Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Маємо захистити українських споживачів від неякісних російських товарів

31 березня 2014, 15:40

Скерував запит в.о. Голові Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів В.А. Вільчинському щодо необхідності вжиття дієвих заходів задля убезпечення вітчизняних споживачів від неякісних російських товарів, реалізація яких здійснюється в нашій державі.

Враховуючи звернення громадськості, особливе занепокоєння викликає напружена ситуація, яка склалася на ринку України щодо реалізації російських товарів. Грубі порушення прав споживачів під час реалізації російських товарів на території України, їхня масовість та суттєвість шкоди, яку вони завдають громадянам нашої держави, наочно свідчать про необхідність вжиття дієвих заходів з убезпечення українських споживачів.

Особливо в умовах сьогодення непокоїть збільшення кількості порушень, що скоюються у торговельних мережах, адже більшість російських товарів нині не відповідають нормам українського законодавства. В першу чергу, це стосується невідповідності російських товарів вимогам Закону України "Про захист прав споживачів", Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів", Технічного регламенту щодо правил маркування харчових продуктів, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 28.10.2010 N487, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 лютого 2011 р. за N183/18921, правил торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами.

Аналіз суб'єктивних причин зазначених порушень переконливо вказує на те, що у більшості випадків передумовою до їхнього вчинення є ігнорування російськими товаровиробниками і недобросовісними вітчизняними торговельними мережами вимог чинного законодавства України з метою отримання надприбутків шляхом неподання відповідної інформації та фактичного введення в оману громадян нашої держави.

Однією з ймовірних суб'єктивних причин, що призводять до порушень прав споживачів російськими виробниками та торговельними підприємствами, є повна зневага до української держави, ігнорування вимог українського законодавства та впевненість, що матеріальна вигода буде мати вирішальний вплив на ухвалення рішень на вітчизняному споживчому ринку.

Відповідно до ст.42 Конституції України, держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів.

Відповідно до п.3. Керівних принципів для захисту інтересів споживачів, прийнятих Генеральною Асамблеєю ООН 09.04.1985, ці керівні принципи спрямовані на задоволення таких законних потреб:

a) захист споживачів від шкоди їхньому здоров'ю і безпеці;

b) сприяння економічним інтересам споживачів і захист цих інтересів;

c) доступ споживачів до відповідної інформації, необхідної для компетентного вибору відповідно до індивідуальних запитів і потреб.

Згідно з п.7 зазначеної Резолюції Генеральної Асамблеї ООН, як до місцевих, так і до імпортованих товарів та послуг мають застосовуватися керівні принципи захисту інтересів споживачів, зокрема передбачені п.20 Резолюції (рекламна і торгова практика мають відповідати принципу справедливого обслуговування споживачів і правовим вимогам. Це вимагає надання інформації, необхідної споживачеві для ухвалення компетентних і незалежних рішень, а також заходів щодо забезпечення правдивості інформації, що надається).

Відповідно до статті 4 Закону України "Про захист прав споживачів", споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на захист своїх прав державою, належну якість продукції та обслуговування, необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про продукцію, її кількість, якість, асортимент, а також про її виробника (виконавця, продавця).

Згідно з вимогами статті 38 Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів", який набув чинності 24.01.1998, забороняється обіг харчових продуктів, етикетування яких не відповідає цьому Закону та відповідним технічним регламентам. Усі харчові продукти, що перебувають в обігу в Україні, етикетуються державною мовою України та містять у доступній для сприймання споживачем формі визначену зазначеною статтею інформацію.

Відповідно до положень статті 40 Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів", забороняється імпорт харчових продуктів, які є небезпечними, непридатними до споживання, неправильно маркованими або такими, що не відповідають технічним регламентам або санітарним заходам.

Водночас, незважаючи на зазначене, російські виробники спільно з основними торговельними мережами, брутально порушуючи права українських споживачів, ігнорують вимоги чинного законодавства.

Враховуючи наведене, керуючись ст. 16 Закону України "Про статус народного депутата України", –

ПРОШУ:

1. Розглянути зазначене звернення та вжити невідкладних заходів щодо захисту української держави та унеможливлення потрапляння зазначеної продукції на ринок України.

2. Невідкладно здійснити перевірку всіх російських товарів, що реалізовуються станом на сьогоднішній день у торговельних мережах України, що в подальшому стане підставою для забезпечення стабільного розвитку нашої держави.

3. Про результати розгляду звернення прошу повідомити мене та заявників у встановлений законодавством строк.

powered by lun.ua
Коментарі — 108
Leonid Pidchybii _ 06.04.2014 21:43
IP: 94.232.211.---
Психологічний портрет Ліліпуті. Аналітичні матеріали політичного психолога
zemlj. blogspot. com /2014/03/ blog-post _697. html
Складений свого часу й поширений "Психологічний портрет Яйцевінковича"
викликав неабияку цікавість. Його формулювання, а особливо висновки й прогнози поведінки виявилися правильними. Я не знаю, чи використовував хтось цю роботу, але подивіться, що сталося через три місяці з Яйцевінковичем. Тому, враховуючи такий успіх, ми презентуємо "Психологічний портрет Ліліпуті" й щиро сподіваємося, що з Ліліпутею через три місяці станеться те саме, що й з Яйцевінковичем.
Ostap Max _ 06.04.2014 14:19
IP: 78.111.186.---
РУССКИЕ ЛЖИВЫЕ "СПАСАТЕЛИ", КРЕМЛЕВСКИЕ КОРРУПЦИОНЕРЫ, ВЕРНИТЕ В ПЕНСИОННЫЙ ФОНД УКРАИНЫ УКРАДЕННЫЕ ЯНУКОВИЧЕМ МИЛЛИАРДЫ, КОТОРЫЕ НАХОДЯТСЯ В РОССИЙСКИХ БАНКАХ.
Ostap Max _ 02.04.2014 02:18
IP: 95.111.251.---
Суть Времени!
От Путинского коррупционного бюро:
Украину ждет от путиновской России политика дерзкого цинизму: провокации и спецоперации диверсантов и сепаратистов, постоянные угрозы и очернительство украинских властей, чтобы населенние Юго-Востока вышло на поклон царю-самозванцу, а он провел "крымский сценарий".
Западу приготовленно иное "блюдо": блеф,шантаж и "кидалово".Или словами Путина:как говорят в интелегентных кругах России, - "кинул".
Крым ждет большая коррупционная стройка, где под ура-патриотизм будут выкачены миллиарды долларов из российской казны.В Крыму будет самая большая военная база и построены дворцы для Путина и членов его коррупционного бюро на всем ЮБК (Южном берегу Крыма), - дачный кооператив "Крымское ОЗЕРО".
Коля Кочмар _ 01.04.2014 20:05
IP: 141.138.98.---
Захистіть нас українців від ваших шмарклів. Чому якщо людина не з'явиться на роботі більше 3 годин її звільнять, а якщо це депутат то він може не з'являтись роками – законопроект "в студию", не з'явився без поважної причини до побачення.
Uruz _ 01.04.2014 12:00
IP: 94.153.48.---
тягнибакс просит денег на армию у США. Ганьба, лучше бы попросились в НАТО, но тогда они не смогут поиметь ничего финансово, вот печаль
Старий Снайпер _ 01.04.2014 10:50
IP: 176.36.215.---
Захист від неякісних товарів, на справді, не вельми яка важка річ. В кінці-кінців споживач це зробить своїм власним гаманцем, просто не купив неякісне. А от що робити з "неякісними" політиками, слова і справи яких дуже різняться? І зробити з такими політиками ми зараз нічого не в змозі. Бо для заміни "неякісних" політиків на "якісних" відсутні жодні закони... Пане Тягнибок, ви як себе позиціонуєте? Без сумнівів серед якісних?
Петр Маконов _ 01.04.2014 10:07
IP: 37.54.195.---
Откажемся от автоматов калашникова, визьмемо палки та гиляки
Петр Маконов _ 01.04.2014 10:05
IP: 37.54.195.---
Откажемся от автоматов калашникова, визьмемо палки та гиляки
Ostap Max _ 01.04.2014 00:21
IP: 80.64.90.---
Кто-то слышал, чтобы Ярош официально выступил против агрессора Путина, диверсантов и провокаторов Кремля, агента ФСБ Медведчука, мерзавца Суркова и прочих кремлядей из Путинского коррупционного бюро? Почему Ярош молчит?
МУДАКИ С "ПРАВОГО СЕКТОРА" НЕ ДИСКРЕДИТИРУЙТЕ ИДЕИ МАЙДАНА! Не будьте платными титушками Кремля!
Если Аваков не прав, подавайте на него жалобу в прокуратуру, Верховный Совет, но не служите агрессору Путину!Не служите провокаторам Кремля!
Патриоты Украины служат в Национальной гвардии, а провокаторы и диверсанты служат Путину и агенту ФСБ Медведчуку!
Andre Domba _ 31.03.2014 21:56
IP: 74.125.17.---
Понемногу публичной становится биография лидера "Правого сектора" Дмитрия Яроша.

- Дмитрий Ярош до 25 февраля 2014 года был помощником-консультантом народного депутата Валентина Наливайченко – нынешнего главы СБУ, – написал в "Фейсбук" журналист Мустафа Найем.

Эту информацию "Комсомольской правде в Украине" подтвердили и в пресс-службе главы СБУ.

- Да, действительно. Дмитрий Ярош с 1 апреля 2013 года до конца депутатской каденции Валентина Наливайченко был его помощником, – сказала пресс-секретарь главы СБУ Екатерина Косарева. – Он был одним из 21 помощников народного депутата, законодательно разрешенных законом.

При этом Косарева не уточнила, насколько Ярош был активным помощником, и насколько он был приближен к Наливайченко.

пом,ятаєте в2005 ПРИ ЮЩЕНО БУВ ТАКИЙ ГОЛОВА НАФТОГАЗУ І ОДНОЧАСНО ГОЛОВА КОНГРЕСУ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ-ЛЬОША МЕРСЕДЕС-ОЛЕКСІЙ ІВЧЕНКО-НАПЕВНО ПРИЙШЛА ЧЕРГА МОЛОДИХ-ЯРОША-ТИМ БІЛЬШЕ ЩО БОСИ У НИХ ОДНІ ФІРТАШ і путін
Робін Гуд _ 31.03.2014 21:36
IP: 188.230.40.---
Josef Svejk:
Ви вже Крим від України захистили.
====
дійсно, "захистили???", поставивши на посаду в.о. міністра оборони свого Швабодного висування, сухопутного адмірала, зрадника-капітулянта! Гидко офіцеру запасу мати за командира такого виняткового мерзотника!
Josef Svejk _ 31.03.2014 21:26
IP: 74.125.181.---
Ви вже Крим від України захистили.
Dima Samodurov _ 31.03.2014 21:24
IP: 5.248.82.---
Олег. Ну, не робіть шкоди як москалі то робили. Не відповідайте тим самим. Ви хочете бути вищим? – будьте. До чого мішати бізнес і політику? Якість товару залежить лише від конкуренції на ринку. Будьте чесним, – всі виробники, і наші і російські, зацікавлені в мінімальній собівартості товару, що, відповідно, тримає якість на межі допустимого. В умовах нормальної конкуренції, коли собівартість у всіх вже на мінімумі, виграти можна покращуючи якість. Це ЗАКОН економіки. Відповідно, треба дивитись чи всі механізми працюють щоби конкуренція була чесною. Чи всі механізми контролю якості ВСЕРЕДИНІ держави працюють. Так, зараз я з упередженням ставлюсь до російських товарів через біди що принесла Росія вцілому, як держава. Я просто не хочу мати з ними справу, нічого особистого, так би мовити. Та не треба пересмикувати. Якість багатьох наших товарів також посередня. Її також треба підвищувати спрощуючи вихід на ринок нових (наших в першу чергу) гравців.
Робін Гуд _ 31.03.2014 21:19
IP: 188.230.40.---
teres:
От, отруїтесь Ви пивом "Бальтіка", і до кого будуть претензії?
===
це пивко виробляється на українських потужностях і власник самої фірми зовсім не мацкальський
Робін Гуд _ 31.03.2014 21:16
IP: 188.230.40.---
Черговий недолугтй п у к від найголовнішого Швабодного фюрера! Жодної конкретики по російських виробниках чи підприємствах, які контролюються капіталом з паРаші...
Виталий Ященко _ 31.03.2014 20:57
IP: 46.118.45.---
Очень хорошее занятие для партии "Свобода". Это Олег как раз вам по плечу. Даю первую наколку. Возьмите любую пачку российского чая в пакетиках (название самое разное). В каждой пачке 4-6 пакетиков не чая, а каких-то прелых листьев. Это уже проверено не раз.
А политика, это пока не Ваше. Как говорил один киногерой – "попробуйте сначала на кошечках". А Ярошу и его соратникам по Пятому углу, посоветуйте пройти углубленный курс этики и эстетики. Может это снимет отпечаток "бандитского" шарма с их внешности.
Yurch _ 31.03.2014 20:24
IP: 82.193.99.---
Виталий Иваненко:
Я в январе жил в гостинице Центр...не люкс...но очень прилично...70$ с завтраком...а с дури, что хочете можно сламать
Такого типа номера в Крыму 25$.
Виталий Иваненко _ 31.03.2014 20:12
IP: 74.125.18.---
Yurch:
Я вас умоляю...в Липецке 120$???? Вы в Липецке то были???? маленький город...там люкс стоит от 50$...по Крыму не знаю...у меня матушка в пригороде Симферополя...спорить не буду...даже не узнавал
Вся Ваша информация легко проверяется по интернету. Например совдеповская гостиница "Липецк", где убитый номер стоит 3700 рублей, гостиница "Мэркури" номер стоит – от 4500 рублей, Люкс отель – от 3500 рублей. А Вы говорите 50 долларов, за 50 долларов на час может и пустят. Т.е. Крым по ценам даже с Липецком сравнить нельзя.
Я в январе жил в гостинице Центр...не люкс...но очень прилично...70$ с завтраком...а с дури, что хочете можно сламать
Виталий Иваненко _ 31.03.2014 20:07
IP: 74.125.18.---
teres:
Виталий Иваненко:
Лучше само собой Черниговским отравится

Слів нє защітан.
Не по-темі базікаєш.
Ну если тебя слили...значится обтикай и сохни
Yurch _ 31.03.2014 20:03
IP: 74.125.18.---
Я вас умоляю...в Липецке 120$???? Вы в Липецке то были???? маленький город...там люкс стоит от 50$...по Крыму не знаю...у меня матушка в пригороде Симферополя...спорить не буду...даже не узнавал
Вся Ваша информация легко проверяется по интернету. Например совдеповская гостиница "Липецк", где убитый номер стоит 3700 рублей, гостиница "Мэркури" номер стоит – от 4500 рублей, Люкс отель – от 3500 рублей. А Вы говорите 50 долларов, за 50 долларов на час может и пустят. Т.е. Крым по ценам даже с Липецком сравнить нельзя.
Vladu Narodu _ 31.03.2014 19:58
IP: 195.211.188.---
Если говорить о качестве продуктов питания, то одна отрава, что росийская, что украинская, что китайская. Просто – химия в безмерных количествах. Это уничтожение нации. Без системы народного контроля в этой сфере, как и в других сделать ничего не получиться. Бобло решает все! Нужна система и инструменты борьбы с преступлениями против человечности.
Yurch _ 31.03.2014 19:52
IP: 74.125.18.---
Понятно, что в России больше пенсии, зарплаты и т. д., но там и проживание дороже. Эти вещи ни кто не объясняет крымчанам. Только если начнут вводить жесткие санкции против России, только тогда можно отцепить российский балласт.
teres _ 31.03.2014 19:49
IP: 74.125.181.---
Виталий Иваненко:
Лучше само собой Черниговским отравится

Слів нє защітан.
Не по-темі базікаєш.
Райхер _ 31.03.2014 19:46
IP: 46.211.181.---
Надо вещи называть своими именами. Россия бесстыже всем навязывает что у нас фашисты у власти...

Так и нам надо: Мы отказываемся от российских товаров так как всё российское имеет инфицировано вирусом зла. Так как Россия раковая опухоль на теле планеты!
А все приежие из России должны проходить карантин то есть исцеляться от вируса зла и зомбирования.
Максим Гулевский _ 31.03.2014 19:45
IP: 188.130.219.---
Александр Миг:
Репрессивный аппарат в Украине работает на полную мощность, каждый день выдворяются иностранцы, в основном россияне, ежедневно Государственная пограничная служба Украины запрещает въезд сотне иностранцев. Любые выступления несогласных с новой властью немедленно пресекаются путем обезглавливания (практически все лидеры антифашистских и оппозиционных движений сидят в СИЗО или под домашним арестом). Практически все депутаты Верховной Рады от КПУ и ПР находятся под давлением не в состоянии даже бойкотировать голосования. Каждый день им угрожают лишением мандата и арестом
И даже называли земляным червяком. Либо псих, либо троль!
Зеленський69 Корупція1435 Aтака Путіна1284 Україна та Європа1126 Уряд реформ420
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter