Тарас Возняк www.ji-magazine.lviv.ua

Мирослав Маринович: Голос із поля болю й урядових імітацій

26 січня 2014, 11:51

У цей вирішальний час пропоную посутній текст віце-ректора Українського католицького університету, голови Українського центру міжнародного ПЕН-клубу, багатолітнього в'язня совєтських таборів Мирослава Мариновича:

Чим нинішній режим в Україні відрізняється від більшовицького? Комуністи чинили злочини, керуючись ідеологією. Режим Януковича робить те саме, керуючись кримінальною логікою.

Владу в країні узурповано в майже неприхований спосіб. Усі шляхи правового й демократичного вирішення суспільно-політичного конфлікту заблоковано. Режим поводиться як терорист, що схопив заручника і приставив йому ніж до горла.

Головна мета – не віддати владу. 2004 року Янукович сказав сакраментальну фразу: "Нас из власти не выдавишь". Під цю мету, починаючи з 2010 року, вибудовувалась ціла конструкція авторитарної влади – позірно демократична для Заходу й фактично диктаторська для власного народу.

Політтехнологи допомогли Януковичу виглядати як "голуб миру" й навчили вчасно посилати до Заходу правильні месиджі. Як бачимо, це давало дивовижно успішний ефект. Натомість українська опозиція з її імперативом парламентаризму і демократії була іграшкою в руках бандитів, які, черговий раз її обманувши, гордо коментували: "Мы развели их как котят".

Якщо ця тактика імітації та обману приносила такий однозначний успіх, хто буде від неї відмовлятися? Навіть у ці дні гострого протистояння з народом почерк владного режиму в Україні один і той самий.

"Запрошую представників усіх політичних сил, святих отців, представників громадськості до загальнонаціонального діалогу. Я особисто готовий до участі в такому круглому столі" – це заява Януковича з розрахунку на сприйняття Заходу. Спрацювало, адже Захід вірить словам.

Ось чому премʼєр-міністр України Азаров гордо звітував цими днями телеканалу "Росія 24", що останні події в Україні не можуть стати приводом для введення США санкцій щодо українських чиновників: "Я серйозно взагалі не розглядаю це питання, оскільки наші відносини, у тому числі і з Сполученими Штатами, є стратегічними та довгостроковими, і цей епізод, повʼязаний з такою ситуацією в Києві, на мій погляд, не є навіть підставою для розмов про це".

Насправді ж усі "круглі столи", що відбувалися упродовж цих двох місяців, – це гротескні імітації, які лише переконували народ, що ця влада розуміє лише мову сили. І тому частина людей змушена була вдатися до силового опору, ніби ілюструючи своїми діями преамбулу до Загальної Декларації прав людини.

Сьогодні, коли на київських барикадах уже гинуть люди, ми звертаємося до наших партнерів на Заході: чи памʼятаєте ви цю преамбулу? Чи згодні ви, що "необхідно, щоб права людини охоронялися силою закону з метою забезпечення того, щоб людина не була змушена вдаватися як до останнього засобу до повстання проти тиранії і гноблення"?

Невже й тепер ми чутимемо слова про "демократично обраного президента" – так наче Європа не знала прецеденту "демократично обраного" рейхсфюрера Німеччини?

Досі я говорив лише про український режим, хоч аналізувати його дії без урахування впливу Кремля – це однаково що аналізувати траекторію Місяця без урахування гравітації Землі.

Нинішня Україна буквально наводнена агентами ФСБ Росії, які ретельно виконують цілком конкретний план Путіна:

- дестабілізувати ситуацію в Україні настільки, щоб в умовах неорганізованих "сліпих" бунтів можна було взагалі покінчити з демократією і з "помаранчевою" загрозою для Росії;

- в разі ускладнення цього плану – "простягнути руку допомоги братньому українському народові", ввівши свої війська, або ж принаймні розчленувати країну;

- дискредитувати режим Януковича в очах Заходу настільки, щоб той прийняв контроль Росії над Україною як рятівний вихід;

- у слушний момент змістити Януковича й замінити його "кризовим менеджером" Віктором Медведчуком, який незмінно виявляє Кремлю свою лояльність.

Зазирнувши в очі Путіну, можна насправді побачити там лише одне: морок. Його логіка – це відчуття "постверсальського" приниження й потреба реваншу задля відродження "величі і слави Росії" та нового переділу світу.

Роль "геополітичного казусу", яким 1939 року була нібито "фашистська" Польща, сьогодні відіграє буцімто "націоналістична" Україна – в очах Путіна "навіть не держава, а територія". Вона має зникнути як незалежне утворення або принаймні бути розчленована.

Паралелі з нацистськими феноменами очевидні – їх не в стані побачити лише сліпа "політкоректність". Проте для світу це вкрай небезпечно: західні політики фатально відстають в осягненні природи української кризи. Через кілька днів може бути пізно.

Йдеться уже не про потребу "плана Маршалла для України" – з цим Європа давно спізнилася. Йдеться про широку світову коаліцію задля того, щоб спинити переможну ходу новітніх реваншистів, які насолоджуються своїм вмінням "развести как котят" усю світову дипломатію.

Згадаймо урок Другої світової: ті, що зрікаються захисту цінностей задля власної безпеки, неминуче розплатяться цією безпекою, щоб відновити засадничі цінності людської цивілізації.

powered by lun.ua
Коментарі — 65
0052 _ 27.01.2014 12:01
IP: 74.125.181.---
Писала: Тексти Багряного – актуальні фоевер в Україні, на жаль!
Pliashechnyk _ 27.01.2014 10:33
IP: 74.125.18.---
Анатолій Півненко:
А про що свiдчить порiвняльний аналiз генетичного коду росiянина i украiнця?
Не меліть дурниць! На теперешньому етапі розвитку науки такий аналіз не можливий. Ба, більше – обидва народи є нащадками багатьох інших народі, і, як свідчить життя, різниця між українцем і росіянином полягае лише у середовищі ВИХОВАННЯ.
soc _ 27.01.2014 09:48
IP: 74.125.181.---
Враховуючи, що он якась потвора из ником елда (нижче, поки модератори не забанили) пропонує займатися індивідуальним терором проти киян, тортур беркутні, головне – після поширення технологій адольфа алоізича та внуків його допи та гепи, картина світу постала дуже ясно навіть для осліплених пропагандою про бендерівців.

Тому слова що вживаются потребують коригування.
Власне, у Запоріжжі, Черкасах, Дніпропетровську діяли не тітушки, а захісні загони партії регіонів (нім. Schutzstaffel der Raum Partai). Більше тут: de. wikipedia. org/wiki/Schutzstaffel

Власне, що маємо якщо формулювати простими словами: посіпак режиму, що призивають до фізичних розправ, і трупи катованих замерзлих активістів, захісні загони бойовиків партії регіонів, що застосовують силу до демонстрантів під проводом губернаторів та міліції.

Пропаганда та форуми беркуту буждується на антисемізмі та проповіді меншовартості галичан та киян.

Звичайний фашизм.
Max B _ 27.01.2014 00:11
IP: 74.125.181.---
""Політтехнологи допомогли Януковичу виглядати як "голуб миру" й навчили вчасно посилати до Заходу правильні месиджі. Як бачимо, це давало дивовижно успішний ефект.""

Цей мішок з сіном і комплексами підлітка тренували спеці з США – від його реабілітування Ющенком (прем'єр) і до його проходу в роль презіка. Може й зараз тренують...

Це лише завдяки наполегливим порадам американських консультантів він освоїв більш-менш українську.

А Ющ із бандою противвсіхів додав результату роботи американських консультантів лише маленький завершаючий мазок – 5% на виборах.
Max B _ 27.01.2014 00:02
IP: 74.125.181.---
Микола Думич:
Той пан переконав мене ненароком, що давнім і щирим служивим у чекістів він є.
Як і більшість зсучених у дорогих вишиванках.
Ділами своїми вірність НКВД дуже і дуже конкретно вже довела...
Як влучно, Ви, пане, про Ющенка сказали. Честь Вам і подяка!
Микола Думич _ 26.01.2014 20:16
IP: 213.5.195.---
Той пан переконав мене ненароком, що давнім і щирим служивим у чекістів він є.
Як і більшість зсучених у дорогих вишиванках.
Ділами своїми вірність НКВД дуже і дуже конкретно вже довела...
Теодор Дяків _ 26.01.2014 19:31
IP: 91.124.21.---
Можна скільки завгодно проклинати Януковича і банду. Але побороти їх можливо тільки сформувавши і донісши до Сходу і Заходу, до силовиків, "правоохоронців", державних службовців с е р е д нього та н и ж ч и х рівнів СПІЛЬНУ МЕТУ, яка вже визнана широко – ЗМІНА СИСТЕМИ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ВЛАДИ – перехід від азійсько-радянської системи влади до українсько-європейської, яка б відповідала сутності положень ст. 5 Конституції України – джерелом влади є народ! План реалізації цієї мети (див. блог Т.Возняка) однозначно переводить сутність протестного руху з кваліфікації та ознак бунту в осмислену і прогнозовану революцію. Тільки цей шлях може бути найбільш ефективним в ситуації, що склалася, на жаль, головним чином спонтанно, хаотично
Зара Курица _ 26.01.2014 18:44
IP: 74.125.181.---
Volodymyr Ovod:
підтримую на 100%
Сергій Підсвідомий _ 26.01.2014 18:42
IP: 74.125.181.---
Lyudmyla Matyas:
Есть предложение от канадских украинцев, которое может объединить вольнолюбивую Западную Украину с Восточной, которая хочет иметь Старшего брата. Мы предлагаем Украине объявить себя одиннадцатой провинцией Канады. Канада – одна из самых социально защищенных стран мира. Поистине это страна победившего социализма. В то же время, каждая провинция Канады наделена большими полномочиями: провинции формируют свой бюджет, содержат собственную полицию, медицинскую систему и систему образования, решают вопрос государственного языка и т.д... Таким образом съэкономим много лет и не надо будет изобретать колесо: можно сразу воспользоваться законами Канады и начать жить по-человечески...
нащо нам таке дармове щастя. Що легко отримується – легко втрачається
Редем Кредиос _ 26.01.2014 18:12
IP: 74.125.18.---
Алла Шульгина:
Нужны специалисты знающие языки, чтобы переводить эти статьи на языки Европы и размещать их здесь же. Пусть мир читает.
Не переживайте... УКУ має потужний склад науковців, воно тісно звязане з діаспорою, з університетами європи, америки,, Його статті читають багатьма мовами...
Lyudmyla Matyas _ 26.01.2014 16:41
IP: 74.125.181.---
Есть предложение от канадских украинцев, которое может объединить вольнолюбивую Западную Украину с Восточной, которая хочет иметь Старшего брата. Мы предлагаем Украине объявить себя одиннадцатой провинцией Канады. Канада – одна из самых социально защищенных стран мира. Поистине это страна победившего социализма. В то же время, каждая провинция Канады наделена большими полномочиями: провинции формируют свой бюджет, содержат собственную полицию, медицинскую систему и систему образования, решают вопрос государственного языка и т.д... Таким образом съэкономим много лет и не надо будет изобретать колесо: можно сразу воспользоваться законами Канады и начать жить по-человечески...
kren _ 26.01.2014 16:36
IP: 188.0.104.---
Анатолій Півненко
А про що свiдчить порiвняльний аналiз генетичного коду росiянина i украiнця? Триста-чотириста рокiв тому украiнцiв було значно бiльше на оцiй 1/6 частинi сушi, анiж росiян. Куди подiлися? Таемниця?

Порівняльний аналіз днк.свідчить тільки про те,що пануючі групи у всьому світі інтернаціональні.
Для прикладу-про що зараз так оглушливо мовчать такі українці як;Кравчук,Кучма,Ющенко?і ще
багато українців,що належать до цієї статусної групи.
Lyudmyla Matyas _ 26.01.2014 16:26
IP: 74.125.181.---
Очень хорошая статья! Доходчиво и убедительно! Нужно опубликовать английский вариант во всех ведущих газетах мира!!
Hajdy Do Bajdy _ 26.01.2014 16:24
IP: 74.125.17.---
Now it is clear that Putin and Gasprom have established in Ukraine a Nazi regime.
To the executive and judiciary, they employ only criminal elements as it was done in the Third Reich. The Weimar Republic was converted into the Third Reich in a very short time, in about 10-12 years.

This happened with the interrelationship of the world's financial system.

Therefore, it is for me no coincidence, when in the European Union rising preNAZI-wise structures, nowadays in a Tea-Party's manner, and Putin has in the Russian Federation with his Hitlerian party Єдина Росія (Единая Россия) established a Forth Reich, so to say.
Анатолій Півненко _ 26.01.2014 16:07
IP: 178.92.16.---
kren:
Эдуард Портянский:
jurko242:
Шо ты,как на базаре то отдал,то прибавил.Речь идет о великой роли россиян в становлении украинцев,как нации.Если вспоминать о крови,то религиозники ею так залили мир,что Сталину далеко до...,но я не сторонник подобных сравнений.
Тов.Портянскій.Не морочте кіндерсюрпризи,порівнюючи єпохи з їх різними системами цінностей. Більшовики з лєніними і сталіними декларували,коли ви не знаєте зовсім відмінні від усіх інших,нові суспільні цінності,але питання в тому,що було не в делараціях,а насправді.Коли вже говорити про великі ролі,то вірніше булоб про роль одного,ймовірно грузина,що сворив -новую сущьность,савєцкага чілавєка-вимогам котрої (сущьнасті) найкраще відповідає "рускій чілавєк-.
А про що свiдчить порiвняльний аналiз генетичного коду росiянина i украiнця? Триста-чотириста рокiв тому украiнцiв було значно бiльше на оцiй 1/6 частинi сушi, анiж росiян. Куди подiлися? Таемниця?
Анатолій Півненко _ 26.01.2014 15:57
IP: 178.92.16.---
Про те ж саме, про ХУЦПУ читаймо на h t t p: / / p r a v d a. c o m. u a / c o l u m n s / 2014 / 01 / 25 / 7011324 /, називаеться "ХУЦПА як iдеологiя нинiшньоi украiнськоi влади".
Найбiльше сьогоднi дивуе владна вертикаль. Якщо мiльйони рокiв у Царствi тварин Живоi Природи на Землi на вершинi владноi iерархiчноi вертикалi завжди було ДЕЩО найсильнiше, найрозвинутiше, то сьогоднi там ХУЦПА. Чому так?
Холуi, що обслуговують оте НIЩО на вершинi вертикалi, використовують новiтнi iнформацiйнi технологii манiпуляцii свiдомiстю так званих мас, що знаходяться внизу пiрамiди потреб й задовольняють поки що лише фiзiологiчнi потреби (нагодувати себе та дiтей, мати одяг i кришу над головою). ХОЛУЙСТВО рiзних олiйникiв, оленок, аннушок, кожар, чечёткiних, портнових...) дивуе сьогоднi найбiльше. Як його пояснити, виправдати ОТЕ ХОЛУЙСТВО? Задоволенням вiд мистецтва чи усе тою ж потребою задовольняння фiзiологних потреб. Питання залишаеться вiдкритим... Гидота!!!
kren _ 26.01.2014 15:35
IP: 188.0.104.---
Эдуард Портянский:
jurko242:
Шо ты,как на базаре то отдал,то прибавил.Речь идет о великой роли россиян в становлении украинцев,как нации.Если вспоминать о крови,то религиозники ею так залили мир,что Сталину далеко до...,но я не сторонник подобных сравнений.
Тов.Портянскій.Не морочте кіндерсюрпризи,порівнюючи єпохи з їх різними системами цінностей. Більшовики з лєніними і сталіними декларували,коли ви не знаєте зовсім відмінні від усіх інших,нові суспільні цінності,але питання в тому,що було не в делараціях,а насправді.Коли вже говорити про великі ролі,то вірніше булоб про роль одного,ймовірно грузина,що сворив -новую сущьность,савєцкага чілавєка-вимогам котрої (сущьнасті) найкраще відповідає "рускій чілавєк-.
naukova _ 26.01.2014 14:40
IP: 74.125.183.---
O-!
Bulo skazano-:'nemaje na Zakhodi drogogo Reagena...' (shcho tut skazano nelegaljnogo?Tam khtosj na drugij storoni 'baksy 'maje na mene 'zub'.
Volodymyr Ovod _ 26.01.2014 14:38
IP: 74.125.18.---
Микола Кивгило:
Жодного сумніву в тому, що в СРСР прийшов час (кінець 80-х початок 90-х) для зміни комуністичної формаціх на формацію, де панують правила ринкової економіки (= до демократичного капіталістичного суспільства). За відсутності громадянського суспільства цей перехід відбувся зі страшенними збоченнями, які організувала партійно-бюрократична номенклатура (всі були, звичайно, комуністами). У 20-му столітті, при наявності безлічі прикладів чудових демократичних держав з ринковою економікою, комкністична банда, об"єднавшись з криміналов, почала впроваджувати в країні дикий капіталізм США 200-ньої давності. Нагололшую, все це відбулося в 20 столітті і тому результати приватизацій і джерела збагачення так званої укр. "еліти" мають бути переглянуті новою владою і народом. Мати ж владу і залишатися голим, це не вирішення кризи.
naukova _ 26.01.2014 14:34
IP: 74.125.183.---
Very good article!
Po-ukrainsjky 'zabanyly'.
Виктор Шелупович _ 26.01.2014 14:30
IP: 93.72.34.---
Друзья то что было вчера вечером на майдане это ЛОХ-ШОУ в исполнении бывших "лидеров" оппозиции!!! Никого не удивляет почему никто из них не сказал прямо что им предложил Янукович, кому какие посты. И например, какие посты в правительстве останутся за ПР, например пост вицыка по ТЭК, министр финансов и т.д. Порошенко, как опытного оратора, привели в усиление т.к. позавчера тягнибок с яценюком обкакались на сцене, не ожидая отрицательной реакции толпы. А ведь вчера ультрарадикальнейший тягнибок и К были готовы принять гораздо худшие предложения. Тягнибок позавчера ночью даже скандалил с людьми убеждая соглашаться! Устроили танцы с бубном Оппозиции больше нет, поздравляю! Напомню то, что главное требование протестов – отставка Януковича, как первопричины конфликта, затем отставка правительства, отмена всех незаконных актов, возврат к Конституции, свобода политзаключенным и т.д. В этом списке нет ни слова об яценюке премьере!!!
Заукон Калина _ 26.01.2014 14:28
IP: 46.200.150.---
просто каждый умеющий мыслить ответьте себе на вопрос: почему в Германии не возможно то, что творится у нас. нация сама должна дорости до уровня развития, при котором фундаментом есть свобода и здоровье. сейчас именно происходит проростание отростков свободного будущего. но к сожалению малая доля граждан понимают это.
_-_ _ 26.01.2014 14:26
IP: 94.75.232.---
Volodymyr Ovod:
Кристина Талан:

Ви написали, що:"Але опозиціонери не бажають озвучувати, як вони пропонують зробити більш справедливий устрій в країні, коли прийдуть до влади на плечах Майдану, тому опозицію багато хто не підтримує". Від себе хочу додати, що Україна чогось досягне після перемоги революціїї тільки за однієї умови – Майдан буде сидіти на плечах у опозиції і нової влади і постійно постачати їм для виконання вимоги громадянського суспільства/громадських організацій. І, що ще важливіше, контролювати кожний крок, кожну дію влади. Тільки за такого формату функціонування влади Україна зміниться.
Якщо пощастить цього дочекатись, коли даний коментар стане актуальним
Volodymyr Ovod _ 26.01.2014 14:21
IP: 74.125.18.---
Кристина Талан:

Ви написали, що:"Але опозиціонери не бажають озвучувати, як вони пропонують зробити більш справедливий устрій в країні, коли прийдуть до влади на плечах Майдану, тому опозицію багато хто не підтримує". Від себе хочу додати, що Україна чогось досягне після перемоги революціїї тільки за однієї умови – Майдан буде сидіти на плечах у опозиції і нової влади і постійно постачати їм для виконання вимоги громадянського суспільства/громадських організацій. І, що ще важливіше, контролювати кожний крок, кожну дію влади. Тільки за такого формату функціонування влади Україна зміниться.
_-_ _ 26.01.2014 14:19
IP: 94.75.232.---
Все точно, ясно і кортко написано. Не можна не погодитись. Але не сказано, як діяти в близькостроковій та далекостроковій перспективі. Роз яснювати в ЄС так як тут викладено, – це добре, але не конкретно. Вишукувати агентів кремля – правильно, але важко і треба мати на це певний досвід і можливості. Щонайменше вважаю за потрібне – блокувати президентськи і міністерські польоти. Це реально і ясно в короткостроковій перспективі і значно легше зробити.
Україна та Європа1103 Зеленський41 Aтака Путіна1243 Донбас19 Корупція1363
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter