Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Скільки ще українці працюватимуть задарма?

01 липня 2015, 20:19

Будь-яка робота має бути оплачена, відповідно до затрачених на неї сил. Інакше це рабовласництво або большевизм. Ані того, ані іншого в Україні начебто немає, однак понад 220 тисяч громадян працюють безоплатно. А це – чверть мільйона голодних сімей. Така ситуація випливає з офіційної статистики щодо заборгованості платні працівникам у всій державі. Ба більше, з кожним місяцем кількість осіб, яким не виплачують зароблених грошей, невпинно зростає. За такої динаміки вже завтра без платні може залишитися навіть той, хто вважає, що ця проблема його омине. Ще трохи урядування від Яценюка і компанії – і недалеко до соціального вибуху. А у стані російсько-української війни така безвідповідальність влади загрожує самому існуванню нашої держави.

"Свобода" вимагає від влади реальних кроків для розв'язання цієї проблеми. Про них – детальніше в тексті заяви об'єднання депутатів-свободівців у Верховній Раді:


"За даними Держстату, на 1 червня цього року заборгованість із зарплати лише за останній місяць зросла на 21, 1%, а з початку року – на 37,2% і досягнула 1,8 млрд. грн.

Нагадуємо, що заробітна плата є основним, а для переважної більшості українців – єдиним джерелом існування. На сьогодні зарплати не виплачено 224,1 тис. працівників економічно активних підприємств. Середня сума недоотриманої зарплати – майже 6 тис. гривень на працівника.

Найбільші темпи зростання заборгованості – в рідній для прем'єра Яценюка Чернівецькій області – 42,2% за місяць!

Призупинення діяльності підприємств у зоні АТО, безумовно, є однією з причин зростання заборгованості. Але заборгованість по Донецькій і Луганській областях (навіть з урахуванням підконтрольних Україні територій) – всього 43% від загального обсягу. Решта – це бездіяльність так званого уряду технократів, який більш ніж за рік не зміг або не захотів переорієнтувати українську економіку на діяльність в умовах війни і продовжує курс уряду Януковича-Азарова на побудову олігархічної системи економіки.

Відсутність доступних кредитів для бізнесу, несвоєчасне відшкодування ПДВ, небажання спрощувати систему оподаткування і зменшувати кількість податків – все це призводить до відсутності обігових коштів у підприємств, низької платіжної дисципліни, фактичної ліквідації підприємств малого та середнього бізнесу, а як наслідок – зростання заборгованості із заробітної плати.

Левова частина боргів – це невиплачена заробітна плата працівникам державних підприємств і акціонерних товариств із державною часткою. Такі підприємства свідомо доводяться до банкрутства для того, щоб продати їх за копійки наближеним до влади олігархам на хвилі масштабної приватизації, ініційованої урядом Яценюка.

Поки ситуація з виплатою заробітної плати не перетворилася на соціальний вибух, влада має вжити декілька зрозумілих всьому суспільству заходів:

- забезпечити малий та середній бізнес доступними кредитами;

- своєчасно відшкодовувати ПДВ всім, а не лише наближеним до влади;

- спростити податкову систему, зокрема таким чином, щоб фіскальний тиск держави був не більшим, ніж 35% від ВВП, запровадити прогресивну систему оподаткування як для бізнесу і для громадян, кардинально реформувати ПДВ і систему його адміністрування;

- змінити неефективних менеджерів на державних підприємствах та притягнути до відповідальності осіб, які рекомендувати та затверджували цих "управлінців";

- притягнути до відповідальності керівників виконавчої влади, дії або бездіяльність яких спричинили зростання боргів із заробітної плати".

P.S. На великі християнські свята наші можновладці страшенно люблять влаштовувати показові походи до церкви, аби засвідчити перед телекамерами свою ревну "набожність". Водночас, як бачимо, вони легко "забувають", що серед гріхів, які волають до неба про помсту, є і затримання чесно заробленої зарплатні. Бо у св. Письмі чітко сказано: "Того ж самого дня виплатиш його заробіток, ще перед заходом сонця, бо він убогий, і всією душею чекає виплати. Тож не закликатиме проти тебе Господа, та й не матимеш гріха" (Втор.24.14-15)...

powered by lun.ua
Коментарі — 12
grom2468 _ 06.07.2015 19:28
IP: 104.197.66.---
Peter Blood:
КАЦАП ВОДКИ НЕТ!ИДИ ДОМОЙ!
Xuato _ 02.07.2015 14:01
IP: 91.225.121.---
Окрім малої заплати, абсолютно бездіяльні профспілки ця блювотина перетворена комуністичними фарисеями в ленінську школи комунізму, яка умила руки від захисту робітників, а ще ЄС планує підкуп вищих бонз держави додатковою оплатою за "реформування". Що повинно робитись: це заплата (в тому числі і пенсія) між прибиральницею і президентом чи ба нардепом, директором держпідприємства відрізнятись за виплатою не більш як в три рази. Все інше від лукавого і державної мафії. Ті ж хто буде отримувати зарплату від ЄС повинні бути притягнути до кримінальної відповідальності як хабарники.
anno_domini _ 02.07.2015 11:58
IP: 188.239.8.---
Peter Blood:
- не поможе святий Боже, як не буде гоже;
- на Бога надійся, а сам не плошай.

Вірно все написано про допомогу від Бога, коли люди негожі або не гоже ставляться до свого народу та своєї Батьківщини – то допомоги чекати марно. І те вірно, що на Бога надійся, і сам не "плошай". На Бога можна надіятися, коли сам знаєш чудово, що Творець від людини чекає. А це – чесність, добропорядність. Якщо хто читає Слово, то побачить в ньому історію, яка повчає, що народи гинули, коли відходили від морального життя. Починалася внутрішня глибока стагнація, а потім нападали ззовні вороги – і народ йшов або у полон, або винищували дощенту.
Підтримую Олега Тягнибока в тому, що Він долучається до знання розвитку світової історії, яка написана у Біблії. Хто не знає і не виконує настанови, які "сім разів переплавленні в горнилі землі", той не розумний.
Wladimir2008 _ 02.07.2015 01:23
IP: 194.44.30.---
Це лишень гарні слова, без механізмів їх втілення. А "Свобода" вже була у владі, і крім знищення пам'ятників комуністично-варварським методом – не зробила нічого доброго та корисного, зовсім нічого!
руслан49 _ 01.07.2015 21:40
IP: 95.134.116.---
Свобода знайшла свою нішу в політиці. Бігають по Києву, ламають будівельні паркани, палять будівельну техніку і луплять молотками один одного по черепу.
anno_domini _ 01.07.2015 21:22
IP: 188.239.8.---
І не тільки заробітної плати. А пенсії, а папірці, які під виглядом заробітної плати, виплачують українцям? А скільки українців шукають роботу і не можуть знайти? Скоро осінь...
Правильно Ви, пане Олеже, написали Слово від Бога. А Він слідкує за Своїм Словом і сльози українців та молитви доходять до Неба...
baroni _ 01.07.2015 21:22
IP: 37.72.42.---
все красиво и правильно говорите пан Олеже
а чего ж Вы нас профукали на очередных выборах и когда были во власти??????????????????
бабулетов захотелось???????? бросили идею и давай фигней заниматься
нас я имею ввиду и себя как Вашего избирателя?????????
Viacheslav _ 01.07.2015 20:59
IP: 77.52.54.---
zmey-15:
Тягнибок ніде не працює – він голова (див. аватарку)!
mihaylenco _ 01.07.2015 20:55
IP: 95.135.190.---
Скільки ще українці працюватимуть задарма?

А це, Олеже, питання до твоїх колег, колишніх міністрів.
zmey-15 _ 01.07.2015 20:54
IP: 109.162.15.---
А где работает пан Тягнибок? Что полезного он внес в создание ВВП страны?
dushka _ 01.07.2015 20:49
IP: 77.120.73.---
Всі на Майдан!!!! І до повної перемоги!
alexa71 _ 01.07.2015 20:31
IP: 37.115.167.---
Всі на страйк!
ONLINE
Корупція1288 Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

1
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

5
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

22
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
Ігор Луценко

Хто стріляв вночі у Голосієво і до чого тут справи Майдану?

Українська правда

Стати депутатом і залишитись людиною. Чому "Слуга народу" неправа в історії із "тупою вівцею"

Сергій Лямець

ZeVulgaris. 🤡 Андрюха, шо там с Кабмином?

16
Тимофій Бадіков

Залишити неможливо звільнити: чи буде в МОЗ новий очільник?

АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter