Ярослав Юрчишин Заступник голови Політичної партії "Голос"

Голос української мови

11 липня 2019, 11:04

Стрічка Фейсбуку має чудову функцію нагадування певних подій та явищ, забувати які не можна. На початку липня вона мені нагадала фотографію з сином Любомиром від 5 липня 2012 року на Мовному Майдані під Українським домом. Акції протесту проти законопроекту Колісніченка-Ківалова, тоді перейшли у фазу періодичних, переважно вечірніх збірок, поруч з молоддю яка голодувала. Серед голодуючих та організаторів майдану було дуже багато пластунів та друзів з інших громадських організацій. Любомир мусив це бачити, щоб розуміти рівень загрози, яка нависла над мовою нашого народу.У 2019 році, оглядаючись на 7 років назад, можна чітко побачити наскільки ми далеко відірвалися в процесі захисту та розвитку української мови у порівнянні з часами тоталітаризму Януковича. При цьому Безкоштовні курси української мови, однією з організаторок яких є моя колега по списку партії Голос Анастасія Розлуцька, які виникли як відповідь на активність русифікаторів колісніченок, досі надзвичайно популярні. І будуть популярними ще дуже тривали час. Століття русифікації, винищення всього українського не могли не датися взнаки. Не варто скидати з уваги й маніпулятивних закидів з боку країни агресора, яка постійно прагне захистити непотребуючих захисту російськомовних українців, грузин, молдаван, методом окупації частини територій їх Батьківщини. На жаль, реакція вільного світу на такі агресивні дії лишає бажати кращого.

Прийняття закону про українську мову створило для нас чудове поле для офіційного функціонування державної мови, не наступаючи на права мов національних меншин. Звісно, ідейні послідовники утікача Колісніченка та його партнера Ківалова, який, завдяки безалаберності правоохоронної та судової системи, не лише не поніс відповідальності за розпалювання міжетнічної ворожнечі та корупцію, а й балотується по нескасованій мажоритарці по труханівській Одещинні, намагаються всіляко дискредитувати закон про мову. Це очікувано, бо Росія та її агенти у вигляді опозиційних платформ та блоків, і далі намагається колоти країну по мовному принципу.

Наше завдання сьогодні максимально консолідувати країну. Зробити це можливо лише розвиваючи державну мову і гарантуючи права мов меншин, закон про функціонування яких ми зобов'язалися прийняти у перехідних положеннях закону про українську мову. Це вже завдання парламенту нового скликання. Як і подальше сприяння всіма можливими методами розвитку української мови та культури. Це настільки само собою зрозумілим, що ми навіть не вносили це у партійну програму. Бо які можуть виникати сумніви, що партія Святослава Вакарчука, митця, який на весь світ пропагував українську музику, не буде відстоювати права української мови?! Ми точно робитимемо все, щоб голос української мови лунав не лише в Україні, а й в усьому світі. Вірю, що моєму синові Любомирові, не доведеться виходити на Мовні Майдани і ця фото залишиться просто згадкою про темні часи, які ніколи вже не повернуться.

powered by lun.ua
Коментарі — 11
Olha Pukhnyak _ 15.12.2020 07:07
IP: 67.80.159.---
Валерий Фабрикант:
В США є державна мова, англійська. І щоб стати громадянином США треба здати екзамен на англійській мові, історію і політичний устрій США. І не треба фейки розмножувати. Іспанська поширена, але, щоб знайти роботу треба володіти англійською, і освіта вся англійською. Суботні школи хоч на латині, івриті чи українській. Причому, суботні школи не фінансуються державою. Говори собі якою хочеш мовою з друзями, з дітьми, але державна англійська. Тобі дадуть перекладача в лікарні, чи в телефонній компанії, чи в банківській системі, якщо ти хочеш вияснити якусь інформацію, але не здатний вивчити англійську мову, або йди кругом з дітьми, бо всі діти володіють англ. мовою. Російська громада так і робить.
Olha Pukhnyak _ 15.12.2020 06:50
IP: 67.80.159.---
Victor Loza:
Лоза, хто ти, а хто Забужко. Ти проти неї смарчок, козявка з носа. Чи тобі судити про її інтелект?
Це ЗЕленський проводить якісь системні зміни? Ти ще в серіалі живеш і не бачиш реальності. Розвивай свій аналітичний розум, трохи читай, слухай різні джерела. Може щось і зайде в голову.
Леонид Маргулис _ 11.07.2019 18:22
IP: 35.235.227.---
===Напевно, авторитет Забужко не доросте рівня авторитету Ліни Костенко. Не той рівень інтелекту. Але ж які амбіції, щоб робити такі заяви...===

Помню, как Забужко перекашивало только от имени Тимошенко. Очень много сделала, чтобы выбрали Януковича. Да и про Зеленского рассказывала кучу самопридуманных мифов, ей ближе мародер Порошенко
Victor Loza _ 11.07.2019 13:53
IP: 35.235.227.---
Halyna Shpak:
Напевно, авторитет Забужко не доросте рівня авторитету Ліни Костенко. Не той рівень інтелекту. Але ж які амбіції, щоб робити такі заяви...
Ну не здатна вона зрозуміти еементарного – якщо до влади приходить особа, яка вихована СИСТЕМОЮ, є носієм іі стереотипів, ніколи і нізащо не буде змінювати ОСНОВИ системи. Горбачов це продемонстрував. Ніхто з системи – Порошенко, Тимошенко, Смешко та ін. нові Горбачови, ніколи б не почали тих змін, які проводить Зеленський – він ніколи не був в системі.
Сумно, що Забужко, не розуміючи цього, хоче, щоб в Україні не проводили зміни на краще, починаючи із змін самої системи...
Victor Loza _ 11.07.2019 13:29
IP: 35.235.227.---
Отже, є "завдання сьогодні максимально консолідувати країну". Кандидат в нардепи стверджує, що "Зробити це можливо лише розвиваючи державну мову і гарантуючи права..." Та нічого подібного. Ми, всі 100% можемо розмовляти українською, але не будемо консолідовані. Бо консолідують не мова та права, а ІДЕЇ. Це класика! Щоб консолідувати націю та суспільство треба мати Національну Ідею. А щоб вона діяла необхідно, щоб національна ідея стала основою ДЕРЖАВНОІ ІДЕОЛОГІЇ. Це ж елементарно, і такого не знати майбутньому законотворцю...
То що ж може натворити в Раді партія Голос, якщо туди прийдуть такі проффффесссссіонали...?
Однозначно, партія Голос ще не готова до такоі відповідальноі роботи. Їм треба ще добре повчитися.
Halyna Shpak _ 11.07.2019 11:58
IP: 35.235.227.---
"Нагадувати в тилу, що у нас війна людям, які переконані, що війна десь там на сході, а їх це не стосується, я особисто втомилась".
Про те, що у нас війна Оксана Забужко говорить із серпня 2008 року, від початку грузинської війни (08.08.2008)
"Буремне торжество популізму захлинуло сьогодні цілу західну цивілізацію, від якого вона, врешті решт, має шанс просто завалитися".
Оксана Забужко про Володимира Зеленського:
"Ми про цю особистість нічого не знаємо, крім того, що він абсолютно непридатний до професійного виконання функцій президента нашої країни. Це очевидно! У нього ні освіти, ні підготовки, ні компетентності, ні, нарешті, відчуття своєї приналежності до цієї країни. Це не його країна! Він тут на гастролях. Він – московський шоубізнесмен, виплеканий московським бізнесом. Він не знає цієї країни, він її не відчуває. Це все – величезне шоу! Ми – всередині цього реалітішоу, з якого не можемо вийти"...
Елена Величко _ 11.07.2019 11:55
IP: 35.235.227.---
Viktor Simsov:
До речі, ще іспанська в США (хоча останнім часом там...) та ще багато мов.
А розвиток мови іде через якісне кіно, театр, КНИЖКИ, сучасні пісні, СТИЛЬ ЖИТТЯ, ЯКІСНУ МОВУ, а не га-гга-га... та ГАУЛЯЙТЕРА.
До речі, УСІМ подивитись серіал Years and Years – там вигадка про майбутнє, але показане сучасне відношення до того, що відчувають люди, англійці та те, що бачать БУДЕ у Європі, бо у нас надалі хуторка ніхто не бачить – взяти на гаманець, продати не своє, погавкати...- а там трава не рости. ПРОБЛЕМИ у світі ЗНАЧНІ, й не треба мову усюди пхати та розпалювати – бо ми повинні СФОРМУВАТИ єдність та йти вперед – тупість, відсталість та розбрат – то не є державобудівництво. Коли нічого не роб.лять, а тільки крадуть та продають не своє – отут про мову усюди включають. Мова не може бути ненависною, мова – то гордість та любов до своєї держави, що така держава підносить своїх громадян, гідно ставиться.
Ярослав Юрчишин _ 11.07.2019 11:48
IP: 35.235.227.---
Валерий Фабрикант:
Так, все вірно. Але, наприклад, в США немає державної мови. Але живуть, може не так гарно, я у нас, але потрохи виживають. Отака х...ня, малята. Та що криминального, якщо угорці в Україні за рахунок угорського уряду вивчають та розмовляють на угорський мові?
Жодних проблем і законом це не забборонено. Але знати українську угорці, які живуть в Україні мають. Як і німці які живуть в Угорщині угорську.
Viktor Simsov _ 11.07.2019 11:41
IP: 35.235.227.---
Валерий Фабрикант:
А ким і коли була колонізована країна США? Англійцями 200 років тому. Тому і живуть там зараз англійці і мова державна англійська. Спробуйте переїхати у США не знаючи англійської, і все стане зрозуміло.
Viktor Simsov _ 11.07.2019 11:39
IP: 35.235.227.---
Валерий Фабрикант:
Все просто. За право розмовляти мовою іншої країни на своєї Батьківщині рано чи пізно прийдеться платити свободою, окупацією під приводом захисту цієї мови.
Валерий Фабрикант _ 11.07.2019 11:34
IP: 35.235.227.---
Так, все вірно. Але, наприклад, в США немає державної мови. Але живуть, може не так гарно, я у нас, але потрохи виживають. Отака х...ня, малята. Та що криминального, якщо угорці в Україні за рахунок угорського уряду вивчають та розмовляють на угорський мові?
Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter