Дмитро Тузов Політичний оглядач, журналіст

Про ''таргани'' в головах й те, що має значення

02 січня 2020, 18:58

Спочатку про позитив. Дуже гарно – про економічні свободи й добробут. "Холодильник" й "шлунок" також є частиною національної ідеї. Бо лише заможні люди можуть бути справжніми громадянами, й не продавати свій голос за гречку. Й не вимахувати впродовж багатьох годин партійними прапорами за обіцяний гонорар. Без багатих громадян неможливе існування сучасної країни. Вони просто будуть виїжджати геть.

Добре, що Володимир Зеленський згадав багатьох українців. Й Сергія Корольова, який в анкеті власноруч писав "українець" (тоді ще була графа "національність"). Й Олега Антонова, для якого Україна стала Батьківщиною. Не віддавати й не знецінювати частину своєї історії – це важливо.

Стосовно того, що "не має значення". Хочу нагадати, що Донецьк був чудовим містом. Із заасфальтованими вулицями й гарним освітленням. Ті, хто туди прийшли із зброєю з далеких бурятських селищ, реально потрапили в Європу. Красиве таке європейське місто. Було. Але – з площею Лєніна й однойменним пам'ятником тому ж вождю російського пролетаріату. В самісінькому центрі європейського міста. Ніби пам'ятник чумі. Таке собі шизофренічне роздвоєння свідомості. Зустрічі закоханих, з поцілунками, за якими пильно спостерігав "великий Лєнін". Він був скрізь, він стежив за закоханими з центральної площі. В його присутності зростали нові покоління молодих людей вже за часів незалежної України. Несли квіти молодята. Ймовірно, цей лєнін – сталін, й всілякі постишеви-якіри-петровські в головах багатьох людей, як елемент спільної, цементуючої культури, також сприяли появі тих самих озброєних чужинців з далеких удмурдських селищ. Які вперше в житті потрапили в гарне, заасфальтоване й освітлене європейське місто. З каналізацією й водогоном. Але, побачивши в центрі українського міста пам'ятник своєму улюбленому Лєніну, бурятські танкісти заспокоїлись. Вони вдома. Лєнін в Донецьку – це не лише брила каміння. Це справжній троянський кінь. І справа тут не в заасфальтованих й освітлених вулицях. Між іншим, лише в якихось 60-ти кілометрах від кам'яної постаті ватажка більшовицького повстання в Пітері, в іншому українському містечку – Добропіллі люди, не вражені вірусом лєніна-сталіна-путіна, не впустили у своє місто банди "днр". Й знесли цей атавізм радянської архітектури. Цікаво, чи існує зв'язок між подіями у Донецьку й Добропіллі? Чому так по-різному склалися долі цих міст? Небайдужі мешканці Добропілля, яким "не пофіг", пообіцяли просто розстрілювати бандформування "ли-ди-ни-ри" при першому ж їх наближенні. "днрівці" та їхні московські куратори засцяли заходити у таке буйне місто. Яке вже жило без лєніна в голові. Чи вам невідомий цей факт?

Київський приклад "співіснування" пам'ятника Лєніну на бульварі Шевченка (ні, ну як вам таке – пам'ятник Лєніну на бульварі Шевченка? Хіба це не знущання над українцями?) ні до чого хорошого не призвів. Таке поєднання було ознакою політичної шизофренії, в якій країна існувала багато десятиліть. Коли стрілка компасу в головах крутиться по колу й рух вперед є неможливим. Бо просто відсутній напрямок цього руху. Ми для всіх хотіли бути хорошими й толерантними. Щоб нікого не образити. Навіть тих потвор, які мільйонами вбивали українців голодом й сталінськими репресіями. І як би ці рептилії з медведчуківського "ящика" не розповідали про зменшення чисельності населення за часів вже незалежної України, хочеться аби маніпульовані ними співгромадяни, у яких стрілка компасу обертається по колу, не плутали хрєн з пальцем. Не порівнювали тих, хто виїхав на заробітки і навіть звідти, з-за кордону, підтримує Україну, з тими, кого ще живими, щоб двічі не возити, вкидали в ями й закопували землею. Невже ми хочемо, щоб під пам'ятниками цим потворам призначали побачення закохані, а в головах людей тривав весь цей маразм? Й інфікувалися цим вірусом наступні покоління, які імперії не бачили в очі, але мовою символів ми їм повідомлятимемо, що там було добре? Щось не дуже романтична картина вимальовується.

Ми весь час були країною розідраної навпіл свідомості – частина як могла, йшла в Європу (навіть виїжджаючи туди на заробітки), а частина зустрічала й зустрічає Новий рік під бій курантів. Наша "різновекторність" означала лише одне: зупинку в просторі й часі й перетворення на територію, яка виглядає легкою здобиччю для агресії та захоплення. Поляки, словаки, чехи й інші наші сусіди не вважали, що все, що не пов'язано із заасфальтованими й освітленими вулицями, не має значення. Й не толерували роздвоєння свідомості нещасних співгромадян під пам'ятниками окупантам й мародерам. Тобто, не сприяли політичній шизофренії. Вони (і влада, й опозиція) чітко знали, куди йдуть і що для цього треба робити. Між іншим, можете подивитись, чого вони досягли. У поляків, чехів, угорців, словаків, литовців, латвійців, естонців (вибачте, якщо когось не назвав) – чудові асфальтовані дороги й освітлені міста.

Дозвольте наведу зрозумілий приклад. У вас є дві руки – права й ліва. Уявімо, що це добробут та культура. Вони обидві для вас цінні й потрібні. Ви ж не ставите питання, яка з них цінніша й від якої ви можете відмовитись? Якщо ви нормальна людина – не віддасте жодної. Ставити собі подібну дилему не можна в принципі. Це дурість. Чомусь згадав Черчіля, який в критичний момент для існування Британії, коли всі ці довбані лєніністи – сталіністи (горіти їм в пеклі, разом з їхніми пам'ятниками) цілувалися в ясна з Гітлером, а Британія самотужки вела війну, запитав у себе й своїх співгромадян: "А за що ж ми тоді воюємо?". Й відповів: "Ми воюємо за наші цінності й свою культуру". Бо без цього все інше втрачає сенс.

І я ще думаю про президента Зеленського. Він же молода людина. З покоління, яке вже значно менше страждає від старорежимних тарганів в голові. Він буває на фронті. У своєму ролику Зеленський приділив увагу нашим солдатам на передовій. І це добре. Головнокомандувач має показувати свою підтримку армії, яка веде бій. Себто, він не міг не помітити, що багато міфів, які намагаються закинути у нашу свідомість, і які, нібито, нас роз'єднують, спростовано життям. Наприклад: там, де йде війна (й не лише там), мовного питання не існує. У бій за Україну пішли україномовні й російськомовні українці. Це факт, який став неабиякою несподіванкою для Путіна. Й змусив його сідати за стіл переговорів у Нормандській четвірці. Й приїхати в Париж.

Так, ми всі радіємо нашим первісткам. Й ми фанатіємо, зриваючи голос, від нашої збірної. Але хочемо, щоб наші первістки, й всі наші наступні діти жили в нормальній країні. Й пам'ятаємо, що Венесуела також непогано грає у футбол. Людина – багатовимірна істота, й вона потребує багатьох складових для повноцінного життя.

Який підсумок? У бажанні об'єднати й зміцнити власний електорат (поки-що це не схоже на спробу об'єднати країну. Бо навряд чи знайдеться достатня кількість людей, готових поріднитися із справжніми людожерами та їхніми історичними привидами), не варто робити спроби роз'єднати українців й прищепити їм вірус пофігізму. Мовляв, пофіг, які пам'ятники, які вулиці. Ми ж знаємо, до чого це, зрештою, призводить.

Й пам'ятайте правило правої й лівої руки: вони нам потрібні обидві. Ми не повинні робити якийсь неприродний вибір.

powered by lun.ua
Коментарі — 31
Vasyl Shtager _ 05.01.2020 18:11
IP: 35.235.226.---
Який тут може бути позитив, Ви про що?.Мені здається, що якби людина була не тілки розумна, а і відповідална, то перш, ніж іти на майданчик і вітати когось з чимсь, треба було якраз поставити собі питання: "хто я?". – якщо просто як артист, чи інший пересічний громадянин, то говори, що хочеш, що заманется, головне, щоб не порушував закон, бажано без матюків і т.п. А якщо ти відчуваєш, що ти Президент країни і щоб тебе мільйони таким пряйняли, і ті, кому ти подобаєшся і інші, перш за все ти повинен зробити увагу на відповідалність до тексту, до форми подачі, а це і відповідальність до держави, якої ти є перший представник. Ти повине згадати не тільки медійно відомих людей, а, насамперед, воїнів, бо ти Преезидент в воюючій країні і на першому місці – Головнокомандуючий. А в результаті він ще раз доказав і собі і нам – просто артист. Крапка.
Peter Verba _ 05.01.2020 13:10
IP: 35.235.226.---
А так все хорошо, прекрасная маркиза, все хорошо, все хорошо...
Peter Verba _ 05.01.2020 11:12
IP: 35.235.226.---
Такого предательства еще не было никогда и нигде в истории:
Продам родину вместе с ее землей и жителями, которым она принадлежит по закону -
а мы, крутые, законы не читаем, мы их пишем!
Віктор Совщак _ 03.01.2020 14:05
IP: 35.235.226.---
Микола Романов:
Ви що зробили з люстерком?
Log Log _ 03.01.2020 13:34
IP: 35.235.226.---
Микола Романов – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
просто набор слов, связанные в предложения.
Безграмотная амёба, чьё бы мычало, это ты не смог связать два слова.
Набор – единственное число, а "связанных" пишут о множественном.
Тупой недоумок, пытаешься унижать, а только ещё раз демонстрируешь
свой кретинизм.
Не знаешь родного языка, а лезешь в другую страну.
Пошел вон, умственно отсталый.
Елена Величко _ 03.01.2020 13:32
IP: 35.235.226.---
... (продовження)
НЕМА ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ при мільйонних ЗП за рахунок людей,
в яких НЕМА прожиткового мінімуму...й який ніхто не робить.
Сидять та гуляють по міністерствах,
де теж НЕМА ноутбука для роботи – одні плани, що ніхто їх не виконує...
РОБОТИ нема, а повно чого потрібно робити. Спеціалісти не потрібні в системі де
нема розвитку та йде розпродаж... – ОЦЕ ІДЕОЛОГІЯ.
Й так, ПОВИННА бути ідеологія, а це ідеологія ЖИТТЯ та розвитку ЛЮДИНИ – ГРОМАДЯНИНА, а не проти громадян, що обклали суперПОДАТКАМИ громадян через ціни та %, а про ДОХОДИ ХТО ПОДБАВ?
А маркер – це те, що люди в'їзджають у країну,а не навпаки та життя вирує безпечне та щасливе.
Елена Величко _ 03.01.2020 13:27
IP: 35.235.226.---
"Який підсумок? У бажанні об'єднати й зміцнити власний електорат (поки-що це не схоже на спробу об'єднати країну. Бо навряд чи знайдеться достатня кількість людей, готових поріднитися із справжніми людожерами та їхніми історичними привидами), не варто робити спроби роз'єднати українців й прищепити їм вірус пофігізму. Мовляв, пофіг, які пам'ятники, які вулиці.
Ми ж знаємо, до чого це, зрештою, призводить." - (с)
- з цим згодна. Але треба розширити ці сфери пофігізму до того, як живуть ЛЮДИ,
бо пів кран вже виїхали...Розширити ці сфери пофігізму до того, що РИЮТЬСЯ у смітниках, лежать у метро, помирають бувші вчителі у парках, бо вкрали чорні риелтери квартири, помирають від недоїдання та того, що нема соціальних стандартів.
Log Log _ 03.01.2020 13:24
IP: 35.235.226.---
Суттядар Маркевич-Сайчук:
Местечковый п*ц Уролог-Анабиозный, поздравляю с переходом на украинский.
Вы были, и остаётесь адвокатом Воронежского "истопника" – недоумка, у которого нет ничего
от человека. Идиот (как и ВЫ) не понимает, что "бог не фраер", и скотство возвращается
сторицей.
Log Log _ 03.01.2020 13:23
IP: 35.235.226.---
Суттядар Маркевич-Сайчук:
Местечковый п*ц Уролог-Анабиозный, поздравляю с переходом на украинский.
Вы были, и остаётесь адвокатом Воронежского "истопника" – недоумка, у которого нет ничего
от человека. Идиот (как и ВЫ) не понимает, что "бог не фраер", и скотство возвращается
сторицей.
Костянтин Матвієнко _ 03.01.2020 13:11
IP: 35.235.226.---
Цілком слушно
iip _ 03.01.2020 12:47
IP: 35.235.226.---
Микола Романов:
...часто вспоминаете былые... годы... когда открываете пустой холодильник и включаете в холодной квартире калорифер, что бы эти воспоминания утолили вам голод и согрели тело...
Колян – не надо по себе судить о других.
У тебя пустой холодильник и холодная квартира – так это понятно – рузький мир мокшанцам дорого обходится. На картофельной ботве далеко не заедеш:::))))) Ты с голодухи уже только про жратву и пишеш.

ФСБ – отстойное днище...
Елена Величко _ 03.01.2020 12:42
IP: 35.235.226.---
Багато розмов про полонених.
Так от, важливо, щоб ПОВЕРТАЛИ полонених. Навіть за дуже високу ціну.
Це важливе для усіх, а особливо військових.,

Щодо привітання з Новим Роком. Я була на Софії, там було багато людей.
Й ми усі СПРИЙНЯЛИ це привітання, як привітання НА ДОБРО для України.
Це було таке відчуття...
Елена Величко _ 03.01.2020 12:37
IP: 35.235.226.---
... (продовж)
А от, з точки зору людей, пам'ятники, що стояли, коли добре життя – на них не звертають уваги. Це ви звертаєте, бо теж саме правило – відволікання від холодильника та умов життя. Тільки зараз написали, що щеплення краснуха-кір-паратит було небезпечне, А я персонально з цим стикнулась...НЕ ДАЙ ВАМ БОГ взнати, що це таке...ніякі пам'ятники з цим не зрівняються. Поменше про ідеологію кажіть – кажіть, ЩО КОНКРЕТНО ВИ зробили, щоб краще стало.
Що казав Черчиль? За що ж ми тоді воюємо?
Елена Величко _ 03.01.2020 12:35
IP: 35.235.226.---
Пане Автор, Ви теж показуєте ідеологічну складову, але свою.
Скажу вам, що ті ж чехи, поляки, німці. прибалти... – вони ДУЖЕ РЕАГУЮТЬ
на не асфальтовані дороги та холодильник, – бо, особливо, холодильник – це є ПЕРВІСНА необхідність для людини, як і медицина, що лікує. в нас все перетворили на ідеологію – свій – чужий...й вже приліпили до економіки: "УСІ СВОЇ..." – тобто собі гроші загребу – це правило знищило економіку, бо кожен, хто доривається гребе, оскільки, як зостанеться без корита стане – "не свій". Це говорить, що ідеологію використовують проти людей.
Vitalij Gavanos _ 03.01.2020 12:27
IP: 35.235.226.---
Микола Романов:
Не робіть з іжі культ.
Yuri Dubov _ 03.01.2020 10:52
IP: 35.235.226.---
Після такої новорічної промови "органічно" вписалося б виконання совкової пісеньки "Мой адрес не дом и не улица, мой адрес – советский союз" – дуже розкрученої в ті часи, коли теж "слуги народу" (як в народі прозвали компартійних функціонерів), придумали "новую историческую общность – "советский народ"...
_ABM_ _ 03.01.2020 10:44
IP: 35.235.226.---
Небайдужі мешканці Добропілля, яким "не пофіг", пообіцяли просто розстрілювати бандформування "ли-ди-ни-ри" при першому ж їх наближенні. (С)
"УП", беріть приклад з добропільців та міняте свій менеджмент, який дозволяє всяким воронежським недоумкам шастати по українським сайтам. Бо заквнчиться тим, що "УП" перейминують в "УПА" і розженуть вас всіх
_ABM_ _ 03.01.2020 10:31
IP: 35.235.226.---
Микола Романов-) (уйло – воронежський недоумок:
...пападе...
Переведи (С):-))
_ABM_ _ 03.01.2020 10:24
IP: 35.235.226.---
Микола Романов-) (уйло – воронежский недоумок:
-...лучше промолчать...
Суттядар Маркевич-Сайчук:
-... Миколу Романова звичайно є за що критикувати, але де реальні аргументи – нема...
Маркевич-Сайчук, ти пропонуєш вступати в дискусію та наводити аргументи для воронежського Романова-) (уйла (він також Семіжопов, Взадов, Запердоленко і ще 1001 нік, якими сам собе називав)?? Які можуть бути аргументи для типового росіянського недоумка закликаючого з 2014 року знищувати українців?? Да це створіння не може власну росіянську мову вивчити, а намагається повчати українців.
А взагалі-то, хто тобі заважає вступити з ним в дискусію, а ми зі сторони побачимо чим це закінчиться.:-)) Розпочинай...
Валерій Магала _ 03.01.2020 10:11
IP: 35.235.226.---
Саме так. Добре, що на принизливі й образливі слова недоумкуватого президента одразу з"явилась ціла хвиля адекватної реакції обурених громадян. Це дає шанс країні на оздоровлення. Якщо, звісно, раніше не станеться остаточне поглинання України Росією, чим в турбо-режимі й займається пан Зеленський та його російське оточеня.
Oleh Lychak _ 03.01.2020 10:06
IP: 35.235.226.---
+++++!!!!!
Суттядар Маркевич-Сайчук _ 03.01.2020 09:37
IP: 35.235.226.---
Коли політична дискусія перетворюється на звичайну базарну склоку, де переважає бажання, як мога болючіше образити опонента, то невільно в голові з'являється думка, а хіба я не дурень, що спілкуюся з дурними хамами? Але тут же приходить друга більш виважена думка – ці
Log Log:
свідомі, чи не свідомі сексоти ворожій спецслужби, які виконують спецзадання не допустити до участі в дискусії розумних, правдивих українських патріотів, які до того ж ще й володіють темою. [ Дія Лог-Лога, як раз дуже нагадує дію секста. Миколу Романова звичайно є за що критикувати, але де реальні аргументи – нема, -
одні голі образи. Проблема тут в тому, яку Україну Ви хочете – слабку, чи сильну? Етнічно-національну – чи загально народну, в якої від українськості лише одна назва?
hrim _ 03.01.2020 09:35
IP: 35.235.226.---
"Спочатку про позитив. Дуже гарно – про економічні свободи й добробут. "Холодильник" й "шлунок" також є частиною національної ідеї..."

Насправді цього позитиву не розкрито. Адже, ні про приріст ВВП (щоб не втомлювати глядачів, які таке не здатні зрозуміти), ні про шляхи підвищення добробуту, ні про джерела фінансування будівництва доріг, жодних конкретних планів.

Питання 8-10% щорічного зростання ВВП, стимулювання середнього і малого підприємця, надання пріоритету науці та освіті та інші напрями розвитку та інше, що проходили успішні країни могли б легко "нейтралізувати" масове обговорення Новорічного Привітання. Але ж цього усього позитиву "добробутного" не було. Холодильник то Віртуальний, як і асфальтовані й освітлені вулиці.
Суттядар Маркевич-Сайчук _ 03.01.2020 09:22
IP: 35.235.226.---
Коли політична дискусія перетворюється на звичайну базарну склоку, де переважає бажання, як мога болючіше образити опонента, то невільно в голові з'являється думка, а хіба я не дурень, що спілкуюся з дурними хамами? Але тут же приходить друга більш виважена думка – ці
Log Log:
свідомі, чи не свідомі сексоти ворожій спецслужби, які виконують спецзадання не допустити до участі в дискусії розумних, правдивих українських патріотів, які до того ж ще й володіють темою.
Log Log:
Микола Романов – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
то же
Безграмотная амёба, а тебе не стыдно на шестом десятке не знать отличия "то же" от "тоже"?
Любой украинец знает РУССКИЙ язык в сто раз лучше тебя, слабоумная скотина.
Пытаешься унижать украинцев, а раз за разом свой идиотизм демонстрируешь.
Log Log _ 02.01.2020 22:51
IP: 35.235.226.---
Микола Романов – безмозглый кретин Унитаз Семижопов
валяли ленинов
Безграмотный недоумок, "валяют" валенки.
Ты не знаешь родного языка, а лезешь давать советы людям из другого государства.
Учил бы лучше родной язык, чучело огородное.
Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter