Мар’ян Заблоцький Економіст, Голова ГО "Українське товариство економічних свобод", Голова ГО "Центр ефективного законодавства", заступник Голови "Української аграрної асоціації"

До "Дня податкової свободи": лише 20% українців вважають існуючі податки справедливими

14 червня 2016, 10:44

День податкової свободи – це день, до якого, за розрахунками Українського товариства економічних свобод, середній українець заробляє достатньо грошей, щоб виплатити державі свою частину податкового навантаження. У 2016 році цей день припав на 13 червня.

Хочу привітати громадян України: на сьогоднішній день ми з вами відпрацювали 45% робочого часу на державу (саме такий відсоток ВВП України у минулому році пішов до держбюджету) і до кінця року будемо працювати на себе.

До цього свята ми, разом з партнерами – дослідницьким агентством IFAK – провели соціологічне дослідження щоб розібратися: чи знають українці, скільки податків вони платять, і як до них ставляться.

Сергій Говоруха, генеральний директор українського офісу IFAK Institut зазначає: "Як правило, ми бачимо розбіжності у ставленні наших громадян до більшості питань: за місцем проживання, статтю, достатком і т. д. Однак в питаннях оподаткування українці демонструють практично повну одностайність".

Виявилося, що ставок українці не знають, але вважають їх не справедливими.

Наразі 48% опитаних упевнені, що платять менше 30%, ще 17% опитаних – вважає, що менше 15%. Хоча, лише в ціні товарів ставки податків (ПДВ, акцизи та імпортні мита) коливаються в межах 20-25% (в залежності від структури споживання). Навіть поточний, занижений в свідомості українців рівень оподаткування, вважає справедливим лише кожен п'ятий, а 34% взагалі не змогли відповісти, скільки податків платять.Тільки 8% вважають, що ставка більше 20% є справедливою, а на думку 16% опитаних українців було б справедливим взагалі не платити податків з зарплат. Найбільш популярною відповіддю було 6-10%.Цікаво також те, що абсолютна більшість українців не готова платити більше податків навіть для того щоб збільшити пенсії та будь-які інші витрати. Хоча, трохи більше українців готові платити більше податків на благоустрій.

Нажаль, від рядових платників податків, фактично, приховується інформація про сплату податків за їх рахунок. Так, при виплаті зарплати, ми лише бачимо скільки коштів нам потрапило на зарплатну карточку. Також законом прямо заборонено не включати податки в ціну товарів. Ми привикли вважати, що податки платить бізнес. Це не так, бізнес – це просто посередник, який знімає гроші із нашої зарплати та наших покупок, і передає їх в бюджет.

Ще раз зі святом, дорогі українці, починаємо жити для себе!

Про дослідження:

• Польовий етап дослідження проводився 4-20 квітня 2016 року методом телефонного інтерв'ю.

• Цільова аудиторія: жителі України віком 18-65 років.

• Обсяг вибіркової сукупності: 1500 респондентів (очікувана гранична похибка ± 2,5% при рівні довірчої ймовірності Р = 0,954).

• Географія дослідження: міста України з чисельністю 50 тис. і більше. Опитування не проводилося на тимчасово непідконтрольних територіях України Донецької та Луганської областей, в АР Крим.

• Повну презентацію дослідження можна отримати за посиланням.

powered by lun.ua
ONLINE
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

1
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

12
Ігор Луценко

Хто стріляв вночі у Голосієво і до чого тут справи Майдану?

Українська правда

Стати депутатом і залишитись людиною. Чому "Слуга народу" неправа в історії із "тупою вівцею"

Сергій Лямець

ZeVulgaris. 🤡 Андрюха, шо там с Кабмином?

16
Тимофій Бадіков

Залишити неможливо звільнити: чи буде в МОЗ новий очільник?

Євген Бистрицький

ПІДВОДНІ КАМЕНІ 7-ГО КОМІТЕТУ

7
Айдер Муждабаєв

"Русский писатель" Захар Прилепин: самый кассовый из убийц

5
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter