14 грудня 2016, 15:25

Законопроект про скасування земельного мораторію зареєстровано у Верховній Раді

Три депутати від фракції БПП нарешті проявили державницьку позицію та подали законопроект "Про обіг земель сільськогосподарського призначення" на реєстрацію до ВРУ. Олексій Мушак, Сергій Хлань та Павло Різаненко не побоялись виступити проти мораторію, який в Європі залишився тільки в Україні та Білорусі (довідково: також діє в Судані та Північній Кореї).

Саме прийняття закону "Про обіг земель с/г призначення" є обов'язковою умовою скасування мораторію. Про це нам безапеляційно говорить Земельний Кодекс. Так зване "продовження" мораторію завжди було політичним фейком. Навіть, у разі настання чергової дати "закінчення" мораторію, він все одно залишиться в силі – допоки не буде прийнятий закон.

Реєстрація законопроекту дуже доречна в контексті проведення 21 грудня 2016 р. у Верховній Раді парламентських слухань на тему скасування мораторію. Охочих відвідати даний захід на сьогодні записалось вже близько 400 представників громадськості.

Поданий народними депутатами законопроект однозначно підніме градус дискусії та, можливо, допоможе пришвидшити скасування мораторію.

Наразі у приватній власності 6,7 млн. людей знаходиться в середньому по 4 га землі. Продати її, принаймні офіційно, вони не можуть. Це найбільше порушення права приватної власності в Україні, якому повинен бути покладений край.

Ви досі проти зняття мораторію? В такому разі у мене для вас лише одна відповідь: якщо Ви проти – то не купуйте або не продавайте землю. А забороняти іншим людям розпоряджатись їхнім же майном – не Ваша справа.

Приватна власність – це святе. Якщо не будете поважати чужу, то хтось інший порушуватиме Вашу. Як би Ви себе почували, якби хтось заборонив продавати Вашу землю, на якій стоїть Ваш будинок? Або заборонив Вам продавати квартиру? Такі ініціативи, хоч і в тролінговому режимі, уже пропонувались: "Мораторій на продаж квартир. А чому б і ні?"

Поданий законопроект все-таки не можна назвати ліберальним. Так, у ньому юридичні особи отримують право на купівлю землі тільки через два роки після надання такого права фізичним особам. Це означає, що правом на купівлю земель спочатку скористаються ті, хто накопичив значні запаси готівки під матрацом, а вже потім – офіційно аграрії. Це не є дуже добре.

Але, щоб розпочати дискусію стосовно поступового скасування цього безглуздого мораторію – цілком достатньо.

Я переконаний, що підтримка скасування мораторію значно вища, ніж це усвідомлюють депутати. Інакше вони б не велись на шантаж двох маргінальних партій, які в своїй сукупності наразі представляють менше 10% голосів у ВРУ. Просто поставте себе на місце власника землі, якому заборонено розпоряджатись його власністю. Можливо, Ви і не хотіли б наразі продавати свою землю, але точно б не відмовились від такого права!

Дійсно, аграрії з насторогою ставляться до скасування мораторію. Це може призвести до росту орендної плати. Але, все-таки, офіційно на аграрних підприємствах працює 0,5 млн. людей, а власників земель – майже 7 млн. Я ніколи не розумів, чому депутати вважають, що противників скасування мораторію є реально більше за прихильників.

Із повним текстом законопроекту можна ознайомитися за посиланнями:

https://drive.google.com/file/d/0B-pGIrBRgLBXanVQWEtfUTBJX1k/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B-pGIrBRgLBXY0xxZ0lZbWRDVVE/view?usp=sharing

$ для України: як візит Володимира Зеленського до США вплинув на настрої американців

FOX News офіційно показав: бажання американців підтримувати Україну зросло. 31% американців кажуть, що потрібно давати ще більше допомоги...

''Прихватизовані'' укриття повинні рятувати життя

Масовані ракетні та обстріли міст, селищ і сіл України агресором та використання дронів-камікадзе проти мирного населення, які відбулися в травні цього року, виявили серйозні проблеми із забезпеченням цивільного населення укриттям цивільного захисту, які призвели до загибелі людей...

6 років з конфіскацією майна за допомогу ЗСУ

Такий термін дав Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області волонтеру Олександру Дорогану. Це – шокуючий прецедент, який може зупинити щонайменше поставку всіх автомобілей для передової...

Реальна ставка ПДВ в Європі та Україні – не більше 10%

Багато хейтерів Антикорупційної податкової реформи вказують на високу ставку ПДВ в Європі. Висока ставка ПДВ в Європі – це міф. Такого ніколи не існувало...

Як співчуття іноземців конвертувати в гроші на армію

Відкриваєш стрічку соцмереж, а кожен другий пост – збір коштів для наших захисників. Всі ми донатимо, отже, всі і розуміємо, що мова завжди йде про великі суми...

Схеми крадіжок ПДВ повинні бути зупинені

Даним постом в першу чергу звертаю увагу представників правоохоронних органів щодо оборудок з крадіжок ПДВ. Знаю, що з публічних джерел на них реагувати простіше як мінімум з формальної точки зору...