Аеропорт гідності
Тривають останні дні голосування за надання імені видатної особистості аеропорту "Бориспіль".
Основні претенденти – Іван Мазепа, Ігор Сікорський та Казимир Малевич.
Сікорський – безумовно, талановитий авіаконструктор. Але він ніколи не вважав себе українцем. Ба більше, він вважав себе росіянином і був переконаним російським монархістом, членом відповідних організацій. Чи буде логічним і адекватним під час війни з Росією називати головний аеропорт України ім'ям російського монархіста, хай навіть і народженого в Києві?
Малевич – відомий художник-авангардист. Але є кілька суттєвих проблем. У Києві немає його робіт! Принаймні у відкритому доступі – точно. А де його роботи, зокрема й той же "Чорний квадрат"? В Росії. То що будемо пояснювати іноземцю, який, прилетівши до аеропорту імені Малевича, захоче побачити його роботи? Відправимо його в Москву, в Третьяковську галерею?
І ще – хочеться комусь чи ні, але у світі ім'я Малевича чітко асоціюється саме з російським (в крайньому разі – совєцьким) авангардом. Доводити всьому світу, що Малевич є саме українським художником – справа правильна, але тривала і складна. І називати заради цього головний аеропорт країни – ризикована й аж ніяк не найкраща ідея.
Нарешті, Іван Мазепа. Українець, який був одним із топ-політиків своєї епохи. Будівничий європейської України. Покровитель освіти і мистецтва, меценат, справжня людина епохи відродження. Національний герой, який повстав проти московської експансії, що більш ніж актуально в наш час.
Якщо іноземний гість захоче побачити, що в Києві пов'язано з Мазепою, то показати є що. І Софійський собор, який відбудував Мазепа в бароковому стилі, й Києво-Печерська Лавра, яку він розбудовував, і Києво-Могилянка, яка саме за гетьманування Мазепи отримала статус академії.
Зрештою, Мазепа – це потужний український бренд світової культури. Мазепою надихалися лорд Байрон, Вольтер, Віктор Гюго, Ференц Ліст, Ежен Делакруа, Теодор Жеріко, Юліуш Словацький та десятки інших митців світового рівня. Хто ще з українців може похвалитися такою увагою до своєї персони?
Називати головний аеропорт країни іменем великого державного діяча – це світова практика. У Франції – аеропорт Шарля Де Голля, у США – Джона Кеннеді, в Ізраїлі – Давида Бен-Гуріона, в Чехії – Вацлава Гавела, в Туреччині – Ататюрка, в Бразилії – Жоселіну Кубічека і т.д.
А в Україні головний аеропорт має бає бути названий іменем великого українця Івана Мазепи. Нам сьогодні не потрібні експерименти – нам потрібні потужні національні символи. Символи гідності. Мазепа є таким символом!
Українці! Голосуємо за Івана Мазепу! Зробити це можна на сайті Мінінфраструктури.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.