Тарас Возняк www.ji-magazine.lviv.ua

Мирослав Маринович: Голос із поля болю й урядових імітацій

26 січня 2014, 11:51

У цей вирішальний час пропоную посутній текст віце-ректора Українського католицького університету, голови Українського центру міжнародного ПЕН-клубу, багатолітнього в'язня совєтських таборів Мирослава Мариновича:

Чим нинішній режим в Україні відрізняється від більшовицького? Комуністи чинили злочини, керуючись ідеологією. Режим Януковича робить те саме, керуючись кримінальною логікою.

Владу в країні узурповано в майже неприхований спосіб. Усі шляхи правового й демократичного вирішення суспільно-політичного конфлікту заблоковано. Режим поводиться як терорист, що схопив заручника і приставив йому ніж до горла.

Головна мета – не віддати владу. 2004 року Янукович сказав сакраментальну фразу: "Нас из власти не выдавишь". Під цю мету, починаючи з 2010 року, вибудовувалась ціла конструкція авторитарної влади – позірно демократична для Заходу й фактично диктаторська для власного народу.

Політтехнологи допомогли Януковичу виглядати як "голуб миру" й навчили вчасно посилати до Заходу правильні месиджі. Як бачимо, це давало дивовижно успішний ефект. Натомість українська опозиція з її імперативом парламентаризму і демократії була іграшкою в руках бандитів, які, черговий раз її обманувши, гордо коментували: "Мы развели их как котят".

Якщо ця тактика імітації та обману приносила такий однозначний успіх, хто буде від неї відмовлятися? Навіть у ці дні гострого протистояння з народом почерк владного режиму в Україні один і той самий.

"Запрошую представників усіх політичних сил, святих отців, представників громадськості до загальнонаціонального діалогу. Я особисто готовий до участі в такому круглому столі" – це заява Януковича з розрахунку на сприйняття Заходу. Спрацювало, адже Захід вірить словам.

Ось чому премʼєр-міністр України Азаров гордо звітував цими днями телеканалу "Росія 24", що останні події в Україні не можуть стати приводом для введення США санкцій щодо українських чиновників: "Я серйозно взагалі не розглядаю це питання, оскільки наші відносини, у тому числі і з Сполученими Штатами, є стратегічними та довгостроковими, і цей епізод, повʼязаний з такою ситуацією в Києві, на мій погляд, не є навіть підставою для розмов про це".

Насправді ж усі "круглі столи", що відбувалися упродовж цих двох місяців, – це гротескні імітації, які лише переконували народ, що ця влада розуміє лише мову сили. І тому частина людей змушена була вдатися до силового опору, ніби ілюструючи своїми діями преамбулу до Загальної Декларації прав людини.

Сьогодні, коли на київських барикадах уже гинуть люди, ми звертаємося до наших партнерів на Заході: чи памʼятаєте ви цю преамбулу? Чи згодні ви, що "необхідно, щоб права людини охоронялися силою закону з метою забезпечення того, щоб людина не була змушена вдаватися як до останнього засобу до повстання проти тиранії і гноблення"?

Невже й тепер ми чутимемо слова про "демократично обраного президента" – так наче Європа не знала прецеденту "демократично обраного" рейхсфюрера Німеччини?

Досі я говорив лише про український режим, хоч аналізувати його дії без урахування впливу Кремля – це однаково що аналізувати траекторію Місяця без урахування гравітації Землі.

Нинішня Україна буквально наводнена агентами ФСБ Росії, які ретельно виконують цілком конкретний план Путіна:

- дестабілізувати ситуацію в Україні настільки, щоб в умовах неорганізованих "сліпих" бунтів можна було взагалі покінчити з демократією і з "помаранчевою" загрозою для Росії;

- в разі ускладнення цього плану – "простягнути руку допомоги братньому українському народові", ввівши свої війська, або ж принаймні розчленувати країну;

- дискредитувати режим Януковича в очах Заходу настільки, щоб той прийняв контроль Росії над Україною як рятівний вихід;

- у слушний момент змістити Януковича й замінити його "кризовим менеджером" Віктором Медведчуком, який незмінно виявляє Кремлю свою лояльність.

Зазирнувши в очі Путіну, можна насправді побачити там лише одне: морок. Його логіка – це відчуття "постверсальського" приниження й потреба реваншу задля відродження "величі і слави Росії" та нового переділу світу.

Роль "геополітичного казусу", яким 1939 року була нібито "фашистська" Польща, сьогодні відіграє буцімто "націоналістична" Україна – в очах Путіна "навіть не держава, а територія". Вона має зникнути як незалежне утворення або принаймні бути розчленована.

Паралелі з нацистськими феноменами очевидні – їх не в стані побачити лише сліпа "політкоректність". Проте для світу це вкрай небезпечно: західні політики фатально відстають в осягненні природи української кризи. Через кілька днів може бути пізно.

Йдеться уже не про потребу "плана Маршалла для України" – з цим Європа давно спізнилася. Йдеться про широку світову коаліцію задля того, щоб спинити переможну ходу новітніх реваншистів, які насолоджуються своїм вмінням "развести как котят" усю світову дипломатію.

Згадаймо урок Другої світової: ті, що зрікаються захисту цінностей задля власної безпеки, неминуче розплатяться цією безпекою, щоб відновити засадничі цінності людської цивілізації.

powered by lun.ua
Коментарі — 65
Александр Конкин _ 26.01.2014 14:13
IP: 176.115.99.---
Якщо не буде України, то й не буде ані Сирії, ані Афганистану. Взагалі не буде миру.
Volodymyr Ovod _ 26.01.2014 14:10
IP: 74.125.18.---
Анатолій Півненко:

Підримую Ваш важливу вимогу: "На переговорах з Хамом навпроти його команди мають сидiти не трiйця Кличко, Тягнибок, Яценюк, якi iнстинктивно прагнуть видiлитися у твариннiй вертикалi влади, а хоча б п'ятiрка: до трiйцi додати Гриценка й Порошенка. Лiдерами мають бути ТЕКСТИ, а не бренне тiло одного Homo sapiens".
Кристина Талан _ 26.01.2014 14:08
IP: 95.134.107.---
Микола Кивгило:
Політологи говорять, що капіталістичного суспільства в 21 сторіччі вже немає, тож в нас олігархо-бюрократичне суспільство. І я не пропагандую соціалізм чи анархізм, але чого прагнуть люди, які стоять на майдані, які не бажають припинити протистояння, які освистували вчора Яценюка? (була присутня). Мені здається, що в них настрої співзвучні принаймні з цими словами:
"У вас – вся власть, все блага мира,А наше право – звук пустой!
Мы жизнь построим по-иному – И вот наш лозунг боевой:
Вся власть народу трудовому! А дармоедов всех долой!
Презренны вы в своём богатстве, Угля и стали короли!
Вы ваши троны, тунеядцы, На наших спинах возвели.
Заводы, фабрики, палаты – Всё нашим создано трудом.
Пора! Мы требуем возврата Того, что взято грабежом."
Але опозиціонери не бажають озвучувати, як вони пропонують зробити більш справедливий устрій в країні, коли прийдуть до влади на плечах Майдану, тому опозицію багато хто не підтримує.
jurko242 _ 26.01.2014 14:03
IP: 74.125.181.---
Эдуард Портянский:
Ленин выделил Украину,как государство,Сталин и Хрущев расширил ее границы,а Горбачев дал ей свободу и после всего- москали прокляти. А может...
Ленин отдал Западную Украину за линией Керзона, и организовал три интервенции на неё, потопив её в крови,Во время проведения административных границ в Москве в 1921 году Украина потеряла 26 тыс.кв.км территорий,
Сталин забрал Украины Приднестровье,

Москальские эксперименты с Украиной обошлись ей 40 миллионов жизней
serzhs _ 26.01.2014 13:57
IP: 178.94.226.---
Підписуюсь під кожним словом.
serzhs _ 26.01.2014 13:56
IP: 178.94.226.---
Підписуюсь під кожним словом.
Володимир Романів _ 26.01.2014 13:50
IP: 78.111.186.---
Не буду коментувати. Просто прошу всіх максимально поширити, особливо донести до дипломатів і представників зарубіжних організацій та структур. Адже ми це знаємо на власній шкірі, а вони часто готові обманюватись
Анатолій Півненко _ 26.01.2014 13:48
IP: 46.201.199.---
"...захiднi полiтики фатально вiдстають в осягненнi природи украiнськоi кризи..." – Мирослав Маринович i Тарас Возняк торкнулися бiльш широкого явища – поширення шизофренii в умах людей на початку ХХI столiття, життя в уявному свiтi – холуi навколо бандюкiв успiшно використовують це явище.
Ось i переговори проФФесора з "арсенiями" – приклад манiпулятивноi технологii управлiння масовою свiдомiстю. Поки що проФФесор-Хам тримае iнiцiативу у своiх руках завдяки холуям портновим, олiйникам, погребiнським, оленкам, кожарам та iншим азiровим.
I як бути? Вертикальна iерархiя влади, що виникла у Царствi тварин Живоi Природи на Землi й базуеться на iнстинктах, використовуе новiтнi iнформацiйнi технологii.
На переговорах з Хамом навпроти його команди мають сидiти не трiйця Кличко, Тягнибок, Яценюк, якi iнстинктивно прагнуть видiлитися у твариннiй вертикалi влади, а хоча б п'ятiрка: до трiйцi додати Гриценка й Порошенка. Лiдерами мають бути ТЕКСТИ, а не бренне тiло одного Homo sapiens
Юошминальд _ 26.01.2014 13:31
IP: 94.45.91.---
Прекрасная статья! Все выводы – стопроцентное попадание в мишень истины! Перевести бы её на разные языки, чтобы больше людей за границей это читали. Мы уступаем России в контрпропаганде. Добровольные переводчики! Творите добрые дела! Помогайте протестующим освящать истинные цели и действия правящей хунты!
Електроний Депутат _ 26.01.2014 13:31
IP: 176.57.49.---
Выбрали наивные украинцы бандитов во власть. Тем надо с Европой жить по-соседству. Послали они своих разводящих в командировку в Англию. Через месяц возвращается они в лимузине, на руках перстни с бриллиантами. Полный багажник денег. Местные наши ПРцы спрашивают как так:
- Это, как вы так умудрились?
- Приехали мы и первым делом в казино. Сели в картишки перекинуться. Играли, тут один англичанин говорит:
- У меня очко! Мы ему:
- Покажи! А он:
- Мы, джентльмены, верим на слово. Вот тут нам карта и повалила...
Юошминальд _ 26.01.2014 13:26
IP: 94.45.91.---
Змий Горынич:
Вот телефон одного из этих майдаунов...
===========================
Я не люблю ругаться, но не могу не назвать тебя пресмыкающеяся тварью.
Ты выложил тут телефон своего недруга, но, мразь, когда тут выложат номер твоего телефона, а также адрес твоего местопроживания в Кременчуге вместе со списком с тобою проживающих, тогда тебе придётся долго прятаться и жизнь тогда тебе не будет казаться удовольствием.
ганна ахметова _ 26.01.2014 13:24
IP: 93.74.80.---
DURACHINA зеленийЗмий Горынич:
Поки ти, стара клізьм а з комунізьми, тут смердиш, допа вже автомат приготував, щоб з оточення вийти. Дивись, спізнишся, нікому буде у мавзолеї пилюку з чучелка змахивати
Игорь Якименко _ 26.01.2014 13:23
IP: 74.125.181.---
ганна ахметова:
DURACHINA зелений Змий
Тебе, стара клізьм а зкомунізьми, вже лише у морзі роздягнуть
ускорить бы...
jurko242 _ 26.01.2014 13:17
IP: 74.125.181.---
Змий Горынич:
Русские и китайцы захватили Нью-Йорк:

ic.pics.livejournal.com/filin7/10377596/413954/413954_600.jpg
Ну канешно,теперь они навеки вместе, если учесть, что российский паспорт на Дальнем Востоке стоит 100 долларов, то Ивановых, Петровых с косыми глазами, там уже чёртова уйма, так оно ничего-исторически- это два братских народа:

Русский с китайцем братья вовек.
Крепнет единство народов и рас.
Плечи расправил простой человек,
С песней шагает простой человек,
Сталин и Мао слушают вас.

Припев:

Москва – Пекин.
Москва – Пекин.
Идут, идут вперед народы.
За светлый путь, за прочный мир
Под знаменем свободы.

Слышен на Волге голос Янцзы,
Видно китайцам сиянье Кремля;
Мы не боимся военной грозы;
Воля народов сильнее грозы;
Нашу победу славит земля.
ганна ахметова _ 26.01.2014 13:16
IP: 93.74.80.---
DURACHINA зелений Змий Горынич:
Тебе, стара клізьм а зкомунізьми, вже тільки допа з гепою захоплять на цвинтарі
Базь _ 26.01.2014 13:15
IP: 195.64.237.---
Я благаю всіх, хто це може зробити або знайти тих що це зробить – ДОВЕДІТЬ ЦЕЙ ТЕКСТ ДО ДИПЛОМАТИЧНИХ ПРЕДСТАВНИЦТВ- ОСОБЛИВО США та НІМЕЧЧИНИ!!!
Базь _ 26.01.2014 13:14
IP: 195.64.237.---
Я благаю всіх, хто це може зробити або знайти тих что це зробить – ДОВЕДІТЬ ЦЕЙ ТЕКСТ ДО ДИПЛОМАТИЧНИХ ПРЕДСТАВНИЦТВ- ОСОБЛИВО США та НІМЕЧЧИНИ!!!
Коzак _ 26.01.2014 13:13
IP: 95.135.35.---
Змий Горынич:
leonty:
Панове! Хто далеко від Майданів, або не може вийти на Майдани.
Напишіть запит міністру МВД Захарченку відносно відповідальності за тортури над М.Гаврилюком.
Адреси:
1. Урядовий контакт-центр: ukc.gov.ua/login/
2. МВС України: mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/publish/article/67170 (порядок), Е-mail: vidkrytist@mvs.gov.ua
Напиши, почему вот этот майдановец раздетый:

glavnoe.ua/system/cache/image/e1a78172a4d150e90c8f5512ca42f3c7.jpg
Хуцпа
Микола Кивгило _ 26.01.2014 13:08
IP: 109.201.243.---
Кристина Талан:
Гімн не тільки соціалістів, але й анархістів, і люди, що стоять на Майдані, прагнуть чогось схожого за духом:
Никто не даст нам избавленья: Ни Бог, ни царь и не герой -

Лишь мы, работники всемирной Великой армии труда
Владеть землёй имеем право, Но паразиты – никогда!
Одне уточненя те чи інше суспільство можливо побудувати лише тоді коли визріють для нього умови.
В Україні визріли умови для побудови КАПІТАЛІСТИЧНОГО суспільства з усіма його недоліками і нема на то ради. Так що розподіл в суспільстві має здійснюватись згідно принципу хто має більше власності має більше прибутку. Зупините це неможливо ми можемо лише прискорити проходження цієхї стадії розвитку суспільства.
aratan _ 26.01.2014 13:07
IP: 95.135.81.---
Так Європа може проспати третю світову війну. І Ванга говорила – 2014 р. війна і мольфарка теж. Тільки хто б подумав що це почнеться в Україні.
ганна ахметова _ 26.01.2014 13:04
IP: 93.74.80.---
DURACHINA зелений Змий
Тебе, стара клізьм а зкомунізьми, вже лише у морзі роздягнуть
Алла Шульгина _ 26.01.2014 13:02
IP: 62.221.66.---
Нужны специалисты знающие языки, чтобы переводить эти статьи на языки Европы и размещать их здесь же. Пусть мир читает.
Ljuba Markovets _ 26.01.2014 12:58
IP: 74.125.181.---
Олександр Костена:
Автору – респект!
Звертайтеся нарешті до світової спільноти,апелюйте до ООН,зробіть що-небудь!!!Нема сил вже слухати про "відкриті двері" і "занепокоєння"...Янушеску вже напрацював на Гаагу, а його банда на Нюрнберг!!!
Ljuba Markovets _ 26.01.2014 12:58
IP: 74.125.181.---
Олександр Костена:
Автору – респект!
Звертайтеся нарешті до світової спільноти,апелюйте до ООН,зробіть що-небудь!!!Нема сил вже слухати про "відкриті двері" і "занепокоєння"...Янушеску вже напрацював на Гаагу, а його банда на Нюрнберг!!!
Кристина Талан _ 26.01.2014 12:50
IP: 95.133.4.---
Гімн не тільки соціалістів, але й анархістів, і люди, що стоять на Майдані, прагнуть чогось схожого за духом:
Никто не даст нам избавленья: Ни Бог, ни царь и не герой -
Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой.
Чтоб свергнуть гнёт рукой умелой,Отвоевать своё добро, -
Вздувайте горн и куйте смело,Пока железо горячо!
Довольно кровь сосать, вампиры,Тюрьмой, налогом, нищетой!
У вас – вся власть, все блага мира,А наше право – звук пустой!
Мы жизнь построим по-иному – И вот наш лозунг боевой:
Вся власть народу трудовому! А дармоедов всех долой!
Презренны вы в своём богатстве, Угля и стали короли!
Вы ваши троны, тунеядцы, На наших спинах возвели.
Заводы, фабрики, палаты – Всё нашим создано трудом.
Пора! Мы требуем возврата Того, что взято грабежом.
Лишь мы, работники всемирной Великой армии труда
Владеть землёй имеем право, Но паразиты – никогда!
И если гром великий грянет Над сворой псов и палачей,
Для нас всё также солнце станет Сиять огнём своих лучей.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter