22 серпня 2017, 00:22

Це не боротьба з корупцією у спорті. Це спроби відлучити українських спортсменів від міжнародних змагань

Те, що пропонує народний депутат Ігор Луценко – це ніяка не боротьба з корупцією у спорті. Це "шкідництво", яке призведе до відлучення наших спортсменів від усіх міжнародних змагань.

Справа, навіть, не у парашутистах, вони лише привід зруйнувати доволі ефективну систему функціонування спорту вищих досягнень, яка приносить перемоги Україні. Якщо ви більше не хочете бачити, як на п'єдесталах чемпіонатів Європи та світу, Олімпійських, Паралімпійских, Європейських та Всесвітніх іграх здіймається прапор України, то будь ласка підтримуйте Луценка.

Як і в усьому цивілізованому світі наша система спорту базується на співпраці держави та незалежних громадських організацій – спортивних федерацій. Це не "прокладки" та якісь "фіктивні" структури при Мінмолодьспорту, як їх називає Ігор Луценко і його помічники.

Функціонування таких організацій є одним з основоположних принципів Олімпійської хартії – Конституції міжнародного спорту. Пункт 5 Хартії, зокрема, передбачає:

5. Розуміючи, що спорт функціонує в рамках суспільства, спортивні організації в Олімпійському русі повинні мати права й обов'язки, притаманні автономним організаціям, які включають незалежне створення спортивних правил та контроль за ними, визначення структури и керівництво своїми організаціями, дотримання права на проведення виборів, вільних від будь-якого зовнішнього впливу, а також відповідальність за забезпечення застосування принципів добросовісного управління.

Тепер візьмемо, для прикладу, правила проведення змагань, затверджені Міжнародною асоціацію легкоатлетичних федерацій (IAAF), які є обов'язковими до виконання усіма національними федераціями та спортсменами.

Наголошую! Без членства спортсмена у національній федерації, без дозволу такої федерації участь спортсмена у міжнародних змаганнях – неможлива. Це ніяка не корупція – це міжнародні норми, які діють в усьому цивілізованому світі. Їх дотримуються у США, Канаді, Європейському Союзі, в Японії, взагалі у всіх країнах, які хочуть бути представленими на міжнародних змаганнях.

СПИСОК ПРАВИЛ ІААФ ЧАСТИНА 1 МІЖНАРОДНІ ЗМАГАННЯ

ПРАВИЛО 4: Вимоги до участі в міжнародних змаганнях.

1. Жоден спортсмен не може брати участі в міжнародному змаганні, якщо цей спортсмен:

(а) не є членом клубу, який, у свою чергу, не є членом національної федерації!!!;

(b) сам не є членом національної федерації!!!;

(с) не дав згоди підкорятися Правилам цієї національної федерації!!!;

2.Національні федерації можуть вимагати, щоб жоден спортсмен або клуб не міг брати участі в змаганні з легкої атлетики за кордоном в країні або на території без письмового підтвердження національної федерації, членом якої він є!!!

IAAF Competition Rules 2016-2017

Український переклад

У свою чергу, діяльність національних спортивних федерацій та їх співпраця з Мінмолодьспорту чітко передбачена базовим Законом України "Про фізичну культуру і спорт". Зокрема стаття 20 Закону "Спортивні федерації" визначає наступне:

1. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері фізичної культури та спорту, може надати спортивній федерації статус національної спортивної федерації.

2. Статус національної спортивної федерації надається лише одній спортивній федерації з відповідного виду спорту, яка має всеукраїнський статус.

3. Спортивні федерації із статусом національної спортивної федерації відповідно до договору з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері фізичної культури та спорту:

- забезпечують розвиток відповідного виду спорту;

- представляють вид спорту у відповідних міжнародних спортивних федераціях, перелік яких затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері фізичної культури та спорту, з урахуванням пропозицій Національного олімпійського комітету України, Національного комітету спорту інвалідів України, Спортивного комітету України, та на міжнародних спортивних змаганнях;

- здійснюють у визначеному порядку організацію та проведення офіційних міжнародних спортивних змагань на території України та всеукраїнських спортивних змагань;

Тому, міністр молоді та спорту Ігор Жданов нічого не вигадував, ніяких "схем" та "прокладок" не створював. Я виконую Закон України "Про фізичну культуру і спорт", діючи лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Нажаль, Ігор Луценко не є фахівцем у спорті, взагалі не розуміється, як працює спорт у світі, не володіє спортивним правом і законодавством України в сфері фізичної культури й спорту, тому легко піддається на маніпуляції.

Це вже не перші спроби певних людей під різними приводами зруйнувати, як саме Міністерство молоді та спорту, так і всю систему функціонування спорту вищих досягнень України. Здогадайтеся, кому і яким нашим "дружнім" сусідам це вигідно.

Упевнений, спільними зусиллями спортсменів, тренерів, НОКу, Паралімпійського комітету, Спорткомітету, національних федерацій – ми не дозволимо відлучити Україну від міжнародних змагань та світового спортивного руху.

ФБ автора

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Міністерство молоді та спорту має працювати в складі нового Уряду

15 серпня стало відомо, що у Верховній Раді України нового скликання все-таки буде створений Комітет з питань молоді та спорту. Вітаю це рішення і вважаю позитивом – те, що нова влада розуміє важливість для розвитку нашої держави таких напрямків як молодіжна політика, національно-патріотичне виховання, фізична культура та спорт...

28 липня – прощання з Романом Вірастюком на НСК "Олімпійський"

Не стало Романа Вірастюка – нашого друга, колеги, спортсмена, митця, телеведучого, людини багатьох талантів, неординарної особистості з великим і добрим серцем...

Необхідно зберегти Міністерство молоді та спорту

Відносно планів нової влади щодо можливого приєднання Міністерства молоді та спорту до Міністерства культури та Інформаційної політики. Моє прохання і рекомендація – необхідно зберегти Міністерство молоді та спорту і не допустити його скорочення...

Підтримую Ганну Соловей!

Спортивну спільноту сколихнув скандал у велоспорті. Очільник федерації дозволив собі, на моє переконання, вкрай несправедливим, неприпустимим і хамським тоном спілкуватися з нашою спортсменкою, чемпіонкою II Європейських ігор, велогонщицею Ганною Соловей...

Україна – третя в медальному заліку II Європейських ігор серед 50 країн!

Україна – третя в медальному заліку серед 50 країн-учасниць II Європейських ігор, які завершилися в Мінську. Ми стали свідками найкращого за всю історію виступу нашої збірної на Європейських іграх! Коли у грудні 2014 р...

Сімейні цінності та розвиток інституту сім'ї – питання національної безпеки України

У Києві відбувся Всеукраїнський форум сім'ї-2019. Цей захід об'єднав багатьох: Президента України, урядовців, народних депутатів з міжфракційного об'єднання "За духовність, моральність та здоров'я України", духовенство різних християнський конфесій, науковців, громадських діячів молодь та звичайних громадян, які сповідують традиційні сімейні цінності...