Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Як створити нові робочі місця в Україні

22 травня 2015, 13:46

За останніми даними Держстату, рівень безробіття в Україні (за методологією Міжнародної організації праці) в середньому зріс із 7,3% (станом на 1 січня 2014 року) до 9,3% (на початок 2015 року), а падіння промислового виробництва у квітні прискорилося до 21,7%.

Ці цифри – це не абстракція, а життя конкретної людини: переведення на неповний робочий день, скорочення заробітних плат, скорочення робочих місць, а отже – позбавлення людини засобів для існування.

Ні в програмах партій владної коаліції, ні в Програмі діяльності уряду не сказано жодного слова про заходи щодо подолання безробіття в Україні та створення нових робочих місць для громадян.

Ба більше, в Бюджетній резолюції на 2016 рік передбачено зростання безробіття до 9,9%.

Той факт, що бюджет Фонду із безробіття на 2015 рік було затверджено із запізненням на 4 місяці, доводить, що уряду і коаліції байдужі проблеми зайнятості.

У цьому бюджеті надходження складуть 5,8 млрд грн., а видатки – 8,3 млрд грн. Дефіцит же в сумі 2,5 млрд грн планується покрити лише завдяки залишкам коштів минулих років.

Свободівська "Програма захисту українців" – єдина конкретна програма, яка передбачає заходи, спрямовані на подолання безробіття та створення нових робочих місць, підкріплена розрахунками та реальними заходами. Першочергові кроки мають бути такі:

1. Зобов'язати здійснювати будівництво державних та комунальних об'єктів виключно силами вітчизняних фахівців та компаній.

2. Переглянути результати приватизації, повернувши в державну вартість незаконно приватизовані підприємства та підприємства, покупці яких не виконали приватизаційних зобов'язань (зокрема, "Укртелеком"). Повернути в державну власність стратегічні підприємства (зокрема, енергогенерувальні та енергорозподільні підприємства) та природні монополії. Не допускати приватизації стратегічних підприємств та природних монополій.

3. Зменшити фіскальний тиск держави на всі верстви, які виробляють національний продукт, зокрема дрібне та середнє підприємництво. Запровадити прогресивну шкалу оподаткування за принципом: "малий бізнес – малі податки, великий бізнес – великі податки". Забезпечити безвідсоткові цільові державні кредити на відкриття власної справи (малого бізнесу) та максимально спростити дозвільну систему.

Зменшення кількості ліцензій і дозволів для суб'єктів малого і середнього підприємництва, а також перенесення основного податкового тягаря на великий бізнес дасть поштовх для створення нових підприємств та робочих місць у секторі малого і середнього бізнесу.

4. Забезпечити цільове кредитування інноваційних підприємств. У сучасному світі найбільша додана вартість створюється у царині ІТ-технологій та наукових розробок прикладного характеру. Проведення державних конкурсів із відбору найкращих ІТ та науково-дослідних стартапів для їхнього безвідсоткового кредитування не лише створить нові робочі місця, але й допоможе вивести нашу країну у число світових лідерів за інноваціями.

5. Запровадити цільове пільгове державне кредитування малого та середнього сільського господарства, зокрема для забезпечення сільгоспвиробників засобами виробництва. Запровадити широкомасштабні галузеві програми прямих дотацій. Забезпечити державну підтримку інновацій у сільському господарстві.

6. Розвивати конкурентоспроможні галузі української промислової та інноваційної діяльності: харчопереробну (зокрема переробку іноземної сировини), авіа-, судно-, верстато- та машинобудування (енергетичне, сільськогосподарське тощо), ВПК та космічну галузь. Спрямовувати державну підтримку на високотехнологічні, наукоємні, інноваційні, імпортозамінні та вертикально інтегровані галузі.

7. Стимулювати поетапну заміну імпортованої продукції на продукцію національного виробництва (насамперед йдеться про велику і малу сільськогосподарську техніку, легку промисловість, продукти харчування).

8. Обмежити трудову міграцію виключно спеціалістами найвищого ґатунку. Має бути запроваджено законодавче обмеження на право проживання і працевлаштування іноземців – таке право повинно надаватися лише спеціалістам із вищою освітою та високою кваліфікацією. Якщо працевлаштуєш іноземця – маєш сплатити до бюджету податок на створення нового робочого місця для українця.

Усе це необхідно робити негайно, бо час для виправлення швидко спливає.

powered by lun.ua
Коментарі — 31
Дмитрий Котельников _ 24.05.2015 23:16
IP: 31.40.108.---
Можна погодитись лише з третім пунктом. Все інше – кроки назад до радянського устрою держави.
Максим Чарушниковв _ 23.05.2015 11:47
IP: 78.111.186.---
19Yurkiv21:
Максим Чарушниковв:
Тернопільська, Львівька, Іванофранківська області – по всій території областей керує патріотична україномовна СВОБОДА. Скрізь "продаж"-грабунок (за копійки для своїх або за відкати) землі, комунальної власності, дєрібан бюджетів і всього іншого. Але всі у вишиванках. Які робочі місця?!:)
Чого даремно звиздіти?
Тільки в м. Тернополі Надал головує, в решті областей СВОБОДА має представництво в обласних Радах, а це не означає "керує", бо насправді керують Держадміністрації.
Малиш юрчик. Поспілкуйся з львівянами і будеш знати скільки землі у Львові спільно з садовим депутати міськради від свободи разом з садовим "продали" за попередньо отримані гонорари.
за договорняком – садовий на сесії тихенько виходив, і з місця виносилось переважно земельне/комунальне питання яке не було в порядку денному і свободівці його з успіхом проштовхували.
І так далі...
Виктор Сим _ 22.05.2015 20:43
IP: 46.160.99.---
Этой бумажкой пеце опу вытереть. Или чтобы перед местными выборами попиариться?

Предложения – это хорошо. Но если посылают, что делать дальше? Такой общий вопрос. Пока общий ответ на него – заткнуться, не то придет Путин. Свихнувшееся общество, короче говоря.
mihaylenco _ 22.05.2015 18:41
IP: 46.201.237.---
Grenader45
Дурень думкою багатіє... Черговий єдиноконкретний Адам Сміт українського розливу.
З такими хлопами нам до Європи, "як до неба рачки".

Хочете сказати, що у Європі держава не захищає найманих працівників? Що не регулює стосунків власник – найманий працівник? Що свавілля роботодавців більше, ніж у нас? А як вам страйки, які регулярно виникають в наймогутніших економіках – Британії, Німеччині, Бельгії? Як вважаєте, що ці страйки не приносять результатів? Старйки з нікчемних по українських мірках причин – зростання цін на щось на 10-20%. Як вважаєте, що ці страйки не приносять результатів? В нас держава підняла ціни в сім разів, і ніяких протестів. Що таке страйк, Україні взагалі невідомо.
Grenader45 _ 22.05.2015 17:48
IP: 95.135.29.---
"Свободівська "Програма захисту українців" – єдина конкретна програма, яка передбачає заходи, спрямовані на подолання безробіття та створення нових робочих місць, підкріплена розрахунками та реальними заходами."

Дурень думкою багатіє... Черговий єдиноконкретний Адам Сміт українського розливу.
З такими хлопами нам до Європи, "як до неба рачки".
Mykola_K _ 22.05.2015 17:21
IP: 109.201.232.---
Yuri Yurieff:
Думка про те що народу потрібна лопата а не влада або вплив на неї – оригінальна;)
Есть много разных людей с различными и часто несовпадающими интересами.
Власть и возможность влиять на власть – две большие разницы.
"Народ" управлять и осуществлять власть не может,
У нас різні ІНТЕРЕСИ ми є платниками податків і повинні впливати на свою частку що ми платимо до бюджету, наприклад Вам до лампочки розвиток української мови, але бажаєте більше виділяти грошей на любиму прокуратуру якоби для боротьби із корупцією. Ви вправі розпоряджатись своєю часткою а я своєю, так було б чесно та справеливо. Крім того коли б наша з Вами думка прямо впливала на зарплату високопосадовця, він би вірою і правдою нам старався догодити, адже хто платить той замовляє музику. На коротку перспективу це не спрацьовує, а на далеку є ціль і є рух у цьому напрямку.
mihaylenco _ 22.05.2015 17:18
IP: 46.201.237.---
Евгения Чиберяк
Обкладають цього небораку

Наш Яценюк вже перелічив усіх курчат в пенсіонерок.
mihaylenco _ 22.05.2015 17:16
IP: 46.201.237.---
Зараз роботодавці замість "скорочення", осідлали термін "оптимізація штату". Відповідно, правові наслідки не такі відчутні, і роботодавець не несе ніякої відповідальності за створення соціальної напруженості у державі. Банкротство ніяк не відбивається на власниках збанкрутілих фірм. Вони спокійнесенько собі перереєстровують підприємства, і продовжують стригти бабло. Ще не чув випадку, аби в Україні банкротство означало крах конкретного бізнесмена.
Евгения Чиберяк _ 22.05.2015 17:16
IP: 77.120.73.---
У нас всі чиновники від влади часто мотаються за кордон. І могли би вже попитати, як там організують оподаткування дрібного бізнесу, але це не в їх інтересах. Отже скажу я. Мається на увазі самозайнятість, тобто людина створила собі робоче місце і працює... їй в цьому допомагають: коли син, коли дружина, коли донька, коли батько... І найголовніше – доходи від цього не зростають в залежності від того. хто продав той буханець хліба, або надав якусь послугу. Обкладають цього небораку податками на рівні з крупнішими підприємцями... він не витримує той тиск і... закривається. Після цього, що він робить? правильно, йде в центр зайнятості і стає на допомогу по безробіттю. А за кордоном цю категорію самозайнятих підприємців податком НЕ ОБКЛАДАЮТЬ!!!! І вони суттєво виграють від цього, бо ДЕРЖАВА НЕ ПЛАТИТЬ ДОПОМОГУ ПО БЕЗРОБІТТЮ!!!! Тобто державі вигідніше, щоб ця людина працювала на себе і не платила податок, бо допомога по безробіттю набагато більша чим здертий податок з того.
mihaylenco _ 22.05.2015 17:10
IP: 46.201.237.---
Переглянути результати приватизації, повернувши в державну вартість незаконно приватизовані підприємства та підприємства, покупці яких не виконали приватизаційних зобов'язань (зокрема, "Укртелеком"). Повернути в державну власність стратегічні підприємства (зокрема, енергогенерувальні та енергорозподільні підприємства) та природні монополії. Не допускати приватизації стратегічних підприємств та природних монополій.

В США всі магістральні комунікації є державною власністю. Але в нас не хочуть будувати риночну економіку на взірець США. В нас хочуть наслідувати Китай з наддешевою, безправною робочою силою.

Для того, аби стимулювати розвиток економіки, і створення нових робочих сил, слід звільнити від оподаткування кошти, спрямовані на модернізацію, та впровадження новітніх технологій. Так само, слід звільнити від оподаткування кожне новостворене робоче місце терміном на 3-5 років. Натомість, у випадку скорочення штатів подвоювати податки на прибуток.
Vitaliy Shebela _ 22.05.2015 17:08
IP: 195.16.79.---
ingul:
Державне, державне...
Да это не Тягнибок пишет. Это Симоненко пишет. Господи, опять дураки власть хотят! Это если они искренне такие государственные, социалистические – тогда просто дураки и невежды. Но на самом деле это призывы какие нам суют уже 25 лет! Опять расчёт на совок! Я в гробу видел ваше государственное. Только и ТОЛЬКО частная инициатива созидает, Государственная только ВОРУЕТ!
Вся программа должна сводиться к генерельному сокращению госаппарата, минимизации налогов...и проведение наконец всех РЕФОРМ. И ЛЮДИ сами сделают рабочие места. Без вас паршивых депутатов и госчиновников!
100% – одні суки лізуть щоб красти і пишуть таку поебень
Vitaliy Shebela _ 22.05.2015 17:07
IP: 195.16.79.---
Прочитавши ці путнки розуміеш шо це просто популізм для масс які взагалі нічого не розуміють але їм приємно читати такий ідиотизм Є тільки один справді важливий пункт – держава знижує податки до мінімуму, відміняє дозвільну систему і не заважає працювати.

Деякі пункти взагалі просто слів нема – наприклад 6, Розвивати,,, тралала, а як ви будете їх розвивати якшо у вас ні технологій ні спеціалістів – Спрямувати державну підтримку – державна підтримка у нас це просто гроші для розпилу – які точно вкрадуть, – треба просто не заважати працювати, якщо ще при цьому боротося із монополіями то це вже – але нам до цього як до місяця пішком,

Так що для початку просто не заважати, а далі все якби у наших депутатів був час – то відкрити ринок для західних банків, податкові канікули для бізнесу який тільки починає і чомусь тепер платить податки на прибуток – хоча до прибутку йому ще робити і робити, Відмінити податок на продаж нерухомості – це взагалі дибілізм і в тому ж дусі
Yuri Yurieff _ 22.05.2015 16:47
IP: 178.92.162.---
Думка про те що народу потрібна лопата а не влада або вплив на неї – оригінальна;)
Разговоры о "народе", который якобы чего-то хочет,
это пошлая, но распространенная демагогия.
Что это за зверь-чудовище – "народ"?
Есть много разных людей с различными и часто несовпадающими интересами.
"Волей народа" очень часто различные проходимцы и преступники
оправдывали свои темные дела и преступления.
Власть и возможность влиять на власть – две большие разницы.
"Народ" управлять и осуществлять власть не может,
как не может "народ", например, вести автомобиль.
Но граждане страны могут и должны бороться
за возможность, желательно без крови, убирать плохих "водителей".
Максим Чарушниковв _ 22.05.2015 16:39
IP: 78.111.186.---
Тернопільська, Львівька, Іванофранківська області – по всій території областей керує патріотична україномовна СВОБОДА. Скрізь "продаж"-грабунок (за копійки для своїх або за відкати) землі, комунальної власності, дєрібан бюджетів і всього іншого. Але всі у вишиванках. Які робочі місця?!:)
Mykola_K _ 22.05.2015 16:27
IP: 109.201.232.---
Yuri Yurieff:Микола, "социализм", "капитализм" – это только слова.
"Власнисть" народу никогда не принадлежала и не может принадлежать.
Народу не нужна декларированная "власнисть", народу нужна достойная оплата за добросовестный труд.
А "капитализма" у нас не было и нет, потому что капитализм предполагает конкуренцию. У нас создан олигархический строй, который, не имеет названия в науке
Природа також єдина і неподільна, але виділивши з неї математику фізику механіку і тд. людство досягло певних результатів. Так само і з законами суспільства розділивши його на стадії можна пояснити процеси що відбуваються в ньому і о Боже можна передбачити розвиток суспільства, високорозвинута країна показує малорозвиненій її власне майбутнє.
Думка про те що народу потрібна лопата а не влада або вплив на неї – оригінальна;)
ingul _ 22.05.2015 16:13
IP: 104.154.54.---
Державне, державне...
Да это не Тягнибок пишет. Это Симоненко пишет. Господи, опять дураки власть хотят! Это если они искренне такие государственные, социалистические – тогда просто дураки и невежды. Но на самом деле это призывы какие нам суют уже 25 лет! Опять расчёт на совок! Я в гробу видел ваше государственное. Только и ТОЛЬКО частная инициатива созидает, Государственная только ВОРУЕТ!
Вся программа должна сводиться к генерельному сокращению госаппарата, минимизации налогов...и проведение наконец всех РЕФОРМ. И ЛЮДИ сами сделают рабочие места. Без вас паршивых депутатов и госчиновников!
wed _ 22.05.2015 15:52
IP: 79.139.95.---
6 "Спрямовувати державну підтримку на високотехнологічні, наукоємні, інноваційні, імпортозамінні та вертикально інтегровані галузі"
звучить дуууже популістично,
на наукоємні та імпортозамінні поки явно не варто,
на другі – через те, що підняти _всі_ галузі в десятки раз важче, ніж підняти _декілька_ перспективних для України,
а високотехнологічні як правило дуже дорогі для запуску...

7-й пункт утопічний за винятком продуктів харчування і дуже частково легкої пром.,
досягти можна тільки високими митами, що не вийде реалізувати перебуваючи в СОТ та прямуючи до ЄС

8-й пункт звучить якось складно і недружньо щодо іноземців:)
в Польщі подібного ефекту пробують досягти за допомогою вимагань виплачувати такому іноземцю відповідну кваліфікації зарплату та потребою значних відрахувань на страхівки

також слід враховувати нелегальне працевлаштування
wed _ 22.05.2015 15:48
IP: 79.139.95.---
5 все сільське госп. дотувати не вийде,
слід зосередитися на дуже вигідних в Україні галузях,

також слід врахувати, що цей ринок зарегульований, і успіхи бууть дуже залежати від успіхів МЗС

6 – трохи дивно чути про судно- та особливо машинобудування, перше вже давно ледве дихає,
а проблемою другого є майже безнадійна відсталість в комп.виробництві

4 "наукових розробок прикладного характеру" – навряд чи на той пункт можна покладати які-небудь (крім піарних) надії через надшвидкий відтік мізків в більш успішні країни...
варто змиритися з відсталістю в цій галузі, поки Україна не зможе платити спеціалістам хоч 30-50% того, що вони можуть заробити в Європі
wed _ 22.05.2015 15:44
IP: 79.139.95.---
3-й пункт сумнівний в частині "великих податків з великого бізнесу",

звісно, такі податки мають бути більші, ніж зараз, але слід мати міру, не можна вдаватися в скандинавську крайність, бо в наші часи все більше видів виробництва може легко переноситися до іншої країни,
а Україні вигідно провокувати не втечу від України, а до України

слід змиритися з тим, що зменшення податків на малий та середній бізнес не компенсуєтся зростом податкового тиску для великого, і урізати бюджетні витрати, позбуваючись надмірних (для теперішньої України) соц.зобов"язань

6 – трохи дивно чути про судно- та особливо машинобудування, перше вже давно ледве дихає,
а проблемою другого є майже безнадійна відсталість в комп.виробництві
Олександр Ярмоленко _ 22.05.2015 15:20
IP: 178.94.91.---
По пунктам:
1. Вітчизняні фахівці не беруть хабарі? Чи як відреагує потенційний інвестор, що й так тікає звідси?
2. Як буде вирішуватись що відбирати? Укртелеком в Ахметова, чи свічний заводик в отця Федора? Відповідь: за хабарі.
3. Що таке "національний продукт", визначення? Isuzu Порошенка чи Daewoo Парцхаладзе? Чому не зняти фіскальний тиск взагалі з усіх?!
4. Хто вирішуватиме питання цільового використання кредитів? Про "державні конкурси" взагалі соромно писати. Пане Олеже, я ніколи не повірю, що ви самі навіть допускаєте їх прозорість та ефективність.
5. Сільське господарство дотаційне в Європі й США, напишіть, будь-ласка, звідки ви плануєте добути таку гігантську суму на український проект. Для початку варто було б не заважати.
6. Плагіат з попередніх пунктів і чергова кормушка для хабарників.
7. Це прийде саме, при спрощенні податкової та дозвільної системи, конкретика де?
8. Пане Олеже, який спеціаліст приїде в Україну, де бачать вихід тільки в тотальній демагогії?
Yuri Yurieff _ 22.05.2015 15:11
IP: 178.92.162.---
Mykola_K:
Yuri Yurieff:
Вот уже почти три десятилетия, как социалистическая экономика начала распадаться. Все это время идет разговор со стороны власть предержащих и тех, кто захватил общественную собственность.
Не социалистическая экономика а феодалистическая, пройшов природній процес розвитку суспільства від феодалізму до капіталізму, не подобається капіталізм? але на то нема ради.
Сусіпльна власність це казки бо власність належала партії, а не народу, так само як державна власність належить тим хто нею може розпорядидись, а не народу.
Микола, "социализм", "капитализм" – это только слова.
"Власнисть" народу никогда не принадлежала и не может принадлежать.
Народу не нужна декларированная "власнисть",
народу нужна достойная оплата за добросовестный труд.
А "капитализма" у нас не было и нет,
потому что капитализм предполагает конкуренцию.
У нас создан олигархический строй, который,
не имеет названия в экономической науке.
Служитель Ягве _ 22.05.2015 15:02
IP: 95.133.69.---
Щоб в політиці перемагати і програми декларувати, потрібно дійти до розуму, як мінімум 15 млн. українців. До кожного, від хати до хати тре з людьми працювати. І тримати зв'язок з людьми, які хочуть української України цілодобово і безперервно. Тоді РАЗОМ – СИЛА! І перемога буде за нами. Іншого шляху немає...Це як в МММ, я думав три мудака, а виявилося, що пів рашки. А поки працюють технології телерадіоінтернет з використанням напрацьваної ВО Свобода програми захисту в її окремих пунктах і гасла українських патріотів, ВО Свобода без влади і без виконання Програми. Слава Україні!
alexa71 _ 22.05.2015 14:52
IP: 37.54.99.---
Це ще в 1991 році писали.
13м _ 22.05.2015 14:47
IP: 194.150.168.---
Заниматся переработкой и производством но не на оборудовании которому 50 лет выпущенного при СССР, льготу на ввоз производственного и перерабатывающего оборудования + под это банковские кредиты, можно целевые, одна из бюджетоформирующих отраслей – сельськое хозяйство и это только сырье, а занаете в каком состоянии село (, вот Вам и ответ, никому, ничего не нужно и по поводу кнопкодавства, идет прямое нарушение норм Конституции, не сегодня так завтра появится амбициозный юрист, мечтающий о славе, который подаст в суд за фальсификацию голосования, потребует отмены многих решений и привлечению к ответственности кнопкодавов, что будете делать? Помали – раз, публичный выговор, второй – за "хобот" и в камеру, за фальсификацию голосования, сложно?????
Mykola_K _ 22.05.2015 14:42
IP: 109.201.232.---
Yuri Yurieff:
Вот уже почти три десятилетия, как социалистическая экономика начала распадаться. Все это время идет разговор со стороны власть предержащих и тех, кто захватил общественную собственность.
Не социалистическая экономика а феодалистическая, пройшов природній процес розвитку суспільства від феодалізму до капіталізму, не подобається капіталізм? але на то нема ради.
Сусіпльна власність це казки бо власність належала партії, а не народу, так само як державна власність належить тим хто нею може розпорядидись, а не народу.
Корупція1288 Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

4
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

20
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
Ігор Луценко

Хто стріляв вночі у Голосієво і до чого тут справи Майдану?

Українська правда

Стати депутатом і залишитись людиною. Чому "Слуга народу" неправа в історії із "тупою вівцею"

Сергій Лямець

ZeVulgaris. 🤡 Андрюха, шо там с Кабмином?

16
Тимофій Бадіков

Залишити неможливо звільнити: чи буде в МОЗ новий очільник?

АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter