Кость Бондаренко Історик та політолог, голова правління Інституту української політики

Не можна бути такими серйозними!

29 серпня 2012, 00:22

Нинішній владі бракує почуття гумору і вміння адекватно реагувати на ситуації. Вона надто серйозно сприймає своїх опонентів, намагаючись реагувати на будь-які провокативні дії заявами, заборонами чи виправданнями. Але навіщо? Адже можливий комплекс симетричних та асиметричних дій, який може привести до більш значимих результатів. Просто потрібно забути про надмірну серйозність та кондовість.

Чому би після відомої хвилі постерів та бордів із бабцею та котом не розмістити борди, на яких ув'язнена Качанівської колонії з дуже впізнаваним і перспективним політиком на руках промовляє: "Переписала БЮТ на Кроля"? І все. Залиште цю тему на обговорення блогерам та завсідникам соціальних мереж. Нехай дві бабці, а також крілик з котиком позмагаються одні з одними. Як казав Мао? Нехай квітнуть тисячі садів, нехай змагаються тисячі шкіл?

А уявіть собі, що Таню Чорновіл за стіною резиденції у Межигір'ї чекали би не пильні охоронці, а стіл з самоваром та вином, а паралельно – фото сесія. Полювання на папарацці, так би мовити. І фото-звіт про перебування кандидата в депутати по округу N120 Чорновіл Тетяни Миколаївни на закритому об'єкті "Межигір'я": ось Таня з президентом, ось Таня п'є чай, ось Тані виносять подарунок від Гаранта. Думаю, після такого повороту їй би довго довелося пояснювати причини подібної щирості Януковича. Принаймні, її опонент пан Дубневич міг би потирати руки – ореол опозиційності було б розвіяно. А його технологи б розповсюдили легенду: насправді Чорновіл ходила не фотографувати дебаркадер, а по гроші, які їй пообіцяла на вибори влада. З

найшлися б і ті, хто повірив – у нас є частина населення, яка вірить різного роду дурницям. Адже вірять деякі люди в НЛО, в кінець світу за календарем майя, в переселення душ, в побиття Тимошенко у в'язниці чи у те, що один із інформаційних порталів замовили Хорошковський, Львочкін, Кузьмін та Портников – люди, які в реальному житті навряд чи погодяться сісти за один стіл, а не те що розробляти спільні плани.

До речі, про чай. У самому БЮТ пам'ятають історію власного первородного гріха: "Батьківщина" народжувалася саме у той момент, коли наприкінці 1998 року Юлія Тимошенко попила чай з Леонідом Кучмою, принагідно зрікшись свого колишнього патрона Лазаренка. Тому до історій з чаєм тут ставляться дуже дражливо.

Але охоронці зробили все для того, аби Таня повернулася на округ героєм. І хто цій владі лікар?

Чому не спробували звести до абсурду ініціативу одного опозиційного журналіста (точніше, тепер вже – політика) щодо бойкоту Всесвітнього з'їзду газетярів і чому двадцять інших журналістів не атакували офіси тих же редакцій з листами-вимогами бойкотувати інші заходи в Києві – від відкриття сезону в театрі імені Франка до осіннього ярмарку на Хрещатику, від Першого дзвоника у школі N69 до семінару з питань свиноводства? На знак протесту проти утисків, так би мовити. Ну не можна до подібних заяв ставитися серйозно! Серйозне сприйняття акцій опонентів посилює первісну задумку. Несерйозність обеззброює, виставляє у смішному світлі.

У цікавого поета Генріха Сапгіра – етнічного караїма, представника ленінградської школи – був дитячий віршик про Країну Хохотанію, в якій жили сміянці. Одного разу до них прилетів страшний дракон. Але сміянці просто сміялися над драконом, над його погрозами. В результаті він луснув від злості.

Опозиція у 2004 році демонструвала, що вона вміє сміятися над владою. Зараз у опозиції з гумором туго. У влади – традиційно – ще гірше. Світ сміявся, тому вижив? Здається, наша нездатність жартувати і сміятися нас погубить – всіх без винятку.

Колись напівлегендарна політична група "Лучі Чучхе" могла стібатися подібним чином – іноді над дуже серйозними речами. Вони колись надіслали у Державну Думу Російської Федерації проект приєднання Криму до Росії – з детальними розрахунками того, скільки вантажівок та коштів потрібно для перекопування Перекопського перешийку та засипання цією землею Керченської протоки. Або пропонували свій проект політичної реформи – з трипалатним парламентом та двопалатною Адміністрацією Президента (причому одна з цих палат – палата общин, скорочено – палата (о)).

Минулося... Криза жанру... У опозиції спромоглися лише на Кота. У владі, здається, ніхто мишей не ловить.

Ну не можна так серйозно ставитися до такого несерйозного і – за великим рахунком неіснуючого – явища, як українська політика!

powered by lun.ua
Коментарі — 138
saynoeuro2012 _ 29.08.2012 20:00
IP: 94.248.10.---
Киянин Іван Іванович:
Упірьод! Убий усіх!
saynoeuro2012 _ 29.08.2012 17:11
IP: 92.49.228.---
Киянин Іван Іванович:
Шо, твоя вже прішла в нєгодность?
pidrahuyu pokraschennya _ 29.08.2012 16:58
IP: 80.91.174.---
ЯкБИ у бабусі був БИ член, вона була Б дідусем...
saynoeuro2012 _ 29.08.2012 16:51
IP: 92.49.228.---
Киянин Іван Іванович:
Мені лучє знать. Це жива уркаїнська мова – мова нашої країни. Ати пішов на х**, ботан. Слава Україні і її Лідеру – пожизнєному прізідєнту Віктору Фьодоровичу! Ухуу!
ТолькО _ 29.08.2012 16:15
IP: 94.153.232.---
І шоб ніякої агресії – просто б'єм і посміхаємось...

А мені сміятись, коли податкова вимагає авансом податок на прибуток. А мені сміятись коли за кожен папірець потрібно давати хабаря.

Початок статті добрий. Влада складається з параноїків, що звикли трястись і красти при совєтах, при бандитах в 90-ті, при Кучмі. От тепер їх страхи в такий "неадекват" і виходять.

І шоб ніякої агресії – просто б'єм і посміхаємось...
Україну спасуть КРАСА
і масові розтріли...:))))))))))))))))
зшепетівки _ 29.08.2012 14:19
IP: 46.211.122.---
Чому зразу зло, світ не чорно-білий, як нас переконують політтехнологи, в ньому багато напівтонів. Опозиція покищо мені нагадує такого ж змія горинича, от тільки головам не вистачає розуму не кусатись перед виборами. Та й не дуже то ці зміє між собою воюють, а їх політтехнологи влаштовують так, щоб ми позмагались одні з одними, а вони в цей час будуть займатись своїми справами. А потрібно зробити навпаки, щоб вони змагались між собою за те хто буде вирішувати наші проблеми і не давати їм зіштовхувати людей між собою.
AntiXam _ 29.08.2012 13:09
IP: 93.74.62.---
"Не можна бути такими серйозними!" сказал дешевый клоун Кость ВГорле.
да, сейчас время в стране такое, что обхохочешься!
зшепетівки _ 29.08.2012 12:41
IP: 46.211.122.---
Автор своїм драконом мені нагадав про один анекдот. За порадою політтехнолога, три голови змія горинича балатувались на вибори роздільно, обережно критикуючи одна одну.
3337 _ 29.08.2012 12:35
IP: 188.0.87.---
Шановний авторе, а я уже перебудувався і не серйозно сприймаю ваші опуси і виступи вашого патрона Тигіпка. А щодо влади то не турбуйтесь вони взагалі ніколи не сприймали майбутнє України серйозно, Серйозно вони відносяться лише до свого особистого збагачення і життя своїх близьких, а на усіх нас вони уже давно начхали. А те про що ви пишете то лише туман, та можливість для таких як ви підробити.
тільки дивіться не затримуйтесь на шпагаті, а то лусните.
saynoeuro2012 _ 29.08.2012 12:33
IP: 94.248.36.---
Гузна тощі і кістляві,
Накачані жопи брутальні,
Старечі обвислі і мляві,
Потьорті як стіни подвальні,
Бичар тормознутих блудливих,
Боягузів невпевнені сраки,
Отруйні чрєсла шолудивих,
Об"єднують спільні ознаки
Усі вони шерстьою вкриті,
Рудою як півнячий хвіст,
Густою слиною залиті,
Мов з пащі жирдоса у піст.
Чия це копиця – не таємниця!
Лишив її Костя – свиняче охвостя,
Рижий і волосатий – сраки охочий лизати.
Як до роботи візьметься – все йому не ймецця!
Bars11 _ 29.08.2012 12:28
IP: 93.127.108.---
Не існує української політики, тому що не існує української держави.
Як панує окупаційна влада, згадайте хто з окупантів відзначався гумором?
a_banda_kto _ 29.08.2012 12:17
IP: 93.127.97.---
Назначить Котика Бондаренку главной Кукрыниксой Украины. Пусть вместе с Чаленкой начинает смешить и кукарекать на межигорском заборе. Зрелищ! Зрелищ!
reed _ 29.08.2012 11:56
IP: 41.215.250.---
Odissej:
Улыбчивые воры – очень креативно. Все будут умирать со смеху, особенно нищий народ.
Гарно сказано.
MikolaN _ 29.08.2012 11:37
IP: 109.86.240.---
Кость Бондаренко – яскраве, зриме й наочне втілення розпаду особистості. Поступово, майже непомітно, крок за кроком втрачає обєктивність. Совість і чесність поступово втрачати не можна. Тут – відразу після вступу до партії Тігіпка.
IstorMODERPRichka _ 29.08.2012 11:29
IP: 94.179.111.---
ганна-ахметова:

DURACHINA
ганна-ахметова:
Vlad KhaChab:
Ви що дiйсно не розумiэте?! У народу кажуть: не навчив батько, не навчить I дядько! Аморальнicть ситуацii – жiнка конкурент Проффесора на ви борах сидить у тюрмI, бо той II просто боiться!
Так прямо в приговоре суда и написано, Ганька? Прекратите ковыряться в носу!
Стара комундристка не знаэ, скIльки чесних ленiнцiв було розстрiлоно за приговорами судiв?! А потiи реабiлiтовано I названо жертвами сталiрських репресiй? Ви, iро, не просто хамка, ви DURACHINA, xoча, що взяти зI cтароI комундристка крI'm aналiзу? У вас гарнI a налiзи? A на маразм сечу не здавали, тI льки на цукор? СечI забагато у ви сушених партiэю мiзках, iро! I взагалI поводьте себе пристойно на людях, ви ж не у своэму жеку на партзборах
Ганька, разве я придумала эту фигню, что истину может установить только суд? Придумали это такие же горлопаны, как Вы. Теперь расхлебывайте.
ганна-ахметова _ 29.08.2012 11:28
IP: 93.74.80.---
Svidomyt67:
Vlad KhaChab:
Svidomyt67:
Vlad KhaChab:
Svidomyt67:
...

По друге – хіба кроль з"явився раніш за кота?
по третє- бігборд (потенційний) з кролем куди більше гуморний по суті, як на мій поглід.
Схоже й Ви, шановеий, з цим згодні інакше так би не розпалювалися з такої чепухи.;)
По-перше, гуморна сама ситуація обговорення цієї хєрні!!! А по-друге, я відреагував на неї тому, що мене здивувала сама твоя спроба відбілити засраного бика Бондаренка, таким нікчемним способом!
Мабуть вiн I э той брндаренко, бо дуже погано кумекаэ!
ганна-ахметова _ 29.08.2012 11:22
IP: 93.74.80.---

DURACHINA
ганна-ахметова:
Vlad KhaChab:
Ви що дiйсно не розумiэте?! У народу кажуть: не навчив батько, не навчить I дядько! Аморальнicть ситуацii – жiнка конкурент Проффесора на ви борах сидить у тюрмI, бо той II просто боiться!
Так прямо в приговоре суда и написано, Ганька? Прекратите ковыряться в носу!
Стара комундристка не знаэ, скIльки чесних ленiнцiв було розстрiлоно за приговорами судiв?! А потiи реабiлiтовано I названо жертвами сталiрських репресiй? Ви, iро, не просто хамка, ви DURACHINA, xoча, що взяти зI cтароI комундристка крI'm aналiзу? У вас гарнI a налiзи? A на маразм сечу не здавали, тI льки на цукор? СечI забагато у ви сушених партiэю мiзках, iро! I взагалI поводьте себе пристойно на людях, ви ж не у своэму жеку на партзборах
Svidomyt67 _ 29.08.2012 11:21
IP: 62.221.56.---
Vlad KhaChab:
Svidomyt67:
Vlad KhaChab:
Svidomyt67:
...

По друге – хіба кроль з"явився раніш за кота?
по третє- бігборд (потенційний) з кролем куди більше гуморний по суті, як на мій поглід.
Схоже й Ви, шановеий, з цим згодні інакше так би не розпалювалися з такої чепухи.;)
По-перше, гуморна сама ситуація обговорення цієї хєрні!!! А по-друге, я відреагував на неї тому, що мене здивувала сама твоя спроба відбілити засраного бика Бондаренка, таким нікчемним способом!
Svidomyt67 _ 29.08.2012 11:16
IP: 62.221.56.---
харківський:
К.Бондаренко проговорився щодо свого відношення до брехні. "...А його технологи б розповсюдили легенду: насправді Чорновіл ходила не фотографувати дебаркадер, а по гроші, які їй пообіцяла на вибори влада. Знайшлися б і ті, хто повірив – у нас є частина населення, яка вірить різного роду дурницям...".
Це і було основним докором владі – мало бреше.
+1000%
Скажу я вам, давно проглядалася його моральна не чистоплотність! Але тут, він обісрався по вуха!!! Ніякі памперси його би не врятували!!! Так цинічно заявляти, що можна було "спритно" бабу підловити і підло виставити на посміховисько, міг тільки абсолютний моральний виродок!!! "Політологічний" "історику", де твоя совість! І, на кінець, чоловіча гордість?!!
ганна-ахметова _ 29.08.2012 11:15
IP: 93.74.80.---
DURACHINA
ганна-ахметова:
Vlad KhaChab:
Ви що дiйсно не розумiэте?! У народу кажуть: не навчив батько, не навчить I дядько! Аморальнicть ситуацii – жiнка конкурент Проффесора на ви борах сидить у тюрмI, бо той II просто боiться!
Так прямо в приговоре суда и написано, Ганька? Прекратите ковыряться в носу!
Стара комундристка не знаэ, скIльки чесних ленiнцiв було розстрiлоно за приговорами судiв?!
IstorMODERPRichka _ 29.08.2012 11:09
IP: 94.179.111.---
ганна-ахметова:
Vlad KhaChab:
Ви що дiйсно не розумiэте?! У народу кажуть: не навчив батько, не навчить I дядько! Аморальнicть ситуацii – жiнка конкурент Проффесора на ви борах сидить у тюрмI, бо той II просто боiться!
Так прямо в приговоре суда и написано, Ганька? Прекратите ковыряться в носу!
Vlad KhaChab _ 29.08.2012 11:09
IP: 81.23.16.---
ганна-ахметова:
Vlad KhaChab:
Ви що дiйсно не розумiэте?! У народу кажуть: не навчив батько, не навчить I дядько! Аморальнicть ситуацii – жiнка конкурент Проффесора на ви борах сидить у тюрмI, бо той II просто боiться!
Ну не варто будувати складну логему на первинно хибних тезах.;)
Сидить Тимошенко за вироком суду.
Про "боїться" Ви можете твердити тільки відносно себе.

й чому Ви, шановна, вже в восьме пишите про що завгодно окрім птого про що Вас питають.
А саме – чим кроль моральніше за кота?
Андрей Озивской _ 29.08.2012 11:08
IP: 46.119.184.---
Достойный последователь Геббельса!
Vlad KhaChab _ 29.08.2012 11:07
IP: 81.23.16.---
Svidomyt67:
Vlad KhaChab:
Svidomyt67:
Владік, я зрозумів, що в тебе з гумором важко! Але я продовжу в тому ж ключі! Так ось, убогий! Цинізм і аморальність стьобу в варіанті з кролем полягає в тому, що сама ситуація виникла по причині наглого ув'язнення суб'єкта нотаріальної процедури! Типу, спочатку нагло людину посадили в тюрму, а пізніше почали цинічно глузувати з будь яких дій посадженої, що не проглядається в плакаті з котом!!! Зрозумів, телепню?!!! Ха-Ха-Ха!!!
Вибачте, шановний, а де в Вашому тексті є гукмор, не поясните часом?;) -= це по перше.

По друге – хіба кроль з"явився раніш за кота?
по третє- бігборд (потенційний) з кролем куди більше гуморний по суті, як на мій поглід.
Схоже й Ви, шановеий, з цим згодні інакше так би не розпалювалися з такої чепухи.;)
ганна-ахметова _ 29.08.2012 11:05
IP: 93.74.80.---
Vlad KhaChab:
Ви що дiйсно не розумiэте?! У народу кажуть: не навчив батько, не навчить I дядько! Аморальнicть ситуацii – жiнка конкурент Проффесора на ви борах сидить у тюрмI, бо той II просто боiться! Не кажiть про дурнуватI oбвинувачення, надуманicть, яких визнаэ кожна об'эктивна людина! Aморальнcть у тому, що II
позбавили права вести полiтичну дiяльнсть через страх Проффесора I вона змушена уступити явне лI дерство. Але БОг не фраер, як Проффесор лоба не б'э, все рiвно кiнець його буде гiрким, нiколи таке вiдверте презирство до народу не проходило безслiдно
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter