Андрій Юсов Активіст Євромайдану, директор Школи відповідальної політики

Єдиний кандидат від демократичної опозиції – вимога часу і суспільcтва

22 грудня 2018, 16:27

Українські громадські активісти, моральні авторитети, представники середнього бізнесу виступили з ініціативою "Коаліція національної єдності SPILNO". Її мета – допомогти демократичним політичним силам об'єднатися та висунути єдиного кандидата на президентські вибори. Це своєрідний громадський контроль, щоб продовжився процес об'єднання демократичної опозиції, яка наразі рухається кількома колонами. З одного боку – Віктор Чумак, Микола Катеринчук, Микола Томенко, Єгор Фірсов та їхні політичні сили, які вже об'єдналися навколо кандидатури Анатолія Гриценка як кандидата в президенти. Але залишаються Андрій Садовий і партія "Самопоміч", а також "Демократичний альянс", "Сила людей", інші демократичні сили і політики. Окремо слід згадати Святослава Вакарчука – досі невідомо, чи визначився він на користь політики, чи на користь ролі морального авторитета.

Усі вони сповідують схожі цілі та ідеали. І виборець у них, переважно, один – проукраїнський, проєвропейський громадянин, який хоче продовження реформ у країні і не розуміє, чому демоопозиція має йти на вибори нарізно. Політики, нарешті, мають усвідомити, що домовлятися чи не домовлятися, підтримувати когось чи ні – вже не їхня особиста справа, а питання національних інтересів та майбутнього країни.

Об'єднання демократів і висунення від них єдиного кандидата на президентські вибори дає шанс для України на інший вибір, окрім штучно нав'язаного між Тимошенко й Порошенко. Таке об'єднання дає надію тим, хто прагне рухатися вперед і хоче змінити владу в країні на більш чесну, відповідальну і демократичну. Бо одна із найбільших загроз, яка наразі стоїть перед Україною – загроза, що в найближчі п'ять років нічого не зміниться. А змін вимагають більшість українців. За даними проведеного у листопаді соцопитування від КМІСу, соціологічної групи "Рейтинг" та Фонду "Демократичні ініціативи", 78% громадян заявили, що країна рухається в невірному напрямку.

Держава потерпає від безправ'я, корупції, тиску силовиків. Нам терміново потрібна якісна судова реформа, зміна виборчого законодавства, прийняття закону про імпічмент, переорієнтація силових структур на захист країни від ворога, а не влади від опонентів, загалом формування підвалин правової держави. Без цього не буде ані розвитку економіки, ані підвищення рівня життя, ані суспільної довіри. У чинної влади на це, врешті-решт, було п'ять років, та вона лише підтвердила, що вихідці з олігархічного середовища не здатні зламати систему, бо вони керуються, в першу чергу, своїми інтересами та старими політичними практиками.

Правильні кроки останніх років – рішення щодо декомунізації, захисту української мови, створення автокефальної церкви – влада здебільшого робила під тиском громадянського суспільства, на вимогу часу та обставин. Вся країна працювала над тим, щоб відійти від Москви і стати сильнішою. Наразі складається враження, що Петро Порошенко вичерпує власні можливості до змін. Це підтверджує і його найвищий антирейтинг серед потенційних кандидатів у президенти: більше, ніж половина українців не проголосували б за Порошенка "за жодних обставин".

За меморандумом "Коаліції національної єдності", єдиного кандидата від демократичних сил висуватимуть методом соцопитування, яке мають провести на початку нового року три провідні соціологічні служби. А згідно з грудневим дослідженням КМІСу, лідером серед представників демократичної опозиції українці хочуть бачити Анатолія Гриценка. Його підтримали 50% респондентів, Святослава Вакарчука – 20,5%, Андрія Садового – 13,3%. Для більшості демократичних виборців, які хочуть продовження змін і не задовільняються наявним рівнем реформ, кандидатура Анатолія Гриценка сьогодні є найбільш прийнятною. Вочевидь, зіграло роль те, що Гриценко найбільш послідовно йде шляхом опозиційного політика, який публічно декларує свої плани. Безумовно, наступний очільник держави мусить відновити довіру до інституту президентства, довіру до того, що Конституція – це не формальність, за нею треба жити. І так, він мусить бути компетентним для посади головнокомандуючого.

Якщо об'єднання усіх демократичних сил з якихось причин не відбудеться, цьому радітимуть в Адміністрації президента, в політсилах, які не прагнуть реальних змін в державі. Спільна участь демопозиції в президентських, парламентських і місцевих виборах дозволить перезавантажити ситуацію. Це те, що зможе розбити плани по тотальній скупці голосів і застосуванню адмінресурсу, переконати регіональні та бізнес-еліти, активістів, і найголовніше – розчаровану частину українського суспільства в тому, що альтернатива в країні є.

powered by lun.ua
Коментарі — 66
Олексій Альбота _ 22.12.2018 20:42
IP: 178.93.2.---
Nikolay Konovalov:
Маєте своїх?
Ya Yurkiv _ 22.12.2018 20:34
IP: 46.200.140.---
Kuksov Michael:
Почему владелец Обозревателя Михаил Бродский поддерживает бандеровскую власть? Кажется, еврей..., что общего у него с бандеровцами, виновных в убийствах сотни тысяч евреев Украины, среди которых, наверное, и его родственники? Как он мог быть в 2005 советником Ющенко, когда тот обьявил бандеру, шуевича, мельника, воинов УПА героями Украины? Почему молчал тогда – и молчит сейчас? Нет, я не прав! Он не молчит! Он на их стороне! Просто он предатель еврейского народа, он продаётся... "Деньги не пахнут"? Они, Миша, иногда воняют!
=======
Нема для жида запаху кращого за бандерівський, бо то правдивий запах України, і навзаєм, нема для бандерівця запаху кращого за жидівський, бо то правдивий запах мудрости та грошей.
Dar Asten _ 22.12.2018 20:13
IP: 35.235.231.---
Пан Садовий ставить свої власні інтереси вище національних. Інакше не ліз би одразу в президенти, оскільки до того високого крісла йому ще рости й рости. Хоче стати в чергу? Це можна було б зробити й пізніше. Наразі буквально стоїть питання виживання країни, а він думає лише за свою кар'єру. Ну, що ж, відповідно, те і отримає, що отримують зрадники, неважливо, свідомо він вчиняє цю зраду чи зосліпу.
Валерій Магала _ 22.12.2018 20:02
IP: 212.22.198.---
Вимога часу – створення національної держави, нарешті. А держави створюють не демократи, а зовсім навпаки – інші сили й лідери. То може почнемо нарешті з початку? А як запрацює держава з її інститутами після вирішення питань безпеки, тоді можна буде поговорити й про демократів, а не ставити воза перед конем. Три десятиліття ми вигадуємо якійсь велосипед з демократами й лібералами й підійшли до прірви. Чи не час вже облишити нав'язані нам експерименти, протверезить й подорослішати?
Константин Ольшанский _ 22.12.2018 19:59
IP: 35.235.227.---
В Украине образовался интересный феномен, который можно назвать "феноменом Гриценко": во всех возможных соцопросах, проводимых накануне выборов, он и его партия – всегда в лидерах, а по результатам самих выборов и АС, и руководимая им политсила – всегда в числе самых глубоких аутсайдеров. Ни с одним другим украинским политиком и ни с одной другой украинской политсилой ничего подобного не происходит.
Хоть в чем-то несчастный АС первый и единственный.
Юрій Дрозд _ 22.12.2018 19:44
IP: 35.235.227.---
А чим себе зарекомендував пан Гриценко, що ви його вважаєте номером 1 серед опозиційгих кандидатів? Зокрема, де можна озайомитись з його програмою? І кого він пропонуватиме на прем'єр-міністра й інші ключові пости в уряді?
Владимир Гальчинский _ 22.12.2018 19:26
IP: 35.235.227.---
Юсов явно подлизывается к Гриценко. Он по-видимому тем самым хочет выбить себе место в его списке на выборах в Раду в следующем году.
Kuksov Michael _ 22.12.2018 19:15
IP: 35.235.227.---
Всё надо оценивать под призмой выборов. Есть такой новостной сайт "Обозреватель". Принадлежит он почти баскетболисту Михаилу Бродскому. Позиционирует себя сайт как независимый новостной. И до недавнего времени отличался тем, что не модерировал комментарии участников обсуждения. Но в последнее время стал чистить комментарии, удаляя противников режима Порошенко и оставляя апологетов бандеровцев и про-порошенковцев. Всё просто- скоро выборы!
Почему владелец Обозревателя Михаил Бродский поддерживает бандеровскую власть? Кажется, еврей..., что общего у него с бандеровцами, виновных в убийствах сотни тысяч евреев Украины, среди которых, наверное, и его родственники? Как он мог быть в 2005 советником Ющенко, когда тот обьявил бандеру, шуевича, мельника, воинов УПА героями Украины? Почему молчал тогда – и молчит сейчас? Нет, я не прав! Он не молчит! Он на их стороне! Просто он предатель еврейского народа, он продаётся... "Деньги не пахнут"? Они, Миша, иногда воняют!
polpot tavriheski _ 22.12.2018 19:06
IP: 35.235.227.---
не смешите людей,где три украинца там два гетмана...список будет до 50 человек а то и больше и все достойные по мнению трех украинцев))
Златин Дмитрий _ 22.12.2018 18:52
IP: 188.130.178.---
По моему мнению кандидатура Садового лучше... У него есть полит сила " Самопомощь" которая нормально себя зарекомендовала. А Гриценко что???
anno_domini _ 22.12.2018 18:00
IP: 188.239.8.---
Моральні авторитети вже робили вибір. Тепер буде вибір народа. Авторитет буде у народа.
Nikolay Konovalov _ 22.12.2018 17:57
IP: 188.230.34.---
Дуже цікаво як автор визначив хто є справжня опозиція, чому саме ці названі ним сили, а головне звідки така впевненість, що це об'єднання дасть шанс Україні та надію на рух вперед. Всі представники так званої дем. опозиції не проявили себе гучними справами, не можу згадати нічого особливого, такі собі сірі кандидати, яких і відрізнити між собою доволі важко. Такою невиразною буде і їх політика!
Reflectiver _ 22.12.2018 17:39
IP: 35.235.227.---
Sergei Stoianov:
Я голрсуватиму за Пороха, але, як запасний варіант проти повернення Країни в минуле, вважав би за конче необхідне пропоноване тобою, Андрію, об'єднання – усіх-усіх навколо Гриценка! У цього об'єднання буде найбільший потенціал продовження нинішнього курсу України!
--
Ось показово, які вони "опозіціонери"... виборці діючої влади та цих так званих "опозіціонері" – як однояйцеві близнюки...
Sergei Stoianov _ 22.12.2018 17:31
IP: 195.216.205.---
Я голрсуватиму за Пороха, але, як запасний варіант проти повернення Країни в минуле, вважав би за конче необхідне пропоноване тобою, Андрію, об'єднання – усіх-усіх навколо Гриценка! У цього об'єднання буде найбільший потенціал продовження нинішнього курсу України!
Reflectiver _ 22.12.2018 16:55
IP: 35.235.227.---
Андрій Юсов??? Яке ця особа має відношенно до опозиції?
Щось я не чув про його опозиційну діяльність по відношенню до діючої влади.
Ось до Тимошенко він в оппозиції, яка дійсно є в опозиції до Порошенко і Ко.
Фейковий опозиціонер...
Володимир Цімейко _ 22.12.2018 16:51
IP: 35.235.227.---
Правильна стаття. Порошенко як Президент, дійсно зробив багато для України, але набагато більше він не зробив і свідомо допустив грубі помилки (змінення Закону під генпрокурора – Луценка, відновлення старих корупційних схем...), а саме головне: він не дав посадити найбільших корупціонерів зі свого близького оточення. Чекаємо приєднання А. Садового, генералів у відставках різних силових структур, які очолюють "СВОЇ " новостворені партії до команди А. Гриценка. Якщо вони цього не зроблять до Президентських виборів – на парламентські вибори їм НІЧОГО РОЗРАХОВУВАТИ. Ми зробимо висновок що вони думають не про Державу, про себе...
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter