Тарас Березовець Політтехнолог, директор компанії персонального та стратегічного консалтингу "Berta Communications"

Гібридний "кредитний майдан"

22 травня 2015, 18:33

Вчора під Верховною Радою знову палали шини і було гаряче. Були протестувальники, були гасла. Не було тільки відчуття, що усе це по-справжньому.

Суспільство і значна частина еліти уражені небезпечним вірусом. Вірусом популізму. Який є порождення старих радянських звичок "все вокруг народное, все вокруг мое". А раз так, значить, легше жити без особистої відповідальності, коли взятий одного разу у борг кредит тепер можна спробувати зробити загальним боргом. Це ж так просто і зручно. Хіба ні?

Відомий публіцист Євген Кузьменко назвав те, що відбувалося під Радою, гібридним кредитним майданом. Таке визначення і справді відповідає дійсності. Адже намагання називати "Майданом" будь-яку акцію протесту не лише знецінює ціну того самого, головного Майдану, чого власне і прагнуть кремлівські пропагандисти, але й підміняє саму суть того, що відбувається.

Зрештою, всі сумніви щодо того, хто найбільше зацікавлений у тому, аби таких "майданів" ставало більше, відпадають після емоційно-радісної реакціі Віктора Медведчука.P.S. Показово, зверніть увагу на кількість лайків під цією публікацією.

powered by lun.ua
Коментарі — 78
Igor Sidorov _ 02.06.2015 17:57
IP: 134.249.174.---
Медведчука на нары.
luko _ 26.05.2015 23:55
IP: 46.98.129.---
Александр Николаевич Кудинов, ша-й, що в іржавій Орді "банально" в Києві як дідько. Тому князі в Києві завжди були начувані. А от "шапкокрад" знехтував цим, за що й кудись закотився.
luko _ 26.05.2015 19:55
IP: 46.98.163.---
Ed Makovsky, справжні революції відбуваються через невиконаннність боргових зобов'язань. Нехай начуваються.
Ed Makovsky _ 26.05.2015 12:05
IP: 146.148.94.---
Гібридний "кредитний майдан" – ну тоді буде вам гібридна куля і гібридна граната і гібридний коктейль молотова. Якщо влада не розуміє – не чує людей. Те що було біля Харкова, розтріл двох судових виконавців, це тільки "цветочки". Коли люди побачать ваши платіжки за газ та компослуги – будете вам гібридна торба! Як казав мій знайомий на тему 3 Майдану. – будуть просто вас вішати і лінчувати... Вже починається.
Елена Вивтанец _ 25.05.2015 11:56
IP: 93.74.55.---
По поводу желания власти решать эту проблему.
Советую всем прочитать реакцию Парасюка на официальном сайте Кредитного Майдана km.org.ua
Olga Gura _ 25.05.2015 09:15
IP: 107.178.210.---
Повінюстю підтримую Олену Вівтанець. Через те, що наше населення фінансово неграмотне, більшість громадян думають, що валютні позичальники – це якісь монсрти, які нажилися на валютних кредитах, а тепер ще й повертати борги не хочуть. Якби ми жили в Ісландії, то в нас би вже була революція пустих каструль, і банкірів повиганяли б з країни під три чорти, націоналізувавши банки, а не те щоб майдан влаштували. Наші банки не знають, що таке репутація і що таке відповідальність перед клієнтом.
Tanya Sh _ 25.05.2015 04:26
IP: 176.38.89.---
Елена Вивтанец:
Ви, Елена, праві на всі 100%. Тим більше, що такі стрибки курсу гривні в бік знецінення – це не об'єктивна реальність, а спекулятивні, шахрайські дії, які не пов'язані з економічними процесами. Банки на цих кредитах наживались. НБУ теж мав зиск, бо не перешкоджав, не забезпечив стабільність гривні, не контролював грошово-кредитну політику – її законність. І саме головне, про що Ви сказали, і я підтверджую: ВАЛЮТА З БАНКІВ НЕ ВИЛУЧАЛАСЬ – БАНКИ ПЕРЕРАХОВУВАЛИ ГРИВНІ ЗА ДОГОВОРАМИ ПОЗИЧАЛЬНИКА З ВИКОНАВЦЕМ, ПО КУРСУ 5грн/дол. А позичальники повертали банку в іноземній валюті, причому банки і при стабільному курсі мали прибуток на різниці купівлі/продажу.
Елена Вивтанец _ 24.05.2015 23:21
IP: 93.74.55.---
Если не ошибаюсь, за последнее время уже более 120 самоубийств на этой почве. Сейчас же, после того, как НБУ и Гонтарева в сговоре с банками фактически целенаправленно понадругались над гривной, возлагать всю ответственность на несчастных заемщиков в высшей степени негуманно, не говоря уже о правовой стороне дела.
И еще. В договорах указано, что в случае наступления форсмажорных обстоятельств, включая и вызванные действиями правительства, договора прекращают свое действие. Война де-факто и удешевление национальной валюты на 400% и являются такими обстоятельствами форсмажора.
И тем более как воздух необходимо принятие соответствующих законов о реструктуризации кредитов. За что Финмайдан и борется.
Кроме того, при оценке ситуации важно не допускать, чтобы нашей точкой зрения управляли с помощью бьющих по базовым инстинктам манипулятивных вбросов, ярким примером является статья.
Елена Вивтанец _ 24.05.2015 23:10
IP: 93.74.55.---
Дело в том, что тогда банки получали валюту из-за границы под 2-5%, втюхивая населению под 15-18%. Им банально было выгодно выдавать кредиты именно в привязке к доллару, что они и максимально делали.
Почему эти кредиты незаконны. Дело в том, что по всем законам Украины единственной валютой расчетов между резидентами Украины является гривна, и только гривна. И фактически она в этих договорах ею и оставалась. То есть ВАЛЮТА ИЗ БАНКОВ НЕ УХОДИЛА, все одноразовые проплаты УКРАИНСКИМ фирмам- продавца м осуществлялись исключительно В ГРИВНЕ в привязке на тогдашний курс по 5. Когда же люди приходили оплачивать ежемесячные платежи, с них, резидентов Украины, требовали или приносить в банк свою валюту, или покупать ее у банков и в ту же минуту продавать им же обратно.аваривая тут же на разнице в курсе продажи-покупки. И чем выше поднимался курс, тем выгоднее это было банкам.
Итого, это шулерство банков еще было терпимо при повышении курса с 5 на 8, а потом на 12 уже пошли невозвраты.
Елена Вивтанец _ 24.05.2015 22:26
IP: 93.74.55.---
В банковской сфере в кредитовании играют в границах Украины 3 основных игрока: банки как кредиторы, население как заемщики и государство в лице НБУ как гарант стабильности национальной валюты (это четко в статье Конституции указано). В правовом государстве риски по закону должны быть справедливо распределены между всеми сторонами, а не взвалены только на заемщиков.
Я прекрасно помню то время и ситуацию с выдачей кредитов, когда чуть ли не бомжей тянули за руки в банки, а когда вставал вопрос о валюте кредита, менеджеры банка настоятельно рекомендовали именно доллары, умалчивая о рисках и фактически НЕЗАКОННОСТИ этих договоров, т.е. налицо грубое нарушение На которое НБУ тогда закрыл глаза и даже поддерживал, а когда прозвенели первые тревожные звоночки скачка курса с 5 до 8, халатно проигнорировал проблему.
Злой Сепаратист _ 24.05.2015 21:43
IP: 23.251.148.---
Наверно большинство,кто брал кредиты в валюте,надеялись на майдан,как на манну небесную."Вот скинем Януковича и мы у эйропе".А там и кредиты дешевле и жизнь мёд.Не тут тот было,нужно хотя бы было почитать в подлиннике "Соглашения об ассоциации",там хохлам в ближайшие 10 лет ни чего хорошего не обещалось.Но пардон,не на мове написано было,а что не мове,то злочинцы писали москали клятые мо быть.
львів-750 _ 24.05.2015 21:36
IP: 178.137.164.---
Adam Viter:
Фінансовий майдан ХОЧЕ, щоб я, не маючи ні машини ні квартири, оплачував ЇХ машину або ЇХ квартиру. Справедливо?
Людина взяла валютний кредит по курсу долара 5 гривень ДОБРОВІЛЬНО. ЇХ ніхто не заставляв брати валютні кредити!!! ДОБРОВІЛЬНО: вони брали на себе ВСІ ризики. ВОНИ знали на що йдуть!! Я ж не брав валютного кредиту, бо розумів, і ВОНИ РОЗУМІЛИ! В мене немає власного автомобіля, квартири, ймовірно не буде. Бо я, як всі люди розумію, що є ВЕЛИКІ ризики валютних кредитів. ХАЛЯВИ не буває!!! (по валютним кредитам відсотки менші ніж гривні)
Якщо ти взяв таку відповідальність (читав договір, думав, розраховував), то і далі будь відповідальним – а не роби бардак навколо себе, який я зараз бачу перед Верховною Радою. А чому вони не думають про тих людей в яких депозити в доларах? Тобто завтра може спокійно вийти інша група людей та творити бардак під Верховної Ради, бо їм переведуть депозити по 5 грн?

++++
львів-750 _ 24.05.2015 21:35
IP: 178.137.164.---
stork:
Чому ти прешся зі свїми шинами під будівлю ВР? Ти брав кредит у ВР? Вирішуй свої проблеми з кредитором, якому ти свого часу повірив.
+++
львів-750 _ 24.05.2015 21:29
IP: 178.137.164.---
Валютні кредити були вигідніші – тому їм надавали перевагу перед гривневими. Хотіли виграти і ризикнули – ну що ж, тепер відповідайте за свій промах.

А то не хватало, щоб чиїсь ризики оплачувати...

хитромудрі які... і тролів скільки набігло...

Березовець мож і провладний писака – але в цьому питанні – я з ним солідарна
Олесь Побел _ 24.05.2015 16:14
IP: 195.5.33.---
Березовець – кишеньковий журналіст влади! Продажний політтехнолог.

Його пани Яценюк та Порошенко прийшли до влади і нічого не зробили для країни, по – суті поховавши досягнення революції і надію українців на зміни. Ці кляті дегенерати довели країну до фінансового колапсу, умисно довели курс долара до 22 грн (а було 44 і на цьому заробили грошей) і тепер "стрижуть капусту". І їм немає діла до того, чим люди платитимуть кредити, які виросли в декілька разів. Бо в них в душах немає ні совісті, ні власне людського. Як і у проститутки Березовця раз він захищає "вовків" і не захищає простих людей.
luko _ 24.05.2015 08:04
IP: 46.98.165.---
Tanya Sh, Ваші оцінки шодо валютних кредитів цілком правдиві.
Для банків найбільш зле буде, якщо суди визнаватимуть кредитні договора у валюті інших держав не дійсними. Будь-який справедливий Суд визнав би цей очевидний факт. За цієї умови справді чесно працюючий Банк був би зацікавлений у наскорішій реструктуризації кредитних договорів. Бо для багатьох кр.договорів після визнання не дійсними цих договорів у Банка виникали би боргові забов'язання перед колишніми позичальниками. – Але... поки що пересвідчуємося за поточними подіями, з'явою числЕнних лобістів шахрайських інтересів банків, що для тих хто ще вірив в ідеальну банківську систему, вона таки шахрайська, в справедливий Суд в Україні нема ідіотів вірити і ще багато такого щодо Ради, Президента, всяких партій.
Tanya Sh _ 24.05.2015 00:36
IP: 176.38.89.---
Елена Вивтанец:
Послушайте, "политехнолог" Тарас, вы или не разбираетесь в сути проблемы, или намеренно "отрабатываете" в статье полученный заказ.
Эти люди обмануты и оказались в заложниках общегосударственной аферы. Они тоже стояли на настоящем Майдане за справедливость и достоинство. Что-то вас я там не припоминаю.
Кредитные средства переводились банками УКРАИНСКИМ фирмам-продавцам В ГРИВНЕ, валюта из банка НЕ УХОДИЛА. Людей-резидентов Украины банки заставляли покупать у них валюту и тут же продавать им. По курсу 8 эта афера еще была терпима, по курсу 23-25 она нереальна.
Это правовое государство или шарашкина контора?
Шарашкіна контора. Хрещені батьки афери: Президент Ющенко, глава НБУ Стельмах, глава наглядової ради НБУ Порошенко. Ніхто не покараний за незаконні кредитні "валютні" договори. Страждають люди, які довірились банкам, які цією довірою зловживали на свою користь.
Елена Вивтанец _ 23.05.2015 22:22
IP: 93.74.55.---
Послушайте, "политехнолог" Тарас, вы или не разбираетесь в сути проблемы, или намеренно "отрабатываете" в статье полученный заказ.
Эти люди обмануты и оказались в заложниках общегосударственной аферы. Они тоже стояли на настоящем Майдане за справедливость и достоинство. Что-то вас я там не припоминаю.
Кредитные средства переводились банками УКРАИНСКИМ фирмам-продавцам В ГРИВНЕ, валюта из банка НЕ УХОДИЛА. Людей-резидентов Украины банки заставляли покупать у них валюту и тут же продавать им. По курсу 8 эта афера еще была терпима, по курсу 23-25 она нереальна.
Это правовое государство или шарашкина контора?
Olexiij Babenko _ 23.05.2015 17:09
IP: 46.200.229.---
Медведчук під своі прапори збирає весь прокажений совком натовп. Ниций, підлий і дволикий.
Жодних поступок цим жевжикам, що брали кредити в іноземній валюті! Вони намагалися схитрувати коли брали кредити, і зараз діють відповідно своїм повадкам. Розробити закон про банкрутство фізичних осіб – та й край.
ingul _ 23.05.2015 16:20
IP: 212.241.12.---
Вот прав всё же Шамиль Абдулахман. Прав в том, что ничего уже не изменить.
И только выборцам Порошенко и его компании остаётся стучать себя по голове
пока не поумнеет.
Наверное с юридической т. зрения то как банки обошлись с легкомысленными заёмщиками является мошенничеством.
И сколько же раз писано, нами управляют мошенники.Давайте добиваться импичмента. Время то идёт...
Tanya Sh _ 23.05.2015 16:19
IP: 176.38.89.---
Банки мають визнати, що валюту вони позичальнику не видавали, а розраховувались за договорами позичальника в гривнях, тому що вартість товару була визначена в гривнях, інакше це б суперечило українському законодавству. А, відтак, вимога позичальників щодо фіксації суми кредиту у гривнях, на час укладання договору, є справедливою. Або, пропоную, ту гривневу суму, що залишилась не сплачена банку, перерахувати у іноземну валюту за нинішнім курсом. Адже це тільки в договорі стоїть сума у валюті, а в розрахункових документах – гривні – сума на момент розрахунку. Якщо залишилось не повернутих банку, до прикладу, 100 тис. грн, то це за нинішнім курсом менше 5 тис. дол., а в 2007 – це було 20 тис. дол. Наголошую: ВАЛЮТА БАНКАМИ ЗА ДОГОВОРАМИ НЕ ВИПЛАЧУВАЛАСЬ!!! ВИКЛЮЧНО – ГРИВНІ!! Не потрібно сюди прив'язувати валютні депозити, коли людина приносила і віддавала банку саме іноземну валюту, тому має її і отримати!
Tanya Sh _ 23.05.2015 15:53
IP: 176.38.89.---
"Популізм, відзначається в політологічному словнику, це "діяльність, що має метою забезпечення популярності в масах ціною необґрунтованих обіцянок, демагогічних гасел і т.д. Популіст у сучасній політиці • діяч, що заграє з масами"- (гугл). – Як це визначення співвідноситься з тими протестувальниками, котрих обдурили банки за сприяння держави? і вони, не маючи можливості отримати в наших судах рішення, яке базувалось би на основоположних принципах – справедливості, добросовісності і розумності – вимушені голодувати, мітингувати, наражаючи себе на небезпеку, потрапити під кийки ментів, втратити здоров'я. Держава в особі керманичів звикла, і продовжує це робити, щодо потреб і вимог громадян, - ховати голову в пісок – нехай там собі якось виживають – якось "розсмокчеться". Навіть було заборонено Держспоживстандарту, що має стояти на захисті прав споживачів, давати оцінку щодо законності і справедливості умов договорів таких "валютних" кредитів. Такі кредити заборонили, як незаконні.
Tanya Sh _ 23.05.2015 14:23
IP: 176.38.89.---
Miki2: (Miki2 _ 23.05.2015 06:48)
Якби у нас були суди – судами, а не госпрозрахунковими організаціями, то ці договори давно повизнавали б недійсними з відповідними наслідками. І, на початку, було багато таких прецедентів і по першій и по апеляційній інстанціям, але потім олігархи відповідним чином попрацювали з судовою системою (через Верховний суд, ВРЮ і т.д.). Ви зрозумійте, що по перше, з самого початку ВЛЮТА НЕ ВИДАВАЛАСЯ – усі ці кредити по факту гривневі, жоден позичальник не отримував валюту на руки. По друге, з самого початку, ця оборудка незаконна. Але відповідати за це має не держава, а саме банки.
vvolodymyr _ 23.05.2015 14:11
IP: 107.178.223.---
На тому майдані прості українці, вони не мають коштів, аби наймати операторів для красивої картинки, у них нема голівудських посмішок. Це Україна така яка вона є тепер: обдурена в черговий раз, залишена без грошей, майбутнього, а в перспективі ще й без майна.
Тільки за те що вірили, працювали як воли, так у них такі обличчя. Прості та змарновані від переживань, нервів та страху за своє майно – це називається невизначеністю щодо своє майбутньої долі.
Комусь треба вважати позичальників "ворогами народу". Але банки не народ України, хоча вони вже купили суди, частину парламенту, а НБУ є їх відданим васалом.
І дійсно 23 augusta 2014 допис на картинці.
Але ж чомусь влада не питає в банків ДЕ МІЛЬЯРДИ???
ГА? А ті хто тут так критикує, може Ви спитаєте? у влади де МІЛЬЯРДИ?
CreativeLady _ 23.05.2015 14:00
IP: 95.132.77.---
За часів Ющенка в таку халепу попала моя добра знайома. І це зіпсувало людині життя назавжди. Тобто громадяни виявилися неготовими до такого кидка з боку влади. Не буду обурюватися і характеризувати, хто ці шахраї, які так підло обдурили позичальників.
Але з того часу можна було зробити висновки і не бути такими наївними. І позичати гроші в тій валюті, в якій одержуєте зарплату. І ще – не вірити ні владі, ні, тим більше банкам.
А от цей "майдан" на мене теж справив враження проплаченого. Тим більше, якщо вірити телевізійній картинці, яка показала одну таку мітингувальницю з цигаркою, – вона мені зовсім не схожа на жертву, а скоріше на представницю древньої професії.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter