13 грудня 2022, 22:47

Чи вірять російські пропагандисти у власну пропаганду?

Місяць тому Скабеєва трішки зганьбилася перед власними глядачами.

Справа у відео, яке вона виклала на свій Телеграм-канал. Там був Путін, що дув щоки та розповідав про велич – нічого нового, та сама знана нами тварина в природньому середовищі.

Втім, комусь з глядачів це так сподобалося, що закортіло відео скачати. І виявилося, що файли з відео звуться Пыня та Пыня_мобшиза.

Штірлиць ніколи не був настільки близький до провалу. Справа в тому, що Пиня – це одне з найобразливіших прізвищ, яким Путіна клянуть у рідній федерації. Ну а "мобшиза" додаткового тлумачення не потребує. Скабеєва, звісно, відбрехалася – мовляв, це все українські телеграм-канали фейки розкидують. Але осадочок залишився. І осадочок цей викликає питання: а хто з них справді вірить в те, що каже?

Є підозра, що небагато хто. Принаймні, Скабеєва та Соловйов явно перебувають на тому етапі, коли натхнення не надає навіть кокаїн – вони збиваються просто у ефірі. Гості їхніх передач і зовсім вже думают не стільки про Путіна, скільки про те, як жити після нього. Дуже кумедно виглядала ситуація, коли Костянтин Затулін, людина, яка присвятила спробам руйнації України десь половину життя, в прямому ефірі лаявся із тим самим Соловйовим, доводячі, що Херсон – це не зовсім Росія, і все одно, що там в Конституцію написали.

Іронія ще в тому, що в них вже не виходить не помилятися – адже сама реальність, створена за образом та подобою путинських марень, є взаємно протирічним. От Затулін каже, що Херсон – не така вже й Росія. Порушує цим російський Кримінальний кодекс РФ – піддає сумніву територіальну цілісність держави. А Соловйов йому каже, що Росія, якщо вже раз проголосували. Теж порушує тим самим Кримінальний кодекс РФ – дискредитує російську армію, стверджуючи, що вона віддала російську територію на поталу українцям. Стоять два пузатих дядьки в ефірі та на брудершафт порушують одну й ту саму статтю 280-ту статтю КК РФ – тільки один частину другу, а інший третю. А інакше не можуть. Бо не порушити закон можна, хіба що взагалі не говорячі про війну в Україні, а для них це вже порушення наказу.

І обидва розуміють, що можуть зрештою сісти. Якщо випадуть з милості ханської. Тому обидва дуже стараються.

Так саме старається Дмитро Медведев. Його ескапади в Телеграмі, вже давно догнали та перегнали марення покійного Жириновського. І вони явно викликані не тільки алкоголізмом, а й розумінням того, що в прекрасній Росії майбутнього, де рулитиме той, в кого кувалда більша, йому може й місця не знайтись.

Найкращий бік диктатури – той факт, що коли в ній все починає йти шкереберть, а винний вождь, його посіпаки відразу починають воювати один з одним. Бо ж вождя винним називати не можна – а, значить, винним вождь призначить когось з них. Тому усі зусилля йдуть лише на те, щоб когось іншого – "умри ты сегодня, а я завтра". Тому всі ті, хто опинилися з Путіним в одному човні, що все швидше набирає воду, кидають всі зусилля не на латання пробоїн, а на те, щоб першим вишвирнути за борт сусіда.

Безумовно, серед російських пропагандистів залишаються й ті, хто щиро вірить в те, що каже. Проханов, наприклад, марив достатньо довго, щоб чисто фізично зійти з розуму. Вірю і в Прилепіна, який вже каже "у России Христос". Це для нас це звучить так, ніби вони Сина Божого хочуть взяти в полон, а колишній вертухай, на якого впала популярність, може справді вірити у власну місію.

У одній культовій комп'ютерній грі у випадку, якщо гравець випадково вбивав ключового персонажа, без якого неможливо було просуватися далі по сюжету та виграти у грі, пропонувалося загрузити збереженний файл із фразою "Відновіть нить долі, або живіть і далі у проклятому світі, який самі і створили".

У реальному житті завантажити збереження неможливо. Що буває в такому випадку – ми можемо спостерігати на прикладі російської верхівки та її свори пригодованих папуг.

Злочин, що видно з космосу

Ще з часів окупації Бучі ми зрозуміли: росіянам мало загарбати місто, пограбувати мешканців, повбивати тих, хто не поховався. Їм ще треба осквернити, запоганити...

Привет, убийцы

Каждое военное преступление имеет имя и фамилию. За каждым разрушенным домом или убитым ребенком стоят конкретные люди, которые просто делали свою работу...

Чи вірять російські пропагандисти у власну пропаганду?

Місяць тому Скабеєва трішки зганьбилася перед власними глядачами. Справа у відео, яке вона виклала на свій Телеграм-канал. Там був Путін, що дув щоки та розповідав про велич – нічого нового, та сама знана нами тварина в природньому середовищі...

Непокаране зло повертається

Вісім років тому ми обіцяли собі, що вистоїмо. І що ті, хто бив нас кийками, кидав за грати, віддавав накази, оголошував злочинцями, матимуть за це відповісти...

Переламний рік Зеленського

(також опубліковано на Site.ua) Маємо підстави вважати, що цей рік стане переламним для політичної кар'єри Володимира Зеленського. І навіть якщо до кінця року він збереже посаду, то лише за інерцією...

"Дядь, дай мільйон"

Я хочу розказати вам про один конфлікт. В одному кутку – пані Олена Лазуткіна, книговидавець. Колись я вже згадував цю пані у ситуації, зовсім не дотичній до нинішнього обговорення: вона давала інтерв'ю сайту Vesti...