Мар’ян Заблоцький Економіст, Голова ГО "Українське товариство економічних свобод", Голова ГО "Центр ефективного законодавства", заступник Голови "Української аграрної асоціації"

Мораторій на с/г землю можуть скасувати без Верховної Ради

06 лютого 2017, 13:17

Сьогодні народний депутат від БПП Олексій Мушак анансував підготовку подання до Конституційного Суду щодо визнання неконституційним мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення:Мушак є першим автором зареєстрованого у Верховній Раді законопроекту "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", який скасовує мораторій.

Не буду повторюватись чому потрібно скасувати мораторій, який не дозволяє майже семи млн приватним власникам земель повноцінно розпоряджатись землею. На всякий випадок ось чудова сатирична стаття від Економічної правди: "Мораторій на продаж квартир. А чому б і ні?".

Від себе дозволю додати лише трохи інсайду. Як відомо, скасування мораторію є також однією з вимог програми МВФ. Як стверджують мої джерела у Фонді, включення цього критерію не було ініціативою самого МВФ, а Адміністрації Президента.

Є також непоодинокі люди в близькому оточенні Президента, які системно його переконують, що скасування земельного мораторію – це єдиний спосіб виграти другий термін на посаді.

Дійсно, Петро Порошенко вже виступав у Верховній Раді, висловлюючи підтримку скасування мораторію, водночас відзначаючи ймовірну відсутність підтримки такого кроку серед депутатів.

Навіть, якщо законопроект Про обіг земель і буде прийнятий, то, ймовірно, Верховна Рада накладе суттєві обмеження на купівлю землі в одні руки. Це не дасть можливість у будь-якій суттєвій мірі наповнити бюджет від продажу майже 10 млн га державних мораторних земель.

Тому, скасування земельного мораторію через конституційне подання може бути для АП найкращим варіантом. Так і з Верховною Радою воювати не прийдеться, не буде негативних наслідків для рейтингів, обмежень на купівлю-продаж в одні руки теж не буде.

Все це, схоже, буде супроводжуватись уже розгорнутою медіа кампанією щодо несправедливості та неконституційності мораторію: ЗЕМЛІ ВОЛЮ!

На мою думку, варіант скасування мораторію через Конституційний Суд дійсно був би найкращим для України в цілому.

Загрузка...
Україна та Європа904 Уряд реформ301 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте