21 вересня 2021, 13:53

Бюджет 2022: поліцейська держава та нові борги

Щойно міністр фінансів презентував у парламенті законопроект про бюджет-2022.

Судячи з його слів, нас чекає не рік, а казка!

Але давайте подивимось, що вони реально намалювали у тому бюджеті.

Кінець епохи бідності? Ні, близько не кінець!

Хоч влада і говорить про "суцільний оптимізм", ніякого зростання соціальних стандартів як нема, так і не буде.

Мінімальна зарплата підвищиться... на цілих 200 гривень – до 6700 грн! Тобто аж на 3%! При тому, що інфляція буде реально на рівні 10%. Як мінімум.

Прожитковий мінімум також збільшать. Аж на 200 грн – до 2684 грн в кінці наступного року. Питання тільки: хто на цей дріб'язок виживе? І чия хвора уява вважає, що цього мізеру українцям має бути достатньо?

Ну, і субсидії, звісно. Їх зменшать. Відразу на 19%, тобто заберуть в кожного пятого, порівняно з поточним роком.

Як українці в таких умовах повинні звести кінці з кінцями – їх, вочевидь, не цікавить.

А що там олігархи, як же деолігархізація, про яку вони так кричали з кожного телевізора?

А ніяк.

Поки українці бідують – олігархи жирують.

Так, нещодавно монобільшість слуг в парламенті проголосувала за законопроект 3508 (д). Тобто нагло списали олігарху Фірташу майже 25 млрд грн боргів. Ще близько 35 млрд грн боргів йому реструктуризують, тобто переоформлять у кредит. Безвідсотковий. Який він виплатить. Колись. Але це не точно. Гарний бізнес, за наш з вами рахунок.

Ідемо далі. Оборона.

Влада піариться, мовляв, цього року виділить на оборону рекордну суму – 5,95% від ВВП – 319,4 млрд грн. Тільки не договорює, що Міноборони реально отримає з цього усього лише 40%. А решту вони віддадуть своїм каральним органам – на розбудову поліцейської держави.

До речі, про каральні органи. Згадалася мені заява Арахамії. А точніше обіцянка скоротити бюджет силовиків у 2 рази, якщо не розслідують резонансні справи.

Два роки тому обіцяв! І що ви думаєте? Нарешті сталося!

У проекті бюджету на наступний рік фінансування Міністерства внутрішніх справ скорочують!

Аж на 0,1%! Але ж минулого року, порівнюючи з позаминулим, ця ж влада збільшила бюджет МВС в рази. А тепер скоротила на 0,1%? Це скорочення чи маніпуляція?

Також суттєво пропонується збільшити видатки на роботу Офісу генпрокурора – на 17,5%. СБУ додадуть ще 7%. І дармоїдам з НАБУ – ще плюс 100 млн грн до вже закладеного у цьому році мільярда (ну, це щоби вженаступного вже точно корупцію подолали...).

І смішно, і плакати хочеться. З одного боку, говорять цілому світові про загрозу повномасштабного московського вторгнення. І правильно говорять. А з іншого – замість реальної підтримки армії сотні мільярдів гривень на годування корумпованої поліції, прокуратури і НАБУ викидають.

Замість захищати українців від московської агресії – захищають себе від українців. Зрештою вони не перші, так робили всі, хто був до них...

Наступне. Освіта.

Пріоритетна галузь, кажуть! Зарплати вчителям знову обіцяють підвищити!

Знаєте, на скільки? Ні, не до 4000 $. А всього на 8%.

Це, щоби ви розуміли, навіть не нуль, а мінус. Бо інфляція реально буде на рівні 10% як мінімум. І цих коштів не те що на якісь "реформи", а й навіть на функціонування галузі в нинішньому стані не вистачить.

Зате Зеленському вистачить. На піар.

У бюджеті закладено 100 мільйонів на створення "президентського університету", який почнуть робити тільки наступного року. І ще пів мільярда – на "фонд президента з підтримки освіти". Коротше кажучи, нова лікарня майбутнього.

Тепер про борги. Не наші з вами, а ті, які в обмін на продаж землі, підвищення тарифів і розпродаж стратегічних підприємств так радо набирала і набирає як теперішня, так і всі попередні влади.

Загалом на борги Україна мусить заплатити 574 мільярди грн – це 45% усього річного державного бюджету. Фактично ПОЛОВИНА.

Це 12,6 тисяч грн з кишені кожного українця. Навіть новонародженого.

Це стільки ми з вами заплатимо своїми податками.

В той час як мінімальна зарплата зросте, нагадую, аж на 200 грн...

А чому ми цей непідйомний борг маємо віддавати? Бо ніхто навіть не пробував домовлятися за реструктуризацію боргу. Чому Зеленський не піднімав цього питання під час останньої зустрічі з Байденом? Це тільки фірташам вони мільярди списують...

Ну, і найцікавіше. Знаєте, завдяки чому влада збирається наповнювати цей бюджет? Ні, не розвитком науки і промисловості, не підтримкою національного виробника, не залученням інвестицій.

А черговим кредитом і збільшенням податків для простих людей.

Згідно з проектом бюджету, з податку на фізичних осіб планують зібрати 23 млрд грн, це на два мільярди менше, ніж Фірташу списали, до речі.

В той же час як з податку на підприємства в дохідну частину має надійти – усього 18 млрд грн, а з ренти – лише 3,5 млрд грн.

А найцинічніше те, що 30 млрд податків вони передбачили з реалізації законопроекту 5600, який ще навіть не ухвалений (тільки пройшов перше читання).

Цим законопроектом передбачено нові податки для дрібних і середніх підприємців, для простих українських трударів.

Навіть не говорю про збільшення тарифів на газ і електроенергію для населення – це просто грабіжницькі ціни.

Тому, товариство, наступний бюджетний рік має бути "цікавим і веселим". Тому тримайте штани, щоб не спали, якщо толеруєте цю владу...

Вимоги очільників органів місцевого самоврядування щодо відсічі агресії РФ

Заява очільників органів місцевого самоврядування, обраних від ВО "Свобода", про відсіч вторгненню московського агресора. Восьмий рік триває московська агресія проти України...

Де Україні шукати союзників на міжнародній арені?

Де на міжнародній арені є українські союзники? І головне – що слід зробити, щоб виграти дипломатичну війну проти Москви? Восьмий рік поспіль влада веде цю політику, м'яко кажучи, провально...

Закон про особливий статус Донбасу: як і хто веде Україну до капітуляції?

Що об'єднало у спільному голосуванні здавалося б непримиренних опонентів з "Європейської солідарності", "Слуг народу" та ОПЗЖ? Путінські хотілки з федералізації України...

Вагнергейт: скандал з Єрмаком та Зеленським

Журналісти із Bellingcat опублікували першу частину свого розслідування. І воно миттю стало топ-темою всіх українських ЗМІ. З'явилися тисячі коментарів – і від аналітиків, і від політиків, і від свідомих громадян...

Бандера – наш Герой! Покрова – наше свято!

14 жовтня – День створення Української Повстанської Армії. Про УПА я знаю не з підручників. Рідний брат моєї бабусі – лікар-хірург Петро Скобельський – боровся за Незалежність у лавах УПА...

"Свободі" – 30! 30 років вірності і боротьби

13 жовтня – особливий день. День народження Всеукраїнського об'єднання "Свобода". Нам – 30 років. Політична сила народилася 1991 року...