19 липня 2021, 13:24

Зеленський і олігархи проти українців: законопроект N5600

Щодо нового податкового законопроекту N5600, зініційованого прем'єром Шмигалем.

Назва красива: "Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень"...

У ЗМІ цей законопроект вже назвали "антиахметівським". Через що?

Цим законом збираються підвищити розмір ренти на видобуток залізної руди і запровадити акцизний податок на "зелену електроенергію". А монополістом в обох оцих галузях є якраз Ахметов.

Влада піариться цим як може. І дійсно. Глянеш – ніби й хороший закон, хороші речі зробити хочуть. А влізеш глибше у документ – і все стає зрозуміло.

Податки Ахметову підвищують на копійки. А за цією ширмою, як вони часто це роблять, ховають злочинні речі.

Пояснюю, в чому суть.

Головні зміни, які запроваджує цей законопроект Шмигаля – стосуються аж ніяк не Ахметова. Йому це все компенсується. Сторицею. За рахунок грабіжницьких підвищень тарифів на електрику, зокрема. Головні зміни стосуються ШИРОКОГО КОЛА ПРОСТИХ УКРАЇНЦІВ. Тобто більші податки здиратимуть не з олігарха, як воно мало би бути, а із нас з вами!

Яким чином?

Перше – нерухомість.

Цим законопроектом влада хоче обкласти купівлю вторинного житла додатковим ПДВ завбільшки у 20%. ПДВ і так враховується при першому продажі квартири, а з цим законом, якщо ви будете купувати квартиру з рук – кожного разу буде нараховуватись ще +20%. Тобто та квартира, яка першому покупцю коштувала 40 тисяч доларів – другому буде коштувати 48, третьому – 58, четвертому – 70 і так далі.

А до цього всього, влада ще й хоче збільшити податок на продаж третього та наступного об'єктів за рік- із 5 до 18%!

Кажуть, нібито таким чином будуть "боротися зі спекуляціями великих забудовників"... Але ж ви розумієте, що реально забудовники просто збільшать ціну житла для покупців на цих 20% як мінімум. Все.

І якщо досі купити квартиру пересічному громадянину було непросто, то в таких умовах – вже майже неможливо. Українців в Україні стане ще менше. Бо молодь вже навіть не буде думати, а просто виїжджатиме за кордон при першій можливості.

Друге – земля.

Цим законопроектом влада хоче знизити "поріг" розміру земельної ділянки, продаючи врожай з якої потрібно сплачувати податки. Наразі цей поріг становить 2 гектари (тобто, продаючи врожай з більших ділянок зараз потрібно платити податок 18% з отриманих таким чином доходів).

Законопроєктом цей "поріг" знижують до 0,5 гектара. Тобто знову-таки: платити більші податки змушують не олігархів-латифундистів, а малих фермерів і простих селян! І навіть це не верх цинізму. Податок за землю треба платити, навіть якщо ви на ній не вирощуєте абсолютно НІЧОГО і не маєте з неї НІЯКОГО прибутку!

І що виходить у сухому залишку?

Це така боротьба з олігархами? Забрати останнє у тих, хто гарує, й віддати все олігархам?

Що ж вимагає "Свобода".

Відмовитись від цих грабіжницьких змін. А натомість – здійснити дві конкретні реформи.

Перше. Негайно поставити на голосування свободівський Антиолігархічний пакет докоронних перетворень.

Це вже давно готові, написані і зареєстровані у Верховній Раді законопроекти про демонополізацію, деолігархізацію, деофшоризацію, справедливу земельну реформу та інші. Вони здатні раз і назавжди знищити олігархію як явище. І швидко наповнити бюджет великими коштами.

Не треба наново видумувати велосипед з хитрим приводом. Усе придумали до вас 8 років тому. І чітко виклали у вигляді законопроектів Антиолігархічного пакету докорінних перетворень. Не крутіть задом, чергові "деолігархізатори". Просто візьміть і проголосуйте.

Друге. Розробити новий Податковий кодекс, спрямований на розвиток середнього класу. Запровадити прогресивну шкалу оподаткування за принципом: "малий бізнес – малі податки, великий бізнес – великі податки".

Саме така система давним давно успішно діє в усьому цивілізованому світі. Яскравий приклад – Франція. Там найбідніших держава звільняє від сплати податку на прибуток, середній рівень доходів обкладається ставкою у 5,5%. А далі ставка поступово збільшується – до 30%, 41% і 45%. А для мільйонерів знаєте, яка ставка? Сядьте, якщо стоїте. 75%!

От оце – і є те "збалансування бюджетних надходжень", яке зараз нібито намагається "здійснити" українська влада. Отак і має бути в Україні.

powered by lun.ua

Зеленський і олігархи проти українців: законопроект N5600

Щодо нового податкового законопроекту N5600, зініційованого прем'єром Шмигалем. Назва красива: "Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень"...

Заява ВО "Свобода" про відсіч вторгненню московського агресора

Сьогодні Путін оголосив послання Федеральним зборам Російської Федерації. Погрози, які прозвучали від нього, лише проявили те, що очевидно для всіх...

Стратегічна мета України – геополітична декомпозиція Московії

Українська Самостійна Соборна держава – УССД – це гасло-мета, яке надихало десятки тисяч націоналістів-революціонерів. Зі здобуттям незалежності у 1991 році якось стало вважатися, що УССД стала дійсністю, що кордони так званої "радянської України" тотожні з Соборною Україною...

"Мотор Січ" має стати початком масштабної націоналізації стратегічних підприємств України

Ініціатива націоналізації "Мотор Січі" – однозначно правильна. Однак, проблему треба вирішувати не фрагментарно, а стратегічно. Просто проголосувати у Верховній Раді свободівський Антиолігархічний пакет докорінних перетворень...

Де Україні шукати партнерів на міжнародній арені?

Кремль захотів заборонити (!) Збройним силам України відкривати вогонь у відповідь на обстріли бойовиків! Листа з вимогою затвердити це документально учасникам "нормандських переговорів" днями розіслав заступник голови адміністрації Путіна Дмитро Козак...

Марш слави УПА 2020 – "Бій колаборантам!"

Покрови. День українського козацтва. 78 річниця створення УПА. День Захисника України. Для кожного патріота цей день є великим святом...