Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Законодавчі ініціативи фракції ВО ''Свобода'' в парламенті. Частина І: Протидія російській агресії та тероризму

16 червня 2014, 16:21

Влада зобов'язана називати речі своїми іменами: триває не просто боротьба з терористами, а війна з путінською Росією, яка віроломно напала на Україну і має намір знищити територіальну цілісність та незалежність нашої країни.

Ми вимагаємо від Президента, РНБО і парламенту невідкладних дій відповідно до чинного законодавства – запровадження воєнного стану в Донецькій та Луганській областях та в Криму і вжиття заходів із закриття кордону з Росією.

Законопроекти щодо посилення захисту державного кордону з Росією

N4048а від 10.06.2014, Проект Постанови про вжиття заходів для посилення рівня захисту державного кордону (ініціатори законопроекту – Тягнибок О.Я., Сиротюк Ю.М., Бондарчук О.В.).

Проектом Постанови пропонується надати Кабінету Міністрів рекомендації негайно розпочати в односторонньому порядку проведення демаркації ділянки державного кордону з Російською Федерацією на суші, а також тимчасово зменшити кількість пунктів пропуску через державний кордон і посилити контроль над ділянками державного кордону з Російською Федерацією та Республікою Молдова (на ділянках, контрольованих невизнаною Придністровською Молдавською Республікою). Потрібно спрямувати додаткові кошти на фінансування вищезгаданих заходів, а також для посилення Державної прикордонної служби.

N4914 від 20.05.2014, Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону" (щодо використання зброї) (ініціатор законопроекту – Сиротюк Ю.М.).

Українське законодавство передбачає, що громадяни, "які вступили до лав добровільних громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону", можуть використовувати лише спеціальні засоби індивідуального захисту і самооборони. Таким чином, ці формування не зможуть затримати чи знешкодити диверсантів, озброєних вогнепальною зброєю.

У законопроекті пропонується визначити, що поряд із заходами фізичного впливу, спеціальними засобами індивідуального захисту та самооборони, зарядженими речовинами сльозогінної та подразнювальної дії, громадяни у складі відповідних громадських формувань мають право використовувати холодну і вогнепальну зброю.

N4962 від 29.05.2014, Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо денонсації угоди між урядом України і урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації (ініціатори законопроекту – Мірошниченко І.М. та Мирний О.Б.).

У зв'язку з агресією Російської Федерації та з метою гарантування національної безпеки України пропонується схвалити та направити Звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України з рекомендацією денонсувати угоду між урядом України і урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і РФ.

N4792 від 29.04.2014, Проект Постанови про деякі заходи щодо попередження екстремізму та сепаратизму в Україні (ініціатор законопроекту – Мирний О.Б.).

В Україні складається тривожна ситуація, коли в інтересах інших держав, окремих громадян України, а також іноземних громадян на будівлях державних органів і органів місцевого самоврядування умисно незаконно розміщуються державні символи інших держав. Фактично такі дії несуть повідомлення, що ці будівлі і території є територіями інших держав.

Проектом Постанови передбачається визнати, що дії з розміщення на будівлях державних органів або органів місцевого самоврядування України державних символів інших держав або невизнаних республік тягнуть за собою кримінальну відповідальність, передбачену статтями 109, 110 та 111 Кримінального кодексу України.

Законопроекти щодо протидії російській агресії на міжнародному рівні

N4520 від 21.03.2014, Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до Генеральної Асамблеї ООН та Ради Безпеки ООН (ініціатор законопроекту – Тягнибок О.Я.).

Проектом пропонується звернутися до Генеральної Асамблеї ООН та Ради Безпеки ООН щодо ініціювання проведення розслідування фактів порушення Російською Федерацією принципів, закріплених у Статуті ООН, та подальшого вирішення питання про виключення Російської Федерації зі складу членів Організації Об'єднаних Націй.

N4521 від 21.03.2014, Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі (ініціатор законопроекту – Тягнибок О.Я.).

Проектом пропонується звернутися до Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі щодо ініціювання проведення розслідування фактів порушення принципів, закріплених міжнародним правом, та подальшого вирішення питання щодо виключення Російської Федерації зі складу членів Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі.

N4522 від 21.03.2014, Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до Ради Європи (ініціатор законопроекту – Тягнибок О.Я.).

Проектом пропонується звернутися до Ради Європи щодо ініціювання проведення розслідування фактів військової агресії Російської Федерації проти України, що призвели до масштабних порушень прав людини і основних свобод, та ухвалення рішення про припинення членства Російської Федерації в Раді Європи як такої, що порушує права людини і основні свободи в Україні.

N4493 від 19.03.2014, Проект Постанови Верховної Ради України про розірвання дипломатичних відносин з Російською Федерацією (ініціатор законопроекту – Панькевич О.І.).

Ухвалення проекту обумовлено:

- фактом підтримки Російською Федерацією екстремістських та терористичних груп у східних регіонах України;

- порушенням з боку Російської Федерації принципів міжнародного публічного права та чинних міжнародних зобов'язань (Статуту ООН, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією від 1997 року).

Законопроекти, спрямовані на посилення соціального захисту військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях

N4834 від 08.05.2014, Проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гарантій соціального та правового захисту військовослужбовців, які виконують завдання в умовах правового режиму воєнного стану або під час здійснення антитерористичної операції, та членів їх сімей (ініціатор законопроекту – Панькевич О.І.).

Рівень соціального захисту військовослужбовців, які виконують завдання в умовах правового режиму воєнного стану і під час здійснення антитерористичної операції та членів їхніх сімей, є неврегульованим. Така ситуація склалася з огляду на те, що Україна вперше стикнулася із ситуацією можливого запровадження воєнного стану та потребою проведення антитерористичних операцій.

Законопроект передбачає надання додаткових соціальних гарантій військовослужбовцям, які виконують завдання в умовах правового режиму воєнного часу та/або під час здійснення антитерористичної операції.

N4509 від 20.03.2014, Проект Постанови про визнання учасниками бойових дій осіб, які брали участь в обороні України в період протистояння у 2014 році (ініціатор законопроекту – Леонов Е.В.).

Проектом Постанови пропонується надати доручення Кабінету Міністрів України визначити перелік підрозділів, громадських об'єднань, окремих громадян, що брали участь в обороні України в період протистояння 2014 року. Також пропонується визнати зазначених осіб учасниками бойових дій та надати їм права та пільги, передбачені Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту".

Законопроекти з посилення національної обороноздатності

Проект Закону України "Про цивільну зброю та боєприпаси"

У нинішніх умовах затвердження цього документа є надважливим, адже дозволить українцям законно захищати своє життя від будь-яких бандитів та окупантів.

Закон запроваджує чітку класифікацію зброї та боєприпасів у цивільному обігу, розмежовує види зброї за режимом її обігу, а також визначає види та категорії зброї, забороненої до цивільного обігу.

Українські громадяни мають отримати законне право володіти зброєю та, за необхідності, захищати себе й життя та здоров'я своїх близьких у ситуації, коли агресор-окупант уже перебуває на східних кордонах держави. Настав час повернути українцям право захищати себе. Це створить міцний фундамент для побудови нових засад внутрішньої та зовнішньої безпеки України. Відповідний проект закону треба якнайшвидше винести на розгляд парламенту, обговорити його та затвердити.

N4487 від 19.03.2014, Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Національну гвардію України" (щодо підпорядкування та чисельності Національної гвардії України) (ініціатор законопроекту – Сиротюк Ю.М.).

Проект Закону пропонує вивести Національну гвардію з-під адміністративного та військово-політичного керівництва Міністерства внутрішніх справ України, передати функції останнього Президентові України та командувачеві Національної гвардії, впровадити контроль Верховної Ради України за кадровою політикою та діяльністю Національної гвардії, вилучити з тексту фіксовану чисельність особового складу Національної гвардії України.

powered by lun.ua
Коментарі — 25
Kostya Sten _ 19.06.2014 08:13
IP: 37.53.139.---
Тягныпопа на тачанку,Фарион за кулемет,Мироху в адъюьанты.Бенюка в агит бригаду и в Крым через Донбасс.
makovuca _ 18.06.2014 23:13
IP: 74.125.19.---
Всіх дерутатів на передову! Вони живуть, ніби в Україні війни немає!!!. Чому бійців відправляють до сьогодні! бзе засобів захисту?!!!
tunis _ 16.06.2014 20:10
IP: 74.125.17.---
>Влада зобов'язана називати речі своїми іменами<

а хто влада.?
ти ж і влада, зрадник проклятий.
злягався з жидами, а тут цєлочку з себе робить.
FanGIR _ 16.06.2014 18:52
IP: 77.88.207.---
Sapphir _ – главное, что при этом, это организм, который больше всех вносит и голосует качественные реформаторские законы, любит свою страну и не ворует деньги. все остальное – пусть кого хотят бьют, дули крутят, я когда привозил с пацанами амуницию, нашим десантникам из 25ой, тоже в бронике с автоматом сфоткался)))) в футболке правда и шортах, но то, такое)))) молодцы ребята. Свобода, давите этих упырей
FanGIR _ 16.06.2014 18:49
IP: 77.88.207.---
Свобода единственная бл*ть работает. Эти законы они уже пытаются проголосовать 4 месяц. Ну почему, только вам государство нужно, ну что ж за проклятие такое. Бандиты, бизнесмены и националисты. Мой выбор на парламентских, уже сделан. Держитесь ребята. Народ Вам подсобит;-)
Kozak Nevada _ 16.06.2014 18:30
IP: 95.132.7.---
Криця Гартована:
Пізно "роздуплилися"
+
Валентина Дегтяренко _ 16.06.2014 18:24
IP: 91.207.210.---
Бюрократи,у цей час це все потрібно робити і без вашої тяганини у ВР,по наказу президента.
Людмила Ковтонюк _ 16.06.2014 17:44
IP: 178.215.171.---
Згода!
Sapphir _ 16.06.2014 17:41
IP: 178.94.162.---
Pliashechnyk:
СВОБОДА прийде – порядок наведе!
Голосував за вас на останнії трьох виборах, голосуватиму й надалі.
Як завжди все чітко, стисло і доречно.
Согласитесь, что есть несколько эпизодов, которые заставляют по другому смотреть на подбор кадров в представительские структуры ВО Свободы. Факт 1: Сех занимала кресло губернатора и была депутатом одновременно. Факт 2: Фарион на сессии ВР кому-то крутила фиги (дулі) это зафиксировала камера. Факт 3: Фотосессия "героических" депутатов-свободовцев на относительно безопасных блок-постах. Все это коробит душу их избирателей и сочувствующих.
Таня Киянка _ 16.06.2014 17:37
IP: 93.72.230.---
Криця Гартована:
Пане депутате!

Годі базікати.
Скликати "пресухи" і поіменно таврувати всіх зрадників.
Потім закликати всіх на мітінг "проти українофобів".
На найближче віче.
Чи пікетувати помешкання зрадників.
А ще можна дати інтерв'ю. Розлоге. З гнівом і викриттями.
Чи їздити на схід (!!!) і фоткатися з автоматом як Сиротюк.

Просто докладіть НАДЗУСИЛЬ до ухвалення цих документів.
Ви і ваша сила, Олеже Ярославовичу, можете багато!

Тільки розмінюєтесь в цей вікопомний для нас час на дрібнички.
На рахунок таврування зрадників і пікетування їхнії помешкань – цілком погоджуюсь.
А на рахунок фоткання – то депутати возили на схід гуманітарну допомогу,але.звісно, медіа цей факт оминули, відзначили тільки фото.
SARA21 _ 16.06.2014 17:34
IP: 91.226.4.---
На майдані загинули наші діти,а де були депутати,чому ніхто з них не загинув.В Донецьку відстрілюють наших патріотичних дітей,посилають із ЗУ,а чому Донецьк не захищають своїми.???Чому здорові дяді стають біженцями і сідають на бютжет держави а не беруть зброю і не захищають свою територію???Ми вибирали Свободу щоб захищала нас а не продавала.
Таня Киянка _ 16.06.2014 17:32
IP: 93.72.230.---
Криця Гартована:
Пізно "роздуплилися"
Чому піздно? Адже в статті вказані дати законопроектів-коли вони вносились.
Borya Telegin _ 16.06.2014 17:31
IP: 46.118.38.---
Наталья Галицкая:
"Хорошие " закрнопроекты, особенно Проект Закону України "Про цивільну зброю та боєприпаси". А не боитесь, что все "патриоты" так рьяно начнут захищатись від агресора, что друг друга перестреляют? И, кто-же тогда будет без вас неньку любить?
Ты,сучка колорадская,брысь в будку.
Borya Telegin _ 16.06.2014 17:29
IP: 46.118.38.---
Касаемо проекта Закону України "Про цивільну зброю та боєприпаси"-обеими руками-"за"!
Suraniemi _ 16.06.2014 17:23
IP: 217.66.107.---
Не вистачае лише закну про паркан з колючим дротом пид струмом на кордонi,а так все добре.
От тiльки чи проголосуе за це все цей сучий парламент?
zoran _ 16.06.2014 17:10
IP: 194.44.200.---
Война началась и только слепой и глухой не хочет видеть.Осталось только нанести воздушный удар по нашим промышленным центрам и Украине капздец. И это уже будет не АТО. Что вы правители делаете? Посылаете на бессмысленную смерть молодых необстреляных ребят. У вас хоть капелька совести есть. К тому же президент хочет прекратить военные действия на востоке. Перемирия не будет. Это коварный враг и нечего с ним цацкаться, а то завтра в Марьинском дворце восседать будет госдума рашки.
Криця Гартована _ 16.06.2014 17:07
IP: 94.248.76.---
Пане депутате!

Годі базікати.
Скликати "пресухи" і поіменно таврувати всіх зрадників.
Потім закликати всіх на мітінг "проти українофобів".
На найближче віче.
Чи пікетувати помешкання зрадників.
А ще можна дати інтерв'ю. Розлоге. З гнівом і викриттями.
Чи їздити на схід (!!!) і фоткатися з автоматом як Сиротюк.

Просто докладіть НАДЗУСИЛЬ до ухвалення цих документів.
Ви і ваша сила, Олеже Ярославовичу, можете багато!

Тільки розмінюєтесь в цей вікопомний для нас час на дрібнички.
zoran _ 16.06.2014 17:06
IP: 194.44.200.---
Наталья Галицкая:
"Хорошие " закрнопроекты, особенно Проект Закону України "Про цивільну зброю та боєприпаси". А не боитесь, что все "патриоты" так рьяно начнут захищатись від агресора, что друг друга перестреляют? И, кто-же тогда будет без вас неньку любить?
Ты, сучара, будешь любить.
Микола Петрович _ 16.06.2014 17:05
IP: 109.229.8.---
Пізно пити боржомі...
Свободи в наступному парламенті вже точно не буде.
Виявилися боягузамии і імпотентамии.
hrim _ 16.06.2014 17:04
IP: 195.191.38.---
Ініціативу необхідно спрямувати у напрямку створення необхідної законодавчої бази для проведення дострокових ВИБОРІВ-2014 до РВ України. З цією ВР потрібно прощатись.
Georgij Anin _ 16.06.2014 16:57
IP: 194.44.83.---
Путінський проект "ВО Свобода", створений для контролю над проєвропейською Галичиною і провалений під час виборів президента, хочут підфарбувати, окультурити і реанімувати. Не вийде, українці не дурні – вишиванка – ще не ознака ні порядності, ні культури, ні патріотизму. Все пізнається по справах. А тут "ВО Свобода" діє "в одній упряжці з ПР і КПУ"
Віра Сила _ 16.06.2014 16:53
IP: 37.55.206.---
Бог умисно послав випробування до дня Архангела Михайла – Архистратига Михаїла, 21.11.2013 року, як знак благодаті на щоденні молитви на Євромайдані, і звернення до Бога кожної години всю зиму.
Щоб у Нас народились Патріоти України, які сьогодні стали на захист Держави.
Вони стоять не просто на захист цивілізації, демократії, чи Європейського вибору.
Вони стоять на захист слов'ян цілого Світу, – в тому числі Росії.
Наталья Галицкая _ 16.06.2014 16:43
IP: 37.72.45.---
"Хорошие " закрнопроекты, особенно Проект Закону України "Про цивільну зброю та боєприпаси". А не боитесь, что все "патриоты" так рьяно начнут захищатись від агресора, что друг друга перестреляют? И, кто-же тогда будет без вас неньку любить?
Pliashechnyk _ 16.06.2014 16:40
IP: 94.153.230.---
СВОБОДА прийде – порядок наведе!
Голосував за вас на останнії трьох виборах, голосуватиму й надалі.
Як завжди все чітко, стисло і доречно.
Криця Гартована _ 16.06.2014 16:39
IP: 94.248.76.---
Пізно "роздуплилися"
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter