Катерина Бутко активістка ВГО "Автомайдан", координатор проекту PROSUD

Кандидати до Верховного суду: зустрічайте одіозних

11 квітня 2017, 12:26

Конкурс до Верховного суду досягне свого апогею вже 21 квітня, коли розпочнуться співбесіди з кандидатами. Серед суддів, які пройшли попередні етапи та набрали достатню кількість балів, є такі, до кого від початку було найбільше питань.

Тому деякі з них потребують особливого представлення.

Знайомтесь, голова Окружного адміністративного суду м. Києва – Павло Вячеславович Вовк. На посаді судді Павло Вовк з 2007 року. Вже за 3 роки він очолює цей стратегічно важливий для влади суд і залишається його незмінним головою дотепер. Перед цим, до початку судової кар'єри, Павло Вячеславович недовго працював у прокуратурі, а згодом був помічником народного депутата, екс-голови ЦВК та куратора суддівської системи часів Януковича – Сергія Ківалова . Очевидно, саме вплив Ківалова сприяв швидкому призначенню Павла Вовка головою суду, а навики обслуговування влади допомогли йому залишатись головою суду і до сьогодні.Однак зв'язок з паном Ківаловим не єдине підтвердження очевидного політичного впливу на діяльність судді Вовка. Так, в травні 2016 року журналісти програми "Схеми" зафіксували зустріч Павла Вовка з народним депутатом від БПП Олександром Грановським, якого називають "куратором" влади у прокуратурі і судах.

Посада голови дозволяє Вовку В.П. мати дуже комфортне навантаження. Так, за період з 01.01.2011 по 01.04.2017 у реєстрі судових рішень є 1 633 рішення Вовка В.П. Тоді як, до прикладу, його ж друзі у подорожах Р. Арсірій та Є. Аблов ухвалили відповідно 13 915 та 11 893 різноманітних рішень, тобто у 8 раз більше. Очевидно, основна функція Вовка у суді не є здійснення судочинства. Тому проаналізуймо його діяльність як голови суду. Зокрема, нещодавно Вовк В.П. усіх здивував своїм трактуванням законодавства про доступ до публічної інформації. У відповідь на запит Автомайдану щодо видачі судді Є. Аблову службової квартири Вовк В.П. заявив, що це конфіденційна інформація, що прямо суперечить законодавству (ч. 5 ст. 6 ЗУ "Про доступ до публічної інформації"). Окрім того, він ще й пригрозив: подання інформаційних запитів може бути розцінено як... злочин.Але нас це лише стимулювало працювати далі і дуже швидко ми знайшли причину такої агресивної реакції П. Вовка на наш запит. З'ясувалось, у грудні 2013 року службові квартири, видані 5-тьом суддям Окружного адміністративного суду м. Києва (Аблову Є.В., Амельохіну В.В., Погрібніченку І.М, Федорчуку А.Б, Власенковій О.О.) були виведені з числа службових, а потім приватизовані. Підставою для виведення цих квартир з числа службових стало звернення П. Вовка.Розуміючи, що це незаконно, обережний Вовк В.П. підстрахувався рішенням суду, яким його було зобов'язано це зробити. Вовк задоволений: "я не винен, це суд мене зобов'язав". Але саме це рішення суду є прямим доказом, що все робилось під замовлення. Отже, суть схеми така: 5 суддів отримують чималі службові квартири у новобудовах від суду як службові. Щойно отримавши, шукають механізм вивести їх із службових і приватизувати. І такий механізм знаходять: начебто вони не придатні до проживання бо... їх використання потребує матеріальних вкладень.

А тепер стежте за строками:

04.11.2013 судді просять вивести квартири з числа службових.

05.11.13 збори суддів задовольняють їх клопотання і зобов'язують Вовка в 10-ти денний термін подати відповідні заяви. Але Вовк П.В. нічого не робить і обурені судді подають в суд.

Усім відомо, як роками тягнуться судові справи у судах. А тепер рахуйте, скільки часу судились самі судді. Отже, 26.11.13 року Окружний адміністративний суд передає цю справу до Київського окружного адміністративного суду. А цей суд вже 03.12.13 року відкриває провадження і призначає засідання на 11.12.13. Але так поспішають, що засідання проводять 10.12.13. На нього ніхто не приходить, Вовк П.В. не подає жодних заперечень. І вже 12.12.13 суд виносить остаточне рішення – позов задовольнити, зобов'язати голову суду подати заяву про виведення 5-ти квартир з числа службових. Ось це рішення: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/36028508 Швидкість розгляду справи, та ще й з передачею з одного суду до іншого вражає, ні?

Звісно, рішення ніхто не оскаржує, а 23.12.13 – у перший же день набрання ним чинності, Вовк В.П. подає заяву про виведення квартир з числа службових, а 26.12.13 Печерська райадміністрація виносить рішення N710 про задоволення цього клопотання (по квартирі Аблова).Таким чином, лише за місяць суд позбувся 5-ти службових квартир. Наразі, відповідно до офіційної відповіді п. Вовка, жодної службової квартири у Окружного адміністративного суду м. Києва, у т. ч. для переміщених суддів немає.

Щоб зрозуміти, скільки держава подарувала цим суддям наведемо лише один факт. У 2015 році суддя Є. Аблов приватизував службову квартиру на малолітнього сина, а у 2016 році продав за... 9 100 000 грн! Це відображено у його декларації, а також у заяві, яка розміщена на сайті Вищої ради правосуддя.Нагадуємо, що саме у цей період, а саме 09.12.13 р. Є. Аблов на підставі рішення Саніна О.Б. зобов'язав МВС Захарченка розігнати Майдан. Тепер зрозуміло, чим Павло Вовк мотивував своїх суддів прислухатися до влади.

Отже, одна з 5-ти переданих квартир коштувала 9 100 000 грн. Яка вартість ще 4-х нам невідомо, однак, порядок цін, мабуть, схожий. Все це – збитки держави, які спричинив Вовк В.П. – щонайменше, своєю бездіяльністю (не заперечував проти позову), але, очевидно, саме він був і організатором цієї схеми.

Проаналізувавши декларації судді Вовка за 2013, 2014, 2015 та 2016 роки, ми побачили, що фінансово найуспішнішим для Павла Вовка був 2014 рік. Саме тоді, вже колишня дружина судді Вовка заробила не лише біля мільйона гривень, але й отримала у подарунок 400 тис. грн. Решту років ключовими доходами родини Вовк є суддівська заробітна плата.Щодо майна, то згідно з декларацією та державним реєстром прав на нерухоме майно, володіє Павло Вовк та його родина квартирою площею 83,9 кв. м., що знаходиться по вул. Тростянецькій.

Однак, це не єдина і не найкоштовніша нерухомість родини судді, але до її набуття сім'я Вовків ретельно підготувалась за вже звичним для чиновників та суддів сценарієм – розлученням.

У травні 2015 року Дарницький суд виносить рішення про розірвання шлюбу. Цікаво, що відповідно до рішення, донька мала б залишитись проживати з батьком, а син з матір'ю. У декларації за 2015 та 2016 ви вже не знайдете дружини, але є двоє дітей. Тобто, або сім'я не виконує рішення суду і батько живе з двома дітьми, або ж сім'я зовсім не розпадалась та продовжує проживати разом. До речі, за нашою інформацією сім'я Вовків дійсно проживає разом. Це, звичайно, добре, але ж тоді треба декларувати і дружину. Цього не зроблено, і зрозуміло, чому. У 2016 році екс-дружина Павла Вовка стала володаркою чималенького будинку під Києвом. Ви не знайдете цього будинку в декларації судді за 2016 рік, адже, нерухомість колишнього подружжя не підлягає декларуванню, однак, цікавий факт: до 2016 році цим будинком володіла мати судді Вовка – Зінаїда Зонтова. Для чого матері судді продавати будинок своїй, вже колишній, невістці? Це додатково підтверджує інформацію про фіктивність розлучення.

Ми навідалися до цього будинку, та побачили, що територія та площа будинку значно більша за зазначенні в реєстрі 127 кв. м. Більше того, окрім вже збудованого одного будинку на території, яка належить екс-дружині судді будується ще один чималий будинок.У нас великі сумніви, що екс-дружина чи матір Вовка П.В. має достатні доходи для будівництва таких хоромів.

Окрім нерухомості, в декларації судді Вовка можна також знайти чимало інших коштовних речей. Наприклад, золоті годинники торгових марок Zenit і Breguet, колекція картин, марок та монет.

Володіє також суддя і недешевим автомобілем Acura MDX 2008 року випуску, вартість якої на сьогодні стартує від 20 тис. дол.Цікаво, що зарплатня судді дозволяє Павлу Вовку не лише купувати майно та утримувати його, але й розкішно подорожувати. Так, за інформацією правоохоронних органів, з 2012 по 2015 рік суддя Вовк здійснив 33 закордонні подорожі, при цьому частину з них він здійснював чартерними рейсами. Як до Норвегії, куди суддя Вовк подорожував літаком Bombardjer Learjet 60 – виявили журналісти програми "Схеми". Цей літак розраховано на 7-9 пасажирів, при чому окрім Павла Вовка ще одним пасажиром під час цієї подорожі був заступник голови Одеського окружного адміністративного суду – Олексій Колісниченко. Вартість такого чартерного рейсу становить від 19 тис. євро в один бік, що більше ніж річна заробітна плата судді Вовка.

Чи достойний суддя, витрати якого значно перевищують доходи, а зв'язок з політиками -кураторами суддівського корпусу Ківаловим та Грановським більш ніж очевидні, стати суддею нового Верховного суду? На нашу думку – в жодному разі. Однак, враховуючи достатньо високі оцінки судді Вовка та всі перипетії навколо конкурсу до Адміністративної палати ВСУ https://site.ua/mykhailo.zhernakov/6874-na-konkursi-do-verhovnogo-sudu-lidirue-kivalov/ – є обґрунтовані побоювання, що зараз робиться усе можливе для потрапляння пана Вовка до нового Верховного суду.

powered by lun.ua
Коментарі — 31
Juriy Stetskov _ 27.05.2017 05:41
IP: 46.63.35.---
"Вовка" обложило НАБУ. Ок.
А вот что интересно. Попытался посмотреть профили защитников Вовка, писавших тут в апреле, штук 10 "отщёлкал" и бросил. Профили удалены...
Юрій Андреєв _ 26.05.2017 16:44
IP: 91.200.114.---
Не захищаю Порошенка чи Гройсмана, але порівнювати їх з суддями чи прокурорами, це підміна понять!
Вони бізнесом займалися, і далі члени родини тримають бізнес. А судді чи прокурори і інші чиновники, все життя працювали, нехай і на доволі високу зарплату, як для для загалу, але їх витрати в 20 разів більші від зарплати, і що на це не звертати уваги ви пропонуєте?
Taras Boyko _ 14.04.2017 17:19
IP: 77.109.36.---
цікаво буде подивитись на декларації антикорупціонерів
Ivan Veselov _ 11.04.2017 19:34
IP: 46.211.99.---
А Есть с высоты фото домика Гройсмана, который собрался в президенты, Порошенка, Сытныка, и остальных прихвостней? Мне кажется давно мы не смотрели как живут наши депутаты на украденные с бюджета деньги. Кстати, я б сходил в гости к Лещенко или например Авакову. Кто со мной?
Tatyana Kravchenko _ 11.04.2017 17:35
IP: 46.211.114.---
С машиной малость перегнули. Кого удивишь тачкой за 20 штук? На таких ездят все. Вот если бы Майбах.
Ploxoy _ 11.04.2017 17:33
IP: 130.211.103.---
Я тоже бот. Сколько платят грантоеды грантроллям? Хочу подзаработать. Как записаться в борцы с корупцией? Готов разоблачать за вознаграждение. Или надо создать свое ГО?
Ирина Рижко _ 11.04.2017 17:11
IP: 46.133.104.---
Квартирне ноу-хау Вовка, напевно, варто запатентувати. Значить знайшов шпаринку у законі і зробив все як пише буква закону. Питання у іншому: хто розумний закон такий написав і проголосував. Уж точно не судді сидять у парламенті. Тому давайте копати далі... звідки ноги ростуть.
До речі, лише у Києві до такого додумались? Треба, щоб Катерина у вільний час пошукала й інших. Думаю їх сотні!!!!!
Владимир Савранский _ 11.04.2017 17:10
IP: 104.199.59.---
[Andriy Pivtoran:
Бля,ну ти й тошниток. Що у тебе за методічка? Ти вже попрощався,Ківалов дебіл,грановськи дебіл і ти дебіл. Тобі полегшало? Такий же ти корупціонер як і вовк,та інші. Ще і програма бонус плюс від сорока. Чому всі активістки такі дебільних?
Ярослав Ганіткевич _ 11.04.2017 17:05
IP: 130.211.103.---
Дивно, що влада і "народні" депутати призначають високим суддям зарплату в сотні разів вищу, ніж пенсії 18 мільйонів населення України, багато разів вищу ніж середня зарплата працюючих, що становить 240000 грн і більше з преміями суддям на місяць! Працюючі отримують таку зарплату за 5 РОКІВ!!!
seloiludy _ 11.04.2017 17:02
IP: 185.11.31.---
Alex Wright:
seloiludy:
=
внимательнее почитай мой коммент. там нет намека на личное оскорбление. и я живу в Киеве. а правду про сша конечно слушать обидно
"Киянин", мотнись на куреневку, на птичий рынок и купи себе мозги (в выходные – дешевле), а потом про штаты гражданам Украины будеш мычать.
Andriy Pivtoran _ 11.04.2017 16:54
IP: 104.154.178.---
Головне не коментувати наведені докази корумпованості персонажа, шовхати гнилу тезу ще ''всі корупціонери'', а антикорупціонери проплачені Соросом. Ні слова про Вовка. Ні слова про патентованого негідника Ківалова який його пропхав. Яка дебільна методичка у троллів, тьху, примітив, ліві фейсбуки, за шо гроші хазяїн дає незрозуміло.
Владимир Савранский _ 11.04.2017 16:45
IP: 104.155.37.---
Andriy Pivtoran:
О,не до побачення. Да всі корупціонери. І боротьба з корупцію наразі класний бізнес. А придивишься до недвіжки активістів то вбачається,що й прибутковий. Грантоїди,грантососи і грантодебіли. Все набрид. Попрощався ну і вали,дай із іншими ботами потріщати.
seloiludy _ 11.04.2017 16:43
IP: 185.11.31.---
Alex Wright:
seloiludy:
До конца не дочитал. Не смог. Б...! До каких пор мы будем позволять этим животным "керувать" в нашей стране? Без румынского сценария (старого и нового) – не обойтись.
=======
а ты кто такой? ты никто и ничего не значишь. В Украине все решает США. Решили снять яныка – сняли. Решили не снимать пороха – не снимают. А грантоеды четко исполняют их заказы – кого мочить кого не мочить.
Поскольку у любой канарейки мозгов в сто раз больше, чем у тебя, сашко (как, впрочем, и у всех остальных москалей) поясняю тебе, ублюдку, не кем я есть, а кем я не являюсь. НЕ являюсь хутинским холуем, готовым, за пайку обслуживать все выпуклые и впуклые части тела вашего царя не взирая на погоду и время суток. Не отвлекайся, продолжай. А нам – своє робить.
Andriy Pivtoran _ 11.04.2017 16:42
IP: 35.184.67.---
Владимир Савранский:
Ботику, профіль періодично міняй, палишся – хазяїн не заплатить за таку коряву роботу
Andriy Pivtoran _ 11.04.2017 16:39
IP: 104.154.156.---
Давайте,тролики, ляйте бруд на антикорупціонерів, відмазуйте Вовків, Ківалових, Грановських, брешіть що всі однакові, бо грантоїди.Тільки по фактам не коментуйте – бо нема що заперечити, Вовк – патентований корупціонер.
Владимир Савранский _ 11.04.2017 16:34
IP: 104.155.37.---
Andriy Pivtoran:
А Чого ж так швидко до побачення? Напиши ще 10 разів комент про з шабуніних вам хочеться починати,бо 2 рази якось мало. Мій хозяїн теж дедушка сорос, він тих хто проти дебільних активістів теж спонсорує.на гілляку всіх. Слава Україні!
Andriy Pivtoran _ 11.04.2017 16:34
IP: 35.184.207.---
Савранський таки бот,фейсбук профіль фіктивний.
Andriy Pivtoran _ 11.04.2017 16:32
IP: 35.184.123.---
scs111:

А можна з Вовком спочатку позібратись, стаття про це.
Andriy Pivtoran _ 11.04.2017 16:26
IP: 104.198.44.---
Підозрюю що коментують два найнятих тролля і я, до побачення,між собою спілкуйтесь вийде гарна картинка для вашого хазяїна (напевне пан Вовк ним і є)
Andriy Pivtoran _ 11.04.2017 16:22
IP: 104.154.178.---
З Шабуніних вам хочеться починати?? Вам дуже так хочеться, заткнути критиків, не з Бойко, Грановського, Шуфрича, Кононенка починати, а з антикоуипціонерів, бо вони ж ''такі самі''?? Бо Бойко 250млн $ від народу вкрав, а Лещенко якусь там квартиру (за свої гроші) купив, це ж одне й те саме? Дуже цікава методичка у Вас, але треба бути імбецилом щоб на це повестися що ''всі вони однакові''.Не вийде у вас заплутати людей таким примітивом.
Andriy Pivtoran _ 11.04.2017 16:20
IP: 104.154.101.---
З Шабуніних вам хочеться починати?? Вам дуже так хочеться, заткнути критиків, не з Бойко, Грановського, Шуфрича, Кононенка починати, а з антикоуипціонерів, бо вони ж ''такі самі''?? Бо Бойко 250млн $ від народу вкрав, а Лещенко якусь там квартиру (за свої гроші) купив, це ж одне й те саме? Дуже цікава методичка у Вас, але треба бути імбецилом щоб на це повестися що ''всі вони однакові''.Не вийде у вас заплутати людей таким примітивом.
seloiludy _ 11.04.2017 16:17
IP: 185.11.31.---
До конца не дочитал. Не смог. Б......! До каких пор мы будем позволять этим животным "керувать" в нашей стране? Без румынского сценария (старого и нового) – не обойтись.
Владимир Савранский _ 11.04.2017 16:08
IP: 35.189.192.---
Andriy Pivtoran:
Так у всіх свої господарі. У активістів дедушка сорос. А окремі самі були слугами Януковича,окремі активісти слугують цій мусорній владі. Всі однаково погані. Всі однаково продажні. Всіх скотиняк на гілляку. Почати треба з тих хто зажрався,шабуніних та іншої нечисті.
Владимир Савранский _ 11.04.2017 15:59
IP: 35.189.192.---
Andriy Pivtoran:
Так,я бот і троль. Цих дебільних активістів на дух не переношу. Всіх саджати поряд з тим,проти кого вони виступають,та всіх стріляти. Всі однакові. Слава Україні!
Andriy Pivtoran _ 11.04.2017 15:58
IP: 35.184.123.---
''вирізнявся наполегливістю, працелюбністю і неабияким хистом до правового аналізу і аргументації''-
пане Вовк,не смішіться.Клептоманством та сраколизством судді вирізнялись, хоча, ви в тому не були унікальні, типово для суддівської системи. Обслуга влади Януковича, а тепер інших господарів.
ONLINE
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter