Андрій Юсов Активіст Євромайдану, директор Школи відповідальної політики

Єдиний кандидат від демократичної опозиції – вимога часу і суспільcтва

22 грудня 2018, 16:27

Українські громадські активісти, моральні авторитети, представники середнього бізнесу виступили з ініціативою "Коаліція національної єдності SPILNO". Її мета – допомогти демократичним політичним силам об'єднатися та висунути єдиного кандидата на президентські вибори. Це своєрідний громадський контроль, щоб продовжився процес об'єднання демократичної опозиції, яка наразі рухається кількома колонами. З одного боку – Віктор Чумак, Микола Катеринчук, Микола Томенко, Єгор Фірсов та їхні політичні сили, які вже об'єдналися навколо кандидатури Анатолія Гриценка як кандидата в президенти. Але залишаються Андрій Садовий і партія "Самопоміч", а також "Демократичний альянс", "Сила людей", інші демократичні сили і політики. Окремо слід згадати Святослава Вакарчука – досі невідомо, чи визначився він на користь політики, чи на користь ролі морального авторитета.

Усі вони сповідують схожі цілі та ідеали. І виборець у них, переважно, один – проукраїнський, проєвропейський громадянин, який хоче продовження реформ у країні і не розуміє, чому демоопозиція має йти на вибори нарізно. Політики, нарешті, мають усвідомити, що домовлятися чи не домовлятися, підтримувати когось чи ні – вже не їхня особиста справа, а питання національних інтересів та майбутнього країни.

Об'єднання демократів і висунення від них єдиного кандидата на президентські вибори дає шанс для України на інший вибір, окрім штучно нав'язаного між Тимошенко й Порошенко. Таке об'єднання дає надію тим, хто прагне рухатися вперед і хоче змінити владу в країні на більш чесну, відповідальну і демократичну. Бо одна із найбільших загроз, яка наразі стоїть перед Україною – загроза, що в найближчі п'ять років нічого не зміниться. А змін вимагають більшість українців. За даними проведеного у листопаді соцопитування від КМІСу, соціологічної групи "Рейтинг" та Фонду "Демократичні ініціативи", 78% громадян заявили, що країна рухається в невірному напрямку.

Держава потерпає від безправ'я, корупції, тиску силовиків. Нам терміново потрібна якісна судова реформа, зміна виборчого законодавства, прийняття закону про імпічмент, переорієнтація силових структур на захист країни від ворога, а не влади від опонентів, загалом формування підвалин правової держави. Без цього не буде ані розвитку економіки, ані підвищення рівня життя, ані суспільної довіри. У чинної влади на це, врешті-решт, було п'ять років, та вона лише підтвердила, що вихідці з олігархічного середовища не здатні зламати систему, бо вони керуються, в першу чергу, своїми інтересами та старими політичними практиками.

Правильні кроки останніх років – рішення щодо декомунізації, захисту української мови, створення автокефальної церкви – влада здебільшого робила під тиском громадянського суспільства, на вимогу часу та обставин. Вся країна працювала над тим, щоб відійти від Москви і стати сильнішою. Наразі складається враження, що Петро Порошенко вичерпує власні можливості до змін. Це підтверджує і його найвищий антирейтинг серед потенційних кандидатів у президенти: більше, ніж половина українців не проголосували б за Порошенка "за жодних обставин".

За меморандумом "Коаліції національної єдності", єдиного кандидата від демократичних сил висуватимуть методом соцопитування, яке мають провести на початку нового року три провідні соціологічні служби. А згідно з грудневим дослідженням КМІСу, лідером серед представників демократичної опозиції українці хочуть бачити Анатолія Гриценка. Його підтримали 50% респондентів, Святослава Вакарчука – 20,5%, Андрія Садового – 13,3%. Для більшості демократичних виборців, які хочуть продовження змін і не задовільняються наявним рівнем реформ, кандидатура Анатолія Гриценка сьогодні є найбільш прийнятною. Вочевидь, зіграло роль те, що Гриценко найбільш послідовно йде шляхом опозиційного політика, який публічно декларує свої плани. Безумовно, наступний очільник держави мусить відновити довіру до інституту президентства, довіру до того, що Конституція – це не формальність, за нею треба жити. І так, він мусить бути компетентним для посади головнокомандуючого.

Якщо об'єднання усіх демократичних сил з якихось причин не відбудеться, цьому радітимуть в Адміністрації президента, в політсилах, які не прагнуть реальних змін в державі. Спільна участь демопозиції в президентських, парламентських і місцевих виборах дозволить перезавантажити ситуацію. Це те, що зможе розбити плани по тотальній скупці голосів і застосуванню адмінресурсу, переконати регіональні та бізнес-еліти, активістів, і найголовніше – розчаровану частину українського суспільства в тому, що альтернатива в країні є.

powered by lun.ua
Коментарі — 66
Anatol Zubenko _ 23.12.2018 11:24
IP: 94.153.158.---
Vyacheslav Panchuk:
Валерій Магала:
Вимога часу – створення національної держави, нарешті. А держави створюють не демократи, а зовсім навпаки – інші сили й лідери. То може почнемо нарешті з початку? А як запрацює держава з її інститутами після вирішення питань безпеки, тоді можна буде поговорити й про демократів, а не ставити воза перед конем. Три десятиліття ми вигадуємо якійсь велосипед з демократами й лібералами й підійшли до прірви. Чи не час вже облишити нав'язані нам експерименти, протверезить й подорослішати?
Так розумію, Вам дуже хочеться Путіна в Україні, але свого, місцевого.
Ні, нам хочеться, щоб збереглася Україна...українська Україна, а не географічна точка на мапах світу, як цього прагнуть наші демократи! В умовах війни, слово- демократія-лайливе...
Grenader45 _ 23.12.2018 10:53
IP: 35.235.227.---
Директор громадської організації, активіст – зненацька відчув у собі задатки мессії і перейнявся спасінням темних, недолугих, пояснивши ху із ху. Алілуйя. Веди нас Юсов!
Індра _ 23.12.2018 10:52
IP: 94.76.81.---
kvp1940:
Ні, пане Індра, розумово -недорозвинутий саме Ви
Почитайте мого земляка Михайла Коцюбинського.
А вас як прорвало на те, що я недорозвинутий? Ви щось про мене знаєте? Чи аби українця здатного до самостійоного мислення гімном облити?? Стосовно вашого земляка М. Коцюбинського – читав, багато суржику виправляв в його творах. І. Нечуй-Левицький мені більше до вподоби, в нього живіиий і суто українськй стиль.
Валерій Магала _ 23.12.2018 10:47
IP: 212.22.198.---
Vyacheslav Panchuk:
В будь-якому випадку, очолювати державу мають представники нації, а не туристи й мародери-космополіти. Я не уявляю, щоб на чолі Польщі стояв іспанець, а чолі Іспанії – росіянин. Це перша причина, чому ми не стали державою. Так само ми знаємо, що держави створюються у боях, війнах і революціях, і на чолі державницьких рухів стояли не стурбовані імпотенти, а сильні авторитарні особистості, лідери нації, а не отримували кредитів з рук тих, для кого наша держава – страшний сон. Відсутність таких лідерів – друга причина неспроможності українців вибороти свою національну державу. Ми ж не назвемо Бандеру, Коновальця, Шухевича тощо, демократами. Демократія виникає вже в тілі створеної держави. Жоден демократ державу ще не створив.
Log Log _ 23.12.2018 10:46
IP: 46.133.66.---
Anatol Zubenko:
Kuksov Michael:
Цікава бандерівська влада, у прем"єр міністра якої прізвище Гройсман!...
Вам Індра розповість, що насправді у його батька прізвище Порошенко, а у 1958 він змінив його на Гройсман:)
Vyacheslav Panchuk _ 23.12.2018 10:10
IP: 46.63.69.---
Валерій Магала:
Вимога часу – створення національної держави, нарешті. А держави створюють не демократи, а зовсім навпаки – інші сили й лідери. То може почнемо нарешті з початку? А як запрацює держава з її інститутами після вирішення питань безпеки, тоді можна буде поговорити й про демократів, а не ставити воза перед конем. Три десятиліття ми вигадуємо якійсь велосипед з демократами й лібералами й підійшли до прірви. Чи не час вже облишити нав'язані нам експерименти, протверезить й подорослішати?
Так розумію, Вам дуже хочеться Путіна в Україні, але свого, місцевого.
Anatol Zubenko _ 23.12.2018 09:43
IP: 35.235.227.---
Kuksov Michael:
Цікава бандерівська влада, у прем"єр міністра якої прізвище Гройсман! То може це і не бандерівська влада? Тоді на ваші запитання є і відповідь...
Log Log _ 23.12.2018 09:40
IP: 46.133.66.---
Сергій Терещенко:
Kuksov Michael:
отвечаю языком оригинали- врете Вы все Куксов Михаил- на Обозе уже почти полгода обсуждения на форуме через свою собственную ленту и засилье троллятины там зашкаливаете, уж кому кому а Порошенко там достается мама не могу. Относительно блогеров – Злой одесит, Антиколорадос, Крымский бандеровец, Кирилл Сазонов, Бирюков условно могут называться сторонниками Гаранта, но спокойно с ними соседствует и г-н Спивакю Зато на УП Лямцы и прочие гоВнометы усердно пасутся. Скажу Вам когда Ксюша Василенко отрубила на Левом Берегу обсуждения я сначала огорчился, но теперь понимаю насколько она была права, форумы превратились в помойки русни и ФСБешных троллей- зрадофилы и 5-я коллона псевдо активностью пытается доказать нам жителям Украины как у нас все плохо, холодно и голодно
+1000
Log Log _ 23.12.2018 09:35
IP: 46.133.66.---
Kuksov Michael:
Совок, Ви відстали від життя на 50 років.
Один Жуков вбив "радянських людей" (в тому числі євреїв) більше ніж бандерівці всі разом узяті.
Писати таке у ХХІ сторіччі може тільки прихильник Путлера з ЕРЕФІЇ,
ніякого відношення до України Ви не маєте.
Anatol Zubenko _ 23.12.2018 09:30
IP: 94.153.158.---
Ya Yurkiv:
Talia Fischmann:
Ya Yurkiv:
Ви самі зрозуміли яку х...ню написали? Перепили чи щось нюхали?
Talia Fischmann:
Це я написала для Куского Михаеля
Зазвичай, жиди є націоналістами тих країн, громадянами яких вони є.
Найзатятіші – то польські та пацакські.
Серед українських має місце роздвоєння особистості, поміж українським та пацакським націоналізмом
Наприклад, Гардон?
Їх є два, і обидва є пацакськими націоналістами, хоча обидва з України, але один – атъявлєнний, а другий – закамуфлірованний.
А Бродський, можливо, український, бо свого часу Ющенка підтримував, хоча Червонєнка теж був на стороні Ющенка, але з нього аж шкварчить пацак.
Дуже з ними складно, з тими ж и д о б а н д е р і в ц я м и:)
Так, з вами дуже складно...
MrPetr Lavrys _ 23.12.2018 09:02
IP: 37.52.56.---
Володимир Цімейко:
Абсолютно!!!
kvp1940 _ 23.12.2018 07:08
IP: 93.74.34.---
Ні, пане Індра, розумово -недорозвинутий саме Ви
Почитайте мого земляка Михайла Коцюбинського. Чому Ви не бачите свою недолугість та глупство, а також розумове ледарство, а шукаєте винних серед інших???

До речі, серед тих чеських комуняк, що здали совєтам празьку весну, був такий собі Алоїз Індра.
Чи Ви не з його йдейних нащадків?7
Індра _ 23.12.2018 02:19
IP: 94.76.81.---
Ya Yurkiv, то ви вважаєте, що Україна без жидів на ноги не стане? А от попередні керманичі – Володимир Мономах та Богдан Хмельницький, які вигнали жидів з України, були чомусь іншої думки. Чи може ви вважаєте, що ті українські поводирі були розумово-недорозвинуті?
Ya Yurkiv _ 23.12.2018 01:47
IP: 46.200.140.---
Talia Fischmann:
Ya Yurkiv:
Ви самі зрозуміли яку х...ню написали? Перепили чи щось нюхали?
Talia Fischmann:
Це я написала для Куского Михаеля
Зазвичай, жиди є націоналістами тих країн, громадянами яких вони є.
Найзатятіші – то польські та пацакські.
Серед українських має місце роздвоєння особистості, поміж українським та пацакським націоналізмом
Наприклад, Гардон?
Їх є два, і обидва є пацакськими націоналістами, хоча обидва з України, але один – атъявлєнний, а другий – закамуфлірованний.
А Бродський, можливо, український, бо свого часу Ющенка підтримував, хоча Червонєнка теж був на стороні Ющенка, але з нього аж шкварчить пацак.
Дуже з ними складно, з тими ж и д о б а н д е р і в ц я м и:)
Breda _ 23.12.2018 00:03
IP: 95.135.83.---
чому демоопозиція має йти на вибори нарізно? (c)

Що ви маєте на увазі? В 1 шому турі кожен висувається самостійно – і ніякий Садовий на користь Гриценко нічого не здасть. І я уявляю цей муравейнік на чолі з Гриценко... там булави у недогетьманів будуть літати вже на другий день.
Сергій Терещенко _ 22.12.2018 23:26
IP: 212.90.62.---
відносно теми блога-та хіба це вада тільки демократів розмножуватися "делением" як інфузорії туфельки. Подивиться на Ригів – Бойко с Вілкулом рвуть друг другу пащеки за 9,5 відсотків електоральних сімпатій
Стосовно Садового та його СамоНЕМІЧІ- повторюють сумну історію ВО "Свободи" – у наступному парлементі їх точно не буде й духу. Егорка друг усіх Карсонів, граф Каліостро- Костя Гришин і цар гори сміття Садовий зробили усе можливе й неможливе для поховання цього комічного об"єднанняю Я не є прихільником Гепи Кернеса, але скажу Вам що буваючи у 2017-2018 році у Харкові з цих двох градоначальників я би ставив на Гепу
Сергей Левин _ 22.12.2018 23:18
IP: 109.108.83.---
+1 за Степаныча!
Oleksa Piddubniak _ 22.12.2018 23:18
IP: 176.104.189.---
Якщо депутати не приймуть закон про нове виборче право, то взагалі немає сенсу голосувати, бо все буде по-старому. Тому громадськість повинна тиснути на ВР, щоб нове законодавство про вибори було прийняте і запрацювало.
Сергій Терещенко _ 22.12.2018 23:14
IP: 212.90.62.---
Kuksov Michael:
отвечаю языком оригинали- врете Вы все Куксов Михаил- на Обозе уже почти полгода обсуждения на форуме через свою собственную ленту и засилье троллятины там зашкаливаете, уж кому кому а Порошенко там достается мама не могу. Относительно блогеров – Злой одесит, Антиколорадос, Крымский бандеровец, Кирилл Сазонов, Бирюков условно могут называться сторонниками Гаранта, но спокойно с ними соседствует и г-н Спивакю Зато на УП Лямцы и прочие гоВнометы усердно пасутся. Скажу Вам когда Ксюша Василенко отрубила на Левом Берегу обсуждения я сначала огорчился, но теперь понимаю насколько она была права, форумы превратились в помойки русни и ФСБешных троллей- зрадофилы и 5-я коллона псевдо активностью пытается доказать нам жителям Украины как у нас все плохо, холодно и голодно
Віктор Козоріз _ 22.12.2018 22:50
IP: 77.122.0.---
Сьогодні відповідальні політики мають продемонструвати нову якість української політики. І президентські вибори дають для цього прекрасний шанс. Забудьте про свої рейтинги і амбіції, забудьте про чвари і корпоративні інтереси. Україна чекає від вас зовсім іншого.
Н.Ф. Пулярус _ 22.12.2018 22:13
IP: 35.235.228.---
Єдиний кандидат від демократичних проевропейських антикорупційних сил!
Порошенка, Тимошенка, Ляшка і усіх клонів жОпоблоку – в буцегарню!
Борис Надточій _ 22.12.2018 21:59
IP: 46.211.71.---
Підтримую!
Talia Fischmann _ 22.12.2018 21:47
IP: 35.235.227.---
Це я написала для Куского Михаеля
Talia Fischmann _ 22.12.2018 21:43
IP: 35.235.227.---
Ya Yurkiv:
Ви самі зрозуміли яку х...ню написали? Перепили чи щось нюхали?
Oleg Levchenko _ 22.12.2018 21:18
IP: 95.133.3.---
Що, знову "абинеюлька"? Наша пісня гарна й нова...)))
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Віктор Уколов

Стартувала PR-кампанія за зняття санкцій з Росії?

Олексій Гарань

Скільки посад голів комітетів віддала опозиції правляча компартія у 1990 р.?

15
Ірина Федорів

До уваги голови КОДА: Даніш в суді завалює експертизу по каналізації на Бакала

3
Айдер Муждабаєв

Россияне устали от Путина. Это правда. Им нужен Сталин

6
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

3
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

17
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

11
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

21
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

12
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter