Олександр Волков Найближчий соратник екс-президента Леоніда Кучми

ОЛЕКСАНДР ВОЛКОВ: ''Як бракує пара вовків в Українському парламенті''.

05 грудня 2008, 12:02Дехто його вже списав, додаючи приставку "екс". Дехто вважає старим – як не як відзначив у цьому році 60-річчя. Дехто, знаючи його пристрасть мисливця й рибалки, кепкує, мовляв, йому тільки на полюванні та риболовлі й пропадати. Втім, серйозні політичні гравці й далі остерігаються колишнього "сірого кардинала" Леоніда Кучми, який двічі допомагав шефу прорватися на президентську посаду у фактично програшних ситуаціях і близько десяти років тосував політичну колоду в Україні. І не тільки остерігаються, а й зовнішньо дистанціюючись, крадькома засилають до нього своїх посланців за консультаціями. Доречна порада сьогодні, в часи загального бардаку та владної чехарди, цінніша за золото. А він за ними у кишеню не лізе, бо залишається одним із головних гравців, що розігрують державні шахові партії.

Він не церемониться у висловлюваннях, не розшаркується перед лідерами країни, ріже правду-матку про них, не звертаючи уваги на реакцію. "Не вони, а народ – головна сила ", – повторює Олександр Волков, нині президент Інституту політичного аналізу та соціального прогнозу. Ми зустрілися з ним в його київському офісі на вулиці Михайлівській. Олександр Михайлович напередодні повернувся з полювання, що й задало тон нашої розмови.

- Ви – затятий мисливець. Навіть на африканське сафарі їздите. А чому не полюєте на вовків – забобони, пов'язані з прізвищем, чи, як кажуть, вам хтось щось напророкував?


- Із дитинства вовків вважаю дуже благородними тваринами. Завжди один за одного готові піти на смерть, що рідко буває серед людей. Крім того, вони – прибирають хворих, слабких, покалічених тварин – іншими словами такі собі санітари лісу. Дають можливість розвиватися молодим, енергійним, здоровим особинам. Уявляєте, як бракує пара вовків в Українському парламенті.

- Вас неодноразово зраджували соратники. Часто навіть ті, хто зобов'язаний появою на політичному небосхилі. Ви нібито пробачили. Втім всі, хто зраджував, довго на політичному олімпі не затримувались – або відходили в політичне небуття, або швидко дискредитували себе. З огляду на те, що ви намагаєтесь вбивати звірину з першого пострілу, скажіть, що це – випадковість чи перебуваєте під особливим небесним заступництвом?

- Не поводься з іншими так, як не хочеш, щоби повелися з тобою. Це – заповідь божа, а в політиці вона працює як закон бумеранга. Хто завдає удару в спину, з тим аналогічне стається стовідсотково. Взяти Медведчука. На виборах Президента України у 1994 році, Віктор Медведчук і Григорій Суркіс підтримали Кравчука, то після програшу злякалися опали. Були гарячі голови в оточенні Леоніда Даниловича, які хотіли розправитися з ними. Я ж підставив плече, переконав Леоніда Даниловича, що краще людей із мізками перетворити на союзників. Григорій залишився порядною людиною, а от як повівся Медведчук свідки тих подій пам'ятають, але сьогодні не про це. Віктор Володимирович дуже розумна і талановита людина, його енергія ще прислужиться Україні.

Із Тимошенко окрема історія. Після перемоги Віктора Андрійовича на президентських виборах Він спробував не виконати своїх обіцянок даних майдану і Юлії Володимирівні (в моїй присутності) призначити її на посаду Прем'єр – міністра. І саме під тиском моїх публічних наполягань Ющенко виконав свою обіцянку. А потім з її боку стався кидок, спочатку вона кинула мене, трохи пізніше Президента. Це, до речі, в її стилі. На превеликий жаль не вона сама, а її оточення приймає стратегічні рішення, постійно втягуючи її у тривалі політичні війни. Це руйнує економічну і політичну стабільність і насамперед страждає народ України.

Про Віктора Андрійовича – теж окрема розмова. У 2004 році я допоміг, чим зміг, головне – з джерелами фінансування. А потім... Не можу навіть назвати його зрадником чи кидалою. Він просто забуває про все, що обіцяє. І живе лише для своїх братів, кумів, сватів. Одним словом – який йшов, таку і здибав.

- Багато хто з найбільш наближених до політичних лідерів – НУНС, БЮТ, ПР і... – кажуть, що їхні шефи хочуть бачити вас чи не головним консультантом. Але нібито не можуть з вами домовитись.

- Їм важко зі мною домовитись. У нас – найкраща команда політтехнологів, аналітиків, експертів в цій країні. Жодна більш-менш значима політична подія в Україні не проходить без нашої уваги. Ми готові працювати, а не виконувати роль статистів. А Ющенко, Янукович, Тимошенко хочуть бачити біля себе спиногризів і кнопкодавів з вічним "чіз" і "одобрямс". Я ж завжди звик бути незалежною і правдивою людиною. Був таким і при Кучмі. Нині політичні клани (партіями їх назвати важко) рвуться до влади з єдиною метою – перерозподілити власність, застосовуючи певні схеми. Народ зі своїми проблемами їм "по барабану". Мене ж цікавить не дерибан, а політична, конструктивна складова. За це я готовий працювати 24 години на добу.

- І при цьому нещодавно заявили, що збираєтеся взяти участь у ймовірних парламентських перевиборах? Який же сенс?

- Чому ймовірних? Перевибори чи сьогодні, чи завтра, чи післязавтра відбудуться однозначно. І що швидше, то краще. Інакше з патової політичної і економічної ситуації не вийти. Подивіться, що відбувається в країні – парламент імпотентний, уряд не дієздатний. За такого керування державою ми не тільки опинилися в економічній прірві, ми ще й там приживемося. Віктор Андрійович має нарешті проявити себе справжнім чоловіком і наважитися внести в Парламент закон про внесення змін у закон про вибори. Проводити вибори за старим законом все одно, що "хрен на хрен менять – только время терять". Вже всі усвідомили в Україні (і я пишаюсь тим, що першим порушив це питання ще в 2005 році), що вибори політичних партій та блоків повністю себе дискредитували. Люди голосують за котів у мішку, вони навіть не знають, хто відповідає в парламенті за їх округ. Слід повернутися до мажоритарної системи, коли делегат від народу буде не холуєм свого політичного боса, а відстоюватиме і захищатиме інтереси виборців. Отоді є сенс брати в цьому участь.

Крім того, зміна закону – це єдиний шанс змінити політичну верхівку, яку навіть елітою язик не повертається назвати. Хіба можуть бути політичною елітою коханки, водії, кухарі? Головне, виборці повинні мати право відкликати депутатів, які не справляються зі своїми обов'язками та не виконують обіцянок. Тоді ті, хто ляпає язиком під час виборчих перегонів, будуть думати, що обіцяти людям і як ці обіцянки виконувати (десять кроків, професійна армія, бандитам тюрми, депутатська недоторканість і...).

- І ви вірите, що Президент на таке погодиться?

- Сьогодні близько 90% населення – за повернення виборів депутата на окрузі. У нас, за Конституцією, влада належить народові. Якщо Віктор Андрійович справді поважає народ, який його обрав, якщо він справді є виразником його інтересів, то він не може, він ПОВИНЕН відреагувати на народну вимогу і домогтися зміни виборчої системи.

І ще відкрию таємницю. Парламентські політичні сили теж не будуть проти. Ще два роки тому я і двоє вищих керівників БЮТ та ПР обговорювали параметри конституційної реформи. Оскільки ніхто з них не був впевнений, що саме лідер їхньої політ сили стане президентом, я порадив, щоб уникнути громадянського протистояння поховаємо цю посаду й зробимо парламентську республіку в якій гілка виконавчої влади належитеме прем'єр-міністру та уряду. Президент – гарант Конституції. Яка політ сила виграє вибори, та й формує уряд. Парламент виконує функцію "контролера". Щось не так – копняка під дупу, давай інший уряд. Така модель влаштувала обидві сторони. Але біда в тому, що БЮТ і ПР ще до початку перемовин думають, як один одного "трахнути", а не як домовитись. Чому про вигоди цієї моделі Юлія Тимошенко заявила лише пару місяців тому? Бо до цього часу була переконана у своїй непереможності. Лише після поразки в Києві збагнула, що її непереможність – блеф, навіяний оточенням. Тому нині вхопилася за варіант Парламентської республіки.

До речі, мажоритарний варіант – найкращий вихід для Ющенка. У парламент потраплять переважно люди бізнесу, для яких оцей бардак – найгірша ситуація. Вони не клюнуть на "вічні революційні заклики " Тимошенко. Та й не захочуть, щоб країну очолив Янукович, який і по пиці заїхати може. Тож, усіх влаштує президент-пасічник, який не заважає вести серьёзний бізнес і в політику втручається коли мед не качає.

- Ультраправі сьогодні панічно бояться можливого реваншу в країні старої системи, близької до кучмізму.

- Багато хто вже переконався, що кучмізм – далеко не найгірше з того, що пережили. Саме при Кучмі прийняли Конституцію, отримав розвиток структурований бізнес, особливо – в Західній Україні. Погляньте довкола Львова, які особняки виросли! Хіба хреново жилося?! І саме за Кучми Україна набула повноцінної самостійності. При ньому запровадили національну валюту, проголошено українську мову державною. При Кучмі ніхто не кричав: хапаймо штани і біжимо в НАТО, або піднімаємо руки і йдем в Росію. Куди бігти, якщо на нас ні там – ні там ніхто не чекає?

Але найголовніше, що при Кучмі діяла прогнозована система, була стабільність і порядок. Повернення до цього бояться ті, хто звик наживатися на хаосі. Треба зробити все, щоб об'єднати країну. Політичні лідери повинні зрозуміти – протистояння між заходом і сходом це шлях до громадянської війни. Ми всі діти однієї матері – України. Тому я впевнений в парламент повинні прийти інші люди, щоб повернути країні мир, спокій, стабільність, порядок і віру в майбутнє.

Ольга Кущій, polit-ua.com

powered by lun.ua
Коментарі — 36
Антон100 _ 15.03.2009 21:50
IP: 94.27.96.---
Про вовків в українській політиці: це голодна зграя, але перемогає хитра лисиця, а не тупі звірі з інстинктом рвати...
Ця лисиця дбає тільки про себе і охороняє тільки свою здобич. Якщо виникне загроза її надбанням, - плакали тоді вовки... Раптом виявиться, що її паща набагато більша і зуби гостріші...
andriy-ilk _ 21.12.2008 12:00
IP: 91.124.22.---
Олександр Михайлович! Якщо руку на серце – Україна це держава?
Хто в Україні може сказати – "це належить мені по праву квирітів"?
Багатства набуті в смертельних боях, захищаючи співвітчизників від зовнішні загарбників, чи внаслідок того, що для теперішніх нуворишів легше не існувало заборони "не вкради"?
"Кайданами міняються, правдою торгують і Господа зневажають".
Marin _ 11.12.2008 10:06
IP: 77.123.162.---
Александр Михайлович, в знак доброй воли приветствую Вас!
Я много слышыл о Вас от Беспалова Олега Павловича. О том, что Вы человек серьезный и о том, что Вам можно доверять.
И Вы меня очень обяжите, если посмотрите мои соображения, ссылка в интернете

http://blogs.korrespondent.net/users/marinigor/6756

Сразу отвечу на Ваше сообщение!

marin_i@mail.ru

Марин Игорь
Историчка _ 08.12.2008 08:10
IP: 91.124.208.---
05.12.2008 12:02___Олександр Волков ----------''Як бракує пара вовків в Українському парламенті''.

Уважаемый Олександр Волков, може все-таки – як бракує ПАРИ вовків?
barateon _ 06.12.2008 17:17
IP: 94.178.61.---
Самый нормальный человек из всех,был бы счастлив с ним поработать!!!
lata _ 06.12.2008 16:59
IP: 194.44.241.---
деколи з рота гнилоЇ собаки тече джерельна вода єдиний спосІб контролювати депутата це можливІсть його вІдкликання
mavkamavka _ 06.12.2008 10:57
IP: 91.124.34.---
Як тільки вовки опиняться на нарах, тільки тоді стане заможна Україна. Саме такі волкови і грабонули народ і ще мають наглість повчати. У тюрму банду!
SIM _ 06.12.2008 00:01
IP: 62.221.55.---
Это автора-волчары, что ли, там не хватает?
Waso _ 05.12.2008 20:00
IP: 195.5.54.---
Олександр Михайлович хоче знову купити собі місце в Парламенті і ще декільком опричникам типу Біловола, щоб знову, ні від кого не залежачи, лобіювати за бабки різні закони. Бачить Михайлович, що інакше "на його хер муха не сяде". А за те, що підтримав Юща з Тимохою – окреме спасибі від всіх українців, але перехитрив ти тут Михайлович сам себе. І якщо кинули тебе, то сам винуватий. Ну а щодо вовків-санітарів то вони потрібні не тільки у ВР. Всій країні потрібні, як потрібен і Янукович, який при необхідності і "в пику може заїхать".
Fry _ 05.12.2008 19:34
IP: 91.203.27.---
Авжеж, вовків бракує, і не лише в парламенті – особливо ізюмських
george_pompidu _ 05.12.2008 19:19
IP: 212.90.166.---
Да, еще момент. Ну проголосовали в Кацапетовском районе за Волкова (Зайцева, Петухова – не важно) – и спрашивайте с него и с себя. А что спрашивать с Криля, Петевки – кто там еще? Кто за них голосовал? Мовою Волкова -на хрєна нам той зоопарк? Та й спитати нема з кого. А так хоч на наступних виборах – а як ви працювали, наш депутате? А не піти б Вам під три чорти вже сьогодні, а не через кілька років? І скільки разів прогуляли засідання (наприклад, на полюванні, та в робочу годину, та під час заборони? Тоді, мабуть, і кабани перестануть стріляти в депутатів, і їздити народним обранцям доведеться якось більш схоже на своїх виборців – нехай не на трамваї, але й без маячків і не по зустрічній смузі. Але без зміни системи виборів змінити нашу "еліту" (смішно!) неможливо. Так, не все й не зразу, але хоч шанс з'явиться...
george_pompidu _ 05.12.2008 19:07
IP: 212.90.166.---
Для того, чтобы прослыть умным нужно хоть иногда произносить умные вещи. Сенека. Мне кажется, наша проблема в том, что власть стала хорошим бизнесом. А Абсолютная власть развращает абсолютно. Смех разбирает от заявок типа "профессионалы государственного управления". Профи у нас тот, кто умеет много отверуть, не засветиться и хорошо поделиться. Не говорит Волков о том, что при нем (читай-Кучме) коррупция стала нормой и смыслом жизни, и убить этого волка сейчас все сложнее. Кормить-тоже. Но в одном он прав – выборы по партийным спискам при отсутствии партий (шоблы по интересам типа ПР, БЮТ и пр.-это бизнес- кланы) - узурпация власти прослойкой активных бизнес-групп. Без мажоритарки- никак. Да, был бардак и метания шавок, но то, что происходит сейчас, ни в какие ворота.
шуаны _ 05.12.2008 18:32
IP: 91.124.189.---
Назначил бы Ющенкю тогда премьером Порошенко- всё было-бы по- другому.
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ _ 05.12.2008 17:29
IP: 77.123.205.---
Іхалайнен
Сашкові для повного кайфу, якраз мажоритарки й не хватає. Хоче знову у владу. Вона для нього як атрибут, як забаганка. Я згадую, як він подібно вужику маневрував в процесі переговорів з потенційними конкурентами по одному із округів на Чернігівщині. Початок перемовин був майже "по Станіславському". Починав з надування щічок, закінчив конкретною фінансовою пропозіцією.Віддамо належне, "пацан він ще той". Особливо це стосувалось тих, хто не витримував подібної тактики. Копійки за малодушність вони отримували. Чому ностальгія за мажорітаркою? Саша відноситься до катигорії тих людей, які ще на зорі незалежності стали дуже багатими. Вони, подібно псам, ті набрались блох. Ці бабла. Його у них скільки, що купити округ для них не складає ні яких проблем. Це факт досить сумних, але реальний.
Подібний феномен не повязаній з персоналіями. Такі люди, як Волков – результат епохи первинного накопичення капіталу. Сашко ще нічого, він має людське обличчя. В багатьох інших типажів цього часу з інтелектом напруга. Сашко не з таких. Він досить комунікальний. Бистро вчиться.Від природи гострий на слівце, сипле порівняннями, метафорами. Іноді зловживає лайкою "для аргументації". Але не шукайте там глибини. Одним словом, Волков – актор, або ще "птах-говорун".
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ _ 05.12.2008 17:01
IP: 77.123.205.---
Александр, Вы "конечно большой ученный, особенно в политологии". Ребята с института на Липках еще и сегодня помнят Вашу защиту диссертации, особенно банкет. Великолепной была заливная рыба. Помнят Вас и в должности главы секретариата Гаранта. Не чего греха таить, среди новуорышей Вы пользовались хорошим авторитетом. Сказывался опыт перестроечных времен, опыт цеховика. О комиссионной продаже и овощебазе еще й сейчас ходят легенды. А Ваш опыт в качестве политолога, то ваабще. Украинцы помнят, ак Вы из двох терминов Кучмы делали один, как проводили референдумы, как снимали о своем отчиме фильм с летящим "Т-34!" плавно переходящим в свой джип, з собою же любимым – за рулем!!! А персональные находки в последних кампаниях в виде надписей на заборах "Данилыч прости!!!" и "Кучма вернись!".
А прогибание перед Черновецким и "скромно сказанное за его спиной", это "я его родил!".
Думаю, что киевляне очень скоро, Саша, Вас отблагодарят. Сейчас же Вы глашатай реабелитации прошлого! Как здорово оказывается тогда было! Используя слова мера столицы об успешных людях, позвольте Вас причислить к таковым, и призвать к скромности и критичности в оценках своих деяний и поступков. Мы помним о Вашей титанической работе "по державотворенню". Именно тогда Вы стали очень "обеспеченным успешным человеком", мы помним о райских кущах и знаем истинную им цену. А про волков! Это уже амбициознный бред. Саша, Вы выше как на шакала не тяните!
Пардон.
Іхалайнен _ 05.12.2008 16:57
IP: 92.113.75.---
Ну як же йому тієї мажоритарки хочеться!!!
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ _ 05.12.2008 16:55
IP: 77.123.205.---
Александр, Вы "конечно большой ученный, особенно в политологии". Ребята с института на Липках еще и сегодня помнят Вашу защиту диссертацию, особенно банкет. Великолепной была заливная рыба. Помнят Вас и в должности главы секретариата Гаранта. Не чего греха таить, среди новуорышей Вы пользовались хорошим авторитетом. Сказывался опыт перестроечных времен, опыт цеховика. О комиссионной продаже и овощебазе еще й сейчас ходят легенды. А Ваш опыт в качестве политолога, то ваабще. Украинцы помнят, ак Вы из двох терминов Кучмы делали один, как проводили референдумы, как снимали о своем отчиме фильм с летящим "Т-34!" плавно переходящим в свой джип, з собою же любимым – за рулем!!! А персональные находки в последних кампаниях в виде надписей на заборах "Данилыч прости!!!" и "Кучма вернись!".
А прогибание перед Черновецким и "скромно сказанное за его спиной", это "я его родил!".
Думаю, что киевляне очень скоро, Саша, Вас отблагодарят. Сейчас же Вы глашатай реабелитации прошлого! Как здорово оказывается тогда было! Используя слова мера столицы об успешных людях, позвольте Вас причислить к таковым, и призвать к скромности и критичности в оценках своих деяний и поступков. Мы помним о Вашей титанической работе "по державотворенню". Именно тогда Вы стали очень "обеспеченным успешным человеком", мы помним о райских и знаем истинную им цену. А про волков! Это уже амбициознный бред. Саша, Вы выше как на шакала не тяните!
Пардон.
MonAmi _ 05.12.2008 16:11
IP: 92.112.247.---
Волковы-плющи – позавчерашний день. нах с пляжа
Игрек-минус _ 05.12.2008 16:04
IP: 217.12.202.---
Поза господина Волкова на фото напомнила известные фразы из повести "Республика ШКИД" – "Четыре сбоку! – Ваших нет!" или "Деньги ваши! Будут наши!"
rucya _ 05.12.2008 15:29
IP: 77.121.42.---
Прошу прощения за предыдущие сообщения. Вышла какая то глупость.
===
05.12.2008 14:42___ lata
2rusya украЇнському народу вІд того можливІсть контролювати владу
===
Автор блога (Волков) Был депутатам мажоритарного округа. Капитал собрал благодаря и депутатству в том числе. Была ли у кого возможность его проконтролировать или отозвать.
Мажоритарные депутаты бегали из фракции в фракцию пополняя кошельки, за хорошие деньги поддерживали своими голосами лоббиские законы. А что имела страна кроме коррупции и нищеты?
RSh _ 05.12.2008 15:14
IP: 212.90.163.---
до автора, тобто до О. Волкова – шановний Олександре, а чи чиста у Вас совість як людини, як екс-депутата, – може Ви щось про себе не домовляєте?!
Все Ваше благородство та зайва зарозумілість ніщо інше як чергова спроба "активно засвітитись" – такі особи як Ви з "держюобойми впливу" не випадають, а тільки чекають черги.
Відповідати на мій не потрібно!
Kitty _ 05.12.2008 14:43
IP: 92.113.102.---
Ещё один "мессия"... Невостребованный. Не скудеет земля наша маньяками. Кто следующий?...)
lata _ 05.12.2008 14:42
IP: 194.44.241.---
2rusya украЇнському народу вІд того можливІсть контролювати владу
Волк-овва _ 05.12.2008 14:31
IP: 94.179.250.---
Шановний О.Волков. Знаючи Ваш невгамовний характер не дивуюсь Вашій пропозиції, але кажу це повний абсурд, по вашому "хрень". Вибори Президента у ВР, це вибори презика, якщо Яник дубина, він погодиться, а через рік стане безробітним, або бомжем. Юлька не Віктор. Вона не пожаліє грошей щоб купити всю П-братію регіаналів, зрештою платитиме український народ. Це у кращому варіанті, у гіршому словянська смута. І тут і вам не поздоровиться. Думайте як зберегти Юща і демократію, в іншому випадку 6" багаті теж плачуть" і плакатимуть першими такі, як Ви. З вітанням, колишній соратник. Для вас перемога ЮВТ як і для народу нічого доброго не обіцяє.
rucya _ 05.12.2008 14:22
IP: 77.121.42.---
ИНОГДА ПОЛЕЗНЕЕ ПИСАТЬ МЕМУАРЫ НЕЖЕЛИ ДАВАТЬ СОВЕТЫ.
========
Нині політичні клани (партіями їх назвати важко) рвуться до влади з єдиною метою – перерозподілити власність, застосовуючи певні схеми
========
Оно конечно же намного справедливие было обобрать страну и сколотить очень большие капиталы. Видимо страшно стало.
========
До речі, мажоритарний варіант – найкращий вихід для Ющенка. У парламент потраплять переважно люди бізнесу, для яких оцей бардак – найгірша ситуація. Вони не клюнуть на "вічні революційні заклики " Тимошенко. Та й не захочуть, щоб країну очолив Янукович, який і по пиці заїхати може. Тож, усіх влаштує президент-пасічник, який не заважає вести серьёзний бізнес і в політику втручається коли мед не качає.
=========
А гражданам Украины и стране в целом зачем нужно такое счастье.
Україна та Європа1126 Уряд реформ420 Корупція1432 Зеленський67 Свобода слова579
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter