Ярослав Юрчишин Виконавчий директор "Transparency International Ukraine", Співголова Ради Реанімаційного Пакету Реформ

Чи є політична воля встигнути запустити і медичну, і велику політичну реформу? Побачимо

17 жовтня 2017, 12:00

Реанімаційний Пакет Реформ приєднується до трьох вимог всеукраїнської мирної акції "Велика політична реформа":

1. Запровадження пропорційної системи з відкритими регіональними списками на виборах до Верховної Ради (законопроект N1068-2).

2. Обмеження депутатської недоторканності.

3. Створення незалежного антикорупційного суду (законопроект N6011)
Усі ці вимоги є в тексті Коаліційної угоди, укладеної 5-ма фракціями парламенту в грудні 2014 року. Пройшло майже три роки роботи парламенту восьмого скликання, однак владна більшість у парламенті не показала жодного прогресу у виконанні цих зобов'язань. Мета акції шляхом мирного протесту в рамках чинного законодавства змусити парламентарів виконати власні передвиборчі обіцянки та міжнародні зобов'язання України.

Другою ключовою подією тижня є розгляд в парламенті урядових законопроектів N6327 та N6604, які дають старт медичній реформі в Україні.

Ці законопроекти запроваджують якісно новий механізм фінансування медичних послуг і лікарських засобів, бюджетні кошти витрачаються на оплату послуг наданих пацієнту, а не на утримання медичних закладів, як це відбувається дотепер. Зокрема: 1) встановлюють гарантований державою пакет медичних послуг та ліків; 2) визначають, які послуги будуть надаватися безкоштовно, а які буде оплачувати пацієнт; 3) дають змогу лікарям отримувати гідну заробітну плату, відповідно до обсягу наданих послуг пацієнтам.

Найбільший супротив цим законопроектам чинять депутати профільного парламентського комітету з питань охорони здоров'я. В той же час альтернативою не проведення реформи є продовження існуючого стану гниття медичної галузі: низьких зарплат та мотивації медичних працівників, низької якості медичних послуг та незахищеності пацієнтів, тіньової оплати за медичні послуги, не прозорих схем фінансування галузі.

Крім того, на порядку денному парламенту цього пленарного тижня є такі законопроекти, рекомендовані експертами РПР до ухвалення:

У сфері культури – в другому читанні – пакет законопроектів N3238-д, 3239-д, 3240, які запроваджують зміни до Податкового, Митного та Бюджетного кодексів, спрямовані на підтримку виробництва національних фільмів, передбачені відповідно до вже ухваленого законопроекту 3081-Д "Про державну підтримку кінематографії в Україні".

У сфері захисту довкілля – в другому читанні Проект Закону N6106 "Про стратегічну екологічну оцінку", який в пакеті із вже ухваленим законопроектом N2009а-д "Про оцінку впливу на довкілля", запроваджує європейські стандарти екологічної оцінки, а саме – чіткі та прозорі процедур екологічної оцінки при ухваленні рішень органів влади стосовно планування розвитку територій, із забезпеченням участі громадськості та врахуванням існуючих та потенційних екологічних проблем, у тому числі пов'язаних зі здоров'ям населення.

У сфері децентралізації – в другому читанні – проект Закону N4773 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо добровільного приєднання територіальних громад) ". У Бюджетному кодексі України пропонується визначити, що право на перехід на прямі трансферти з державним бюджетом, крім визначених наразі міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів, об'єднаних відповідно до Перспективного плану громад, мають також ОТГ, визнані у встановленому Законом порядку спроможними.

У сфері децентралізації – в першому читанні – проект закону N6466 "Про внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення". Законопроект надає можливість територіальним громадам приєднуватися до міст обласного значення без проведення перших виборів на всій території.

Крім того, експерти РПР закликають народних обранців не підтримувати прийняття законопроекту N4835-д у сфері поводження з відходами. Цей законопроект пропонує встановити економічний стимул у вигляду "зеленого тарифу" для спалювання відходів, що не відповідає директивам ЄС у цій сфері.

Загрузка...
Коментарі — 9
Тетяна Шкуріна _ 20.10.2017 00:37
IP: 176.38.89.---
"Реанімаційний пакер реформ" – грантоїди, котрим аби отримати своє "бабло" за нашвидкоруч сфабриковані "реформи", а там – хоч не світай!
Logic2009 _ 17.10.2017 14:40
IP: 91.196.177.---
Воронежский гитлеровец СЕМИЖОПОВ (ник Petras Rebokov) – НАЦИСТСКАЯ СКОТИНА
Безмозглый, радуйся. Вдребезги разнесли российский С-200 сирийских ПВО.
Захотят и уничтожат все ПВО Сирии. Опустили РФ на колени. Шойгу полетел сдаваться.
===========================[/B}
Был во времена Петра Первого купец по фамилии СЕМИЖОПОВ.
Фамилия стала поводом для шуток над оным, и он решил поменять.
Подал прошение царю дабы тот позволил изменить на более
благозвучную.
Пётр наложил резолюцию:
"Просьбу удовлетворить, повелеваю уменьшить до трёх".
Купец почёл за издевательство, и менять не стал.
=====================================================
Потомка этого купца Вову Семижопова отправил пигмей Путлер гадить на УП.
Тупая безмозглая невежда гадит текстами не имеющими
ни малейшего отношения к темам блогов.
СЕМИЖОПОВ, ПОДАВИСЬ ЗАРАБОТКОМ.
ВСЮ НОЧЬ СКОТИНЕ БУДУТ СНИТЬСЯ УБИТЫЕ В ДОНБАССЕ
КРОВОЖАДНЫМ ПИГМЕЕМ ПУТЛЕРОМ.
КРОВЬ НА ТВОИХ РУКАХ, КОТОРЫМИ БЕРЁШЬ 30 СРЕБРЕНИКОВ.
Василь Таранович _ 17.10.2017 14:38
IP: 188.163.107.---
Ех,як тут не сподобалось Богомольчихі,відразу зрозуміла,що народ вже не обдуриш.Все витерла і драпонула в кущі,як та воровка "на доверії",із філму, Манька-облігація така собі. Але ж ця свора проплачена вилазить з усіх дирок,одна зникла,друга голова змія Горинича (Порошенка) вилізла під назвою Уколов.
Logic2009 _ 17.10.2017 14:32
IP: 91.196.177.---
Бы/дло недостойно обсуждать, возвышенные помыслы
==================================================
Семижопов, очень самокритично.
От такого быдла безмозглого и отключили, увидав твою активность.
Василь Таранович _ 17.10.2017 14:30
IP: 188.163.107.---
Petras Rebokov:
Вадим Волков:
Статья Богомолец... (Дива) которая тормозит медицинскую реформу... тоже отключила комментарии!
Бы/дло недостойно обсуждать, возвышенные помыслы по устройству Украины майдановцами!
хи-хи-хи
Ти скотиняка монгольська,після того як один раз тебе тут вже видалили,ну щоб не воняв,ти вже тричі знову насрав. Геть скотина за поребрик!
Вадим Волков _ 17.10.2017 13:26
IP: 95.133.225.---
Статья Богомолец... (Дива) которая тормозит медицинскую реформу... тоже отключила комментарии!
Вадим Волков _ 17.10.2017 13:24
IP: 95.133.225.---
Ярослав извини, что не по теме... ОБРАЩАЮ ВНИМАНИЕ редколлегию УП и наших интернет-пользователей. только что вышла статья Уколова... который на зарплате в АП с отключенными комментариями...Эта дива тоже отключила комментарии...
Делайте выводы!
Pavlo Koma _ 17.10.2017 13:04
IP: 94.178.35.---
Сьогодні у Києві помирає остання надія Путіна на реванш після провалу бліцкрига.
Василь Таранович _ 17.10.2017 13:02
IP: 188.163.107.---
Дякую автору за те що видалив з коментарів цього кацапського троля. Надзвичайно рідкісна монгольська скотиняка я вам скажу. Вічний черговий від ординського хана пуйла,затесався на укро сайти і гаадить як
бурятський вонючий верблюд.
Україна та Європа903 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109 Уряд реформ300
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter