Олена Трегуб Директор Департаменту міжнародних програм в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі

Інформаційна війна проти Євромайдану на Заході

19 лютого 2014, 06:48

Ще на початку мирних протестів, коли на вулиці Києва вийшли мільйони, один знайомий вашингтонський аналітик на моє здивування, замість захоплення, висловив свій скептицизм: "Ви уявляєте, як мусять ненавидіти усих цих протестуючих ті, хто на Сході України". Він мало що знав про Україну, будучи типовим читачем Нью-Йорк Таймс, де з'являлося чимало статей про розкол України.

Українці скаржаться на м'якість західних урядів до режиму Януковича. Відсутність будь-яких реальних санкцій. Пояснюють нерішучість Заходу геополітичним розрахунком, сильною позицією Росії, лобістами Януковича у Вашингтоні. Але чомусь мало хто говорить про суспільну думку громадян західних країн. Але ж саме на цю думку більшості виборців своїх країн, а не так на заклики українців чи навіть на петиції місцевої діаспори, звертають увагу політики!

Попри те, що тема України останні три місяці періодично миготить у світових ЗМІ, західна публіка погано розуміє, що відбувається у нашій країні. Досліджувати мало хто буде, а от готові штампи дуже легко переймаються. Ось їх приблизний набір:

1. Україна розділена країна, протести не репрезентують волю народу України, Схід проти Майдану

2. На Майдані праві радикали, ледь не фанати самого Гітлера

3. Янукович – легітимно обраний, треба з ним змиритись і чекати наступних виборів

4. Не можна робити революцію тільки через непопулярне політичне рішення – відмову Асоціації з ЄС

5. Неясно чого хочуть українці, хто замість Януковича?

6. Конфлікт в Україні – результат політичної боротьби за владу між ПР та опозицією або ж геополітичної боротьби ЄС і Росії

7. На Майдані хочуть насильством захопити владу і не хочуть переговорів, за кров відповідальність несуть усі сторони.

Не треба пояснювати, що ці месседжі у значній мірі сформульовані не Києвом, а Москвою. Вони ефективно тиражуються не лише російськими ЗМІ і коментаторами, купленими російським урядом чи безпосередньо українською владою. Їх озвучуюють і незалежні аналітики, які потрапили у полон цього штучно сконструйованого дискурсу, самі не усвідомлюючи цього.

Євромайдану і усім небайдужим українцям треба сформувати контрдискурс у цій інформаційній війні. Не просто ділитися "сирими" фактами, фотографіями, відео, але і пояснювати події в Україні з врахуванням інформаційної війни, яка проти нього ведеться. Давати приклади євреїв-євромайданівців, протестувальників зі Сходу і Півдня. Пояснювати і доводити, як організовуюються і проплачуються мітинги антимайдану. Як тітушки створюють хаос, калічать людей, і ким вони найняті.

Це треба робити, щоб у такі трагічні моменти, як сьогодні, коли у всіх причетних до України кров холоне у жилах, світові медіа не просто рапортували про черговий незрозумілий спалах насилля у Києві, а про боротьбу добра і зла, як це сприймаємо ми.

P.S. Навожу кілька прикладів.

1. Ось анонімний, нехай і проплачений, але досить типовий коментар під сьогоднішньою новиною CNN про події в Україні:

"Ukrainian president was elected by the majority, under strict monitoring. This is a legal government that got into power the same way as those in the West. You can't get more democratic than that. What these "protesters" that are based mostly in the Western and Central Ukraine are trying to do is replace a president supported by the East and South with one of their own. The so called protesters are not your average people who wave flags. They are similar to a military unit. They throw rocks, Molotov cocktails, occupy administration buildings. This would not be allowed in any Western country. But the government seems not to have a spine or has their cash in the Western banks that's why it's afraid to use force that's why it wants to peacefully end the crisis at any cost bar the government's resignation."

2. Стаття американських аналітиків у Нью-Йорк Таймз: "Київ не готовий до Європи" http://www.nytimes.com/2013/12/21/opinion/kiev-isnt-ready-for-europe.html

3. Відео (автор: Катерина Панова), як українську конференцію у Нью-Йоркському університеті, перериває місцевий "активіст" з криками, що на Майдані стоять гітлерівці

powered by lun.ua
Коментарі — 84
Olena Tregub _ 28.05.2014 18:32
IP: 74.125.181.---
Electrony Deputat:
Дякую! По суті – дуже точно все описано.
Electrony Deputat _ 21.02.2014 02:56
IP: 176.57.48.---
на посиланні для ваших англомовних друзів коротенька презентація про міфи Майдану
slideshare.net/slideshow/embed_code/31458204
Vlad Kovalevsky _ 20.02.2014 15:40
IP: 74.125.181.---
Ще одне. Майдан приравнюють к заворушенням у Лондоні, де організми вийшли грабити, бити та палити.
Єгипет теж став поганим прикладом – люди вийшли, президент покинув посаду, а громада обрала мусульманського екстреміста, якого армія потім теж зняла.
Люди просто вважають (і частично вони праві) що Україна хоче жити добре, але, як і у Єгипті, не готова обрати президента який буде справді боротися з корупцією, тому що тоді кожен має жити по закону. Ніхто не зможе дати хабаря, як це зараз робить майже кожен громадянин.
Vlad Kovalevsky _ 20.02.2014 15:25
IP: 74.125.16.---
Ви зараз не розумієте захід так само, як захід не розуміє Україну. В мене персонально багато друзів які не розуміють ситуацію.
В США або Канаді, якщо рада порушила конституцію, кожна людина має право подати до суду. Суддя буде чесним. Тут немає такого, щоб суддя був проплачений. Суд буде, і він буде чесний.
Тут немає каруселі. Тут ніхто не може купити поліцейського. Тут інша реальність.
Люди просто не можуть зрозуміти, як президент може сказати що атаки не буде, а приватно надати команду. Так само, як Українцю тяжко зрозуміти, як це насправді жити у суспільстві, де президента можна зняти за те, що він сказав неправду. Де політики не мають дітей з мільярдними бізнесами. Де принц – війсковий пілот-врятувальник.
Ви можете допомогти ситуації. Пишіть не просто що влада робить. На кожній сторінці пишіть які закони вони цім порушують. Захід повинен насправді зрозуміти що таке Українська корупція. Тут люди вважають що всі дії Укр влади – законні. Покажіть їм що вони помиляються.
Taras Chupryna _ 19.02.2014 18:26
IP: 178.74.239.---
нам треба з цим боротися! За один такий негативний виплиск інформіції- 10 позитивних репостів!
Анатолій Півненко _ 19.02.2014 16:52
IP: 95.135.146.---
Нiчого дивного – сволота так заробляе грошi!
Vitaliy Seadog _ 19.02.2014 16:45
IP: 93.79.205.---
Alex Shura:
1. Україна розділена країна, протести не репрезентують волю народу України, Схід проти Майдану

святая правда. причина всех причин. будет победа на крови, будут новые выборы, всё это будет. а что делать с совком? они устроят реванш как и было после 2005 года, приведут к власти новую партию районов, выберут абсолютно законно нового пахана и т.д. причина и следствие. как остановить то что остановить нельзя? как вписать в голову урода, что набрав на себя столько полномочий – глупо валить вину на кого-то другого? как обьяснить дураку что он дурак? никак.
Конечно!!!А вы как думали!!Ленин (Бланк) еще в 20-х годах сказал что власть советов в Украине слаба и ее нужно усилить люмпен -пролетариатом Донбасс...и усилил,теперь эти дауны выбрали себе царя,такого-же дауна как и сами.Единсвенный выход для настоящейй Украины как я вижу это федерализация и пусть то дерьмо тупое в Харькове,Донбассе,Крыму само себе строит гетто,а Ц. и З Украина будет нормально жить.
Vitaliy Seadog _ 19.02.2014 16:40
IP: 93.79.205.---
Alexander Korol:
Да не надо жечь посольство россии и давать кремлевской мрази ввести войска,нужно просто подогнать к посольству россии 2-3 гвновозные машины и залить их со шланга,что бы все посольство россии было в дерьме (подобное к подобному)
Уляна Войтків _ 19.02.2014 16:14
IP: 5.248.93.---
Нью йорк таймс – та сама газета, що в 30-ті роки писала про прекрасне життя в Україні, в той час як тут люди гинули від голодомору...
Виталий Ященко _ 19.02.2014 15:28
IP: 37.229.221.---
Это еще раз подтверждает тот факт, что все три губошлепа только пиарятся на Майдане и в ЗРаде и абсолютно ничего не смыслят в политике. Ведь это не отдельные личности, это партии, в которых должен быть определенный аппарат, который работает от разведки и контрразведки, до международных СМИ. А эти лохи не знают, что будет завтра. Вот поэтому на Майдане бардак, так как левая рука не знает что делает правая.
И не надо надеяться на Запад или Восток. У Украины не должно быть друзей, у Украины должны быть свои интересы, которые бы совпадали с интересами народа. Что Путин, что Ештон и пр. "учителя" только мешают, так как думают сначала о себе, а потом о том, что в Украине.
Леонтий Звонок _ 19.02.2014 14:24
IP: 78.111.187.---
Катерина Онищенко:
Пора вже перестати сподіватися на допомогу іноземців. Їм вигідно, що наші олігархи вкладають гроші в їхні економіки.
+100
Mike_Kharkov _ 19.02.2014 13:59
IP: 94.179.42.---
"Євромайдану і усім небайдужим українцям треба сформувати контрдискурс у цій інформаційній війні. Не просто ділитися "сирими" фактами, фотографіями, відео, але і пояснювати події в Україні з врахуванням інформаційної війни, яка проти нього ведеться. Давати приклади євреїв-євромайданівців, протестувальників зі Сходу і Півдня"
.
.
Перш за все слід самим визначитися щодо подій, а не сліпо стати "за" когось.
Я, наприклад, знаю что я проти бандитської державної влади. І знаю, що за прозору владу.
Але де ці гасла? Поки я бачу лише одне партійне "Слава Україні", яке нікого ні до чого не зобов'язує.
І поки воно висітиме над майданом не бачу я дійсного бажання збільшити "протестувальників східу".
Ілля Камишанський _ 19.02.2014 13:31
IP: 46.211.128.---
Сьогодні розповів розповіли одній знайомій про нічний терор на майдані і 25 загиблих. Вона щиро здивувалась: "А чого люди хочуть? начебто вже мир наступив" Вона українка і живе в Україні все життя.
А для американців ми ті самі росіяни, тільки трошки схиблені на гітлері.
Катерина Онищенко _ 19.02.2014 12:36
IP: 74.125.17.---
Еремит Камалдул:
- Его посадила в тюрьму "Российская Коммунистическая Империя" как украинца (это было написано в его деле в НКВД). Для меня он один из первых борцов за Украину в 1970-х. И откуда, черт возьми, эти москали и евреи Донецка могли взять меховые шапки зимой в начале 1970-х? Так что для меня он как Робин Гуд, или, ближе к реалиям родины, – Нестор Махно, настоящий диссидент."
ШЕДЕВРАЛЬНО.
Катерина Онищенко _ 19.02.2014 12:21
IP: 74.125.181.---
Пора вже перестати сподіватися на допомогу іноземців. Їм вигідно, що наші олігархи вкладають гроші в їхні економіки.
Друкарня Вінниця _ 19.02.2014 11:50
IP: 178.74.249.---
soc:
Наместник фюрера Макеєнко превысил свои полномочия не только в объеме, делегированном громадой Киева, но и прямо нарушил закон прямого действия – Конституцию. Жизнедеятельность многомилионного города остановлена. По образу действия аднрюхи портнова можно было бы получить решение одного из судов, и именем Украины задержать этого узурпреныша. Но не будем уподоблятся.
В условиях фактически развязанных боевых действий, взятия в заложники киевлян, нелигитимных в г. Киеве властей проблему может решить прямое народовластие. Народ является источником власти – везде на территории г.Киева, где существует государственная администрация. Первоочередные задачи:з- задержание Макеєнко по решениям районных советов до выяснения обтоятельств
ну так гауляйтер выполняет приказы фюрера, что неясного
Друкарня Вінниця _ 19.02.2014 11:49
IP: 178.74.249.---
клоун нанятый или полезный идиот. суть та же
Чупа Кабра _ 19.02.2014 11:44
IP: 37.19.164.---
Alex Shura:
кого выберут – тот и будет. какая разница "кто", главное чтоб не новый царь, и чтоб "убрать" можно было без крови.
ТА не извиняйтесь,времена не те нынче. Просто боюсь, что выберут опять грабли. Такие же или в профиль. Вот те, кто маниакально расчищает Майдан от фашистов, и те, кто их поддерживает, их мнооооого... электорат граблей велик: (
soc _ 19.02.2014 11:43
IP: 91.225.122.---
Наместник фюрера Макеєнко превысил свои полномочия не только в объеме, делегированном громадой Киева, но и прямо нарушил закон прямого действия – Конституцию. Жизнедеятельность многомилионного города остановлена. По образу действия аднрюхи портнова можно было бы получить решение одного из судов, и именем Украины задержать этого узурпреныша. Но не будем уподоблятся.
В условиях фактически развязанных боевых действий, взятия в заложники киевлян, нелигитимных в г. Киеве властей проблему может решить прямое народовластие. Народ является источником власти – везде на территории г.Киева, где существует государственная администрация. Первоочередные задачи:
- обеспечение жизнедеятельности, гарантирование прав, закрепленных в Конституции;
- разблокирование инфраструктуры, ликвидация незаконных вооруженных формирований, выполняющих неправовые приказы узурпратора Макеєнко:
- задержание Макеєнко по решениям районных советов до выяснения обтоятельств
pertsiya _ 19.02.2014 11:28
IP: 94.248.84.---
Оксана, спасибо за материал. Волноваться за США нет смысла – мы им интересны поскольку-постольку. У нас нет нефти, международных террористов и так далее по списку всего, что им интересно. А с Путиным и Меркель они договорятся и без Украины. Поэтому – конечно нужно всем в США доносить нашу точку зрения – но не надо при этом думать, что они в ближайшее время станут на сторону народа.
Alex Shura _ 19.02.2014 11:14
IP: 178.95.95.---
Чупа Кабра:
А действительно, кто вместо...? Я не считаю себя заклишированной... но кто?
что за идиотский вопрос, простите, кого выберут – тот и будет. какая разница "кто", главное чтоб не новый царь, и чтоб "убрать" можно было без крови.
Андрей Волынец _ 19.02.2014 11:09
IP: 85.223.232.---
Если честно, то уже надоело надеяться на Запад. Нужно все решать самим!
Чупа Кабра _ 19.02.2014 11:08
IP: 37.19.164.---
А действительно, кто вместо...? Я не считаю себя заклишированной... но кто?
Alex Shura _ 19.02.2014 11:00
IP: 178.95.95.---
1. Україна розділена країна, протести не репрезентують волю народу України, Схід проти Майдану

святая правда. причина всех причин. будет победа на крови, будут новые выборы, всё это будет. а что делать с совком? они устроят реванш как и было после 2005 года, приведут к власти новую партию районов, выберут абсолютно законно нового пахана и т.д. причина и следствие. как остановить то что остановить нельзя? как вписать в голову урода, что набрав на себя столько полномочий – глупо валить вину на кого-то другого? как обьяснить дураку что он дурак? никак.
Alexander Korol _ 19.02.2014 10:05
IP: 74.125.181.---
Vitaliy Seadog:
Alexander Korol:
Vitaliy Seadog:
Самый главн в Украине это параноик путин,все эти трупы на его руках,россия всегда убивала укринцев,эти 2 млрд долларов которые кремль переведет януковичу пойдут на финансирование убийств на Майдане.Почему еще посольство рф еще не забросали дерьмом в Киеве?
Посольство РФ на Воздухофлотском проспекте-далековато от Майдана и ментовская бурса рядом.
Наши деды с вермахтом воевали и диверсиии делали,а это Киев,своя земля,все можно сделать если подумать как.Нужно понимать что посольство рф это главный оплот фашизма,терроризма и штаб квартира иностранных вражески агентов.
Главный оплот фашизма ближе -это Банковая. Ее и брать надо, а не давать Рашке повод ввести войска для защиты их посольства и т.п. К тому же это дасть еще один повод либеральной Европе "выразить глубокую обеспокоенность". Огонь гдавного калибка надо состредоточить на правительственном квартале
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter