Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Аеропорт гідності

13 липня 2016, 17:16

Тривають останні дні голосування за надання імені видатної особистості аеропорту "Бориспіль".

Основні претенденти – Іван Мазепа, Ігор Сікорський та Казимир Малевич.

Сікорський – безумовно, талановитий авіаконструктор. Але він ніколи не вважав себе українцем. Ба більше, він вважав себе росіянином і був переконаним російським монархістом, членом відповідних організацій. Чи буде логічним і адекватним під час війни з Росією називати головний аеропорт України ім'ям російського монархіста, хай навіть і народженого в Києві?

Малевич – відомий художник-авангардист. Але є кілька суттєвих проблем. У Києві немає його робіт! Принаймні у відкритому доступі – точно. А де його роботи, зокрема й той же "Чорний квадрат"? В Росії. То що будемо пояснювати іноземцю, який, прилетівши до аеропорту імені Малевича, захоче побачити його роботи? Відправимо його в Москву, в Третьяковську галерею?

І ще – хочеться комусь чи ні, але у світі ім'я Малевича чітко асоціюється саме з російським (в крайньому разі – совєцьким) авангардом. Доводити всьому світу, що Малевич є саме українським художником – справа правильна, але тривала і складна. І називати заради цього головний аеропорт країни – ризикована й аж ніяк не найкраща ідея.

Нарешті, Іван Мазепа. Українець, який був одним із топ-політиків своєї епохи. Будівничий європейської України. Покровитель освіти і мистецтва, меценат, справжня людина епохи відродження. Національний герой, який повстав проти московської експансії, що більш ніж актуально в наш час.

Якщо іноземний гість захоче побачити, що в Києві пов'язано з Мазепою, то показати є що. І Софійський собор, який відбудував Мазепа в бароковому стилі, й Києво-Печерська Лавра, яку він розбудовував, і Києво-Могилянка, яка саме за гетьманування Мазепи отримала статус академії.

Зрештою, Мазепа – це потужний український бренд світової культури. Мазепою надихалися лорд Байрон, Вольтер, Віктор Гюго, Ференц Ліст, Ежен Делакруа, Теодор Жеріко, Юліуш Словацький та десятки інших митців світового рівня. Хто ще з українців може похвалитися такою увагою до своєї персони?

Називати головний аеропорт країни іменем великого державного діяча – це світова практика. У Франції – аеропорт Шарля Де Голля, у США – Джона Кеннеді, в Ізраїлі – Давида Бен-Гуріона, в Чехії – Вацлава Гавела, в Туреччині – Ататюрка, в Бразилії – Жоселіну Кубічека і т.д.

А в Україні головний аеропорт має бає бути названий іменем великого українця Івана Мазепи. Нам сьогодні не потрібні експерименти – нам потрібні потужні національні символи. Символи гідності. Мазепа є таким символом!

Українці! Голосуємо за Івана Мазепу! Зробити це можна на сайті Мінінфраструктури.

powered by lun.ua
Коментарі — 63
Николай Чаварга _ 19.07.2016 17:54
IP: 178.95.28.---
_chryukiv_:
Николай Чаварга:
5) ХОХЛОГРАД (на честь Його Величності ХАХЛА) – хохляцька область... хахол, хахолка, хахлоградці...
- Не так страшно, в порівнянні з Кацапстаном, або столиця Кацапутінград, кацапня...
Николай Чаварга _ 18.07.2016 22:02
IP: 178.95.10.---
Miki2:
Петро Потрошенко: – штатний московський троль.
Прочитав в Мережі, що питання вирішилося на користь Мазепи. Я радий, що там і мій вклад, якщо рішення прийнято. Якщо правда, то вітаю свідомих українців з малою перемогою. Залишаюсь до глибини душі здивованим, хто з українців міг підтримати Малевича. Хто його висунув – не викликає сумнівів, звичайнно.

Тепер підказка для Тягнибока. Питання з Кіровоградом, скоріш за все, виплине знову. Я також не хотів би жити в Кропивницькому. Хтось думав, як буде звучати "кропивничанин", "кропивничанка", "кропивничани", "кропивницька область"?

Треба набирати список пропозицій. Для прикладу:
1) Калнишев (на честь Калнишевського) – калнишевська область...калнишанин, калнишанка, калнишани...
2) Мазепин (мазепинська область) – на даному етапі ще не буде сприйнято.
3) Холодний Яр, Холоднояр. Холодноярська область, холодноярці, холодноярка, холодноярин – непогано звучить.
4) Корольов
Николай Чаварга _ 16.07.2016 20:44
IP: 178.95.52.---

Иван Гора:

Коэффициент душевого производства по электроэнергии – 7,3, самый высокий в России; по углю – 5,3
...
ЗВІДКИ ЦЕ ВСЕ ВЗЯЛОСЯ? З НЕБА ВПАЛО?! ОТОЖ...
- Дуже характерна для кацапів нагла поведінка. Яке щастя для хакасів-кочівників привалило – скільки енергії на одного хакаса!!
За цією логікою і Московії треба піти цим шляхом!! – це дуже просто зробити. Досить об'єднатися зі старшим своїм братом – Китаєм. Ваша історія почнеться не з Довгорукого, а на 5-6 тисячоліть раніше. То нічого, що кацапи становитимуть 12% величезної наддержави, головне, що ханці нарешті поставлять на ноги колишню Московію, Нечорнозем'я відбудують за пару років – дороги, шляхи, города, без моковитських бомжів, зате скільки буде енергії на одного московита, а комп'ютерів, автомобілів, ієрогліфів, і всіллякої електроніки, а здобутки в космосі!!. Вам швидко пояснять, хто першим винайшов порох, шовк і компас, і що кожен Иван Гора – довбойоб,
SARA21 _ 16.07.2016 11:59
IP: 91.226.4.---
Напевне не жаліє пан Качинський за братом президентом якого знищили в Росії,якщо танцює під дудку маскалів і піднімає питання за волинську різню.Краще б піднімав питання як загинув його брат в теперішній час а не те що було 75 років тому,коли його ще на світі не було.А принижуючи і вбиваючи другі народи не плачте,коли бють вас.Що заробили те і получили.Прийти на територію другої держави,знущатися над народом який проживає на цій території,і чекати обіймів,це смішно.
Николай Чаварга _ 15.07.2016 11:40
IP: 91.124.128.---
Иван Гора:
Чаварга:... Подивився Хакасію. В 1936 році вони становили абсолютну більшість. Тепер тільки 12%, а біля 80% – кацапи. На мій погляд, це одна з форм геноциду. Хакаси вже не мають ніякої історичної перспективи. Це знищений народ. А як кацапи вболівають за русскій язик на Україні!!!
ТИ Б УВАЖНІШЕ ПОДИВИВСЯ... ТОДІ ПОБАЧИВ БИ, ЩО КІЛЬКІСТЬ ХАКАСІВ З 1926 Р НЕВПИННО ЗРОСТАЄ... на відміну від українців. То де ж насправді геноцид?!
...
-Ясна справа, що для тебе нема різниці між абсолютними і відносними величинами. Чи може геноцид спостерігається в Хакасії для кацапів, а хакаси процвітають?? Історію Косова знаєш? Можуть хакаси зі своїми 12% провести референдум, і вийти зі складу Московії? МОЖУТЬ? Зі складу Московії не можна виходити корінним народамі Чечні-Хакасії зі своєю землею, а зі складу України можна виходити кацапським МІГРАНТАМ з чужою землею!!
Чи може хакаси мають можливість силою зброї вийти зі складу РФ? А Чечню чому залили кров'ю?
Николай Чаварга _ 14.07.2016 21:32
IP: 178.95.5.---
Анатолій Гаращенко:
Иван Гора:
Оце сиджу і думаю: звідки в мені стільки ненависті до просякнутого любов'ю і повагою до сусідів, кацапського народу. Овва. Трохи не забув про надзвичайну толерантність кацапів. Це в мені, мабуть, генетичне і нічого вдіяти з собою не можу. Та й не хочу.
- Вчора заглянув у Вікіпедію. Подивився Хакасію. В 1936 році вони становили абсолютну більшість. Тепер тільки 12%, а біля 80% – кацапи. На мій погляд, це одна з форм геноциду. Хакаси вже не мають ніякої історичної перспективи. Це знищений народ. А як кацапи вболівають за русскій язик на Україні!!!
Анатолій Гаращенко _ 14.07.2016 21:17
IP: 93.73.244.---
Иван Гора:
Оце сиджу і думаю: звідки в мені стільки ненависті до просякнутого любов'ю і повагою до сусідів, кацапського народу. Овва. Трохи не забув про надзвичайну толерантність кацапів. Це в мені, мабуть, генетичне і нічого вдіяти з собою не можу. Та й не хочу.
hrim _ 14.07.2016 21:07
IP: 193.93.217.---
Андрій Дунець:
Николай Чаварга:
Звичайно за Мазепу! Та хотів дати пораду тим хто не знає що робити:
Шановні панове патріоти, будь ласка пишіть і закликайте українців відроджувати державу. Пораду дайте всім свідомим Українцям. У нас є єдиний спосіб – реклама і пропаганда Б О Г АТ О Д І Т Н О С Т І!!! Якщо нема відхилень здоров'я, то це три і більше дитини, а дорослих вже своїх дітей стимулюйте щоб Вам народжували трьох і більше внуків – це буде найбільший і справжній патріотизм. А ще здоровий спосіб життя!!! Бог дає на дитину все що потрібно, і не треба скиглити про освіту дітям ітд, – найбагатші люди світу переважно без вищої освіти!
Николай Чаварга _ 14.07.2016 21:02
IP: 178.95.5.---
Miki2:
Иван Гора: – багатолітній штатний українофобний троль (jut). Працював і працює під десятками ніків. Діалог з ним в будь якому форматі несе відповідальність.

Редакції УП – Иван Гора/ (jut) підлягає беззастережному бану.
- Не встигаю слідкувати за всіма його ніками, але знаю, що Иван Гора Гівна заходить сюди з московського сервера. Так далеко, а смердить, ніби він тут.

Я тут нижче придумав термін "Кацапутін", цікаво, хтось його раніше вже пропонував?
Николай Чаварга _ 14.07.2016 16:50
IP: 91.124.131.---
Чорноволізм (рухуїзм) – це не рідкість в світовій політиці. Яскравий приклад – Меркелкорова (вівця?). Я не знаю, на чию догоду вона опускає свою країну. Не думаю, що за гроші – просто нестача розуму. Я майже впевнений, що Бритвихід – це спроба звільнитися від світової закуліси. Аналогічно Чорноволу, корова відійде від влади, так і не зрозумівши, що вона натворила для своєї країни, і для Європи загалом. Вона послідовно перетворювала Європу в Євжопу, і продовжує перетворювати. Вона і досі не зрозуміла суті Кацапії, і Кацапутіна зокрема.
Николай Чаварга _ 14.07.2016 16:35
IP: 91.124.131.---
chsaber:
Logic2009:

Называть аэропорт надо не для того, чтобы кто-то выл или лопался от злости.
Надо, чтобы фамилия, вынесенная в это название, исчерпывающие характеризовало основные качества и ценности страны прибытия. Свободу, например или, приобретённую, благодаря этому государственному деятелю, з- независимость.
В этом смысле идеально подходит кандидатура Вячеслава Черновола.
Дуже глибоко помиляєтесь!!! Чорновіл не був державним діячем. Це була підставна особа організованого єврейства. Рух створювався і діяв на єврейські гроші. Перша жертва України – це приватизація ЗМІ з подачі "рухуїв" (термін мій). Маючи ЗМІ в своїх руках, єврейство скинуло Крачука і привелодо владе абсолютного зрадника Кучму. Під його "керівництвом" Україна опустилася з 15-го місця на 150, а Україна зарясніла олігархами, і всі вони – власники ЗМІ. В кого ЗМІ, у того й влада. Складіть список олігархів, і виясніть їх національність. Будете мати оцінку Чорноволу-довбойобу.
Андрій Дунець _ 14.07.2016 16:06
IP: 130.180.218.---
chsaber:
Основний вчитель це Батько дитини
Андрій Дунець _ 14.07.2016 16:02
IP: 130.180.218.---
chsaber:
І без середньої можна справитись, зараз є інтернет
chsaber _ 14.07.2016 15:46
IP: 194.0.206.---
Андрій Дунець:
, і не треба скиглити про освіту дітям ітд, – найбагатші люди світу переважно без вищої освіти!

Так у них хоть нормальное среднее образование есть.
А у наших – начальное, на уровне Андрюши Парубия.
Андрій Дунець _ 14.07.2016 15:38
IP: 130.180.220.---
Николай Чаварга:
Звичайно за Мазепу! Та хотів дати пораду тим хто не знає що робити:
Шановні панове патріоти, будь ласка пишіть і закликайте українців відроджувати державу. Пораду дайте всім свідомим Українцям. У нас є єдиний спосіб – реклама і пропаганда Б О Г АТ О Д І Т Н О С Т І!!! Якщо нема відхилень здоров'я, то це три і більше дитини, а дорослих вже своїх дітей стимулюйте щоб Вам народжували трьох і більше внуків – це буде найбільший і справжній патріотизм. А ще здоровий спосіб життя!!! Бог дає на дитину все що потрібно, і не треба скиглити про освіту дітям ітд, – найбагатші люди світу переважно без вищої освіти!
chsaber _ 14.07.2016 15:27
IP: 194.0.206.---
bayda2013:
Як каже східне прислів'я: собака гавкає, а караван іде

Да идёт караван, идёт. Только вот не очень понятно, – куда... Ни направление толком не известно, ни характер дороги.
А поводыри, вместо того, чтобы дорогой заняться, – занялись отловом гавкающих собак.
Как бы, не дай Бог, не получилось так что при полной тишине караван, в лучшем случае придёт в тупик (похоже, что – уже), а в худшем – к обрыву.
bayda2013 _ 14.07.2016 15:08
IP: 195.160.205.---
Таки треба дати аеропорту ім'я. Гетьмана Мазепи,
бо дивіться, люди добрі, скільки путінотролів набігло...
Як каже східне прислів'я: собака гавкає, а караван іде.
bayda2013 _ 14.07.2016 14:39
IP: 195.160.205.---
О, вийшов на чергування по тролінгу заслужений кремлебот, троль-ветеран,

сумнозвісний підрашок Jut, Tochka,kRO, cjnybr,сотник, офейсбучений теж неодноразово,
сьогодні під маскою "Иван Гора", Иван – родства нє помнящій,
... а, може, якраз помнящій, хоч і прикидається нащадком козаків.
Що ж, тоді востанньому випадку він " славних прадідів великих правнук поганий".
bayda2013 _ 14.07.2016 14:07
IP: 195.160.205.---
chsaber:
Олександр, той що Невський, був і помер ханським сатрапом,
але чомусь рпц зробила його святим.
chsaber _ 14.07.2016 13:12
IP: 194.0.206.---
bayda2013:
не хотів залишитись царським сатрапом

Тем не менее и, довольно долго, – он был, именно царским сатрапом. Тут Вы дали точное определение.
Но сатрапом он был не только русского царя, но и сатрапом, как минимум двух королей – польского и шведского.
Не знаю, как Вам, а мне, такая "компромиссность", здорово напоминает некоторых депутатов, типа Лёхи Гончаренко, основной задачей которых является, с начала угадать, а затем быстренько перескочить в очередную партию. Лишь бы она была по ближе к власти, т.е – к корыту.
Так и Мазепа, – всегда пытался прибиться к кому по сильнее и по перспективнее. Но угадывал не всегда.
bayda2013 _ 14.07.2016 12:03
IP: 195.160.205.---
chsaber:
Ні, не назло, а задля історичноі пам'яті, гідності і честі.
Відносно компромісності, то, імхо, Мазепа – досить компромісна постать,
чужих земель не загарбував, як дехто,
не хотів залишитись царським сатрапом в пам'яті украінського народу (йой,"Маскву абідєл").
P712 _ 14.07.2016 11:33
IP: 92.113.140.---
Пане Олеже, це називається застав дурника Богу молитись... Для чого переіменовувати Бориспіль?? Яким місцем він підпадає під декомунізацію?? (в нас так само, коли вулиці переіменовували, то вулицю К.Маркса переіменували, тут в мене тільки одна версія, депутати не знають хто такий Маркс...)
chsaber _ 14.07.2016 10:47
IP: 194.0.206.---
bayda2013:
А троляки скільки б себе не перейменовували, хоч байденами,хоч рейганами, хоч потрошенками,
однаково – гнилий оскал путіноіда видно здаля!

Ну, так всё-таки! Переименовываем потому, чтобы бренд национальный народу чаще показывать, или Путину назло?
Если как национальный бренд, то эта фигура в равной степени может быть использована, как бренд, кроме Украины – русскими, поляками, шведами, литовцами, турками. Уж больно был господин Мазепа, мягко выражаясь – компромиссной фигурой.
Если, – "назло", то, чтобы не получилось, как проспектом Бандеры, – стоять потом Президенту на коленях перед чьим-нибудь памятником.
bayda2013 _ 14.07.2016 10:25
IP: 195.160.205.---
Петро Байден:
bayda2013:
Мазепа – это бренд, ничем не хуже Бен-Гуриона, где Голля или Кеннеди!
И пусть заткнуться тут всякие кремлеботы, которым это имя как кость в горле!
Это русские шовинисты, имперские, а еще больше красные любили переименовывать
все, в основном захвачено, на свой лад, Калининград, Сталинград, Ворошиловград
или банально Красноград, совецкамы, илличовскамы и т.д., и т.п., и так обильно, что мы до сих пор
не можем отмыться от тои "лабуды".
Да хоть сам назовись Мазепой,вате это по фигу!
Слабо назваться!?
А троляки скільки б себе не перейменовували, хоч байденами,хоч рейганами, хоч потрошенками,
однаково – гнилий оскал путіноіда видно здаля!
Андрій Бардис _ 14.07.2016 09:08
IP: 37.73.225.---
Мазепа переможе на зло ваті)
ONLINE
Мовне питання191 Зеленський76 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter