Лі Тернер Генеральний консул та директор місії Великобританії з питань торгівлі та інвестицій у Стамбулі. Колишній Посол Великої Британії в Україні (2008-2012)

ВІЛ/CНІД та програма обміну голок в Україні

17 квітня 2012, 16:38

Україна разом із Росією належить до країн Європи з найвищими показниками ВІЛ інфекції. В Україні щодня інфікуються біля 60 осіб, а понад 235 тис. людей живуть з ВІЛ/CНІД. Toму мені приємно, що Альянс з ВІЛ/CНІД в Україні, який є членом Міжнародного Альянсу з ВІЛ/CНІД зі штаб-квартирою у Брайтоні, нещодавно організував візит до України Лорда Фаулера, голови Спеціального Комітету Палати Лордів з питань ВІЛ/СНІД, який у 2011 р. опублікував звіт про ситуацію з ВІЛ/СНІД у Великобританії. Перебуваючи на посаді британського Міністра охорони здоров'я і з соціальних питань у 1981-1987 рр., Лорд Фаулер започаткував потужну кампанію під назвою "Не помри від невігластва".

Звіт Спеціального Комітету від 2011 р. твердив, що Сполученому Королівству необхідно витрачати більше коштів на запобігання поширенню інфекції, адже видатки на це були значно менші, ніж на лікування. Альянс в Україні стверджує, що те саме стосується й України, уряд якої має виділяти більше коштів на профілактику ВІЛ серед груп ризику. Окрім того, Альянс в Україні стверджує, що такі економічно ефективні заходи, як обмін голок і замісна терапія, могли б стримати розповсюдження ВІЛ інфекції в Україні.

Лорд Фаулер торкнувся цього питання під час своєї промови на зустрічі експертів з питань ВІЛ/СНІД в Києві. Лорд Фаулер сказав, що у 80-х рр. він домігся того, аби британський уряд започаткував програму обміну голок, що посприяла зменшенню частки тих, хто інфікувався ВІЛ шляхом вживання ін'єкційних наркотиків у Британії, до 2% – цей відсоток залишається незмінним уже понад 20 років. Для порівняння в Україні вживання ін'єкційних наркотиків донедавна було основним шляхом зараження ВІЛ і все ще є причиною понад 30% випадків інфікування. Лорд Фаулер зазначив, що політика забезпечення обміну голок не обов'язково була ліберальною або дозвільною щодо споживання наркотиків – британським Прем'єром на час започаткування обміну голок була пані Маргарет Тетчер.

Як завжди, навчання – це двосторонній процес. Альянс в Україні зазначив, що той успішний досвід, який Україна накопичила у сфері зменшення поширення інфекції серед споживачів наркотиків, був успішно застосований і в інших країнах, зокрема, у Кенії. Водночас, головна теза Лорда Фаулер була досить чіткою – важливо вивчити всі можливості, навіть ті, які на перший погляд видаються суперечливими, задля того, щоб мати кращий шанс на подолання поширення ВІЛ-інфекції, де б ви не жили.Фото із сайту www.aidsalliance.org

powered by lun.ua
Коментарі — 18
chujkina _ 21.04.2012 19:50
IP: 195.200.245.---
"...важливо вивчити всі можливості, навіть ті, які на перший погляд видаються суперечливими, задля того, щоб мати кращий шанс на подолання поширення ВІЛ-інфекції, де б ви не жили" – вот он тезис! Кому -то не понять, что это значит! Кому-то сразу любое проявление не отрицательного и не категоричного отношения к группе риска будет ассоциироваться с легализацией! И абсолютно не понимая и не имея желания разобраться-будут надрывать глотку и заваливать плакатами – Украина в опасности! Наслышана о данном деятеле! А еще поддерживаю политику, которая на первое место в борьбе и противодействии эпидемии ставит защиту прав человека! Ибо только в возраждении демократии, поддержки элементарных конституционных прав человека, представителя группы риска, можно способствовать контролю ситуации, профилактике и выходу маргинальных сообществ из подполья! Когда общество научиться более серьезно относиться,что к проблемме, что к своим соотечественникам, тогда можно будет говорить о гос-ве, защите, здоровье!
Annettka _ 19.04.2012 23:52
IP: 91.209.51.---
Если бы не программы снижения вреда, среднее население давно бы в большинстве было ВИЧ положительным, разве это не понятно.
Наркомания болезнь, во всем цивилизованном мире расценивается так.
Наркомана нельзя заставить не употреблять.
Тут только принять человека таким как он есть, и снизить риски связанные с употреблением наркотиков, обезопасив тем самым социум.
Выше приводиться адекватный, положительный пример, что после начала применения программ снижения вреда в Британии, всего 2% процента инфицирования ВИЧ среди наркопотребителей. Чем не показатель?
Я точно знаю, что программа снижения вреда эффективна, это профилактика ВИЧ, предотвращение эпидемии и человечность, помощь тем кто запутался в жизни, упал и не может/не хочет в силу зависимости выбраться из этого рабства.
maryana _ 19.04.2012 21:58
IP: 37.54.64.---
Вдумайтеся програми обміну шприців у Великобританії були запроваджені у 80-их роках, а епідемія в Україні розпочалася у другій половині 90-их. В нас було достатньо часу, щоб перейняти позитивний досвід.
А ми до тепер роздумуємо: треба чи ні? А може не варто? Скільки часу потрібно нашому суспільству і особам які приймають рішення, щоб усвідомити важливість і необхідність програм обміну шприців і програм замісної терапії?
Скільки нових інфікувань і смертей має бути зареєстровано, щоб ми все таки почали робити те що потрібно?
maryana _ 19.04.2012 21:49
IP: 37.54.64.---
Ми тільки тепер починаємо усвідомлювати економічні з наслідки поширення епідемії ВІЛ-інфекції в Україні. Це втрата працездатності і зростання смертності осіб молодого віку, затрати на лікування ВІЛ/СНІДу та опортуністичних інфекції, збільшення кількості сиріт, батьки яких померли від СНІДу, нашарування епідемії СНІДу і туберкульозу... Цей список можна продовжити. Загальновідомий факт: профілактика є завжди дешевшою від лікування. А ми ще роздумуємо над доцільністю впровадження програм обміну шприців? І ображаємось що ми не Кенія. А чим ми кращі? Кожен день в Україні інфікується ВІЛ понад 60 осіб! В більшості випадків – це інєкційні наркомани або їх статеві партнери. Широке впровадження програм обміну і замісної терапії це ті превентивні заходи, які можуть нам допомогти спинити розвиток епідемії
Leigh Turner _ 19.04.2012 20:23
IP: 46.201.209.---
Also, by the way, the first blog I've written on UP where the "likes" are much greater than the number of comments. Thanks again.
Leigh Turner _ 19.04.2012 20:22
IP: 46.201.209.---
Thanks for the intelligent and interesting debate on the subject of the blog in many of these comments. A model to all commentators on UP! A pleasure to read.
Marina84 _ 19.04.2012 19:14
IP: 62.122.68.---
По-друге, це зменшує ризик передачі ВІЛ в колі самих споживачів. Не слід забувати, що вони частина нашого суспільства хочемо ми цього чи не хочемо. Також не слід розглядати послуги для споживачів ін'єкційних наркотиків виключно тільки як допомога для них самих же. Так можуть думати тільки ті, що не бачать дальше ніж кінчик свого носа. Для всіх тих, хто ще не змінив думку щодо профілактичних програм, можу порекомендувати пройти аналіз на ВІЛ з професійним до-тестовим та після тестовим консультуванням, і оцінити свої ризики щодо інфікування ВІЛ. Треба дякувати всім закордонним друзям, які витрачають власні кошти задля благополуччя наших громадян.
Marina84 _ 19.04.2012 19:13
IP: 62.122.68.---
Добридень! Людям, які не зіштовхувались ніколи з наркотичною залежністю, будь-то він вживає сам чи його близька особа, не завжди можуть адекватно оцінювати ситуацію щодо боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом. Я часто зустрічала людей, які негативно відзивались до людей з хімічною залежністю, а потім, коли стикалися з цією проблемою у сім'ї, змінювали свої погляди. Насправді зупинити епідемію наркоманії неможливо, а позитивно вплинути на поширення епідемії ВІЛ/СНІД-так. І нажаль однією з найпотужніших перепон, у цій боротьбі, є не визнання з боку суспільства цієї проблеми та вагомої втрати людських ресурсів під час з'ясування, на яку проблему треба витрачати державні кошти. Є багато проблем в Україні, але на кожну проблему є свої активісти і треба поважати і підтримувати думку кожного. Обмін шприців – це один з шляхів профілактики ВІЛ-інфекції. По-перше, споживачі ін'єкційних наркотиків не засмічують використаним приладдям під'їзди, школи, дитячі садки.
TAI _ 19.04.2012 18:38
IP: 31.131.107.---
"...Не можна навіть уявити собі, що десь там в Донецьку буде пункт по обміну використаних голок на інших..."
Катрин, Вы себе даже не представляете – но в Донецке (и не только там) программы снижения вреда (в том числе и обмен шприцев) работают с 1996 года.
Медики утверждают, что благодаря этим программам население Донецка не в основной своей массе все еще не имеет ВИЧ, показатель распространения ВИЧ среди наркоманов – снизился за эти годы значительно.
Смею уточнить, что программы снижения вреда – это и профилактика ВИЧ, наркомании среди общего населения...

Так что мы, слава богу, не знаем (можем только предположить) – что было бу сейчас в Украине без вмешательства доноров и без программ снижения вреда!
Лорду Фаулеру и Ли Тернеру – спасибо за главный тезис!..."важливо вивчити всі можливості, навіть ті, які на перший погляд видаються суперечливими, задля того, щоб мати кращий шанс на подолання поширення ВІЛ-інфекції, де б ви не жили..."
Vova_33 _ 19.04.2012 16:43
IP: 109.87.77.---
А я ничего страшного в том, что помогают Украине не вижу. С наркоманами и ВИЧем действует одно правило – не будем заниматься ими сегодня (т. е. их проблемами, пытаться выдернуть людей из наркомании или хотя бы помочь им попасть в больницу) – завтра они займутся нами! Поддерживаю мнение предыдущего – что профилактика ГОРАЗДО дешевле лечения. И это не зависит от цвета власти. Зато когда эти больные инфицированные наркоманы прибегут лечиться в больницу – деньги на лечение напрямую будут брать из наших карманов в виде налогов на з/п врачей, лекарства и т.д. И будет всё равно, что он был наркоманом – за лечение этого человека кроме нас с вами ни кто в мире не заплатит.
SIM5 _ 18.04.2012 22:00
IP: 89.105.243.---
Видимо, что-то положительное у нас найти становится всё труднее. Хоть иголки поменяют, и то дело. А почему у нас столько инфицированных – писать уже надоело. Пока сами не исправим власть, никто не поможет, и наблюдатели тоже. А эту власть исправит только могила.
катрин _ 18.04.2012 15:00
IP: 95.133.93.---
Мала кількість коментів під цим блогом говорить само за себе. Для суспільстьва не актуальні проблеми які піднімаються тут паном Послом. Не можна навіть уявити собі, що десь там в Донецьку буде пункт по обміну використаних голок на інших. Краще всього програми по убезпеченню від ВІЧ/СПІД налогоджувати у школах. та інших інституціях держави.
vpk _ 18.04.2012 07:37
IP: 94.158.35.---
Странно, что западные политики, в том числе и соседи Украины по Европе не замечают очевидной тенденции -ускорения темпов депопуляции Украины. Нарастающие темпы заболеваемости, приближаются к эпидемическому порогу по туберкулезу, ВИЧ, наркомании наряду с недостаточным питанием не оставляют шансов в отдаленной перспективе народу Украины...Вместо борьбы за здоровье людей, повышение нищенского уровня жизни народа, т.н. правительство, а по сути оккупационный режим, безнаказанно проводит уже 20 лет геноцид народа безнаказанно перекачивая ресурсы из нищего центрально-европейского бантустана на Запад... И это в центре Европы...А ведь есть моральная ответственность политиков, ответственность перед Б-гом...Перефразируя фразу индейского вождя -"когда в Украине будет уничтожен последний гектар леса, отравлена последняя река, .исчезнет украинский этнос... вы поймете, что деньги нельзя жрать...Эпидемии, кстати, легко пересекают границы, в том числе эпидемии тотальной коррупции...
mountain_troll _ 17.04.2012 18:37
IP: 109.86.210.---
ВИЧ/СПИД. По крайней мере, статья о серьезной актуальной проблеме. Редкий случай в наших СМИ, обычно они пишут всякую оторванную от реальности фигню вроде "что сказал политик А о политике Б".
anna-maria _ 17.04.2012 17:56
IP: 194.44.198.---
Катрин:
"Пан посол напевно думає, що він досі там в Кеніїї. Він неможе нічого запропонувати Українцям. Пока".

Кенія – одна із найосвіченіших країн Східної Африки, що стало результатом масштабної допомоги багатьох країн світу в рамках Kenya Education Support Program. 43 % населення Кенії – віком до 16 років, і основні проблеми там пов'язані там із трудовою експлуатацією дітей, безробіттям молоді, і з проблемами ВІЛ-інфікованості...
А тапер Україна – наркозалежність у нас "молодшає"
http://poglyad.te.ua/ukraine/narkozalezhnist-v-ukrajini-molodshaje/

Безробіття серед молоді провокує їх шукати "життя десь інде", і згідноз останніми опитуваннями біля 70 % молодих людей хочуть виїхати за кордон.
Фільм про дитячу експлуатацію на шахтах Єнакієво став сенсацією для нас чи фактом?
http://ukranews.com/uk/news/culture/2012/03/27/67118

Так чим Вас образив п. Посол?
Desi _ 17.04.2012 17:38
IP: 194.44.31.---
Ще є доволі велика потреба знайти достовірні методики виявлення того вірусу.
ninocaga _ 17.04.2012 17:28
IP: 195.60.228.---
Украинская медицина отстала от английской – НАВСЕГДА!!! Каких там 30-35 лет?
А что касается наркоманов – то у нас что, нет проблем посерьезнее? У нас рост онкологии (и детской и взрослой), сердечно-сосудистой патологии. от которой умирают в 40-50 лет, инсульты молодеют. Как уже надоели со своими наркоманами – это ничтожества, которые не имеют права на жизнь. Зачем на них тратить государственные деньги?
катрин _ 17.04.2012 17:18
IP: 95.133.240.---
Найвірніше з того, що сказано це те, що Нас намагаються прирівняти до африканської Кенії. Панові послу не в тямки, що Українська медицина стоїть на вищих штабелях ніж африканська медицина. Можливо так, що українська медицина відстала від Британської до десь так часів Маргарет Тетчер – на років 30-35. Про те політика забезпечення обміну голок для України у першу чергу приведе до ліберизації такої тенденції як споживання наркотиків. Для України така ліберизація не можлива оскільки у нас достатньо розвинута каральна система у МВС і прокуратурі. Якщо подумати, що ця система (МВС і прокуратура) буде співіснувати з тією політикою яку пропагує пан Посол то він помиляється. на таку співпрацю не підуть силовики ні "загнане" суспільство. Українцям така ліберизація нікому непотрібна навіть шкідлива. Пан Посол напевно незнає наших цінностей і незнає в яку країну Європи він приїхав. Пан посол напевно думає, що він досі там в Кеніїї. Він неможе нічого запропонувати Українцям. Пока.
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter