13 липня 2016, 18:16

Аеропорт гідності

Тривають останні дні голосування за надання імені видатної особистості аеропорту "Бориспіль".

Основні претенденти – Іван Мазепа, Ігор Сікорський та Казимир Малевич.

Сікорський – безумовно, талановитий авіаконструктор. Але він ніколи не вважав себе українцем. Ба більше, він вважав себе росіянином і був переконаним російським монархістом, членом відповідних організацій. Чи буде логічним і адекватним під час війни з Росією називати головний аеропорт України ім'ям російського монархіста, хай навіть і народженого в Києві?

Малевич – відомий художник-авангардист. Але є кілька суттєвих проблем. У Києві немає його робіт! Принаймні у відкритому доступі – точно. А де його роботи, зокрема й той же "Чорний квадрат"? В Росії. То що будемо пояснювати іноземцю, який, прилетівши до аеропорту імені Малевича, захоче побачити його роботи? Відправимо його в Москву, в Третьяковську галерею?

І ще – хочеться комусь чи ні, але у світі ім'я Малевича чітко асоціюється саме з російським (в крайньому разі – совєцьким) авангардом. Доводити всьому світу, що Малевич є саме українським художником – справа правильна, але тривала і складна. І називати заради цього головний аеропорт країни – ризикована й аж ніяк не найкраща ідея.

Нарешті, Іван Мазепа. Українець, який був одним із топ-політиків своєї епохи. Будівничий європейської України. Покровитель освіти і мистецтва, меценат, справжня людина епохи відродження. Національний герой, який повстав проти московської експансії, що більш ніж актуально в наш час.

Якщо іноземний гість захоче побачити, що в Києві пов'язано з Мазепою, то показати є що. І Софійський собор, який відбудував Мазепа в бароковому стилі, й Києво-Печерська Лавра, яку він розбудовував, і Києво-Могилянка, яка саме за гетьманування Мазепи отримала статус академії.

Зрештою, Мазепа – це потужний український бренд світової культури. Мазепою надихалися лорд Байрон, Вольтер, Віктор Гюго, Ференц Ліст, Ежен Делакруа, Теодор Жеріко, Юліуш Словацький та десятки інших митців світового рівня. Хто ще з українців може похвалитися такою увагою до своєї персони?

Називати головний аеропорт країни іменем великого державного діяча – це світова практика. У Франції – аеропорт Шарля Де Голля, у США – Джона Кеннеді, в Ізраїлі – Давида Бен-Гуріона, в Чехії – Вацлава Гавела, в Туреччині – Ататюрка, в Бразилії – Жоселіну Кубічека і т.д.

А в Україні головний аеропорт має бає бути названий іменем великого українця Івана Мазепи. Нам сьогодні не потрібні експерименти – нам потрібні потужні національні символи. Символи гідності. Мазепа є таким символом!

Українці! Голосуємо за Івана Мазепу! Зробити це можна на сайті Мінінфраструктури.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

ДЕСЯТІ БАНДЕРІВСЬКІ ЧИТАННЯ: "Філософія української перемоги. Візія Великої України"

Така вже, очевидно, планида Бандерівських Читань – проходити на тлі визвольної боротьби, пожеж війни і полум'я вогнів, – цілком відповідно до життя того, кому вони присвячені...

Вимоги очільників органів місцевого самоврядування щодо відсічі агресії РФ

Заява очільників органів місцевого самоврядування, обраних від ВО "Свобода", про відсіч вторгненню московського агресора. Восьмий рік триває московська агресія проти України...

Де Україні шукати союзників на міжнародній арені?

Де на міжнародній арені є українські союзники? І головне – що слід зробити, щоб виграти дипломатичну війну проти Москви? Восьмий рік поспіль влада веде цю політику, м'яко кажучи, провально...

Закон про особливий статус Донбасу: як і хто веде Україну до капітуляції?

Що об'єднало у спільному голосуванні здавалося б непримиренних опонентів з "Європейської солідарності", "Слуг народу" та ОПЗЖ? Путінські хотілки з федералізації України...

Вагнергейт: скандал з Єрмаком та Зеленським

Журналісти із Bellingcat опублікували першу частину свого розслідування. І воно миттю стало топ-темою всіх українських ЗМІ. З'явилися тисячі коментарів – і від аналітиків, і від політиків, і від свідомих громадян...

Бандера – наш Герой! Покрова – наше свято!

14 жовтня – День створення Української Повстанської Армії. Про УПА я знаю не з підручників. Рідний брат моєї бабусі – лікар-хірург Петро Скобельський – боровся за Незалежність у лавах УПА...