foreigner:
А Ви,дражий друже,самі бачили як йому платили? Чі почули пліткі на ИНТЕРІ? Чи може самі приймали участь в Антімайдані,а Вам не доплатили ті ТРИДЦАТЬ (а не тринадцять!!!) срібників?
Igor_Tseitlin _ 17.02.2014 17:16
IP: 193.19.152.---
Foreigner: Шёл бы лучше работал, чем сидеть и писать всякую проплаченную чушь. Ты-то сам веришь в то, что пишешь? Какой-то стандартный набор фраз-штампов.
Victor Protasov _ 17.02.2014 17:14
IP: 74.125.17.---
Александр Николаев:
Сколько там той пудры было? 20 литровая канистра? Если забрали пудру, то почему не забрали тушь и прокладки?
Foreigner _ 17.02.2014 17:03
IP: 74.125.181.---
Ирина Комиссарова:
Тим Героям слава, яких застрелили на Грушевського і св'ятий обов'язок помсти за кров яких Ваш Олег продав за тринадцять срібників?
mykasiev _ 17.02.2014 17:02
IP: 93.72.163.---
Тут варто згадати те, що бюджет було фіктивно прийнято за участі\бездіяльності зазначеного у тексті ВО. Жодних дій по скасуванню цього "надутого бюджету" помітно не було. Взагалі те що відбувається зараз мало б статися ще у грудні, якби хтось не отримав з РФ позику під виставу на тему "русофобії" та повалення памятника. Зараз грошенят не дають, бо "вистава" йде не за сценарієм. Нема в НБУ чим "втручуватися" але й якщо зупинити рефінансування – то й банки стануть недієздатними – адже кошти вкладників вже пішли на родинні "інвестиції".

"Надійне і стабільне фінансове джерело" є не лише зовнішнє – а й внутрішнє – лише под Євро покрали десь мільярдів 10. Але ж тема з поверненням покраденого "нецікава" – як можливо зрозуміти. Цікава тема перекредитувати покрадена – " під революцію"? Чи не це основне "завдання" оо?
Александр Николаев _ 17.02.2014 17:00
IP: 74.125.18.---
Ув. Олег Ярославович. Могу понять зачем "свободовцы" потырили из здания КГГА сейфы, оргтехнику, ж/к телевизоры, медали, сувениры, ковровые дорожки, мебель и проч. Но зачем, объясните, им понадобилась пудра Гереги?
ONLINE
Мовне питання191 Зеленський76 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter