Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Проект Трудового кодексу: як олігархи хочуть закріпачити українців

15 березня 2017, 09:53

Олігархи вчергове вчиняють замах на права українців, цього разу – у трудовій царині. Вже сьогодні на засіданні парламентського комітету соціальної політики будуть проштовхувати проект Трудового кодексу до другого читання.

Незалежні профспілки та експерти неодноразово наголошували на неприпустимості ухвалення цього документа, бо він суттєво звужує трудові права українців та гарантії діяльності профспілок.

ВО "Свобода" категорично проти проекту Трудового кодексу, написаного під диктовку олігархів. Ми переконані, що це антиукраїнський, антинародний законопроект.

Ось лише деякі підстави рішуче його відкинути:

1. Фактично скасовується 40-годинний робочий тиждень (стаття 153 проекту ТК). Завдяки запровадженню "ненормованого робочого часу" роботодавці матимуть право примушувати працівників працювати понад 40 годин на тиждень. Якщо роботодавець захоче, то і без додаткової оплати, оскільки її мінімального розміру в проекті немає!

2. Суттєво обмежуються права профспілок як представників та захисників прав працюючих українців (стаття 112 проекту ТК). До прикладу, відома націоналістична профспілка "Свобода Праці" за минулий рік домоглася збереження більш як тисячі (!) робочих місць українців на промислових підприємствах Придніпров'я. Якщо Трудовий кодекс буде ухвалено – ці працівники опиняться на вулиці через скасування гарантій, що зберегли їх від звільнення. Ніхто вже законним чином не зможе зупинити бездумного скорочення робочих місць та розкручування маховика безробіття.

3. Роботодавцям надається право вести відеоспостереження за працівниками, здійснювати прослуховування робочих місць, контролювати працівників за допомогою інших технічних засобів (стаття 29 проекту ТК). Те, що у проекті не міститься обмежень щодо видів таких технічних засобів і способів контролю за працівниками, каже про те, що ця норма може стати основою для суттєвого обмеження свободи та інструментом постійного психологічного тиску на працівників. Схоже, олігархам потрібно остаточне закріпачення українців.

4. Олігархи прагнуть змусити українців мовчати про все, що пов'язано з їхньою роботою. Зокрема, для того, щоби приховати ганебно низький рівень оплати праці, небезпечні, а почасти – нелюдські умови праці, свавілля адміністрації. Для цього в проекті Трудового кодексу передбачено цілу низку норм (зокрема, статті 92, 355 проекту ТК), що передбачають матеріальну відповідальність і навіть звільнення за розголошення комерційної таємниці роботодавця. Водночас визначення комерційної таємниці (стаття 505 проекту ЦК) є настільки розпливчатим, що під неї можна підвести майже все, що завгодно.

Тому не дивно, що абсолютна більшість експертів, профспілок і зібрань трудових колективів сходиться на думці, що проект Трудового кодексу значно менше соціально справедливий, ніж чинний Кодекс законів про працю України (КЗпП). Врахуйте при тому, саме КЗпП буде продовжувати діяти на тимчасово окупованих територіях – в т.зв. "ДНР/ЛНР". Це "Опозиційний блок" – співавтори законопроекту – так хочуть, щоби московські пропагандисти мали ще один козир: аби на окупованих територіях у працівників формально було більше прав, ніж на підконтрольних уряду! З цього ясно: цей проект написано в Кремлі.

Чи є альтернатива? Безумовно, є. Якщо б правляча "коаліція" дійсно бажала покращити умови ведення підприємницької діяльності, то виступила б із зовсім іншими ініціативами. Найперше – це перерозподіл податкового тягаря з малого та середнього бізнесу на олігархів та їхні бізнес-імперії.

ВО "Свобода" вже не перший рік пропонує запровадити прогресивну систему оподаткування за принципом "малий бізнес – малі податки, великий бізнес – великі податки". Та поки до владної більшості входитимуть представники олігархії, відповідний свободівський законопроект не буде проголосовано.

Друге, що потрібно – це зменшення кількості регуляторних вимог та перевірок для малого і середнього бізнесу. Але аж ніяк не для великих корпорацій, що мають надприбутки та є великими роботодавцями – саме в їхніх інтересах владна більшість проштовхує цей антинародний проект Трудового кодексу на друге читання.

Декілька його позитивних норм – про збільшення до 28 днів щорічної відпустки, звільнення працівників від сплати судового збору у всіх категоріях справ – це солодка оболонка гіркої та отруйної пілюлі, яку нам підсовують лицемірні служки олігархів. Їхня ницість доходить до того, що вони самі ж восени 2015 року обмежили перелік справ, за якими працівники звільняються від сплати судового збору, і тепер видають повернення до старої норми як великий крок уперед. Місце таких політичних штукарів – на смітнику історії!

Що ж до вказаних позитивних норм, то їхнє впровадження не потребує ухвалення Трудового кодексу – це можна врегулювати одним законопроектом. Якщо "коаліція" так бажає надати їм ходу – нехай зробить це, однак без погіршення трудових прав українців.

В умовах, коли українці мають найнижчу в Європі заробітну плату, коли частка комунальних тарифів у ній є критично великою, відкидання українців-працівників у безправ'я є прямою пропозицією до виїзду за кордон. Мільйони українців уже шукають кращої долі або тимчасово працюють в інших країнах. Ухвалення Трудового кодексу остаточно перетворить Україну на "спальний район" для сусідніх країн. Такої долі ми хочемо для себе і своїх дітей?

Трудовий кодекс – це новітня панщина. І якщо злочинна коаліція "БПП", "Народного Фронту" й "Опоблоку" не схаменеться – на них чекає новітня Коліївщина!

powered by lun.ua
Коментарі — 27
Jaryk Prots _ 23.03.2017 14:08
IP: 37.54.90.---
Грамотно і правильно.
Ua Gall _ 16.03.2017 20:39
IP: 91.200.113.---
Олег Зуб:
Ua Gall _"Сентябрь 1939 года.Подписан пакт о дружбе Сталин -Гитлер.Состав за составом катится советский хлеб,масло,сахар и т.д.Так Сталин помогал Гитлеру завоевывать Европу. ****

а навстречу из Германии в СССР состав за составом катятся новейшие прецизионные станки (многие и до сих пор работают!), авиа- и морские приборы, оборудование для производства радиоламп, образцы новейшей, лучшей в мире немецкой военной техники – танки Т-2, Т-3, 38 (т) (шкодовский), самолеты Ю-88, Хе-111, Ме-109, Хе-100, Ме-110 и даже недостроенный карманный линкор "Лютцов", в замужестве – "Петропавловск"...
ТАК ГИТЛЕР ПОМОГАЛ СТАЛИНУ УКРЕПЛЯТЬ ОБОРОНОСПОСОБНОСТЬ...ОТ СЕБЯ ЖЕ.
ОТКРОЙТЕ АРХИВЫ,
УБИЙЦЫ,ГРОМИЛЫ!
После подписания пакта Риббентропа -Молотова по Маскве гуляла частушка;
Спасибо Яше Риббентропу,
Что нам открыл окно в Европу!
Хайль Путлер!
Микола Злочевський _ 16.03.2017 16:44
IP: 188.163.34.---
Олег Зуб:
Микола Злочевський:
Олег Зуб:
Пане Зуб, от на одному інтернет-порталі, один чувак, що за краснолюдка по-пу дере представив фотку цього півтораметрового карлика, що несе дуже похожу на Кабаєву женщіну, і написав,що це Вова підняв з колін Матушку...Я ж таки наполіг, що це Кабаєва, яка карлику нарожає
Нарожает педофилов...чекотилов і ху-йлов...
Для последнего в Гаагеэшафот уже готов...

Так там одна россиянка, если не сказать ка-ца-пет-ка, сильно возмутиласьюююГрит, что дети за отца не отвечают.
Про репродуктівні питання Вам краще спілкуватися з Миколаєм Креном – це справжній фанат різноманітних збочень...
Пане Зуб, пан Миколай не є фанатом збочень, а таки філософом в метафізичних і діалектичних аспектах і проявів єдності всього сущого і в розумінні сатанізму комунізму і іншої лівизни, що, нажаль, Вам присуща...
Микола Злочевський _ 16.03.2017 16:36
IP: 188.163.34.---
Олег Зуб:
Микола Злочевський:
Пане Зуб, Ви ж говорили, що Брестську фортецю захищал комісари, але це був польський гарнізон. ****

Пане Миколо, жодної моєї провини немає в тому, що Ви вперто не бажаєте зрозуміти, що ПОЛЬСКИЙ гарнізон захищав Брестську фортецю в ВЕРЕСНІ 1939 року, а Червона Армія – теж від німців, але вже в ЧЕРВНІ -ЛИПНІ 1941 року, ТОБТО – ЧЕРЕЗ ПІВТОРА РОКИ...
Бо вона виявилася східніше "линії пакта Молотова-Рибентропа" і німці тоді ж, в 1939 році передали ці території червоним. А щоби не втратити обличчя – і провели спільний парад, який чомусь на Західній Україні розглядається, як страшний злочин...
Пане Зуб,Ви ж тоді, коли я вам давав посилання на матеріали про Брестську фортецю і польських захисників, згодились, що щось не знаєте, чи введені в заюблуждєніє совіцькою пропагандою.Тоді навіть про куренівську трагедію Києві пробували сказати, що казали штатні пропагандисти наріду. Говоріть правду і тільки правду.
Микола Злочевський _ 16.03.2017 15:54
IP: 188.163.34.---
Олег Зуб:
Пане Зуб, от на одному інтернет-порталі, один чувак, що за краснолюдка по-пу дере представив фотку цього півтораметрового карлика, що несе дуже похожу на Кабаєву женщіну, і написав,що це Вова підняв з колін Матушку...Я ж таки наполіг, що це Кабаєва, яка карлику нарожає
Нарожает педофилов...чекотилов і ху-йлов...
Для последнего в Гаагеэшафот уже готов...

Так там одна россиянка, если не сказать ка-ца-пет-ка, сильно возмутиласьюююГрит, что дети за отца не отвечают.
Микола Злочевський _ 16.03.2017 15:43
IP: 188.163.34.---
Олег Зуб:
Ua Gall _ 1. Когда в 1938 возникла угроза окончательной аннексии Чехословакии, Сталин предложил Англии и Франции совместно ее защитить, от себя обещал выставить 80 (восемьдесят) дивизий и две воздушные армии, при условии, что Польша пропустит их через свою территорию. Те отказались. Чехи сдались...

2. Когда в Москву в августе 1939 г. прилетел Риббентроп заключать Пакт о ненападении, там уже полгода сидела делегация англов и франков из третьестепенных генералов, не имевших полномочий ничего подписывать, а только регулярно на заседаниях морочащих голову Ворошилову перспективой договора о взаимопомощи... ПОЛГОДА, КАРЛ!

Реальная история сильно отличается от той, что во львовских учебниках...
Пане Зуб, Ви ж говорили, що Брестську фортецю захищал комісари, але це був польський гарнізон. Так само десь і зараз якусь херню з сталінських істочніків відкопали...До речі, Ви ж і юдофоб, окрім всього...Це ж Ви написали, про моїх обрізаних родичів...
Yaroslav Yurkiv _ 16.03.2017 14:35
IP: 35.187.34.---
Олег Зуб:
Лемберг, 3 июля 1941 г.

Его Превосходительству

Фюреру и рейхсканцлеру
============
По-перше, Ярослав Стецько не знав кацапського язика і знати не хотів.
По-друге, 30-го червня 1941 року разом з побратимами оголосив у Львові АКТ про утворення Української Незалежної Держави.
Тому 3-го липня треба було якось підсолодити фюреру таку "пілюлю":)
Але, як показали подальші події, дурний Гітлер виявився не тільки вегетаріанцем, а й діабетеком, і тому врешті решт усе просрав.
По-третє, я тебе послав в надійному напрямку, а ти все лізеш взад...
Чого б це?
Хочеш до Націоналістів. бо боїшся екстермінації?
Ua Gall _ 16.03.2017 12:49
IP: 178.212.99.---
Олег Зуб:

Преклоняясь перед своим прошлым и постоянно оглядываясь назад,ты невольно подставляешь задницу своему будущему.

"Сентябрь 1939 года.Подписан пакт о дружбе Сталин -Гитлер.Состав за составом катится советский хлеб,масло,сахар и т.д...Одновременно всё это исчезает с полок советских магазинов и до этого не блеставших изобилием.Идут составы также из сырьём необходимых Гитлеру для завоевания Европы."
Григорий Климов
И поток составов в Германию шёл вплоть до 22 июня 1941 г.Так Сталин помогал Гитлеру завоевывать Европу.Так Германия оказалась в преступниках,а Сталин оказался не в сообщниках,а в победителях.
Вот Гитлер Париж берёт,
Обрадованный Сталин
Ему телеграмму шлёт;
"Так держать!Я поздравляю!
К тебе я в гости собираюсь."
Но Гитлер таким гостьям не рад,
Ночью первым наносит удар.
Йоська вмиг дар речи потерял
И десть дней он подряд молчал.
Paul Magogan _ 16.03.2017 01:16
IP: 46.133.56.---
Мало кто в наше время читал "Трудовой Кодекс" и мало кому этот пережиток совка нужен. Вот именно, что только олигархам и их полуневольным, наполовину крепостным, полу-рабам "Трудовой Кодекс" и нужен, чтобы отношения между работодателями и работниками не перешли в горячую фазу, с возможным кровопролитием. Есть рынок труда и миграция рабочей силы, пусть люди сами решают, где лучше работать, и выбирают для себя более выгодные условия, но государство препятствует этому. Есть законы и нормы, которые тормозят рынок, например, все еще действующий институт прописки препятствует свободной миграции рабочей силы. Трудовая книжка – тоже пережиток совка. В совковой стране труд не может быть ни выгодным, ни прибыльным по обределению, априори, поэтому и страна нищая.
Yaroslav Yurkiv _ 15.03.2017 23:41
IP: 104.199.59.---
Yury Serdyuk:
Пан Тягнибок, виходить, соціаліст?
Всеукраїнське об'єднання "Свобода" (попередня назва – Соціял-Національна партія України) постало в результаті об'єднання активістів націоналістичних громадських організацій: Варта Руху, Студентське Братство, ОУМ "Спадщина", Українські Ветерани Афганістану. За ідеологічну основу партії взято працю одного з провідників та ідеологів Організації Українських Націоналістів Ярослава Стецька "Дві революції".
Володимир Гордин _ 15.03.2017 21:51
IP: 194.44.30.---
Коли був при владі, чого не пропонував нормальні законопроекти? А у Львові чого доброго зробив? Ніц!
Ua Gall _ 15.03.2017 21:14
IP: 176.104.185.---
:

Кто владеет Европой,тот владеет миром.
Адольф Владимирович Гитлер

Вижу Прагу и Варшаву,
Будапешт и Бухарест,
Это русская держава,
Сколько здесь любимых мест!
Хайль Путлер!
Yuriy Vologjaninov _ 15.03.2017 16:08
IP: 109.95.50.---
Порошенко-Липецкий и его лакеи два месяца метали гром и молнии на блокадников, а сегодня он, на СНБО провёл решение о блокаде... Фактически высекши себя, он, вместо выражения признательности блокадникам, предложил наказать их...

Его действия вновь и вновь свидетельствуют о том, что он – босс кучки украинских олигархов, но не президент народа Украины.

Во всех случаях, все боссы украинской олигархии говорят и делают то, что выгодно им лично и их власти – режиму олигархии.
О безумии этого режима, подробно, в нижеприведенной публикации.

Без блокады этого режима улучшение жизни народа невозможно.

Юрий Вологжанинов,
киевлянин, доктор физико-математических наук,
автор публикации "Предназначение человечества и его реализация"
lb.ua/blog/yuriy_vologzhaninov/318291_prednaznachenie_chelovechestva.html
Mikolaj Kren _ 15.03.2017 13:23
IP: 178.94.180.---
Олег Зуб:
Mikolaj Kren _ Ви, бачу ретельно збираєте усю маячню, яку верзуть деякі діячі РФ. То раджу Вам її систематизувати, видати окремою книжкою та надіслати до Москви. Диви, ще й гонорар заплатять...

А ось з маячнею наших продвинутіх кумирів так вчиняти не раджу... Вони в нас дуже, дуже нервові.
...не збираю,а пам*ятаю.Те що "верзуть деякі діячі РФ"-є чудовим клібром для верифікації відповід
ності до еталонних показників,таких істот-як Ви.
Ua Gall _ 15.03.2017 12:55
IP: 178.212.102.---
Олег Зуб:

По просьбе Яринки-юриста от всей дуШИ!

Балда,а шо такое маячня?Это когда приседатель баальшой сторыны говорит следуещее;
"Геббельс был талантливым человеком,он добивался своего (и я добьюсь своего) "
В.Путин,09.08.2014
"Мы не позволим Киеву уничтожить всех его политических гоппонетов"
В.Путин
Ему вторит доГтор философии А.Дугин;
Украинцев нужно убивать,убивать и убивать,это я как профессор вам говорю.
И разве это маячня?Нет это оголтелый истинно русский,кровославный фашизм.
Вижу пагоды в Шри Ланке,
И Корею и Китай...,
Где бы я ни ехал в танке.
Всюду мой любимый край!
ЗашИбись!
Mikolaj Kren _ 15.03.2017 12:08
IP: 178.94.180.---
Олег Зуб:
burguin08:
Нынешний КЗоТ у нас социалистический и одна из причин почему сюда не хотят идти инвесторы...
Так определяйтесь – и срисуйте один к одному Трудовой Кодекс Швеции...
Французы в свое время не постеснялись...
...які дивні метаморфози може робити з..."деятелями"-соціальний процес.
Тепер вчорашні більшовики,вірні ленінці,ті ж;пеші і другі секретарі,парторги,комсорги,профорги...
загалом вся ота комуністична наволоч,що стала олігархією.Вони тепер теж не "стісняюця"провести рабовласницькі "трудові норми" до "нового".Трудового Кодексу.
Як стверджує один видающійся дєятєль;...При всех издержках крепостничества именно оно было главной скрепой, удерживаю щей внутреннее единство нации...пред.КС.РФ.Зорькин.
SARA21 _ 15.03.2017 11:37
IP: 91.226.4.---
:
ТА ви придурки без Трампа, і без Нуланд,знайшовся експерт цивілізованої країни,де все окей і закон і суди,у вас та сама шобла обла,но ще,,похлеще,,на вашій мові,сидите мовчки і труситеся як зайці від вашої шобли обли.Ви з кріпацтва і не звільнялися,завжди кріпаками були безправними.Дурна шобла.
alex_kh88 _ 15.03.2017 11:34
IP: 176.104.32.---
Відеонагляд за процесом виробництва потрібен. Мораль найманих працівників настільки впала, що іноді це єдина умова що залишає можливість виробництву бути ефективним та рентабельним. Без нього крадіжки та брак, порушення технологічної дисципліни знищують сенс існування цих робочих місць. Крім того це інструмент, що дозволяє проводити "розбір польотів" та справедливо карати винних, а не застосовувати колективну відповідальність.
З іншими зауваженнями погоджуюсь.
Максим Чарушниковв _ 15.03.2017 11:23
IP: 178.137.93.---
А в Європі, де немає олігархічних ОЗУ що впливають на керівництво держави, зменшують робочі години, щоб працівник міг більше часу приділити собі, сімї, відповинку і тп. Тоді вона ефективніше праціює і це науково доведено. і живе не 60 років а 80
sadam _ 15.03.2017 11:14
IP: 194.0.206.---
аби на окупованих територіях у працівників формально було більше прав, ніж на підконтрольних уряду!

Тягнибок начинает позитивно мыслить.
sidor _ 15.03.2017 11:08
IP: 77.52.66.---
о, очнулося. "Олигархи" давно вжэ закрипачили холопов.
Иди она блокируй торговлю с Луга/н/доном. Може толку больше будет. И люди тогда поверят вам. Може бути.
Ua Gall _ 15.03.2017 11:02
IP: 178.212.102.---
Yury Serdyuk:
Пан Тягнибок, виходить, соціаліст?
Ні,пан Тягнибок -УКРАЇНЕЦЬ,а ви видать -географічний українець.
Ua Gall _ 15.03.2017 10:58
IP: 178.212.102.---
SARA21:
За 25 років ніхто не схаменувся і ви в тому числі,разом з вашою СЕХ і вашим прокурором,і сьогодні не схаменуться,і коліївщини не буде,бо українці не мають чесного і правдивого лідера,який би коліївщину зробив не вбивством а судами,за неправильно нажиті статки.А спочатку потрібно змести всіх суддів,поставити нових,не заплямованих і тоді судити по справедливості.Хто заробив своєю працею,нехай працює,а хто накрав нехай поверне,тоді наша держава багатою стане,і борги віддасть.
Влада в Україні повинна бути тільки в ураїнських руках на національно-пропорційній основі.

А теперь,мадам или пан,скажите мне;у вас есть претензии,но где механизмы их реализаций?Назовите мне
политика или партию, которая готова навести порядок в стране,взять на себя кровь.Ибо когда не работает
закон,то исчезает страх.Здоровый страх как в Европе;страх перед законом,страх заболеть,страх потерять
работу...Нам без автозака-не обойтись!
Yury Serdyuk _ 15.03.2017 10:48
IP: 178.137.178.---
Пан Тягнибок, виходить, соціаліст?
SARA21 _ 15.03.2017 10:45
IP: 91.226.4.---
За 25 років ніхто не схаменувся і ви в тому числі,разом з вашою СЕХ і вашим прокурором,і сьогодні не схаменуться,і коліївщини не буде,бо українці не мають чесного і правдивого лідера,який би коліївщину зробив не вбивством а судами,за неправильно нажиті статки.А спочатку потрібно змести всіх суддів,поставити нових,не заплямованих і тоді судити по справедливості.Хто заробив своєю працею,нехай працює,а хто накрав нехай поверне,тоді наша держава багатою стане,і борги віддасть.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter