13 квітня 2024, 18:10

Дарвін проти Енергоатому

Міністерство енергетики відкатів з атому браво відзвітувало про заливання бетоном фундаментів під додаткові реакторні блоки на Хмельницькій АЕС.

Далі є два варіанти розвитку подій. Або їх завершать років за 10 (що менш імовірно), або ніколи (бо росіяни нас завоюють / вбʼють і не допустять ніяких Westinghouse в Українській РСР). В обох варіантах кошти платників податків незалежної (поки що) України точно зараз використовуються найгіршим можливим чином.

В інтернеті щорічно присвоюють жартівливу премію Дарвіна. Розглядають випадки загибелі людей за найбільш ідіотських обставин. Вдячне людство відзначає найгірших своїх синів за те, що вони позбавили генофонд людства своїх "тупих" генів, збільшуючи шанси решти на виживання. Україна, безумовно, повинна отримати цю малопрестижну нагороду за найтупіші управлінські рішення в галузі енергетичної політики.

Можете мене хейтити як завгодно, але ми заслужено програємо в цій війні, тупість ніколи не приводить до перемоги. Суспільство встало "на диби" рік тому щодо пріоритетності витрат, коли в Києві за малі кошти перекладали стару бруківку на вул. Богдана Хмельницького. Купа лідерів суспільної думки писала про своє обурення. Але одиниці щось написали, коли Україна підписала угоду про побудову 20!!! нафіг нікому не потрібних в нинішній ситуації атомних реакторів. Доречі, цифра в 20 не розкрита до кінця 🙄 Я розумію, що 19 реакторів якось негарно, несерйозно... Треба округляти! Але чому не 200?! 🤨 Шанси побудувати що 20, що 200 однакові. Але ж звучить як 🤩🤌🏻 Пісня!

Ладно, я не паяц, і мені геть не смішно.

Не смішно, що прямо зараз Україна розвантажує (платно) вдень надлишкову енергію сонячних станцій, замість стимулювання розбудови BESS накопичувачів.

Не смішно, що прямо зараз по вечорах ми вимушені просити аварійну допомогу (найдорожчий імпорт) у сусідніх країн, замість запровадити тарифи для власних газо-поршньових установок.

Не смішно, що суспільство бурхливо реагує на корупцію в кілька тисяч гривень при закупівлях барабанів та іншого непотребу у сховища цивільного захисту. Але це ж суспільство мовчить (а може і пишається 😅) щодо майбутніх витрат у СОТНІ МІЛЬЯРДІВ гривень на реактори без належної експертизи і громадського обговорення.

Не смішно, що бетон треба лити в бункери на Донеччині та Запоріжжі, а не у фундаменти на Хмельниччині.

Не смішно, бо ще пару атак росіян по гідроакумулюючих станціях і металургійним заводам цілодобового циклу – і диспетчера Укренерго дадуть вночі команду на розвантаження існуючих!! блоків АЕС, в той час, як ми будемо лити фундаменти нових.

Не смішно, бо крадійкуватий і відверто недолугий керівник НАЕК Енергоатом Котін бігає від журналістів Радіо Свобода, бо не може пояснити звідки взявся новий приватний будинок. А потім відразу їде з понтом у військовому однострої 🤢 піаритись на Хмельниччину.

Не смішно, бо іноземні енергетики, інвестори та дипломати крутять пальцем у скроні. Як можна під час щотижневих ракетних атак будувати концентровану генерацію, а не розподілену?!

Я можу написати ще десяток таких "не смішно", але ж не має сенсу втомлювати патріотичну і не дуже громадскість оцими "усе пропало" статтями. Найбільша біда на фронті – коли командир довбойоб, але невиконання наказу – зрада.

Прочитав сьогодні, що держава планує закуповувати для населення домашні міні СЕС. Це погана інвестиція, краще акумулятори та газові генератори. Але найкраща інвестиція – прибрати мародерів з Міненерго та регулятора НКРЕКП та приватизувати (роздати безкоштовно воїнам та родинам полеглих) державні Енергоатом на Укргідроенерго. Центренерго та вугільні шахти можна вже не приватизовувати. Це тепер купа знищеного мотлоху. Головне, аби ніяка генерація не лишалася державною, бо нашій державі пороблено.

Сиджу і розмірковую. Що краще? Зареєструвати на сайті Президента України петицію про заборону добудови блоків АЕС до завершення бойових дій? Чи по приколу зареєструвати Міненерго на премію Дарвіна в інтернеті? 🫣 Виграти не вийде ні там ні там, але хоч посміємося на останок...

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Попереду темрява, якій можна було запобігти.

Це моя стаття від 1 квітня 2024 року: https://www.epravda.com.ua/columns/2024/04/1/711843/? Оце пост мінпаливенего сьогодні 6 липня: https://www...

Дарвін проти Енергоатому

Міністерство енергетики відкатів з атому браво відзвітувало про заливання бетоном фундаментів під додаткові реакторні блоки на Хмельницькій АЕС...

Копаємо собі могилу глибше.

Мало нам енергетичного терору від рашистів – власні чиновники час від часу наносять шкоди більше за ворожі ракети і дрони. Прочитав щойно проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов'язків на імпортерів електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії протягом дії воєнного стану"...

Памʼяті Олексія Хабатюка

Зранку дізнався про смерть на фронті свого колеги по енергетичній галузі і доброго надійного друга Олексія Хабатюка... Олексій був публічною людиною, непересічним фінансовим аналітиком та енергетичним експертом, тисячі читали його...

Помста корупціонерів, або як відволікти увагу і продовжувати рекет у Києві.

Минулого тижня Київрада проголосувала за виделення в оренду моїй компанії земельної ділянки розміром 1.28 га за адресою Оболонська набережна, 18...

Енергетики заздрять. Або трохи hate speech про енергетичний фронт.

Після чотирьох років при владі Президент Зеленський вирішив стати головним борцем із корупцією. Як не вітати таке бажання?! З багатьма колегами по галузі обговорювали останні події і щиро заздримо – коли ж час дійде до державної енергетики...