Михайло Жернаков Директор Фундації DEJURE, член Ради РПР, д.ю.н

АВТОРИТАРИЗМ ПОВЕРТАЄТЬСЯ?

26 березня 2017, 11:11

Вперше після Революції Гідності влада неприкрито оголосила війну громадянському суспільству, прийнявши "закон Чорновол" про "електронне декларування ГО".

Сказано про це вже було чимало (див. посилання внизу). Але залишилося поза увагою те, що прийнятий законопроект не тільки створюватиме значні незручності аникорупційним ГО, а й фактично відновить в Україні авторитаризм і знов перетворює Україну на поліцейську державу зразка наших північних сусідів. Якщо, звичайно, буде підписаний Президентом.Чому?


Закон фактичо встановлює, що кожен, хто "бере участь, залучається до здійснення заходів, пов'язаних із запобіганням, протидією корупції" і не подає електронну декларацію – потенційний злочинець:

- Зняв сюжет про віллу чиновника? – Сядеш.

- Надіслав запит про використання публічних коштів? – Сядеш.

- Прийшов на мітинг? – Сядеш.

- Проходив повз мітинг, але потрапив в оперативну зйомку СБУ? – Сядеш."Але ж закон чітко не визначає що таке "заходів, пов'язаних із запобіганням", та й взагалі в п. 5 мова ніби про організації, а не окремих осіб, які беруть участь у таких заходах"


Навпаки. Саме тому, що закон є нечітким, "правоохоронні" органи отримають максимально широке поле для тлумачення цього закону саме так, як "буде потрібно". Будь-яке "ніби" суперечить принципу юридичної визначеності, а з ним і принцпу верховенства права, загрожує демократії і її громадянам."Цей закон про ГО-"грантоїдів". Вони не хочуть заповнювати декларації, а тому в них істерика"


Керівників антикорупційних ГО електронними деклараціями не злякати. Більшість із них і так подає декларації як учасники численних громадських рад, бо самі прописали такі вимоги в антикорупційному законодавстві. Громадська рада доброчесності ще до прийняття цього закону в своєму регламенті передбачила обов'язок для своїх членів заповнювати такі декларації.

Єдина різниця – тепер за це передбачена кримінальна відповідальність, яку залежні від політиків "правоохоронні" органи і суди будуть радо застосовувати до активістів і журналістів-розслідувачів."Нічого-нічого, зате дізнаємося як і за що ці атникорупціонери живуть"


Нічого додатково ми не дізнаємося.

Грантові проекти і так мають дуже високі стандарти звітності, і більшість звітів доступні на сайтах ГО і міжнародних донорів. Закон, натомість, не встановлює жодних додаткових обов'язків щодо розкриття інформації ні про походження коштів, ні про їх використання."Якщо корупціонери мають подавати декларації, то хай антикорупціонери теж подають"


В чиновників і в громадських активістів різний характер діяльності, як і обсяг можливих зловживань. Чиновникам доступні мільярди бюджетних, тобто наших з вами коштів, і вони за них мають детально звітувати. Кожен громадянин має право перевірити раз-у-раз кишені чиновника на наявність у них його, громадянина, власних коштів.

Виконавці грантових програм, натомість, не мають жодного доступу до бюдждених коштів, а тому не можуть ними зловживати."В США всі подають декларації. І ГО, і їх постачальники, і прості громадяни. І в нас також. Я от недавно ходив у податкову"


Загальна податкова декларація про доходи на кілька рядків і спеціальна антикорупційна майнова електронна декларація на 40 сторінок на сайті НАЗК – це різні речі. Таку декларацію не заповнюють і не мають заповнювати ні підприємнці, ні інші громадяни – ні в США, ні в Європі, ні в Україні.

А додаткове навантаження на підприємців, які надають будь-які послуги антикорупціним ГО (оренда приміщень, експертна допомога, прибирання, друк), в умовах відносно вільного ринку дуже імовріно відверне від них більшість постачальників і фактично заблокує роботу.***Аргументів можна наводити безліч, але очевидно одне. Цей закон є нічим іншим як спробою помсти антикорупціним ГО за те, що вони домоглися впровадження високих стандартів підзтвітності політиків і чиновників і розкрили їхні захмарні статки за наш із вами рахунок.

Але це не було б так небезпечно, якби не торкалося всіх громадян. Майдан теж був одним величезним "заходом, пов'язаним з притидією корупції", бо однією з вимог було її подолання.

Зараз, через три роки після Революції Гідності, Рада фактично оголосила Майдан поза законом, а нас усіх наперед – злочинцями, якщо ми не подамо електронні декларації.

Тому закон як неконституційний і дискримінаціний повинен бути ветований Президентом і негайно спрямований на доопрацювання. Саме до цього закликав Президента Реанімаційний Пакет Реформ, запропонувавши також зустрітися для вироблення спільної позиції і знаходження оптимального виходу з ситуації.

В іншому випадку очевидним стане, що політична влада остаточно сплутала ворогів, консолідувавшися навколо корупціних інтересів і проти власного народу.

До чого це може призвести – ми добре пам'ятаємо. Тільки цього разу ціна може виявитися набагато вищою. Подальше загострення протистояння влади і суспільства – гра з вогнем, яка за теперішніх умов може вилитися у втрату державності.-


P.S. Ситуація неординарна і загрозлива, а тому не дивно, що практично кожний другий блог на УП останніми днями – про це. Для розуміння розвитку ситуації також варто ознайомитися з такими публікаціями:

Про перепетії підготовки цього закону на комітеті і чим він загрожує ще до його прийняття писали Олександр Лємєнов та Саша Дрік, про те куди має справді рухатися антикорупційне законодавство недвозначно натякав Святослав Вакарчук. Це не допомогло уникнути його прийняття закону, процес яке яскраво описала Альона Шкрум.

Власне бачення на тривалі і неоднозначні стосунки з корупцією авторки проекту Тетяни Чорновол висвітлив Сергій Сидоренко а про те, в яку ситуацію поставила Президента його ж фракція і як можна з неї вийти досить детально описав Мустафа Найєм. Пропозицію РПР щодо виходу з ситуації виклав Тарас Шевченко.

Далі буде.

powered by lun.ua
Коментарі — 123
Mike Lebed _ 05.04.2017 15:17
IP: 176.37.0.---
Треба було усю статтю капслоком написати:)
LYCIV_OLGA _ 29.03.2017 19:03
IP: 104.199.59.---
Антон Андреев:
LYCIV_OLGA називає незгодних з її позицією "ботами", а сама вже 100 коментарів настрочила:) ай, молодець!
Ольге, то поясніть, чому відкритість та прозорість для ГО – це погано? Ми всі знаємо, що гром. організаціїї можуть бути створені на замовлення та діяти на замовлення. То чому суспільство не має права знати, хто фінансує ці рухи?
(Смайлик "smile") Як би Ви були здатні РОЗУМІТИ написане – можна б було спробувати...
1) Читайте ЩЕ РАЗ:

LYCIV_OLGA:
...Это насколько же надо быть... ограниченным, чтобы не понимать (совершенно не важно – за деньги или искренне) разницы между госчиновниками и членами общественных организаций, как и значения самого понятия "коррупция"!!!...
2) А про те, що "суспільство не має права знати, хто фінансує ці рухи" – мова, взагалі не йшла і я про то не писала... (Смайлик "sad")
virosvit _ 27.03.2017 22:40
IP: 89.252.61.---
руслан49:
руслан49:
:
руслан49:
.
"Гідні люди" – це сьогодні солдати на фронті, це волонтери. А грантососи – це шваль, яка продасть рідну матір за 1000 доларів.
Я так зрозумів, що Ви строчите свої дописи в бліндажі, чи на худий кінець в кабіні авто.
LYCIV_OLGA _ 27.03.2017 20:11
IP: 104.155.13.---
(окончание)
И эта власть ГОРАЗДО ОПАСНЕЕ ВСЕХ доморощенных, – но откровенных/явных, – НЕДОБИТКОВ-УКРАИНОФОБОВ И ВСЕХ ВНЕШНИХ ВРАГОВ/АГРЕССОРОВ, потому что все время "рядится в овечью шкуру" и исподтишка, постоянно/методично/целенаправленно бьет Украину и украинский народ в спину!
У нас, уже, не остаётся ни единой возможности действовать через парламентские и президентские перевыборы. Поэтому У НАС НЕТ НИКАКОГО ДРУГОГО ВЫХОДА, КАК ОДНОВРЕМЕННО БОРОТЬСЯ И С ВНЕШНИМ, И С ВНУТРЕННИМ ВРАГОМ В СИТУАЦИИ АНТИНАРОДНОЙ ДИКТАТУРЫ!
LYCIV_OLGA _ 27.03.2017 20:09
IP: 35.187.3.---
(продолжение)
Фактически В УКРАИНЕ СОЗДАН АНТИУКРАИНСКИЙ/АНТИНАРОДНЫЙ РЕЖИМ, который – не смотря ни на что – упорно, в самой агрессивной форме продвигает интересы олигархата, целеустремлённо уничтожает средний класс, силовым образом подавляет гражданское общество, прямо и непосредственно угрожает самому существованию государства.
То, что делают сейчас компрадорское/коллаборанствующее руководство государством и крупный бизнес – имеет все (!) черты деятельности обыкновенной банды/ОПГ/мафии, или какого-то чужеземного оккупационного режима, УЖЕ захватившего Украину. ТАК, как поступает нынешняя власть (открыто издеваться над всем народом) – УКРАИНЦЫ с украинцами/с Украиной/с Родиной – ВЕСТИ СЕБЯ НЕ МОГУТ!!!... Так могут действовать только и только (!) – ВРАГИ, которые люто ненавидят/презирают все украинское! Таким образом – НЫНЕШНЯЯ ВЛАСТЬ УКРАИНЫ ФАКТИЧЕСКИ ЯВЛЯЕТСЯ СТАРАТЕЛЬНО МАСКИРУЮЩЕЙСЯ АНТИУКРАИНСКОЙ / ВРАЖЕСКОЙ "ПЯТОЙ КОЛОННОЙ"!
(см.окончание)
LYCIV_OLGA _ 27.03.2017 20:08
IP: 104.199.15.---
Ну, вот – "ПОРОШЕНКО ПІДПИСАВ ЗАКОН ПРО ДЕКЛАРАЦІЇ АНТИКОРУПЦІОНЕРІВ" – головна сторінка УП.Все "надежды/ожидания/призывы" к гаранту – не оправдались... Таким образом – "имем, что имеем"

Всё это – не только "вписывается", но и полностью подтверждает слова С. Дацюка: "...нас, як завжди, чекає протистояння – добра і зла, честі та безчестя, гідності та зради. Сволот будуть прославляти та називати героями, а героїв оббріхуватимуть та вважатимуть сволотами. І серед домінуючої брехні важко буде розібратися, хто є хто...
З ПОЛІЦЕЙСЬКОЮ ДЕРЖАВОЮ ВАС, ПАНОВЕ ГРОМАДЯНИ!
ГОТУЙМОСЯ ДО ПОСИЛЕННЯ ВІДКРИТОЇ ТА ВІДВЕРТОЇ ОЛІГАРХІЧНО-КРИМІНАЛЬНОЇ ДИКТАТУРИ!"
Сергій Дацюк "Суть нинішнього протистояння в Україні" 14 березня 2017 (блог на УП)

Т.е. НАМ СЛЕДУЕТ не "готовиться", а ПРИВЫКАТЬ ЖИТЬ В УСЛОВИЯХ "ОТКРЫТОЙ И ОТКРОВЕННОЙ ОЛИГАРХИЧНО-КРИМИНАЛЬНОЙ ДИКТАТУРЫ"!
(см.продолжение)
Paul Magogan _ 27.03.2017 16:09
IP: 46.133.68.---
Більш-менш впливові та мудрі люди в країні повинні зараз думати про те, хто стане наступником Порошенка. З цим баригою добра для країни не буде, це точно. Особисто я жодних ілюзій та сподівань не мав з першого дня його обрання і передбачав, що поступово все так і буде. Суспільство має знайти гідну кандидатуру на посаду голови держави, щоби по-мирному усунути цей режим та змінити владу, і щоби ця зміна дійсно була на краще.
LYCIV_OLGA _ 27.03.2017 15:42
IP: 104.155.92.---
Нет, ТВЁРДОЛОБОЕ УПРЯМСТВО АГИТАТОРОВ (оплачиваемых ботов – холуёв власти и банально недоразвитых "сторонников") "ЗАКОНА ЧОРНОВОЛ" – УЖЕ ПРОСТО (!) ДО СЛЁЗ (!!) УМИЛЯЕТ!!!

Это насколько же надо быть... ограниченными, чтобы не понимать (совершенно не важно – за деньги или искренне) разницы между госчиновниками и членами общественных организаций, как и значения самого понятия "коррупция"!!!... Воистину говорят – "Если человек дурак, то это – навсегда!"
Volodymyr Parkhomenko _ 27.03.2017 12:51
IP: 195.162.90.---
Ну як же ж не хочеться борцям вивертати кишені на світ Божий!
Бо у багатьох відкриються статки, що не покриваються офіційними звітами ГО, а походять, наприклад, від жирної "вдячності" одних корупціонерів за замовні наїзди на інших корупціонерів.
Автор навіть заявляє, що закон має бути ветований як неконституційний – хоч не наводить жодного доказу його невідповідності саме Конституції.))
Adam Viter _ 27.03.2017 12:20
IP: 178.92.186.---
На Україну напала РФ і окупувала Крим і Донбас. У нас четвертий рік війна на виживання. Силовими структурами України сьогодні вміло керують і забезпечують проукраїнські політики, а не ФСБ і Путінські зрадники, як було при Януковичу.
Президент Порошенко і ВР України протистоїть РФ Путіна і його терористам гібридної війни.
Пропаганда Геббельса 5 колони ФСБ Кремля хоче брехнею достроково послати у відставку усі незалежні гілки влади, як Уряд Яценюка, щоб легше було завойовувати Україну і гнобити її включно з Києвом. Шляхом шантажу, підкупу, різних дострокових виборів хочуть створити хаос в Україні. В мутній воді легше ловити свою терористичну рибку. Інакше вони не можуть пробитися в Європу.
А в Україні досі править бал Закон один для всіх і Конституція. Будуть планові чергові вибори, оберемо самих достойних. Тих, хто здатний захистити Україну перед ворогом, краще ніж нинішні. Заробітчани політемігранти з потрійним громадянством, теж приймуть участь в боротьбі за перемогу над воргом
руслан49 _ 27.03.2017 10:38
IP: 37.52.17.---
:
руслан49:
Три сотні грантососів в Києві, які жиріють на грантах, це не громадянське суспільство.
Гранти не треба сосати, їх надають гідним талановитим людям в вигряді коштів... А сосати треба тобі і таким як ти бездарним, недолугим телепням і те що дадуть...
"Гідні люди" – це сьогодні солдати на фронті, це волонтери. А грантососи – це шваль, яка продасть рідну матір за 1000 доларів.
руслан49 _ 27.03.2017 10:21
IP: 37.52.17.---
:
руслан49:
Три сотні грантососів в Києві, які жиріють на грантах, це не громадянське суспільство.
Гранти не треба сосати, їх надають гідним талановитим людям в вигряді коштів... А сосати треба тобі і таким як ти бездарним, недолугим телепням і те що дадуть...
Я вже бачив цих "гідних, талановитих людей". Наєм, Лєщенко, Шабунін, Заліщук. Крім інтриг і самопіару від них нічого немає.
mihaylenco _ 27.03.2017 09:50
IP: 93.170.66.---
Саме по собі декларування отримувачів грантів, наче й правильна річ. Нечистий заховався між рядками. Сама по собі декларація – привід для розслідування. Один помах пальцем – і слідчі чимдуж труситимуть на кого буде вказано. Наприклад, мільярдера грановського викликатимуть раз на три місяці, А старця Єгора Соболєва – щоденно.
LYCIV_OLGA _ 27.03.2017 08:45
IP: 35.187.63.---
(окончание)
Так вот, ТАКИМИ "ОЛЬГИНСКИМИ И МИНСТЕЦИВСКИМИ", – которые – выступая единым фронтом – устроили тут настоящий шабаш, И "НЕЗНАЧИТЕЛЬНЫМ КОЛИЧЕСТВОМ НЕРАЗОБРАВШИХСЯ" ОКАЗАЛИСЬ:
руслан49, dela test, Юрий Жага, Vladimir Khotenko, Adam Viter, Denis Ostapenko, Anatoly Parnenko, Светулёк, Вячеслав Хим, Елена Величко, Lyubomir Chernyakhovskiy, Shtaller Sergey, Василь Сірко, Alex Wright, Микола Пазюк, Ілля Фадеєв, Олександр Металлич, Alena Rudenko, Олеся Дещенко, Evgen Loyko, Dmitriy Mykhailychenko, Юлия Самсоненко, Микола Юненко, Petro Prigoda, Эльдар Мамедов, Mykola Syrotyuk, Mihail Korzhov, Олеся Дещенко, Denis Ostapenko, Антон Андреев, Denis Ostapenko, Юлия Самсоненко. burguin08. (Если кого пропустила – "извиняйте"!)
При этом – СРЕДИ ТЕХ., КТО "ЗАШЛЕЛ" НА УП ЧЕРЕЗ FACEBOOK ТОЛЬКО У 3-х (ТРОИХ) (!!!) ОКАЗАЛИСЬ "ДОСТУПНЫЕ" АККАУНТЫ...
Ну, ничего; БУДЕМ ЗНАТЬ "НАШИХ" БОТОВ (И ЛОХОВ) в лицо...простите – ПО "ИМЕНИ"!
LYCIV_OLGA _ 27.03.2017 08:43
IP: 35.187.34.---
(продолжение)
Итак, ЧТО МЫ ИМЕЕМ?
В ДАННОМ БЛОГЕ НА УП:
НЕКОТОРЫЕ ИЗ КОММЕНТАТОРОВ ОКАЗАЛИСЬ ТЕМИ САМЫМИ "ХОХЛАМИ-ЛОХАМИ" КОТОРЫЕ ПОВЕРИЛИ ("повелись") НА ОЛИГАРХИЧЕСКУЮ ХУЦПУ и стали уверенно подпевать врагам Украины и украинцев!
Кроме этого –
Александр Комарницкий:
LYCIV_OLGA:
Больше, больше, ещё больше путинской риторики/оборотов рашистской пропаганды – не только "Долой грантоедов / грантососов", но и – обязательно – не забудьте "повесить" на их "распятых мальчиков", "изнасилованных старушек" и "убитых снегирей"!
Я уже говорил, что здесь спелись ольгинские и минстецивские, есть незначительное количество неразобравшихся. Термин "грантоеды"/"грантожеры" – изобретение запутинцев. Скоро начнут клеймить "либерастов" и "пиндосов". Требуют от ГО изменять законы, проводить реформы... Задача ГО – доносить до граждан правду! Тем более это сейчас актуально, ибо опозиционные СМИ задушены.
(см.окончание)
LYCIV_OLGA _ 27.03.2017 08:42
IP: 130.211.103.---
Итак, ЧТО МЫ ИМЕЕМ?
В УКРАИНЕ:
1) Украинский народ (пусть, только его "активное меньшинство") – борется с совково-феодальной системой.
2) Против украинского народа СОВМЕСТНО (!) выступают олигархическо-мафиозные – нынешняя "украинская власть" и режим путина, которые вместе (!), согласованно ведут гибридную войну против своих народов.
3) Так как "наша" власть всегда (!!!) руководствовалась поговоркой "Разводить хохлов – гораздо легче, чем лохов", то – используя манипуляционную, типично путинскую (!) риторику ("грантоеды/грантососы"... и как только забыли (?) "распятых мальчиков", "изнасилованных бабушек" и "убитых снегирей") – им УДАЛОСЬ ДОБИТЬСЯ ПОДМЕНЫ ПОНЯТИЙ И ПЕРЕНАПРАВИТЬ ВНИМАНИЕ ОТ КОРРУПЦИОНЕРОВ-ГОССЛУЖАЩИХ (которые получают зарплату из бюджета) К ЧЛЕНАМ ОБЩЕСТВЕННЫХ ОРГАНИЗАЦИЙ...
(А еще олигархату мечталось "сюда" и всех журналистов включить...)
Таким образом – ЭТО – СВОЕОБРАЗНАЯ МЕСТЬ ОЛИГАРХАТА ГРАЖДАНСКОМУ ОБЩЕСТВУ, которое только зарождается
(см.продолжение)
burguin08 _ 27.03.2017 08:15
IP: 94.27.59.---
Получается что если такие как Жернаков заполнят декларацию то победит Путин?
Ждем еще более бредовых страшилок от грантоедов в которых они объясняют почему декларацию нужно заполнять всем но ни в коем случае не им...
руслан49 _ 27.03.2017 07:53
IP: 37.52.17.---
Три сотні грантососів в Києві, які жиріють на грантах, це не громадянське суспільство.
Andrey Kononenko _ 27.03.2017 00:46
IP: 188.163.73.---
Alena Rudenko:
Andrey Kononenko:
А вообще для успешной борьбы с коррупцией нужны гораздо более радикальные изменения... Начиная с того, что нужно, так сказать, вернуть власть народу.
вы прям как дедушка ленин))
заводы рабочим, землю- крестьянам, гранты – грантоедам!))
Дать власть народу – это значит построить настоящую демократию.
Alena Rudenko _ 26.03.2017 23:32
IP: 46.119.231.---
Andrey Kononenko:
А вообще для успешной борьбы с коррупцией нужны гораздо более радикальные изменения... Начиная с того, что нужно, так сказать, вернуть власть народу.
вы прям как дедушка ленин))
заводы рабочим, землю- крестьянам, гранты – грантоедам!))
Denis Ostapenko _ 26.03.2017 23:32
IP: 37.229.177.---
:
Denis Ostapenko:
:

Наши "борцы" больше тяготеют не к цивилизованному подходу в уплате налогов, а в тихом освоении грантов.
Совсем о пенсии не думают, не оказывают белую зарплату, хоть бы 3200 гр. показали – вот жлобы!
Общественные активисты просто с чего-то взяли, что неприкосновенные и отчёт, в первую очередь, перед обществом давать не должны.
Alena Rudenko _ 26.03.2017 23:30
IP: 46.119.231.---
:
Denis Ostapenko:
НЕ ГО, а просто какие-то закрытые организации и самое страшное для них, как оказалось, это заполнить декларацию потому что могут выплыть квартиры, машины купленные на деньги выделяемые на борьбу.
Бабки тут не причём хотя и это то же, главное выяснится от кого они получают деньги и чьи интересы выполняют в стране.
В России их принудили это говорит, так большая часть закрылось и визга было больше всех от США, которая бомбит всех и вся в мире, устанавливая демократию.
именно потому что "антикоррупционеры"-активисты боятся, что выяснится, от кого они деньги получают, этот вой и подняли)
Denis Ostapenko _ 26.03.2017 23:04
IP: 37.229.177.---
:

Наши "борцы" больше тяготеют не к цивилизованному подходу в уплате налогов, а в тихом освоении грантов.
Юлия Самсоненко _ 26.03.2017 22:37
IP: 35.187.34.---
Не понимаю, а чем декларации навредят активистам? Если ты служишь обществу – обществу нужно и отчитываться. Без отчета не понятно – а обществу ли ты служишь? И тут на предложение отчитаться перед обществом, "борцы-активисты" сразу начали кричать, брыкаться, нагнетать ситуацию и жаловаться в посольства. Поэтому сразу возникает много вопросов
Denis Ostapenko _ 26.03.2017 22:32
IP: 37.229.177.---
:
Denis Ostapenko:
НЕ ГО, а просто какие-то закрытые организации и самое страшное для них, как оказалось, это заполнить декларацию потому что могут выплыть квартиры, машины купленные на деньги выделяемые на борьбу.
Бабки тут не причём хотя и это то же, главное выяснится от кого они получают деньги и чьи интересы выполняют в стране.
В России их принудили это говорит, так большая часть закрылось и визга было больше всех от США, которая бомбит всех и вся в мире, устанавливая демократию.
В том то и проблема в тех же общественных советах при госорганах сидят люди принимающие решения или занимающиеся лобби в чьих интересах и за какие суммы они это делает совсем не понятно. Тайна покрытая мраком.
ONLINE
Уряд реформ376 Україна та Європа1030 Корупція1261 Aтака Путіна1171 тітушки14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter