8 липня 2017, 18:58

"Встрєча прошла в тьоплой дружествєнной абстановкє..."

Рівень міцності зовнішніх позицій будь-якої держави – це так чи інакше проекція її внутрішнього становища. Очевидно, що внутрішня ситуація в Україні аж ніяк не сприяє стрімкому зміцненню позицій на міжнародній арені. Нікому не потрібен слабкий союзник. Таке союзництво замість вигоди перетворюється на тягар, а надійність змінюється на постійну нестабільність.

У цьому контексті відсутність значних успіхів та ненадійність нинішньої корумпованої влади робить перспективу відкидання України на периферію міжнародної політики просто неминучою справою часу.

Відлітаючи до Вашингтона на зустріч із Дональдом Трампом, Президент України не скористався можливістю запропонувати лідерові США нові формати протидії агресії Кремля в Україні. Нездорова тяга захищати відверто неефективні, антидержавницькі "мінські домовленості" продовжує шкодити позиціям України.

На саміті Великої двадцятки G20 в Німеччині долю України не просто обговорювали без нас. Наша держава перестала бути повноцінним суб'єктом міжнародної політики: США і Кремль створюють дипломатичні канали для постійного вирішення долі України і планують наше майбутнє навіть без формальної присутності представників Києва.

Історія продемонструвала багато прикладів того, що це завжди закінчується трагедією для українців.

Навіть країни "Нормандської четвірки" проводять відповідні переговори втрьох, без України, яка є частиною цього формату.

Між Путіним і Трампом вчора "склалася позитивна хімія". Так охарактеризував більш ніж двогодинні московсько-американські перемовини держсекретар США Тіллерсон.

"Повноцінна, дуже детальна зустріч", щоправда, 15-хвилинна, була раніше між Порошенком (за його словами) і Трампом. Усе як у старі совєцькі часи – "встрєча прошла в тьоплой дружествєнной абстановкє".))

Зрештою, тільки конкретні кроки сторін покажуть, чия дипломатія – українська чи кремлівська – була переконливішою. Для України все це може стати тривожним сигналом. Уже відомо, що Путін пішов на серйозні поступки американцям у Сирії. А взамін що?

Про те, що ж саме "нахімічили" у Гамбурзі Трамп і його московський візаві, українській владі переповість все той же Тіллерсон – завтра в Києві вже запланована його зустріч із Порошенком.

Відразу попереджаємо Банкову: тихенько протягти через парламент путінські "хотєлки" з "Мінських угод", такі як вибори на Донбасі під контролем окупантів, амністію московським посіпакам, широку "автономію" з безмежним фінансуванням з українського бюджету для нині окупованих територій тощо – українці вам не дозволять!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

ДЕСЯТІ БАНДЕРІВСЬКІ ЧИТАННЯ: "Філософія української перемоги. Візія Великої України"

Така вже, очевидно, планида Бандерівських Читань – проходити на тлі визвольної боротьби, пожеж війни і полум'я вогнів, – цілком відповідно до життя того, кому вони присвячені...

Вимоги очільників органів місцевого самоврядування щодо відсічі агресії РФ

Заява очільників органів місцевого самоврядування, обраних від ВО "Свобода", про відсіч вторгненню московського агресора. Восьмий рік триває московська агресія проти України...

Де Україні шукати союзників на міжнародній арені?

Де на міжнародній арені є українські союзники? І головне – що слід зробити, щоб виграти дипломатичну війну проти Москви? Восьмий рік поспіль влада веде цю політику, м'яко кажучи, провально...

Закон про особливий статус Донбасу: як і хто веде Україну до капітуляції?

Що об'єднало у спільному голосуванні здавалося б непримиренних опонентів з "Європейської солідарності", "Слуг народу" та ОПЗЖ? Путінські хотілки з федералізації України...

Вагнергейт: скандал з Єрмаком та Зеленським

Журналісти із Bellingcat опублікували першу частину свого розслідування. І воно миттю стало топ-темою всіх українських ЗМІ. З'явилися тисячі коментарів – і від аналітиків, і від політиків, і від свідомих громадян...

Бандера – наш Герой! Покрова – наше свято!

14 жовтня – День створення Української Повстанської Армії. Про УПА я знаю не з підручників. Рідний брат моєї бабусі – лікар-хірург Петро Скобельський – боровся за Незалежність у лавах УПА...