Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Заява Всеукраїнського об'єднання ''Свобода'' проти капітуляції України за т.зв. формулою Штайнмайєра

09 жовтня 2019, 13:11

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" виступає категорично проти плану Президента України Володимира Зеленського реалізувати так звану формулу Штайнмаєра, за якою, відповідно до "Мінських угод", запроваджується особливий статус Донбасу.

Вважаємо це відвертою капітуляцією, бо за Законом України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей":

Московським окупантам та їхнім пособникам-терористам гарантується амністія (ст. 3);

Узаконюється режим "сприяння" для російської мови і знищення української мови (ст. 4);

Надається імунітет депутатам, "обраним" під контролем терористів (ч. 2 ст. 5);

Терористи призначатимуть керівників органів прокуратури і судів, а самі стануть "народною міліцією", підпорядкованою виключно місцевій владі, яку, дуже ймовірно, буде обрано з колишніх ватажків загонів бойовиків (ч. 3 ст. 5, ст. 9);

Україна має забезпечити прямі зовнішні відносини окремих районів Донбасу з регіонами Росії, чим, по суті, визнається сам факт відсутності реального кордону з РФ (ст. 8);

У Державному бюджеті України щороку передбачаються захищені видатки на державну підтримку соціально-економічного розвитку ОРДЛО, обсяг яких не може змінюватися при здійсненні скорочення затверджених бюджетних призначень.

Введення в дію закону про особливий статус Донбасу – це однозначний сигнал усім антиукраїнським силам в інших областях, що зброєю можна домогтися для себе "особливого статусу" і диктувати Україні свою волю. Це однозначний сигнал світові, що про долю України треба говорити з Москвою, а не з Києвом. Це прямий шлях до остаточної дезінтеграції України, це продовження війни на покоління й покоління з метою знищення нашої держави.

ВО "Свобода" твердо і послідовно протистоїть будь-яким спробам накинути на Україну зашморг капітуляції. Так було 16 вересня 2014 року, коли з ініціативи Петра Порошенка парламент із брутальними порушеннями ухвалював закон "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". Фракція "Свободи" єдина голосувала проти. Так було, коли Верховна Рада 31 серпня 2015 року голосувала за включення в Конституцію України положення про особливий статус Донбасу. І сьогодні "Свобода" ініціює по всій Україні позачергові сесії місцевих рад та акції протесту проти капітуляції.

Враховуючи викладене, Всеукраїнське об'єднання "Свобода" вимагає від Президента України:

За жодних умов не допустити надання "особливого статусу" окупованим територіям ні за т. зв. формулою Штайнмаєра, ні шляхом внесення змін до законодавства України.

Притягнути до кримінальної відповідальності та позбавити громадянства усіх, хто зрадив Українську державу, працював на окупаційну адміністрацію, брав участь у бойових діях проти українських підрозділів та вчиняв інші злочини.

Проводити вибори до органів місцевого самоврядування на тимчасово окупованих територіях лише після повної деокупації, завершення адміністративно-територіальної реформи та повної перепаспортизації всього населення, здійсненої шляхом перевірки кожної особи на наявність громадянства інших держав, на співпрацю з окупаційним московським режимом, на лояльність до України та відповідність статусу громадянина України.

Запровадити реальний, а не "фейковий", як у грудні 2018 року, воєнний стан у прифронтових територіях і повну економічну, енергетичну, ресурсну та транспортну блокаду тимчасово окупованих територій, яку тримати до повної деокупації цих територій.

Розірвати дипломатичні відносини, а також усі міжнародні договори з РФ та не відновлювати їх до повної деокупації Московією всіх українських територій.

Домогтися реальних кроків на підтримку України від держав, які декларували безпеку та недоторканність кордонів України в обмін на відмову від ядерної зброї. Укласти двосторонні угоди зі США та Великою Британією про повномасштабну військову допомогу Україні, а також щодо надання летального озброєння та довгострокової військово-технічної допомоги.

Закликаємо українців не терпіти жодної капітуляції, якими б "формулами" її не прикривали, і протидіяти їй усіма доступними засобами.

Слава нації! Ні – капітуляції! Україна – понад усе!

P.S. З ініціативи ВО "Свобода" низка міських, районних та обласних рад ухвалили звернення до Президента України щодо недопущення капітуляції України у війні за так званою формулою Штайнмаєра.

"НІ капітуляції!" сказали Львівська, Івано-Франківська, Рівненська, Тернопільська та Хмельницька обласні ради.

Також міські ради Херсона, Ковеля, Калуша, Коломиї, Косова, Бурштина, Надвірної, Яремче, Борисполя, Білої Церкви, Кропивницького, Рівного, Острога, Сум, Черкас, Вижниці, Кам'янця-Подільського, Славути, Полонного та Бахмача. Разом з ними – Луцька, Верховинська, Коломийська, Надвірнянська, Гощанська, Дубенська, Корецька та Радивилівська районні ради.

На черзі – десятки місцевих рад по всій території України.

Не дозволили капітулювати минулій владі – не дозволимо і теперішній. Єднаймося, українці! Україна – понад усе!

powered by lun.ua
Коментарі — 3
Василь Дринкач _ 13.10.2019 12:00
IP: 35.235.227.---
Націоналісти завжди думають на крок вперед. І коли вже дуже притискає, тоді запізніло і влада реагує.
Тому краще, щоб влада уже дослухалась до пропозицій, адже потім може бути пізно.
Grenader45 _ 09.10.2019 13:54
IP: 35.235.226.---
...цей хоч мобілізацію не оголосив.
Прилоус Андрій _ 09.10.2019 13:48
IP: 35.235.226.---
Розірвати дипломатичні відносини, а також усі міжнародні договори з РФ, як того вимагає Свобода, наш президентик, звичайно, не зможе, кишка тонка. Але примусити його хоча б потягти якийсь час, а не погоджувати згарячу ті "особливі умови" – це завдання N1. А далі розтлумачити йому, недалекому, в яку він пастку тягне Україну. Хай би послухав хоча б ось це в ютубі: "Андрей Илларионов: Минский договорняк необходимо забыть!", а тоді добре подумав, перш ніж лізти в мишоловку пупуцькіна.
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter