Ярослав Юрчишин Заступник голови Політичної партії "Голос"

Обирати голову ДБР мають незалежні експерти

17 січня 2020, 08:53

Фракція "Голосу" пропонує Верховній Раді підтримати ініціативу громадськості і обрати Євгенію Закревську однією з трьох представників парламенту в конкурсній комісії з відбору керівника Державного бюро розслідувань.Навіть якщо ви не стежите за діяльністю правозахисників, про Євгенію ви точно чули – саме вона змусила владу врятувати розслідування справ Майдану, привернувши увагу до проблеми голодуванням. Саме після цього, у грудні парламент прийняв поправку до закону про ДБР, яка дозволила поновити ці розслідування.

Євгенія відома передусім як невтомний адвокат родин Небесної Сотні. Захищати євромайданівців вона почала з моменту першої ж спроби силового розгону мирних протестів, що переросли у Революцію Гідності 2013-2014 років, – і продовжує добиватись справедливості дотепер.

З 2014 року вона надає правову допомогу постраждалим від агресії РФ – жертвам викрадень, вбивств, тортур на сході України і в Криму, а також військовополоненим і політичним в'язням. А з 2015-го – бере участь у систематизації та представленні в Міжнародний кримінальний суд доказів російської агресії проти України.

Ми переконані, що фаховість, досвід, принциповість і залізна воля Євгенії якнайкраще стануть у нагоді для проведення чесного й прозорого конкурсу на посаду очільника ДБР. Як ніхто інший, вона стежитиме за тим, щоб ДБР не очолив хтось із реваншистів чи проросійських фігур.

"Голос" закликає комітет ВР з питань правоохоронної діяльності висунути кандидатуру Євгенії Закревської до складу конкурсної комісії, а усіх колег-депутатів – підтримати її під час голосування.

powered by lun.ua
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter