Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Досить вірити Москві на слово! (Про нові президентські ініціативи щодо окупованих територій)

17 березня 2015, 13:09

Нині парламент має розглянути важливі президентські законодавчі ініціативи щодо війни з московським агресором. Без сумніву, вони не можуть залишитися поза увагою української громади.

Ідеться, зокрема, про проект Постанови ВРУ про визначення окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, в яких запроваджується особливій порядок місцевого самоврядування (N2374), а в парі з нею – про законопроект щодо внесення зміни до статті 10 Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" (N2378).

Власне кажучи, йдеться про уточнення і "покращення" законів про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу та про амністію терористів, які в незаконний спосіб ухвалили 16 вересня 2014 року. "Свобода", як відомо, була тоді єдиною фракцією у ВРУ, яка повним складом бойкотувала це незаконне рішення. Окрім цього, скасування згаданого закону вимагала й РНБО (рішення від 4 листопада 2014 року).

Натхненні такими поступками Києва московські терористи ударно "виконали і перевиконали" закон "Про особливий порядок..." – провели "в окремих районах Донбасу" свої псевдовибори.

Нагадаю відповідний пункт цього рішення:

2. Підтримати пропозицію Президента України щодо внесення ним у встановленому порядку на розгляд Верховної Ради України як невідкладного законопроекту про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей".

То, може, тоді Рада нацбезпеки і оборони і сам Президент були у нас некомпетентними? Або ж "провокували Путіна", діючи "на руку Москві"? Бо, за словами координатора парламентської коаліції Ю.Луценка (БПП), ухвалення сьогодні цих документів (N2374 і N2378) "є єдиним шляхом відновлення територіальної цілісності України і підставою не дати звинуватити Україну в зриві мирних переговорів".

Категорично не згоден.

По-перше. Єдиним шляхом відновлення територіальної цілісності України є звільнення наших земель, захоплених московським окупантом, і відновлення контролю над усією ділянкою кордону, а ніякий не "особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах". І тим більше, не надання цим районам "особливого статусу". Чи цю очевидну істину вже піддають сумніву в керівництві України?...

По-друге. Ці території наразі є окупованими. Що дасть дарування їм якогось "особливого порядку" сьогодні? – Хіба що спровокує окупантів на проведення нових псевдовиборів на підконтрольних їм територіях. На ділі це ще один крок до легітимізації терористів і нового "Придністров'я" на окупованих землях. Нагадаю ще раз: московські терористи вже так робили. Хіба не безглуздо наступати на ті самі граблі – знову дарувати якісь "особливі порядки" цим "окремим районам", поки вони залишаються окупованими?

По-третє. Мирні домовленості щодня зривають саме окупанти. І, як правильно каже сам Президент, "Правда полягає в тому, що угода не працює" (інтерв'ю газеті "Bild"). Адже "Щодня з російського боку знову стріляють, часто понад 60 разів на день – у цілому перемир'я порушувалось 1100 разів", – визнає Порошенко в Берліні, констатуючи, що мінські угоди зазнали провалу. Отож, досить бути наївними, немов "кошенята Чечетова"! Окупанти не будуть дотримуватися положень постанови і Закону, так само, як нині "1100 разів" порушують угоди про припинення вогню та відведення важких озброєнь. Чи хтось у цьому все ще сумнівається?!

Тому "Свобода" – категорично проти ухвалення таких законодавчих ініціатив. Натомість ми вимагаємо:

- Скасувати закони про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу та про амністію терористів, ухвалені в незаконний спосіб на початку вересня 2014 року, як цього вимагає рішення РНБОУ від 04.11.2014.

- Визнати "ДНР" і "ЛНР" терористичними організаціями, створеними Путіним для легітимізації російської агресії на Донбасі.

- Визнати захоплені Росією райони Донбасу тимчасово окупованими територіями.

Україна в жодному разі не повинна переходити до виконання наступних пунктів Мінських угод, доки окупанти не виконають базових домовленостей про припинення вогню і відведення важкого озброєння. А до того часу навіть внесення в порядок денний цих законодавчих ініціатив (N2374 і N2378) є, м'яко кажучи, взагалі недоречним.

P.S. Звертаємося до мудрості Президента і колективної відповідальності парламентської більшості: зніміть сьогодні з порядку денного ці законодавчі ініціативи! Бо мудрість і відповідальність нині – це твердість і послідовність позиції України. Продемонструйте цю твердість і послідовність агресору, світу і – головне – українському народові!

powered by lun.ua
Коментарі — 17
Тимофій Танцура _ 18.03.2015 21:29
IP: 46.98.122.---
Скільки разів ми казали,що з Москвою не може бути жодних домовленостей! Ех, історія вчить тому, що нічого нікого вона не вчить!
Александр Бабич _ 18.03.2015 17:44
IP: 74.125.73.---
Говорят, царь – ненастоящий!
Александр Бабич _ 18.03.2015 17:18
IP: 74.125.18.---
dushka:
чеж вне штатный, вполне штатный!!! Тут конфуз: Говорят, царь – ненастоящий!
Calina _ 18.03.2015 10:42
IP: 178.94.15.---
Ірина Фаріон
Нарешті Рада ухвалила правильне рішення про тимчасово окуповані території Донбасу. Це власне те, чого домагалась Свобода ще 16 вересня 2014 року. Отож "провина" "Свободи" лише в одному: вона своєю політичною мудрістю і далекоглядністю випереджає час. Хто хоче гідного майбутнього, дослухається. Вперше від часу обрання нового парламенту тішуся з його рішення. Нехай кацапи подавляться. Ми для того і творили парламентсько-президентську республіку, а не навпаки. Особлива вдячність моїм побратимам-свободівцям. Вони сіль цієї ВР і її динамомашина.Леонід Олійник:
коментар...
Kobel Ihor _ 17.03.2015 20:38
IP: 95.69.194.---
123456:
все равно проголосуете, пан социалист, а то вас петрушка неприкосновенности лишит.

Звертаємося до мудрості Президента – в самый шоколадный глаз предателя
чувак, ти не в курсах, що Олег не депутат?
чого лізиш із коментами?
Ims Sim _ 17.03.2015 17:18
IP: 74.125.18.---
Порошенко заслуживает лицом об стол, только не за дипломатию, а за тотальную коррумпированность власти и ее полную импотентность.

Но поскольку прикормлены ВСЕ (не прикормленных просто игнорируют), то критиковать за коррупцию никто не хочет. А поговорить надо. Проще всего выставить себя гуру-освободителем. В минском-2 соглашении всё было четко прописано. Молчали? А сейчас уже время мочить петю?

Еще раз – жаль, что не за то, что надо. В ВР нет ни одной не-воровской влиятельной силы. Это приговор.
123456 _ 17.03.2015 15:03
IP: 91.213.8.---
все равно проголосуете, пан социалист, а то вас петрушка неприкосновенности лишит.

Звертаємося до мудрості Президента – в самый шоколадный глаз предателя
Микола Луценко _ 17.03.2015 14:38
IP: 109.197.220.---
"Рошен" у Липецьку дорожчий його власнику за якісь там декілька регіонів України. За такої політики лідерів нації Донбас точно заберуть як і Крим. А може й справді нехай би йшли до бісової матері. Бо скільки вовка не годуй...
zmey-15 _ 17.03.2015 14:37
IP: 37.115.178.---
Тягнибок, может хватит!!!! Может хватит популизмом заниматься!! Возглавь вмести с Махницкими Мохниками освобождение)) Почему же не написал как это сделать?, что предлагает Свобода- нужна мобилизация сотен тысяч, будет десятки тысяч смертей украинцев и результат- ВСЕ РАВНО ТЕ КТО БЕДЕН, ТАКИМИ ЖЕ БЕДНЫМИ ОСТАНУТСЯ!!! Но сколько семей плакать будет.

P.S. Только не надо свободовским троллям тут про СИЧЬ писать. Потому что, те кто на передовой знают и рассказывают про дислокацию их в Курахино, на самой границе, с мирной частью страны. Они живого спецназовца-москаля только пленного видели))
Spirito _ 17.03.2015 14:14
IP: 93.72.102.---
- На Стокгольмском саммите ОБСЕ 1999 года Россия ОБЯЗАЛАСЬ ВЫВЕСТИ СВОИ ВОЙСКА И ВООРУЖЕНИЕ ИЗ ПРИДНЕСТРОВЬЯ,однако обязательство так и НЕ БЫЛО ВЫПОЛНЕНО. -
ОБСЕ обязана исправить свои ошибки относительно России.
- "Спровоцированный Россией кризис – это не внутреннее дело Украины,не гражданская война,не протест недовольных граждан.Это агрессия против Украины,на суверенной территории Украины", – подчеркнул украинский дипломат. (Сергеев)
ближайшей целью РФ является "восстановление политического и экономического контроля над Украиной,а также недопущение Украины в Европу и Европы в Украину". -
В свое время,почему-то,Международный суд не принял от Грузии документы относительно "конфликта" 2008.
ООН,СБ ООН – должны исправить свои ошибки и не совершать подобных.
- Хватит обсуждать реформу Совбеза ООН,пришло время вносить конкретные решения, -премьер Японии
dushka _ 17.03.2015 14:09
IP: 77.120.73.---
руслан49: Ви штатний працівник АП? Скільки зараз платять таким як ви шавкам?
Михайло Феник _ 17.03.2015 13:51
IP: 93.73.132.---
Pisatel Pisatel:
Нужно эти иннициативы принять, только с оговоркой, что они вступают в силу с момента подтверждения международными организациями исполнения боевиками и расеей взятия под контроль Украиной границы с расеей. И выводом всех оккупантов и техники в расею, и разоружению всех боевиков. Все.
СКОЛЬКО МОЖНО ОГОВАРИВАТЬ УЖЕ ОГОВОРЕННОЕ?
Леонід Олійник _ 17.03.2015 13:51
IP: 93.171.243.---
Знову коменти від "лиш би небило войни". Згоден з Тягнибоком на 100%.
trakt _ 17.03.2015 13:35
IP: 46.201.39.---
Особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей потрібен мабуть для того, щоб фінансувати з Києва пенсіонерів, бюджетників, ополченців. Якщо визнати ці території окупованими, то хто тоді платитиме Захарченку, Царьову, Плотницькому з їхніми урядами та ополченцям?
Александр 1 _ 17.03.2015 13:30
IP: 92.113.140.---
Помилкова точка зору. Такі вимоги ВО "Свобода" означають відмову від Мінських домовленостей. Відмовитись можна лише тоді, коли будемо мати вагому перевагу військову та економічну над ворогом. А поки треба користуватись хай тимчасовим примиренням за для міцного укріплення нашої обороноздатності.
руслан49 _ 17.03.2015 13:21
IP: 46.201.175.---
Тягнибок – "По-перше. Єдиним шляхом відновлення територіальної цілісності України є звільнення наших земель, захоплених московським окупантом"...

Дуже красиво. Тільки чому ще цей Тягнибок разом з різними Швайками, Мірошниченками і Мохниками не на фронті. Більше того. В областях, де у Свободи є депутати, Свобода веде пропаганду, що при владі олігархи, реформ немає, нікого не посадили і воювати немає за що. Результат – цілі села в Тернопільській і Івано-Франківській областях не допускають воєнкомів на свою територію для мобілізації, а призивники з цих сіл автобусами втікають в Росію.
chsaber _ 17.03.2015 13:13
IP: 194.0.206.---
Г. Тягнибок подталкивает к продолжению войны.
Ну, ну...
Корупція1374 Aтака Путіна1254 Свобода слова572 Зеленський44 Україна та Європа1105
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter