Тетяна Даниленко Ведуча новин та інформаційного тижневика на "5-у каналі".

Правитель, якому комфортніше в ізоляції

23 жовтня 2012, 02:14

Спостерігаючи за безуспішними спробами Віктора Януковича не переплутати уран з Іраном та Іраком, складається враження, що йому набридло.

Його просто по-людськи втомили єврокомісари, польські президенти, канадські прем'єри, та інші обами із Заходу. Його отруюють розмови про Тимошенко, демократію, права людини та свободу ЗМІ. Інтоксикація дійшла критичної точки. Схоже, Віктору Януковичу хочеться скоріше зав'язати із необхідністю навіть формально дотримуватися цивілізованих правил гри. І бути там, де він більше ніколи не почуватиметься слоном у посудній лавці.

Раціональних пояснень, навіщо тоді він принижується перед Володимиром Путіним немає. Уже два роки кожна зустріч із російським президентом, незалежно від його прізвища, обламує надії Януковича на отримання дешевого газу. За лічені дні до виборів він знову літав у Росію.Переглянувши останні прес-конференції Віктора Януковича із Володимиром Путіним, можна переконатися, що вони майже не відрізняються. Ось розмова президентів про газ 2 місяці тому в Сочі.Візит у Москву відбувся після абсолютно дикого інциденту. За тиждень до парламентських виборів у центрі Києва був викрадений російський опозиціонер Леонід Развозжаєв. Звідси його доправили у Слідчий Комітет РФ, а потім у Лефортово – головну політичну тюрму Росії. СІЗО Лефортово – місце, куди навіть адвокат, не співпрацюючи з ФСБ, потрапити до затриманого не може. Там активіст "Лівого фронту" зізнався, що готував кольорову революцію в Росії коштом грузинського депутата Гіві Таргамадзе. Підтвердивши факти, викладені у фільмі НТВ "Анатомія протесту -2". Під будівлею Басманного суду, який санкціонував його арешт, Развозжаєв устиг гукнути журналістам, що його катували. Помітити візуальні ознаки було складно, але в СІЗО Лефортово за всю його багату історію і не такі зізнання отримували.Жоден орган влади в Україні досі не дав відповіді, як російський опозиціонер був транспортований із Києва. МВС навіть не відомо, а чи був Развозжаєв в Україні. Така реакція міліції не може не насторожувати. Про зверення в Печерський райвідділ щодо зникнення російського опозиціонера заявили ще в суботу в об'єднанні "Боротьба", організації, з якою в Україні контактував активіст "Лівого фронту".

Факт, що він просив у Києві притулку, в офіційному прес-релізі підтвердив Верховний Комісар ООН у справах біженців. Транспортування особи, яка просить притулку, означає, що Україна бере на себе грубе порушення національного та вітчизняного права.

В СБУ передбачливо запевнили, що російські колеги по допомогу в затриманні не зверталися. Якщо Развозжаєва у Києві схопили російські правоохоронні органи чи спецслужби, де нота українського МЗС? Спільна прес-конференція Путіна та Януковича у Москві відбулася у форматі, що не передбачав запитань ЗМІ. Жодної реакції офіційного Києва на очевидно незаконні дії сусідньої країни немає. Але абсолютно очевидно, що історія з Развозжаєвим ускладнить відносини Віктора Януковича із цивілізованим світом.

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців чекає на офіційне розслідування викрадення росіянина. Українська міліція з приводу Развозжаєва навіть не розпочала дослідчу перевірку. При тому, що заяву склали юристи ООН, в МВС гнуть свою про відсутність будь-яких звернень.

Включати дурника – улюблений прийом української міліції, який вона застосовує у будь-яких незручних ситуаціях. Один із яскравих прикладів – пошуки охоронців, які на очах у дипломатів і закордонних ЗМІ заломлювали руки Олені Притулі та Катерині Горчинській на Всесвітньому газетному конгресі. МВС настільки не дорожить репутацією, що заявляє про свою неспроможність знайти людей, найнятих для охорони офіційного заходу за участю Президента.

І викрадення Развозжаєва, і пресинг журналістів, і багато інших інцидентів отримали однаково цинічну реакцію української влади. За лічені дні до виборів вона зав'язує із навіть формальним дотриманням цивілізованих правил гри.

powered by lun.ua
Коментарі — 112
mike1s _ 23.10.2012 08:08
IP: 193.34.94.---
xi0:
autumn:
xi0:
Кто Таню ипёт? Порошенко?
Таблетка цианида под язык – полегчает!!!!!
kudytam _ 23.10.2012 08:08
IP: 95.132.130.---
Справді, благенька маска цивілізованого лідера, зліплена із піарівського пап'є-маше особисто Ганною Герман, остаточно розповзається на очах... звіра. А лукаву "царицю морську" вже чекає простоволосий кінець з розбитими ночвами пушкінської героїні.
autumn _ 23.10.2012 07:41
IP: 94.178.102.---
xi0:
Интелегентные по ливии и сирии?
А чим Каддафі відрізняється від Хама?
Один бедуїн з пустелі, другий тормоз з Єнакієво.
Один своє племя кришував, другий – свою "бригаду".
Географічно далеко, але ментально споріднені.
Тому щиро бажаю єнакієвському бедуєну долі сахарського "завгара".
autumn _ 23.10.2012 07:36
IP: 94.178.102.---
valerik:
valerik:
Просто Януковичу все по барабану.Главное чтобы его не трогали и не отвлекали от игры в гольф и охоты на кабанов.Бабками занимается Сашко,так что здесь все в ажуре.А интеллигентные западные политики только вызывают раздражение своими,непонятными для маленького мозга,требованиями.
100%
autumn _ 23.10.2012 07:35
IP: 94.178.102.---
Українські мусора й добра репетуція!*
Це щось із розряду каламбурів на зразок побачити руками, пощупать очима.
Мусора – це ті ж бандюки, тільки у формі. Всі вони гівно й наволоч.
valerik _ 23.10.2012 07:30
IP: 95.134.122.---
Просто Януковичу все по барабану.Главное чтобы его не трогали и не отвлекали от игры в гольф и охоты на кабанов.Бабками занимается Сашко,так что здесь все в ажуре.А интеллигентные западные политики только вызывают раздражение своими,непонятными для маленького мозга,требованиями.
valerik _ 23.10.2012 07:23
IP: 95.134.122.---
xi0:
Как ты мокрощёлка уже настопистила. Со второго блога. Тупая блондинка рассуждает о цивилизованнных правилах игры. Это ты про ирак или югославию?
Ты если болен-лечись.Думаешь интересно нам всем тут наблюдать за твоим осенним обострением?
ганна-ахметова _ 23.10.2012 07:05
IP: 93.74.80.---
polpot-komyna:
так страсти накалились...думаю по ходу пьесы нужно чудо...и оно будет где то 26-27 найдут караванского стрелка...с видео и фото...азаров в кадре...
ще знайдуть відео, де Яценюк вчить того стріляти, а Турчинов малює план харківської лікарні
deBirse _ 23.10.2012 03:02
IP: 77.90.254.---
Безусловно, олигархату и Януковичу ближе мировоззрение и ценности Евразийского союза. Однако, интеграция с ЕАС автоматически их лишает как власти, так и собственности. В силу иерархического положения членов этого союза, где лидером является Россия. С другой стороны, интеграция Украины с Европейским союзом и дальнейшая демократизация Украины – это полностью перечёркивает даже среднесрочные планы "семьи", и тоже равно смерти для режима Януковича. Скорее всего, ему кто-то вбивает в голову возможность третьего пути – что-то вроде политического проекта автаркии больших пространств, который, в силу индивидуальных особенностей протекания психических процессов, менталитета и культуры гаранта, похоже ему импонирует. Поэтому, есть у действующего в Украине режима три пути – ЕС, ЕАС и автаркия, и по какой дороге он не пойдёт, как в той сказке, везде "козлёночком станет". Надо же было за 2,5 года правления нагородить такой огород.
voiks _ 23.10.2012 02:53
IP: 46.211.66.---
Спіть вже, патякала!
Тетяна Даниленко _ 23.10.2012 02:36
IP: 109.237.83.---
polpot-komyna:
+1)
Nebaydugiy _ 23.10.2012 02:29
IP: 176.98.8.---
Як на мене, це більше схоже на підставу України, а влада зайвий раз продеменструвала свою повну неспроможність до адекватних дій, навіть на рівні самозбереження.
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter