Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Не посоромити слави Героїв. ПовернутиУкраїну в українські руки.

14 жовтня 2018, 09:03

...Україна вільна, Україна Соборна, Україна без холопа і без пана.

Ярослав Стецько


76 років тому – 14 жовтня 1942 року – народжується Українська Повстанська Армія. "Армія без держави", створена авангардом поневоленого народу – українськими націоналістами. Армія, яка веде партизанську боротьбу на всі фронти майже два десятиліття (останній бій повстанців з московськими окупантами – у 1961 році). Армія, яка гідно протистоїть двом тоді найбільшим потугам Євразійського материка – Німецькому Рейху та Совєтському Союзу... І хто ж у результаті перемагає? Рейх? Упав... Союз? Розвалився... А Україна – Є.

Чи це перемога українського націоналізму? Так, безперечно. Проте – лише проміжна. Ще далеко не повна і не остаточна. Боротьба триває. Бо за що насправді боролися і борються українські націоналісти? Коротко і точно це окреслює ще Я. Стецько. Словами, які виносимо в епіграф.

Україна вільна

Так, Україна є. Має свій Прапор, Герб і Гімн... Є народ, територія і державна влада... Загалом, начебто, всі прописні атрибути й ознаки держави. Проте цю державність ми змушені щоденно обстоювати. Усі 27 років. В інформаційному просторі та суспільній свідомості. В економіці та політиці. На кожних виборах... На чергових Майданах... А тепер – і на війні (яка точиться вже, між іншим, п'ятий рік – довше ніж т. зв. "Вєлікая Отєчєствєнная"). І на захист України першими, як завше, стають націоналісти. Ба більше, саме вони всякчас на сторожі – б'ють на сполох про загрозу (коли інші її не те, що не бачать, але й чути не хочуть). Не в останню чергу завдяки цьому Україна все ще є.

Але чи ж вона вільна? На жаль, у повному сенсі ні. Бо воля – це свідоме управління своїм життям, відсутність залежності від будь-кого у здійсненні своєї власної мрії. І проблема української держави в тому, що вона сама, по перше, ніяк не може чітко визначити осібного шляху. До якого берега їй пристати: чи то до східного, чи то до західного? Правонаступницею кого вона є: УРСР чи УНР? Зрештою: з окупантом війна чи сусідська торгівля?

Чи має Україна взагалі волю сама щось вирішувати? Сьогодні, на жаль, вкрай обмежену. У ключових питаннях постійно залежить від волі чиєїсь: від московської газової голки, від Мінських торгів, від траншів МВФ тощо. І навіть від забаганок власноруч вирощених олігархів, для яких земля наша – просто кормова база, а народ – копійчана "рабсила"...

Як бачимо, Україна спутана по руках і ногах. І розривати ці пута – справа націоналістів. Бо панівна псевдоеліта цього ніколи не робила і не збирається.

Україна Соборна

Зайве й згадувати, що 100 років тому територія УНР була в 1,6 раза більшою, ніж сучасна Україна. І ОУН-УПА змагали до побудови Української соборної самостійної держави на всіх етнічних землях українців від "Сяну по Кавказ". Тепер же частину земель Україна втратила. Не будемо тут розбирати всі деталі, чому так сталося. Притомні українці вже давно все знають. А ключова причина очевидна. Це навіть не просто злочинна бездіяльність кожної влади впродовж десятиліть Незалежності. Панівна комуно-олігархічна верхівка планомірно вела Україну до прірви. Так, Москва цю агресію давно готувала. А її холуї в українській владі допомагали. І далі допомагають.

Сьогодні вже не тільки москаль на Україну зуби скалить. Вже й інші сусіди норовлять вказувати, як їй жити. І паспорти свої тут масово роздають. Бо на похилу вербу, як народ каже, і кози скачуть. А наша ж влада керується власною волею хіба у власному бізнесі – тут вона горло хоч кому ладна перегризти. Але тільки не за державну справу – тут вона геть беззуба і всякому стрічному поклони б'є. Нагнули Україну вже так, що кожна дрібна коза вважає за потрібне скочити. Як бачимо, і в справі соборності Україні лишається покладатися хіба на націоналістів.

Україна без холопа і без пана

Сучасною мовою – без бідності і без олігархії.

Недарма демо-ліберальні "адвокати диявола" буквально в істерику впадають, щойно чують це гасло націоналістів. У цих служок олігархів одразу стається словесний фонтан: "Несправжні націоналісти!", "Ліваки!", "Комуністи!" тощо. І марно їх відсилати до праці Стецька "Дві революції", програмових документів ОУН чи відозв УПА... Що таке український націоналізм насправді вони і знати не хочуть. Точніше, бояться, що цю правду дізнаються українці, з яких останню шкуру деруть олігархи.

Недарма служки олігархів у парламенті ладні ухвалювати сотні бутафорних реформ, аби лишень не "Антиолігархічний пакет докорінних перетворень". Вони бояться його навіть на обговорення винести, бо добре розуміють, що це для них смерть. Бо ці починання підривають самі основи олігархічного ладу.

Проте хіба сліпий не бачить: олігархія – ключова проблема України і причина всіх бід українців. Це війна, корупція і тотальні злидні нації. Але найстрашніше – непевність завтрашнього дня. Відсутність майбутнього у наших дітей. Повернути Україну в українські руки – це і означає передусім скинути ярмо олігархії. А хто, крім націоналістів це зробить?

Отож, боротьба триває. І місія нашого покоління – завершити її перемогою. Не посоромити слави Героїв і захистити майбутнє дітей. Щоб ані наші діти, ані внуки не мусили більше боротися за Україну. Нехай вони щасливо живуть на своїй, Богом даній землі!

Коментарі — 45
Індра _ 18.10.2018 01:45
IP: 94.76.81.---
Микола Демидович:
Rovan Bollbat:
... Ватутін... Помер він вже 15 квітня. Півтора місяці його поранення ноги лікували в госпіталі і помер від гангрени. Совпадєніє?
Моя матір була медсестрою з 1952 р. в Києві в Октябрськой лікарні де помер Ватутін і працювала у одного з професторів Коломійченко (два брати, обоє хірурги медицини). Розповідала про Ватутіна таке: в нього не гоїлась рана. Коломійченко сказав, що треба відрізати ногу. Ватутін категорично не дозволяв. Сталін наказав доставити йому пеніцілін. Почали колоти, але було надто пізно. Помер від гангрени.
Попроцкий Денис _ 15.10.2018 19:48
IP: 35.235.226.---
Микола Демидович:
Я одно не могу понять: зачем вы с таким упорством пытаетесь отнять у идейных сторонников бандеровцев (к которым, как я понял, сами же и принадлежите) одну из немногих их радостей – уверенность, что их идейным вдохновителям удалось в свое время подстрелить такую важную птицу, как Генерал армии, Герой Советского Союза, командующий фронтом?
Микола Демидович _ 15.10.2018 19:14
IP: 35.235.227.---
Попроцкий Денис:
... теперь рассказывают сказки про то, как Ватутина свои же подстрелили.
Я ще заглянув сюди і бачу такі думки. Ви мені скажіть, ви читали Жукова,тобто його мемуари? А я читав і багато разів. Так само всі інші мемуари. От вам один момент – в перших виданнях Жуков видає один варіант поранення Ватутіна. у перевиданих виданнях він змінює версії. Чому? підтасовує під партійну версію. А в Сталіна він був в опалі. Салютів не було
Ось вам інша історія. В 1964 р. Федоров видає свої перші мемуари "Остання зима". Там він описує, що повертаючись із завдання біля одного села був поранений БАНДЕРІВЦЯМИ Герой Радянського Союзу підривник Бондаренко. Поранений був перенесений до місцевого підпільника і Гнєдашом (хірург відомий у партизан) прооперований. Але помер і був похований на околиці села.
По-перше, могили на околиці села не знайшли і визначили місце могили на кладовищі у з'єднанні (в лісі).
Друге, бандерівців не було там, бульбаші місцями були.
Попроцкий Денис _ 15.10.2018 18:32
IP: 35.235.226.---
Микола Демидович:
Отже, Ватутін був поранений ніби при перестрілці із бандерівцями біля с. Милятин Рівненської обл. Але очевидці розповідають, що він був поранений із заду в стегно. І ось після такого поранення в ногу у госпіталі у Києві він помирає від поширення гангрени.
Да, да, знаем мы этих очевидцев. Они нам уже понарассказывали сказки про то, как славные воины ОУН-УПА героически сражались с немецкими захватчиками, теперь рассказывают сказки про то, как Ватутина свои же подстрелили.
Mike Naplekov _ 15.10.2018 17:27
IP: 35.235.227.---
Микола Демидович:
...А я вам скажу, що перші загони під назвою УПА-"Поліська Січ" створив з початку німецько-радянської війни отаман Тарас Бульба-Боровець в Олевському районі на Поліссі. В Сарненському районі в селі Немовичі 28 червня 1941 року він видав свій наказ під N1 про початок боротьби. Вибачте, але я люблю говорити предметно і з деталями
Простите, добавлю. Нынешнее 14 октября 1942 взято из приказа Шухевича от 14 окт. 1947г., а УПА Боровца существовало до осени 1943, и приказ вышел для того, чтобы дать понять западу, что УПА ОУН (б) было создано до перелома в войне. Только 19 августа 1943 Клячковский нападает на основные силы Боровца, уничтожает УПА Бор., убивает его жену и забирает название УПА. Тот самый, кстати, что начал Волынскую резню. Именно он создал УПА в современном понимании, а не Шухевич.
Mike Naplekov _ 15.10.2018 17:01
IP: 35.235.227.---
Можно подвести предварительные итоги "самого проукраинского дня" по выражению Климкина.
1. Государство взяло ответственность на себя за нарушение законов, допустив свободное использование "Москаляку на гіляку", как Конституции так и УК.
2. После подписания закона о приветствии в армии ПОПом армии Украины не существует, существует филиал УПА, не существует и военнослужащих т.к. употребляется "побратим".
3. В связи с эим, Мы де-факто пришли к ситуации, когда УПА стала на защиту олигархии, поскольку сейчас государство=олигархия.
4. "Проукраинское"=соответствующее идеологии украинского национализма.
5. Как следствие смычки укр. национализма и олигархии, главная икона укр. национализма – нация стала антагонистом реального украинца. Подобное было с коммунизмом, который таки доконал простого советсконародовца.
Руслан Рудь _ 15.10.2018 15:51
IP: 188.163.114.---
шанс Ви проср...ли у 2014, коли мали квоту із сенькою і Віталіком на кадри.
чого вартує прокурор бородатий із віллами в Англіїї.
і далі у ваших лавах ті самі спонсори що у 2014
говорите гарно, а на ділі як завжди
Дякую
Александр 1 _ 15.10.2018 15:48
IP: 188.163.12.---
Микола Демидович:
Отже, Ватутін був поранений ніби при перестрілці із бандерівцями біля с. Милятин Рівненської обл. Але очевидці розповідають, що він був поранений із заду в стегно. І ось після такого поранення в ногу у госпіталі у Києві він помирає від поширення гангрени.
Це так коротко. А там є дуже багато інформації і за об'їзд армій, і маршрут, який визначався, і за сам бій, і перебування в тих місцях відомого Судоплатова. та й поранення з тилу, тобто ззаду в стегно – це все так чи інакше наводить на багато роздумів та вивчення цього питання для інтересу. А воно описано в різних джерелах.
Цікава інформація. Дякую.
shandroma _ 15.10.2018 15:36
IP: 46.211.55.---
Еее, Тягнибок ти свій час про**ав. Так що вали лісом.
Елена Величко _ 15.10.2018 15:25
IP: 178.95.98.---
Михайло Галущак:
До речі, один відомий європейський філософ сказав, що капіталізм має право на існування, коли він сприяє розвитку суспільства та якісного життя громадян, у тому числі встановлення морального та справедливого суспільства. Мантри ж про те, що держава поганий власник – то придумали для невігласів та рабів, бо у світі багато державних концернів, що є вдалими та годують суспільство, сприяють розвитку, у тому числі й державна власність на землю. Все залежить яке КЕРУВАННЯ та у чиїх інтересах, а також МЕТА для чого робиться та ким.
Елена Величко _ 15.10.2018 15:20
IP: 178.95.98.---
Михайло Галущак:
У 1943 р. ІІІ Великий збір ОУН прийняв Постанову у якій порушується питання "справедливого соціального ладу". В одному із пунктів йшлось про те, щоб "важка промисловість стала національно-державною, а легка промисловість – загальнокооперативною власністю". Чим це не сьогоднішні антиолігархічні вимоги націоналістів, які вимагають повернути стратегічні підприємства державі?
Думаю вірніше буде державно-суспільне, бо й соціалізм виявився в нас псевдо – тобто теж кодло сиділо й собі усе гребло, однак менше аніж зараз. Капіталізм в нас ще гірше, держава виявилась НАБАГАТО КРАЩИМ власником чим мафіозно- олігархічні ОПГ.
Yaroslav Yakymechko _ 15.10.2018 15:00
IP: 88.135.211.---
Mike Naplekov:
Про що ти мелеш. Де факти?
Anatol Zubenko _ 15.10.2018 11:41
IP: 94.153.158.---
Михайло Галущак:
У 1943 р. ІІІ Великий збір ОУН прийняв Постанову у якій порушується питання "справедливого соціального ладу". В одному із пунктів йшлось про те, щоб "важка промисловість стала національно-державною, а легка промисловість – загальнокооперативною власністю". Чим це не сьогоднішні антиолігархічні вимоги націоналістів, які вимагають повернути стратегічні підприємства державі?
А тим, що ми вже це пройшли...І пам"ятник Леніну скинули...Держава виявилась поганим власником...Не треба жити з головою повернутою назад..." свободі" потрібно повністю переглянути економічну політику- на дворі ХХІ століття...
Михайло Галущак _ 15.10.2018 10:33
IP: 194.44.36.---
У 1943 р. ІІІ Великий збір ОУН прийняв Постанову у якій порушується питання "справедливого соціального ладу". В одному із пунктів йшлось про те, щоб "важка промисловість стала національно-державною, а легка промисловість – загальнокооперативною власністю". Чим це не сьогоднішні антиолігархічні вимоги націоналістів, які вимагають повернути стратегічні підприємства державі?
Ivan Hohanov _ 15.10.2018 01:19
IP: 188.163.107.---
Egor Novikov:
Бред сумасшедшего.
Казаки = славяне, как и все жители южнорусских земель, входивших в состав ВКЛ. То, что Москва эти земли колонизировала и занялась ассимиляцией населения и запретами языка – это уже другой вопрос. Вам это чести не делает, ибо больше ничего не умеете, кроме как завоевывать и гадить там, где завоевали:)
Egor Novikov _ 14.10.2018 21:19
IP: 35.235.226.---
Евгений Романишин:
На Украине нет коренной нации или как говорят титульной, есть только украинцы – краинцы, то есть народ живущий на окраине России.
Это практически сброд, состоящий из казаков, тюркского происхождения, остатков русских и немного поляк, венгров, евреев и цыган.
Это не есть титульная нация, и они никогда не будут вместе и за одно.
Страну создали тираны: Ленин, Сталин, Гитлер и Хрущёв и теперь все в ожидании распада этого творения тиранов.
Євген Романишин _ 14.10.2018 21:13
IP: 35.235.226.---
В серпні кнесет Ізраіля прийняв закон про те, що Ізраїль є єврейською державою, це правильно і так повинно бути всіх країнах світу, корінна нація повинна управляти. В Україні, по даних професора О. Соскіна, (директора інституту стратегічних досліджень), 65% депутатів Верховної зРади України-це євреї,при тому що в складі населення їх 0,23%, тому-то депутати працюють на олігархів, а не на весь народ, тому-то захопили засоби масової інформаці\, надра...Чому у нас, згідно Конституції, не має рівності націй, досить нас дурити!!! писати коментар...
Євген Романишин _ 14.10.2018 21:09
IP: 35.235.226.---
В серпні кнесет Ізраїля прийняв закон про те, що Ізраїль є єврейською державою, це правильно і так повинно бути всіх країнах світу, корінна нація повинна управляти. В Україні, по даних професора О. Соскіна, (директора інституту стратегічних досліджень), 65% депутатів Верховної зРади України-це євреї,при тому що в складі населення їх 0,23%, тому-то депутати працюють на олігархів, а не на весь народ, тому-то захопили засоби масової інформаці\, надра...Чому у нас, згідно Конституції, не має рівності націй, досить нас дурити!!! исати коментар...
Євген Романишин _ 14.10.2018 21:07
IP: 35.235.226.---
В серпні кнесет Ізраіля прийняв закон про те, що Ізраїль є єврейською державою, це правильно і так повинно бути всіх країнах світу, корінна нація повинна управляти. В Україні, по даних професора О. Соскіна, (директора інституту стратегічних досліджень), 65% депутатів Верховної зРади України-це євреї,при тому що в складі населення їх 0,23%, тому-то депутати працюють на олігархів, а не на весь народ, тому-то захопили засоби масової інформаці\, надра...Чому у нас, згідно Конституції, не має рівності націй, досить нас дурити!!!
Євген Романишин _ 14.10.2018 21:05
IP: 35.235.226.---
В серпні кнесет Ізраіля прийняв закон про те, що Ізраїль є єврейською державою, це правильно і так повинно бути всіх країнах світу, корінна нація повинна управляти. В Україні, по даних професора О. Соскіна, (директора інституту стратегічних досліджень), 65% депутатів Верховної зРади України-це євреї,при тому що в складі населення їх 0,23%, тому-то депутати працюють на олігархів, а не на весь народ, тому-то захопили засоби масової інформаці\, надра...Чому у нас, згідно Конституції, не має рівності націй, досить нас дурити!!!
Владимир Гальчинский _ 14.10.2018 20:11
IP: 35.235.227.---
"Не посоромити слави Героїв. Повернути Україну в українські руки." І обрати Тягнибока президентом-ха-ха-ха!
Tania Vassilieva _ 14.10.2018 19:23
IP: 31.134.120.---
Демагогія.Брехня,пане Тягнибок! Ви кажете,що "проблема української держави в тому, що вона сама, по перше, ніяк не може чітко визначити осібного шляху. До якого берега їй пристати: чи то до східного, чи то до західного? " Вже навіть до Конституційного суду передано проект законц про зміни до Конституції,де ясно написано,що Україна рухається у НАТО і ЄС.
Елена Величко _ 14.10.2018 17:18
IP: 178.95.98.---
Oleksa Piddubniak:
До речі, на українській моє прізвище Величко, бо українська більш схильна до літери "и", а не "ї".
Хоча Самуєль Велічко, що був писарем та його прізвище зосталось у віках, вважав інакше.
Ivan Hohanov _ 14.10.2018 17:18
IP: 188.163.107.---
Mike Naplekov:
Дурачок, что ты несешь? Украинский национализм – это просто инструмент в борьбе с совковым мусором. По доктринам прошлого века государство строить никто не собирается, это ясно как божий день.
Елена Величко _ 14.10.2018 17:16
IP: 178.95.98.---
Oleksa Piddubniak:
Будьте впевнені в мене в голові є багато інших проблем, тому й вас прошу зосередитись саме на
проблемах, що є негайними, а не пам"ятники громити.
Корупція1192 Україна та Європа974 Aтака Путіна1136 Уряд реформ353 Свобода слова556
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter