Тарас Березовець Політтехнолог, директор компанії персонального та стратегічного консалтингу "Berta Communications"

Погляд через газову завісу: чим може обернутися для України "газова перемога" Ющенка?

19 лютого 2008, 18:02

Газова завіса навколо газових же домовленостей, які Ющенко привіз з Москви минулого тижня, починає поступово розвіюватися. І з-за піднятого мороку випливає кілька надзвичайно непрємних для української влади фактів. Головний полягає у тому, що жодних переваг нова газова угода України не дає.

Більше того, за умов контракту, запропонованого "Газпромом", краще вже було зберегти одіозну "Росукренерго", ніж створювати замість неї розрекламоване Ющенком так зване СП-1. До речі, як виявилось, прибравши РУЕ, Україна принцово нічого не змінила. Більше того, СП-1 так же відрізняється від РУЕ як два однояйцеві брати-близнюки. Оскільки зазначене в угоді СП-1 знову пропонується зареєструвати в Швейцарії, в кантоні Цуг – там, де й одіозне "Росукренерго"!

Більше того, з усуненням посередника і укладенням прямого контракту з "Газпромом", який Тимошенко поспішила оголосити перемогою демократичної команди, Україна не лише позбавляється права вести переговори на поставку середньоазійського газу з тим же Туркменістаном, віддає росіянам право на видобуток газу на території України (!), та втрачає право на реекспорт купленого за світовими цінами газу (що стає української власністю) за кордон. Ба це навіть не все!

Наша держава втрачає можливість експортувати навіть газ власного видобутку!

Щоби збагнути всі розміри "перемоги", процитую Костянтин Бородіна, прес-секретаря екс-голови "Нафтогазу" Юрія Бойка), фрагмент виступу якого наводить у своїй статті Петро Бурковський: "Формула цены не указывается". Но если в переводе на русский, то это означает, что цена будет не ниже 300-т долларов. И дальше самый главный пункт... С 2009-го года цена природного газа, поставляемого "Газпромом" вышеуказанным контрагентам, а именно двум совместным предприятиям, которые сейчас формируются, будет рассчитываться по той же формуле, которая определена в предыдущем абзаце. Это значит, что с 2009-го года Украина переходит на мировую цену на газ".

Я розумію, через що перша реакція Тимошенко на московський вояж Президента виявилася схвальною. Прем'єр, вочевидь, помилилася, назвавши угоду з "Газпромом" "перемогою демократичної команди". Але зробила вона це під впливом радше емоцій, ще не бачивши змісту угоди і прагнучи продемонструвати єдність з Президентом.

Прозріння для неї буде надзвичайно болючим, адже завтра у Москві їй доведеться зробити вибір між підтримкою Ющенка (що фактично означатиме приднання до кабальної угоди) та національними інтересами. Як не прикро, але у другому випадку їй протистоятиме не лише російський, але й український Президент.

powered by lun.ua
Коментарі — 27
user_7 _ 19.02.2008 18:25
IP: 202.115.130.---
Спочатку було враження, що Бог покарав цю країну відібравши розум у більшості людей. А тепер стає зрозумілим, що проти України (як і проти колишнього СРСР) застосовується якась пекельна супер-зброя, що дозволяє не просто "забити баки" сотням мільйонів людей, але й маніпулювати ними на генному рівні, себто впливаючи на свідомість ще ненароджених. Вочевидь правда, що цим займаються США та Ізраїль – як казали в колгоспі "факт наліцо".
Vlad_iz_Kharkova _ 19.02.2008 18:20
IP: 195.26.93.---
Еще один специалист в торговле газом. Как будто сейчас мы с Туркменистаном можем что-то кроме переговоров вести. Газ пороссийской территории идет и уже, по-моему, стены выучили – не пустит Россия его напрямую из Туркмении в Украину. Зачем нужно отстаивать заведомо убыточную форумлу? Чтобы свою крутость изобразить? А то, что Украине от этого вред, пусть кто-то думает?
ONLINE
Корупція1443 Зеленський75 Україна та Європа1132 Aтака Путіна1289 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter