14 грудня 2016, 15:25

Законопроект про скасування земельного мораторію зареєстровано у Верховній Раді

Три депутати від фракції БПП нарешті проявили державницьку позицію та подали законопроект "Про обіг земель сільськогосподарського призначення" на реєстрацію до ВРУ. Олексій Мушак, Сергій Хлань та Павло Різаненко не побоялись виступити проти мораторію, який в Європі залишився тільки в Україні та Білорусі (довідково: також діє в Судані та Північній Кореї).

Саме прийняття закону "Про обіг земель с/г призначення" є обов'язковою умовою скасування мораторію. Про це нам безапеляційно говорить Земельний Кодекс. Так зване "продовження" мораторію завжди було політичним фейком. Навіть, у разі настання чергової дати "закінчення" мораторію, він все одно залишиться в силі – допоки не буде прийнятий закон.

Реєстрація законопроекту дуже доречна в контексті проведення 21 грудня 2016 р. у Верховній Раді парламентських слухань на тему скасування мораторію. Охочих відвідати даний захід на сьогодні записалось вже близько 400 представників громадськості.

Поданий народними депутатами законопроект однозначно підніме градус дискусії та, можливо, допоможе пришвидшити скасування мораторію.

Наразі у приватній власності 6,7 млн. людей знаходиться в середньому по 4 га землі. Продати її, принаймні офіційно, вони не можуть. Це найбільше порушення права приватної власності в Україні, якому повинен бути покладений край.

Ви досі проти зняття мораторію? В такому разі у мене для вас лише одна відповідь: якщо Ви проти – то не купуйте або не продавайте землю. А забороняти іншим людям розпоряджатись їхнім же майном – не Ваша справа.

Приватна власність – це святе. Якщо не будете поважати чужу, то хтось інший порушуватиме Вашу. Як би Ви себе почували, якби хтось заборонив продавати Вашу землю, на якій стоїть Ваш будинок? Або заборонив Вам продавати квартиру? Такі ініціативи, хоч і в тролінговому режимі, уже пропонувались: "Мораторій на продаж квартир. А чому б і ні?"

Поданий законопроект все-таки не можна назвати ліберальним. Так, у ньому юридичні особи отримують право на купівлю землі тільки через два роки після надання такого права фізичним особам. Це означає, що правом на купівлю земель спочатку скористаються ті, хто накопичив значні запаси готівки під матрацом, а вже потім – офіційно аграрії. Це не є дуже добре.

Але, щоб розпочати дискусію стосовно поступового скасування цього безглуздого мораторію – цілком достатньо.

Я переконаний, що підтримка скасування мораторію значно вища, ніж це усвідомлюють депутати. Інакше вони б не велись на шантаж двох маргінальних партій, які в своїй сукупності наразі представляють менше 10% голосів у ВРУ. Просто поставте себе на місце власника землі, якому заборонено розпоряджатись його власністю. Можливо, Ви і не хотіли б наразі продавати свою землю, але точно б не відмовились від такого права!

Дійсно, аграрії з насторогою ставляться до скасування мораторію. Це може призвести до росту орендної плати. Але, все-таки, офіційно на аграрних підприємствах працює 0,5 млн. людей, а власників земель – майже 7 млн. Я ніколи не розумів, чому депутати вважають, що противників скасування мораторію є реально більше за прихильників.

Із повним текстом законопроекту можна ознайомитися за посиланнями:

https://drive.google.com/file/d/0B-pGIrBRgLBXanVQWEtfUTBJX1k/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B-pGIrBRgLBXY0xxZ0lZbWRDVVE/view?usp=sharing

Шахрайство на ринку зерна руйнує подальший розвиток економіки

Україна майже половину валютної виручки отримує від експорту аграрної продукції. Минулого року встановлено черговий зерновий рекорд – зібрано понад 100 мільйонів тон зерна та соняшника...

Обкладання ставками ПДВ онлайн-освіти та електронних книг стане помилкою

Верховна Рада готується підтримати в другому читанні законопроєкт 4184 – так званий податок на Google. Він вводить ПДВ на всі електронні товари і послуги, які ми зараз купуємо онлайн...

Акцизи на авто потрібно скасувати для всіх українців

Ось такий вигляд зараз має сума акцизу на прикладі декількох елітних та вживаних дешевих автомобілів: 600 євро акцизу на новий Bentley порівняно із 2812 євро за старий VW Passat...

Чому Україна повинна легалізувати медичний канабіс

Медичний канабіс – це не про "кайф", не про легалайз марихуани, не про "змову наркокартелів". Це перш за все гуманітарне питання, пов'язане з полегшенням стану українців із важкими діагнозами...

Нарешті легальний. Усе про гральний бізнес у 10 тезах

Прийняття закону про легалізацію грального бізнесу – історична подія. Попри шалений тиск і лобі, держава взяла під контроль один із найтінізованіших ринків...

Карантинне АПК. Як допомогти селянам вижити?

Пандемія і спричинений нею карантин поставили надскладне запитання перед усіма країнами. Стримувати поширення інфекції ціною зупиненої економіки чи зберегти економіку, від якої завтра залежатимуть тисячі життів...