Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

16 вересня – 6 років тому...

16 вересня 2020, 19:55

Пригадую цей день, 16 вересня, у парламенті шість років тому.

"Свобода" ховає і оплакує перших загиблих побратимів на війні. Україною вже тече кров Іловайська. А у Верховній Раді підло готується капітуляція. На розгляд виносять два зрадницькі законопроекти – про особливий статус Донбасу (https://cutt.ly/ifDtKTa) й амністію бойовикам (https://cutt.ly/gfDtDnI). Законопроекти, зареєстровані апаратом Верховної Ради цього ж дня – 16 вересня. Тобто депутати мають голосувати за те, чого вони не бачили. Без жодного обговорення і можливості внести правки.

На погоджувальній раді навіть не хочуть слухати заперечень. Ні моїх, як голови фракції, ні Руслана Кошулинського, як віце-спікера. Турчинов в ультимативній формі заявляє: голосувати потрібно негайно, бо президент, мовляв, за кілька годин летить до США і йому треба туди хоча б щось привезти. І просто ставить перед фактом: або підтримуєте текст закону, який Кучма і Медведчук як представники України погодили з людьми Путіна в Мінську, а президент Порошенко вніс до ВРУ, або ми і без вас знайдемо можливість його протягнути. Врешті так і стається. 16 вересня стає подібним на 16 січня, коли ухвалили так звані "диктаторські" закони Януковича.

Під приводом озвучення якоїсь "таємної інформації від Генштабу ЗСУ" про ситуацію на фронті всіх журналістів просять покинути ложу преси. Відразу після цього – Турчинов негайно, не повертаючи ЗМІ, виносить на голосування згадані законопроекти. Вперше в історії українського парламенту вимикають табло, щоб не видно було, хто як голосує. "Свобода" демонстративно витягає картки зі системи "Рада" та підносить їх вгору. Юрій Сиротюк записує це на відео (https://youtu.be/AZxX-d33IZA). Тим часом оголошують висмоктані з пальця цифри – 277 і 287. Закони нібито "ухвалено". Поіменного списку колаборантів так і не дають. Ні тоді, ні сьогодні. Навіть у відповідь на офіційні запити до апарату парламенту.

Ми ж починаємо рахувати самі: хто був зареєстрований у ВРУ того дня, хто був "проти", хто не голосував взагалі. І виходить, що "за" проголосували не більше, ніж 220 нардепів. Тобто закони насправді було провалено. Однак президент негайно підписав один з них і назвав цю капітуляцію "шляхом до миру". Потім декілька разів дію закону про особливий статус Донбасу продовжували на догоду кремлівському карлику. Останній раз – у грудні 2019 року, коли голосували разом "слуги", ЄС та ОПЗЖ.

Відтоді від рук московських окупантів загинуло понад 13 000 українців...Минуло 6 років...Діти, які народилися на початку цієї війни, вже пішли в школу...Ця війна триває вже довше, ніж так звана "вєлікая атєчєствєнная"...Навіть довше, ніж Друга світова! Ось і вся ціна "безальтернативних" мінських угод.

І ще не відомо, скільки триватиме ця війна проти України. І не відомо, з якими наслідками. Адже Зеленський і влада "слуг" продовжує вести Україну до катастрофи. За планом своїх попередників – тим самим нормандським форматом, тими самими мінськими договорняками, тою самою формулою Штайнмаєра. Однобічними "перемир'ями" і "розведеннями військ". І зараз Кремль наполегливо вимагає від нас виконання саме ТОГО ЗАКОНУ ПРО ОСОБЛИВИЙ СТАТУС ДОНБАСУ – в редакції 16 вересня 2014 року. Що, звісно, приведе до повної капітуляції, продовження війни на покоління й покоління українців.

От і виявляється, що від початку "Свобода" передбачала і попереджала про подібний розвиток подій. Про те, що так званий "хитрий дипломатичний хід" не дасть Україні ні миру, ні перемоги, ні повернення окупованих територій.

powered by lun.ua
Коментарі — 3
gosudarstvo _ 17.09.2020 15:06
IP: 198.16.66.---
Результат деятельности слезливого популиста: Украина в кабале МВФ и без земли. "Как говорит нас любимый шеф, если человек ид-от, то это надолго"
Viacheslav _ 17.09.2020 13:33
IP: 46.211.45.---
Чи не вперше на всі 100 згоден з автором цього допису!

Дивовижно, але й зараз, у 2020 р., значний відсоток громадян ладні в попу цілувати Порошенка, Парубія, Турчинова та всю їхню "компанію". Дуже коротка в українців пам'ять. Плюс величезна любов до театральних жестів, до емоційного надриву, до сльозопускання (в потрібний за драматургією дійства момент). Цим і користуються пройдисвіти. А от узяти і прочитати документ (хоча б "Комплекс заходів щодо виконання Мінського протоколу" від лютого 2015 р., від якого все й почалося) – оце вже звиняйте, ми цього не можемо, нам на мітинг пора, "боротися"
Влад Дорошенко _ 17.09.2020 04:15
IP: 93.72.24.---
Поможи Дацюку писати вперше стратегію розвитку країни, бо без знання, куди і як іти, через наступних 6 років ще гірше може бути.
Скільки вулиці не перейменовуй і з факелами не ходи, а промисловість падіння не припиняє, металу і зерна продаємо менше.
Чи вже побудували в країні патронний, снарядний заводи, чи з випуску артилерійських мін, чи досі радянськими воюємо? У окупантів навіть стрілецька зброя вже іншого покоління, вони переозброюються на автомати з 60ма патронами, штатні пістолети з 15-16ма патронами.
Корупція1445 Мовне питання190 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Зеленський75
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter