Лі Тернер Генеральний консул та директор місії Великобританії з питань торгівлі та інвестицій у Стамбулі. Колишній Посол Великої Британії в Україні (2008-2012)

Український економічний успіх?

22 березня 2012, 17:29

Підприємці часто звертають мою увагу на труднощі в українському бізнес-середовищі. І я періодично пишу блоги на цю тему. Тож недавно було цікаво дізнатися від провідного незалежного економіста, що, на його думку, Україна нещодавно досягнула певного прогресу в здійсненні макроекономічних реформ. Зокрема, він відзначив:

- пенсійну реформу в 2011. Це жорстка, але широкомасштабна реформа, яка давно була однією з умов надання підтримки з боку міжнародних фінансових інституцій (МФІ);

- внесення змін до Бюджетного кодексу, що передбачають можливості фінансування міських комунальних служб у розумних межах. Завдяки цьому було започатковано так зване E5P (Eastern European Energy Efficiency and Environmental Partnership – Східноєвропейське партнерство з енергоефективності та екології), фонд у розмірі 100 млн. євро для спів-фінансування проектів МФІ та надання технічної допомоги;

- скасування квот на експорт зерна і перегляд пропозицій щодо монополізації ринку експорту зерна;

- запровадження акцизного податку на моторне паливо, який є важливим для фінансування доріг;

- успішний збір коштів під керівництвом ЄБРР для фінансування нового безпечного об'єкту "Укриття" та сховища радіоактивних відходів у Чорнобилі;

- 5,2% економічного зростання в 2011 р. після 4,2% у 2010 р. та -14,8% у 2009 р. (згідно з даними дослідницької групи британського видання Economist);

- зниження рівня інфляції до історичного мінімуму станом на січень 2012 року.

Звичайно, можна багато дискутувати, зокрема, про те, чи забезпечить українська влада безперешкодне будівництво об'єктів у Чорнобилі та про те, чи не призведуть нові пропозиції до створення ще більших перешкод в експорті зерна. Я також свідомий того, що, за прогнозами, зростання економіки України в 2012 р. варіює в межах 2,5-3,5% і важкі часи можуть бути попереду. Але я завжди охоче поширюю хороші новин про Україну, як і охоче ділюся приводами для занепокоєння. І саме тому мене зацікавили експертні оцінки прогресу на макроекономічному рівні. Вітаю коментарі читачів з цього приводу.Фото: vkurse.ua

powered by lun.ua
Коментарі — 24
alexa71 _ 23.03.2012 11:52
IP: 37.55.71.---
iнженер гарiн:
Якщо Її Величність не зацікавлена в існуванні України як держави, то звичайно.
iнженер гарiн _ 23.03.2012 11:38
IP: 91.124.187.---
Майже едина річ, на допомогу у якій Україна могла бі спобіватися від UK є англійська мова. Тобто відкрити світ для себе та себе для світу можливо лише опанувавши мову, на якій більшість цого світу спілкується – тобто English. Це нам, українцям, вкрай потрібно. З іншого боку – це потрібно i Британії – збільшення розповсюдження своєї мови є прямим напрямком до перемоги англійської у світовому та европейсткому змаганні за першість. Але на заваді цьому стоїть саме коммерціалізація такої допомоги з боку британським установ – Брітіш Консіл та інш. Я маю на увазі неспіврозмірність плати за навчання, тести, послуги у ціх закладах. Тому питанні до пана посла – а скажість, якби приміром (пофантазуємо) Україна вступила у Commonwealth of Nations то це могло би у якійсь мірі сприяти підвищенню рівня вивчення англійської мови? Чи існують якісь програми, привілеї, знижки в кінці кінців стосовно того ж British Council у країнах-членах?
iнженер гарiн _ 23.03.2012 11:25
IP: 91.124.187.---
alexa71:
пане, Ви мабуть щось плутаете. пан Тернер є послом Її Величності Королеви Великої Британії та Північної Ірландії Єлизавети Другої а не Ким чен Йона/Рауля Кастро чи Уго Чавеса. А сама Британія є колискою капіталізму та одною з перших буржуазій в світі. Тому, котежди, вілли та інши маєтності разом з самим первинним правом людини на приватну власність є саме ознакою майнової нерівності, притаманної і самій Британії. Інша справа, як би Ви сподівались на допомогу у боротьбі з ошфорними схемами витоку капіталу з України. Але і тут не варто занадто мріяти: по-перше Британія та її залежні терріторії саме входять до переліку оффшорних зон і тому є саме бенефіціаром токого явища як виток капіталу з третіх країн. По-друге, будь які країни між собою є конкурентами в економіці, тобто тій самій Британії просто не вигідно прикладати занадто зусиль задля створення проблем совїм виробникам на українському (зараз) та европейському (у майбутньому) ринках. God save the Queen
alexa71 _ 23.03.2012 10:49
IP: 37.55.71.---
Була б допомога від британських і європейських друзів відчутною, якби вони посприяли в тому, щоб гроші від експорту зерна й іншою сировини не осідали по світі у вигляді бунгало, ранчо, віл, котеджів й іншої маєтності сучасних українських можновладців і їх нащадків.
alexa71 _ 23.03.2012 10:46
IP: 37.55.71.---
Стабільність гривні і мінімум інфляції досягнення безумовно. Але цих хвастатися президент і уряд мають право лише в кінці свого терміну. Другого якщо на це пішло. Бо гривню валити в нас прийнято враз і тихенько. Спочатку з 1,7 до 5. Потім з 5 до 4. Ну і далі з 4 до 8. І на все є "об'єктивні причини". За весь період державності тільки одна Тимошенко частково відповіла за подібні "регулювання". Чи стане це попередженням для її наступників? Хотілося б.
З будівництвом об'єктів в чорнобильській зоні Ваші зауваження звучать як звинувачення. Доля істини в цьому є. Чорнобильські об'єкти виглядають як спосіб наживи для чиновників і різного роду "підприємців". Та й займаються цим люди неосвічені і далекі від поняття ядерна і радіоактивна безпека. Для них основне нажива. Ну і казнокрадство, вічне казнокрадство. За інвестиції в цій галузі спасибі, тільки незрозуміло як Великобританія на цьому може заробити? Чи це звичайний кредит?
alexa71 _ 23.03.2012 10:33
IP: 37.55.71.---
До макроекономічних реформ слід би віднести встановлення справедливої ціни на газ для населення. Купують газ по 416 доларів в Росії і продають населенню вчетверо дешевше. Якийсь час так може і має бути, Україна не Європа. Але продають дешевше ВСІМ. І для приготування їжі і для підігріву басейнів в приватних замках. МФВ тут може бути безпринципним і в цьому його народ підтримає одноголосно. Влада тільки проти.
З пенсійною реформою справді є прогрес. І часткове скасування надуманих пільг тут досягнення влади очевидні. Тільки не всі необгрунтовано високі пенсії, виплати і пільги скасували. Знову ж таки пільги залишила влада сама собі.
Акциз на мотор в нашій країні розмивається. Або просто переходить в будівництво маєтків для чиновників які управляють цими фінансами. І високих, і місцевих.
Скасування квот на зерно дало вигоду світу. В Україні лемент на вічну погоду і вічне подорожчання палива не припиняється. Наче ціни на зерно залишаються на одному місці, а нафта дорожчає.
катрин _ 23.03.2012 10:08
IP: 95.135.60.---
Схоже на "вдалий економічний успіх" немає слів.
SIM5 _ 23.03.2012 00:09
IP: 62.221.55.---
http://linkodrom.com/links/redirect/1306.htm
SIM5 _ 22.03.2012 23:55
IP: 62.221.55.---
Чувствуется, кое-кто на Западе завидуют нашим пацанам. Можно ТАКОЕ делать, а народ молчит!
+5% ВВП, и всё можно взять себе. И ничего не будет.

...Что это за бизнесмены, которые жалуются на ухудшение климата? Понятно, или воры, или антинародные элементы. Власть у нас патриотическая и борется с коррупцией, вот они и жалуются. Эта власть состоит из 5-10 *правильных* бизнесменов, которые не жалуются и обеспечивают рост ВВП. Зачем нужны остальные?::)
SIM5 _ 22.03.2012 23:40
IP: 62.221.55.---
Leigh Turner:
Thanks for these comments. Interestingly, I have tonight attended an event where I spoke to many business people, most of whom told me the business climate was still getting worse.
А Вы проанализируйте, за счет какого и чьего бизнеса достигнуто возрастание ВВП. Может быть, если Ахметов, Фирташ, Саша Янукович и их приближенные завладеют всей украинской экономикой, мы увидим рост еще на 10 или даже на 30%. Следует ли это считать прогрессом в развитии страны?
Leigh Turner _ 22.03.2012 22:45
IP: 95.133.119.---
Thanks for these comments. Interestingly, I have tonight attended an event where I spoke to many business people, most of whom told me the business climate was still getting worse.
катрин _ 22.03.2012 20:30
IP: 95.135.60.---
А ще: перед Паскою продажі штучних квітів на кладбища збільшились на 300 відсотків.
Очевидно або ціни зменшились, або підприємців побільшало, або...
Жрица _ 22.03.2012 20:17
IP: 95.133.20.---
Макроекономічний аналіз не одужаю, а на побутовому рівні вітаю завершення київських "довгобудів" – моста Кирпи, розв'язка і станція метро Московська площа, Виставковий центр, також будівництво нових транспортних розв'язок на Корчуватому, біля моста Патона. Приємно і зручно ними користуватися, добре, що збудували нарешті.
Коли їду до села, помітила кілька нових елеваторів, швидко збудованих за новими технологіями. Селяни масово криють криши металочерепицею, вставляють пластикові вікна, будують огорожі з кольорового профнастіла. Продуктів вдосталь, овочі дуже дешеві, кури почали нестися. Більше нічого не можу сказати про зростання економіки.
Гайди До Байди _ 22.03.2012 19:53
IP: 91.19.35.---
Цей бльоґ нагадує мені одну придибачку в моїй молодості. Був на якійсь зустрічі в Римі. Присутньо був також упокійний Ярослав Стецько від АБНу, якого, нещодавно, у одній статті відомого Chossudovsky, торонтського професора з США, обвинувачують його в співпраці з Гітлером. Хоча за тим криється тільки кремлівська відмова українському народові в самобутньому існуванні. Ого, "Україна була завсіди частиною Росії".
Це мені пригадується, бо запам'ятав вираз пана Стецька, коли одна молодиця примостилася з її, егем, повною задницею до піяніна (о). Ге, він чимсь похнюпив при цій нагоді з своїм носом, що викликало в мене мимовільного посміху:)))
Ця зустріч в приміщенні Греко-Католицької Церкви мені пригадується, бо саме ставив один запит після якоїсь доповіді. Та на відповідь на мій запит пролунало, що самим подав (чого) відповіді на мій запит:)))
skif183 _ 22.03.2012 19:14
IP: 91.124.89.---
Це його право насміхатись, а нам своє робить. І хліб будемо ім продавати, що б не заважали коли "помоляться на волі невольничі діти".
usergio _ 22.03.2012 19:05
IP: 77.122.26.---
сафо:
В своем отечестве пророков нет.
Даже читая статью постороннего, не заангажированного человека, комментаторы умудряются брызгать слюной, топтать свое государство, чернить власть. А спроси их, так каждый назовет себя "патриотом" страны.
Не плутайте патріотизм з підлабузництвом.
Гідну людину з совком.
сафо _ 22.03.2012 18:51
IP: 109.167.24.---
В своем отечестве пророков нет.
Даже читая статью постороннего, не заангажированного человека, комментаторы умудряются брызгать слюной, топтать свое государство, чернить власть. А спроси их, так каждый назовет себя "патриотом" страны.
Kosty Kozlov _ 22.03.2012 18:47
IP: 93.75.60.---
честно говоря даж е знаю какой вам великий экономист это все говорил!
все обстоит гораздо хуже!
скрытая инфляция,повальная безработица,дырища в пенсионном,молодеж в беспросветном тумане тупика!
скоро КОНЕЦ!
Yu-riy _ 22.03.2012 18:07
IP: 93.180.235.---
Выводы экономиста, вызывают большие сомнения в его независимости...
.Изменения в пенсионной системе трудно назвать реформой.Кроме увеличения пенсионного возраста и обязательно трудового стажа ни чего не изменилось. Пенсионное обеспечение в Украине как было не справедливым, таким и осталось.Тот кто создает прибавочную стоимость и содержит государство получает пенсию по одному закону, 40%от средней зарплаты.А тот кто живет за счет налогоплательщиков, чиновники,, 80%.Кроме того ни чего не изменилось с нагрузкой на фонд оплаты туда. Т.е. не изменен принцип пенсионного обеспечения...
Все остальные перечисленные достижения трудно отнести к экономическим успехам в масштабах всейэкономики Украины...
usergio _ 22.03.2012 18:02
IP: 77.122.26.---
Влада має план: знищити середній клас, розділити суспільство на "еліту" та "бидло", поглиблюючи прірву між ними.
Податкова інспекція посилює тиск на середній бізнес, унеможливлюючи його роботу з великими підприємствами (не видає свідоцтва ПДВ).
Внаслідок чого, багато ТОВ або закриваються, або припиняють роботу.
Це невеликі виробництва, оптова торгівля, експорт-імпорт.
Люди не отримують зарплати: гроші витрачаються на суди проти Податкової.
Кому зараз добре, так це суддям (5-10% від суми).
Тому нічого дивуватися збільшенням кількості джипів на дорогах: (
Але судяться не всі, деякі платять побори.
Тому Тигибко й хвалиться збільшенням надходжень до бюджету.
А що буде завтра?
Ціни зростатимуть – це точно, аби дефіцита товарів не стало.
Кажуть митниця вже тиждень стоїть.
Валюту на міжбанку не купують (непотрібна, та й грошей нема).
Тому й гривня стабільна.
Така макроекономіка "по-Азаровськи".
Він завжди (ще з совка) вважав кожну гривню в руках підприємця образою до себе.
катрин _ 22.03.2012 17:58
IP: 95.135.60.---
Пан Посол навмисно описав набільш "одіозні" успіхи Української адміністрації на шляху українського економічного чуда задля майбутніх найбезглуздіших кометів з цього приводу. Можна привітати Пана Посла з вдалим способом дослідити макроекономічні досягнення уряду України.
Сергей Сидоренко _ 22.03.2012 17:52
IP: 62.244.28.---
mr.Terner, I guess it's incorrect to consider successful fund-raising to the "Shelter" project as a "macroeconomic reform"
It's certainly not reform at all. And I would say that it is not about economics. it is rather about diplomatic efforts.

Moreover, on my point of view, there is only one macroeconomical reform in your list – adoption of the new pension code. Those points related to grain export and excise tax on fuel can be considered as a kind of sectoral reform, but not macroeconomical

and GDP growth as well as inflation are not about reforms:) In particular when we are talking about GDP rebound after that critical 14% fall in 2009.

Sergiy Sydorenko, Kommersant Daily.
mix_ko _ 22.03.2012 17:46
IP: 93.74.4.---
Україна нещодавно досягнула певного прогресу в здійсненні макроекономічних реформ. Зокрема, він відзначив:...

Все вірно пане Посол. Сприймайте такі кроки влади як декларацію.
Прискіпливому дослідженню, у цьому випадку, повінні підлягати кроки по досягненню задекларованої мети, а якщо простіше – видатки бюджету на такі кроки. Бо для влади важливість і "правильність" теми є гарантованою підставою для "розпилу" самого бюджету і не більше!
luko _ 22.03.2012 17:45
IP: 93.127.101.---
Сумно від таких висмоктаних "успіхів".
Корупція1411 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter