Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Законодавчі ініціативи фракції ВО ''Свобода'' в парламенті. Частина ІІ: Люстрація

16 червня 2014, 17:40

"Свобода" уже третій місяць вимагає розгляду та ухвалення закону "Про люстрацію". Необхідно провести докорінне очищення влади та правохоронних органів від агентів Кремля, пособників Януковича, корупціонерів та українофобів. Це вимога Революції гідності.

Ми вимагаємо негайно позбавити депутатської недоторканності зрадників в парламенті, які підтримують дії Росії та путінських терористів в Україні.

"Свобода" наполягає на першочерговому розгляді парламентом подання в.о. Генерального прокурора щодо позбавлення депутатської недоторканності депутатів Ігоря Калєтніка та Володимира Олійника, організаторів ухвалення диктаторських законів 16 січня. Вимагаємо негайно притягнути до кримінальної відповідальності Олександра Єфремова за пособництво путінським терористам на Луганщині.

Фракція "Свободи" вже майже 2 місяці тому звернулася до Міністерства юстиції з клопотанням заборонити Партію регіонів і КПУ. Ці та їм подібні політичні сили не мають права існувати в Україні, бо підтримують путінських терористів та сепаратистів. Ми вимагаємо від Міністерства юстиції конкретних дій із заборони цих та інших антиукраїнських організацій.

Законопроекти, що запроваджують інструменти люстрації

N4570 від 26.03.2014, Проект Закону про проведення люстрації в Україні (ініціатор законопроекту – Тягнибок О.Я.).

Закон спрямований на подолання залишків московської колонізаційної політики в Україні, очищення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій тощо від ідеологів та реалізаторів цієї політики, недопущення новітньої колонізації України, усунення загрози суверенітету та територіальній цілісності України.

Зокрема, законопроект передбачає обмеження обіймання відповідних посад в органах законодавчої, виконавчої та судової влади, правоохоронних органах в Україні особам, які співпрацювали з оперативними працівниками колишнього КГБ СССР до 1991 р. як агенти, резиденти чи інші негласні нештатні співробітники, заплямували себе участю в корупційних схемах, сприяли становленню режиму Януковича тощо.

У документі зазначено, що люстраційній перевірці підлягають як особи, що вже займають посади у державних органах влади будь-якого рівня, так і ті, що претендують на призначення на такі посади.

N4828 від 06.05.2014, Проект Постанови про невідкладні заходи щодо підвищення професійного рівня співробітників правоохоронних органів (ініціатор законопроекту – Сиротюк Ю.М.).

Проектом Постанови рекомендується Генеральній прокуратурі України провести перевірку діяльності співробітників органів прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки в Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Одеській, Чернігівській, Сумській, Дніпропетровській областях.

Також рекомендується Кабінету Міністрів України у місячний термін провести спеціальну переатестацію співробітників органів прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, органів охорони державного кордону (далі – правоохоронні органи), створивши для цього спеціальні атестаційні комісії за участю керівників підрозділів правоохоронних органів, представників Верховної Ради України, Люстраційного комітету, правозахисних громадських організацій.

N3530 від 04.11.2013, Проект Закону про заборону комуністичної ідеології в Україні (ініціатор законопроекту – Тягнибок О.Я.).

Відповідно до цього законопроекту:

- Комуністична партія України визнається злочинною організацією;

- забороняються комуністична ідеологія в усіх її проявах, діяльність об'єднань громадян, які сповідують комуністичну ідеологію, комуністична пропаганда, використання комуністичної символіки;

- в Україні здійснюються заходи щодо декомунізації України та подолання наслідків комуністичного геноциду;

- створюється Комісія з питань злочинів проти миру і безпеки людства, воєнних злочинів та злочину геноциду, здійснених в Україні комуністичним режимом, засновуються Чорна книга комунізму та діє Український інститут національної пам'яті.

Фракція ВО "Свобода" готова підтримати Проект Закону про прокуратуру N3541 від 05.11.2013.

У законопроекті пропонується визначити правові засади організації прокуратури України, систему прокуратури, статус прокурорів, порядок здійснення прокурорського самоврядування, а також систему і загальний порядок забезпечення діяльності прокуратури. Зокрема, до основних новел можна віднести:

1) скасування функції прокуратури щодо нагляду за додержанням і застосуванням законів (так званий "загальний нагляд");

2) запровадження особливого порядку призначення прокурорів на посаду (безстроково) та звільнення їх із посади (крім генерального прокурора україни);

3) значне розширення повноважень прокурора для здійснення представництва інтересів громадянина або держави в суді;

4) визначення підстав та порядку здійснення дисциплінарного провадження щодо прокурорів;

5) запровадження системи органів прокурорського самоврядування (всеукраїнська конференція працівників прокуратури та рада прокурорів України) тощо.

N4829 від 07.05.2014, Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення заходів із відновлення довіри до судової влади) (ініціатори законопроекту – Дерев'янко Ю.Б., Ємець Л.О., Бондарчук О.В.).

Законопроектом запропоновано внести зміни до низки статей закону України "Про судоустрій і статус суддів", якими пропонується передбачити:

• право представників засобів масової інформації бути присутніми під час зборів суддів, голосування щодо кандидатур на адміністративні посади та підрахунку

• встановити обмеження, що делегатами конференцій суддів не можуть бути обрані судді, які займають адміністративні посади в суді;

• передбачити обов'язкове інформування суддівського корпусу та суспільства про проведення з'їзду суддів україни та питання, що виносяться на його розгляд;

• удосконалити порядок делегування суддів на конференції суддів та з'їзд суддів україни;

• закріпити право представників засобів масової інформації бути присутніми на з'їзді суддів україни.

Прикінцевими положеннями пропонується передбачити, що судді, яких було звільнено з адміністративних посад відповідно до пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні", а так само судді, які були членами рад суддів загальних, господарських та адміністративних судів на момент набрання чинності Законом України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні", впродовж трьох років після набрання ним чинності не можуть бути обрані на адміністративні посади в судах, а також бути делегатами З'їзду суддів України, членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції.

Частина І: Протидія російській агресії та тероризму – у попередньому записі на блозі.

powered by lun.ua
Коментарі — 15
Rex Rexus _ 17.06.2014 14:46
IP: 74.125.181.---
ініціятиви щодо люстрації в обхід чи напротивагу ініціятивам люстраційного комітету соболєва – це саботаж і допомога ворогу. більше того, це дозвіл звинувачувати свободу у тому, що вона протягне лайт-люстрацію для бувших регіоналів, що відкупилися.
Orisya Voznyuk _ 16.06.2014 21:10
IP: 74.125.17.---
Одним словом, задрипаним троликам і решті непатріотично налаштованих кравасісів на мило. Вам ніколи не зрозуміти, що таке націоналізм і любов до Батьківщини, бо ви за 30 срібняків продасте свою маму. Тягнибок толковий мужик і надере ще дупу Путлєру.
Vladimir Lazurko _ 16.06.2014 21:07
IP: 176.36.98.---
Ющенко тихонько люстрацию сделал и молодец.Тут же на каждом столбе висят объявления.
"Гуляй, Вася, жуй опилки, я директор лесопилки" (народная мудрость)
Van Helsing _ 16.06.2014 21:03
IP: 46.202.122.---
FanGIR:
Фарион – ученый. Ученым и военным – комми прошлое можно простить;-) увы, без этого дерьма, тогда было никак. тупо невозможно работать:- (но эта помойка в прошлом. я как гражданин не разделяю всех ее слов, но пока она мочит наших врагов, я ей буду только подносить патроны;-)
Що ви верзете... Справа ж не в тому, що була коммунякою тоді, а в тому що брехала зараз, що не була. Ви що, таких нюансів не розрізняє – для вас те, що публічний борець за ідею виявляється безпринципною брехухою – не важливо?
FanGIR _ 16.06.2014 19:21
IP: 77.88.207.---
Фарион – ученый. Ученым и военным – комми прошлое можно простить;-) увы, без этого дерьма, тогда было никак. тупо невозможно работать:- (но эта помойка в прошлом. я как гражданин не разделяю всех ее слов, но пока она мочит наших врагов, я ей буду только подносить патроны;-)
FanGIR _ 16.06.2014 19:19
IP: 77.88.207.---
Троли, пи*дуйте отсюда. Никого не интересует, что вы гавно думаете, это конкретные факты. Как и те факты, что за них голсуют патриоты. А пи*дорасы, ваши работодатели – НЕТ. Скоро будет вместе за своими хозяевами, бежать, как Чаленко за Яныком бежал. Слава Свободе!
indianapolis _ 16.06.2014 18:53
IP: 46.185.41.---
А як Почаївська лавра, а як москалі з жидами. Ви вже подружились?
Не смішіть людей.
Віра Сила _ 16.06.2014 18:38
IP: 37.55.206.---
Свобода це Герої, вони відмобілізували всіх своїх членів на війну із Путіним, для перемоги над ворогом.
80000 _ 16.06.2014 18:35
IP: 46.202.250.---
Лицемір ви страшний Олег і бре-хун...а ваша партія це гань-ба...повірте знаю що кажу...ПОЗОР...
чим швидше вона зникне з українського горизонту тим краще буде для нашого народу.
Україні Слава...тягнибоківській свободі – Ганьба і позор
80000 _ 16.06.2014 18:32
IP: 46.202.250.---
Брех-ли-вий Тягбок. Твоя партія прийшла за рахунок Майдану до влади і зразу ЖАДІБНО почала збирати плоди влади...корупцію взятки вимагання грошей за посади і т.д. Назвати призвіща твоїх зрадників -свободівців які наплювали на революцію гідності і почали пиляти грошенята...ну то давай по- порядку...звісно найвпливовішим і найбагатшим свободівцем став Махніцький...от наприклад скільки грошей одвалив йому Бойко щоб за вишки не ціплялись і справу похоронили...то-то ви за вишки репетували вкрав вкрав тепер замовкли бо і вам перепало...Швайка є швайка йому аграрії зразу презирство виявиили...він не хоче кабачками займатись картоплею...йому подавай агроФБР...службу суперконтролю і супервзяток...лісник ваш Черняков...старанно зберігає і леліє старих корупціонерів і старі методи роботи януковицьких злодіїв...його лісника -зам. ваш фінансист – Гутник по-професії діловод і пловець а радник лісника...Кажуть вам жертвував на партію а банкам кредити не віддавав...тепер мабуть за рахунок лісників.
Dmitry Yaremenko _ 16.06.2014 18:31
IP: 46.203.84.---
Все так зрозуміло і логічно. Не розумію, чому всі Українці не підтримали Свободу на виборах
Віра Сила _ 16.06.2014 18:26
IP: 37.55.206.---
"Русская православная церковь благословила нас на эту войну с Украиной", – лидер террористов Губарев (ВИДЕО)
Патріарх російської православної церкви Московського патріархату благословив чеченців Кадирова вбивати православних слов'ян – українців.
Українці натерпілися і настраждалися від такої щедрості московського патріарха.
Що більше не можуть носити накопичений гнів у собі, адже він руйнує зсередини Душу
Іван Інцин _ 16.06.2014 18:15
IP: 92.112.29.---
люстрація вже йде без вяких законів, принаймі ЗС, очищаються від кацапського сміття
Wasyl Andrijczuk _ 16.06.2014 18:15
IP: 62.122.69.---
Van Helsing:
тттт
Van Helsing _ 16.06.2014 18:01
IP: 93.183.204.---
Люструйте комуністичну птицю фаріониху спочатку, тоді можна буде повіпити, що це не піар вашої безнадійної партії.
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter