Сергій Дацюк Філософ

ГОЛУБИНА ТА ЯСТРУБИНА УКРАЇНА

11 вересня 2014, 12:18

Під час війни такий поділ буває завжди – завжди є пацифісти і ті, хто хоче воювати. Але мабуть для України, яка не тільки була повсякчас миролюбною, але і дуже пишалася цим, такий вибір є найбільш визначальним сьогодні.

Стратегічне бачення миру та війни

Україна може записати в свій не просто політичний, але й історичний актив – ми перша країна у всесвітньо-історичному сенсі, яка добровільно відмовилися від наявної у нас найпотужнішої зброї в світі за всю його історію. І ми перша країна, яка зазнала в тому числі через це територіального розколу з небезпекою його поглиблення, матеріальних збитків з тенденцією до їх зростання та людських втрат з перспективою до їх збільшення.

Сьогодні вибір війни чи миру для України є основоположним для її існування як цілісної держави. Вибір війни чи миру є саме військовою стратегією тоді, коли ця війна вже йде.

Війна виникає в ситуації миру, коли світ змінюється, а еліти світу та інтелектуали не бажають відмовлятися від старих уявлень про світ. Політичним та бізнесовим елітам, а також інтелектуалам в такій ситуації необхідна війна, щоб мати потужний стимул до зміни своїх уявлень про світ та легальний примус для переконання у нових уявленнях обивателів.

А мир в ситуації війни виникає з двох причин – 1) коли досягнута мета війни (тобто як кінець війни); 2) коли одна зі сторін не бажає досягати мети війни і має можливість примусити до цього іншу сторону (тобто як відкладена війна).

Що таке мир сьогодні? Це Хасав'юрт-2 в аналогії з чеченською війною в Росії. Що таке війна сьогодні? Це можливий перехід від першої до другої чеченської війни без миру, який нічого не вирішив. Тобто мир в Україні сьогодні це заморожений конфлікт, це відкладена війна, це перехід до війни в інших формах, від яких втрат буде як мінімум стільки ж, але воювати відкрито буде неможливо.

Якщо Україна може потягатися з Росією в процесі збройної гарячої війни, то тягатися з Росією у війні диверсійній, війні спецслужб, інформаційній війні, економічній війні, консциєнтальній війні – Україна поки що не може і ще довго не зможе.

Як може бути досягнута мета війни Росії з Україною?

З точки зору військового історика та теоретика Ліддел Гарта, метою війни є мир, кращий за довоєнний, хоча б з нашої точки зору. Цю аксіому з теоретичної точки зору потрібно доповнити. Мета війни досягнута, коли одна зі сторін отримала таку перевагу, яку інша сторона вже не може ніяк ні ліквідувати, ні скомпенсувати. Допоки така перевага у війні не отримана, тобто мета війни не досягнута, війна буде продовжуватися, навіть якщо сторони час від часу домовляються про мир.

Всякий мир під час війни погіршує шанси саме для слабкої сторони. Бо саме слабка сторона у війні може тимчасово напружитися, знайти союзників, ресурсну підтримку і здолати сильну сторону. Мир завжди веде до створення сильною стороною значної переваги над слабкою стороною, до втоми союзників слабкої сторони, до вичерпання і так невеликих ресурсів слабкою стороною. Отже нема нічого гіршого для слабкої сторони, ніж незакінчена війна.

Для перемоги над Чечнею Росії потрібен був хасав'юртський мир, бо вона була сильною стороною. Для перемоги над Україною Росії потрібен зараз мир, бо саме вона потенційно сильніша сторона.

Щоб перемогти у війні з Росією, Україна має оголосити загальну мобілізацію і вести війну до такого стану, коли її перевага над Росією не зможе бути ні ліквідована, ні скомпенсована.

Що таке відкладена війна і якій її можливі наслідки? Давайте розберемо це на прикладі загальних уявлень про хасав'юртський мир.

Хасав'юрт-2 та його можливі наслідки

Що ми знаємо про хасав'юртський мир в Росії?

Хасав'юртський мир був результатом Хасав'юртських угод 1996 року, якими закінчилася Перша чеченська війна в Росії (1994-1996). Хасав'юртський мир призвів до фактичної незалежності Чечні в 1996-2000 роках.

Хасав'юртські угоди були підписані на фоні успішної бойової операції збройних формувань Республіки Ічкерії, які встановили контроль над містами Грозний, Аргун, Гудермес (чи не нагадує це успішну операцію ополчення на Сході України, на фоні якої були підписані Мінські угоди).

Хасав'юртський мир виник через тиск міжнародної спільноти на Росію, яку змушували вирішувати всі політичні питання мирним чином, без військових дій на своїй території.

Водночас саме цей мир створив заморожений конфлікт всередині Росії.

Хасав'юртські угоди не вплинули на продовження практики здирства та взяття заручників чеченцями.

Саме Хасав'юртські угоди були сприйняті чеченцями як слабкість Росії і призвели до початку інтенсивного розповсюдження релігійного екстремізму на засадах ваххабізму в Дагестані і Татарстані, джерело якого знаходилося саме в Чечні.

Саме тому хасав'юртський мир призвів до Другої чеченської війни, яка формально закінчившись в 2009 році, але не змінила ситуації з Чечнею в Росії.

Сьогодні ситуація відносин Чечні з Росією виглядає так, що її керівництво робить вигляд, ніби воно у складі Росії, а насправді має повну незалежність.

В деякому метафоричному розумінні, враховуючи відрахування з російського бюджету, які продовжують надходити в Чечню, можна сказати, що Росія платить данину чеченцям за свою поразку у Другій чеченській війні.

Мало хто знає і піддає аналізу доволі цікаві персональні наслідки цього миру.

За дорученням Єльцина Хасав'юртські угоди від Росії підписав генерал Алєксандр Лєбєдь (тогочасний секретар Ради Безпеки РФ) та його заступник Сєргєй Харламов.

З чеченської сторони угоди підписали Аслан Масхадов, найбільш успішний військовий діяч невизнаної Чеченської Республіки Ічкерія та Саїд-Хасан Абумуслімов, історик, письменник, публіцист та громадський діяч, один з лідерів сепаратистського руху Чечні.

28 квітня 2002 року генерал Лєбєдь загадково загинув на гелікоптері в Красноярському краї.

31 жовтня 2002 року полковник Харламов був убитий професійним убивцею біля під'їзду власного будинку.

8 березня 2005 року Аслан Масхадов як лідер збройного спротиву в ході Другої чеченської війни був знищений в результаті спецоперації Центра спеціального призначення ФСБ.

Саме Хасав'юртські угоди призвели до появи радикальної позиції Путіна щодо імперських перспектив Росії. Хто не пам'ятає, можете переглянути ще раз його найбільш відомий вираз 1999 року, який він пізніше аналізує сам.

Отже, якщо схематично подивитися на Хасав'юртські угоди та їх наслідки, то можна побачити багато спільного з нинішніми Мінськими угодами Порошенка.

1. Мінські угоди укладені Україною та Росією на фоні успіху так званих ополченців зі Сходу України, а насправді за явної потужної участі регулярних військових сил Росії, які відновили контроль за частиною Сходу України.

2. Мінські угоди стали результатом тиску на Президента України міжнародної спільноти та Росії при ігноруванні ним народної волі в явний та неявний спосіб. Президент України не порадився з українським народом про такий крок і лише довів до народу своє рішення, яке досі не має вирішальної підтримки більшості.

На відміну від Президента РФ Єльцина, який послав укладати Хасав'юртські угоди секретаря Ради Безпеки РФ, Президент України зробив це особисто у непублічний спосіб, і навіть зараз ми не знаємо всіх обставин цих угод. Президент України, ідучи на переговори не мав стратегічних оцінок критичних умов угод, які обов'язково мали бути враховані. Відтак Мінські угоди були укладені без довготривалих переговорів, а відтак головні моменти Україною були програні. Перший момент – Україна за наслідками Мінських угод не контролює кордон між Росією та Україною в частині своєї території. Другий момент – Україна не наполягла на контролі інформаційного простору на цій території. Третій момент – Україна більше не має силового контролю відчуженої фактично частини своєї території.

3. Можна прогнозувати, що Мінські угоди не призведуть до припинення вогню на території Сходу України. Більше того, вони призведуть до ескалації конфлікту, оскільки цілі, які має Росія у цій війні, поки що не досягнуто. І бар'єр досягнення цих цілей Україна не продемонструвала Росії. Контраргументи про кращу підготовку України в ситуації миру взагалі не варто розглядати, тому що на відміну від Росії, яка мобілізована державою на війну і поки що підтримує Путіна і російську владу в цілому, Україна не мобілізована державою на війну і воює фактично самостійно, долаючи спротив нелюстрованої поки що влади.

4. Мінські угоди сприйняті Росією як слабкість України, як ситуація, що на Україну можна тиснути і вона піддається тиску. Це обов'язково призведе до посилення повномасштабного поширення конфлікту за межі частини території Донбасу.

5. Мінські угоди призведуть до нової війни в набагато гіршій ситуації, ніж та, що є зараз.

6. Всі підписанти Мінських угод скоріш за все будуть особисто і дуже радикально відповідати за цю дію.

Розкол у владі на "голубів" та "яструбів"

Україна зробила вибір – мир і вибори.

В цьому сенсі у нас відбувся розкол у владі – на партію миру ("Блок Петра Порошенка") та партію війни ("Народний Фронт" Яценюка-Турчинова). Це розкол стратегічного рівня.

Партія миру має зосередитися на мирних ініціативах Петра Порошенка, в орієнтації на компроміси з олігархами в процесі реформ, в орієнтації на нормалізацію стосунків з Росією навіть за умов окупації нею Криму та Донбасу. Ця партія змушена бути йти на компроміс з іншими нелюстрованими політиками старого зразку. Ця партія змушена буде говорити про реформи, які зберігають мир, хоча настрої українців повсякчас призводитимуть до радикалізації реформ і до тиску на цю партію. Революцію в Україні не закінчено і проводити революцію в ситуації громадянського миру – це ілюзія.

Партія війни має поставити питання про завершення початої на Майдані революції гідності, має обстоювати продовження війни з Росією до повної перемоги України, має бути орієнтована на жорстке переслідування інтересів України аж до розриву економічних та політичних стосунків з Росією, має виступати за повну мобілізацію в країні та за ведення символічної-інформаційної-консциєнтальної-економічної війни з Росією, вона має привести у політику комбатів нових військових підрозділів та зосередитися на військових ініціативах нових польових командирів у великій політиці, вона має виступати за ВПК як основу економічного розвитку країни на найближчі роки, має виступати за радикальне вирішення питання деолігархізації країни, повинна обстоювати радикальну люстрацію та законодавче оновлення політичної системи країни на підтримку конституційного процесу.

Це не якась інсайдерська інформація, це чисто об'єктивний аналіз заявлених позицій двох партій, якими вони логічно мають бути.

Дві партії влади – дві стратегії України – дві різні долі України – дві різні долі олігархів – дві різні долі українського народу.

Спроба цих партій домовитися і піти на вибори разом не була успішною. Вона і не могла бути успішною. Бо це дуже різні позиції.

Кажу прямо і відкрито – моя позиція була, є і буде яструбиною. Я не визнаю голубиних підходів і не приймаю їх ні раціонально, ні емоційно, ні духовно.

Сьогодні Україні потрібні яструби, а не голуби. Голуби виглядають гарно в парках мирних міст. Коли йде війна, потрібні яструби, хоч вони і не виглядають так імпозантно, як голуби.

Тим хто, не дослухається до раціональних аргументів, можна нагадати дві обставини метафоричного символізму прикмет.

Перша обставина – 26 січня 2014 року, коли Папа Римський після заклику молитися за Україну разом з дітьми випустив двох голубів, на них напали ворона (сухопутний птах) та чайка (морський птах). Один з голубів втратив декілька пір'їн.

Друга обставина – існувало безліч очевидних прикмет, які вказували на проблемність правління четвертого Президента України, він не вважав за потрібне звертати увагу на якісь там прикмети.

Люди з раціональним мисленням мають почути раціональні аргументи. Люди з ірраціональним мисленням мають дослухатись до прикмет. Але ми маємо той випадок, коли раціональні аргументи і ірраціональні прикмети говорять про одне і те ж.

Миру не буде. Готуймося до війни. Відбитися треба так, щоб не втрачати пір'я.

powered by lun.ua
Коментарі — 41
Андрій Савченко _ 06.10.2014 22:56
IP: 78.111.186.---
Для того щоб бути вільними потрібно воювати! Інших варіантів нема. До речі яка скотина розказує байки про так звану "миролюбивість" українців. Шановний автор згадайте історію Київської Русі,славетного козацтва та подвиги мільйонів українців в двох світових війнах. Женіть в шию тих "миротворців" які вкладають цю маячню в ваші голови. І не треба плутати миролюбство з рабською покірністю. Той хто любить мир має його захищати і в своєму домі і заступитися за слабшого як колись Київська Русь прийняла удар дикої орди як і тепер зупиняє "орду рабів" що ненавидять свободу. СЛАВА УКРАЇНІ!
Roman Korbut _ 19.09.2014 00:56
IP: 74.125.18.---
дякую за статтю)
kanarej _ 16.09.2014 11:45
IP: 74.125.18.---
Філософ, який філософ... Філософствувати всі розумні, тільки на бійню посилати будуть зовсім інших людей. Оголосити загальну мобілізацію, почати повномасштабну війну і зруйнувати остаточно економіку, на відновлення якої піде не одне десятиліття потім, загубити ще десятки тисяч життів, чи може сотні тисяч – цього добиваємось, яструби? Що б там не було, для війни з Росією країна повинна мати потужну економіку, а не помираючого інваліда на костилях, як ми. Нормальне забезпечення армії технікою. Інакше це перетвориться скотобійню. В нас не те що ядерної зброї, вже і авіації майже не лишилось. Більша частина знищена за роки незалежності, а рештки добили протягом АТО. А при тій перевазі в авіації вся наша бронетехніка перетворюється в непотрібний мотлох, оскільки буде практично повністю знищена в перші ж дні війни. Так чим воювати?
Kirill Korzhenko _ 14.09.2014 10:47
IP: 37.55.199.---
Sergey Lisnik:
Вы рассуждаете из предположения, что в самой Украине совков меньше. А как мысль о том, что бы прихватить с собой отца и братишку? Помните Белую гвардию, Булгакова? Булгаков киевлянин. И события гражданской кутерьмы именно в Киеве. Что то очень схожее с днем сегодняшним. Впрочем, сама театральная постановка уж очень нравилась Сталину, но проблема сохранения цвета нации, её будущего -налицо. Все знающие историю СССР, хорошо понимают, что истоки сегодняшней войны именно там, в СССР. Ниточка от Булгакова, Пастернака, Шаламова, Солженицына, Рыбакова, тянется в день сегодняшний, и не обрывалась. Тут где-то следует отыскать золотую серединку между пафосом и честностью. Не хватает честности и смелости нашему "старшему поколению" взвалить на себя ответственность за весь этот бардак. Перспективка умереть за Свободу от пули в спину, мало вдохновляет.
Sergey Lisnik _ 13.09.2014 22:36
IP: 159.224.215.---
Kirill Korzhenko:
Пускай участь сия минет меня, о падре. Не получается, вся совковость московии и ее народа воплотилась в агрессию против Украины. Если ценить жизнь больше свободы, то в конце концов противно жить. Извините за пафос, но лучше умереть свободным и прихватить пару совков с собой, чтоб меньше побратимым осталось, чтоб дети жили в вольной стране.
Mike_Kharkov _ 12.09.2014 16:58
IP: 94.179.190.---
"Мета війни досягнути, коли одна зі сторін отримала таку перевагу, яку інша сторона вже не може ніяк ні ліквідувати, ні скомпенсувати"
===
Чудово.
Мета Путіна – тримати НАТО подалі від своїх кордонів. Для цього в Україні повинен бути постійний конфлікт.
Тобто, в разі перемоги він знає що отримує.
А яка мета України? хто знає? що таке "перемога України"? без відповіді на це питання будемо мати і маємо пусту балаканину. У цьому і є наша головна слабкість – нема стратегії розвитку і тому перспективи, а це свідчить про примарність держави.
Або реформуємось, або загинемо – ось де головний фронт.
Kirill Korzhenko _ 12.09.2014 11:15
IP: 95.135.185.---
Valeriy Romanchenko:
НАРОД! ВОТ ЭТА СТАТЬЯ ЯРКИЙ ПРИМЕР ХОРОШО ПРО ПЛАЧЕНЫХ ПОЛИТОЛОГОВ КОЛОМОЙСКОГО! ВЕДЬ ВСЕ ПОНИМАЮТ КТО СТОИТ ЗА ЯЦИКОМ И КО!
Да платят и тем и другим. И третьим.
Kirill Korzhenko _ 12.09.2014 10:41
IP: 95.135.185.---
и всё же, голубиная партия мира более честна по отношению к гражданам Украины. причины войны с РФ – политические. Смена власти, выдворение из Украины проросийской верхушки, европейский и НАТОвский выбор. Тем более, вовлекать в петушиный конфликт "совков" неприкаянных юношей – это не преступление перед невинной молодежью? Скорее напрашивается аналогия с расстрелом Белого дома в 1993 танками Таманской дивизии, чем событиями в Чечне. Кашу заварили политики. Политики и должны её расхлёбывать, а не прикрываться чужими шкурами.
Будущее Украины только в Европе. Но господа "старшее поколение"! Разгребите эту совковую свалку как-нибудь сами, без нашей молодежи.
Алекс Фибер _ 11.09.2014 22:52
IP: 178.137.65.---
Алекс Фибер:
платили варьятні аренди, побори та збори. Платять й досі.
І так само далі, і таке інше з 1991-го року (коли мешканці Донбасу разом зі всією Україною проголосували за незалежність нашої держави) до 2014-го року, коли нашу країну розграбували вщент усі наші президенти, практично без винятку. Єдиним та найкращим з тих Президентів, що був, сьогодні здається Леонід Кучма. Помилка України що він не залишився на третій строк, помилка Кучми що він проштовхував Януковича, та літав до Росії на консультації під час виборів. До Росії, від якої ми отримали незалежність в 1991-му році!!!
2014-й. Втрата Криму, смерті військових на Сході.
Населення України, переважна більшість плювала (ложила) на війну. Ще частина відпочивала в Криму. Заводи стоять як стояли, учбові заклади штампують молодих податківців.
Нема частини Сходу, ядерний статус не поновлюють.
На вибори 26 жовтня вже на місцях готуються фальсифікації.
АДЖЕ ВИ ЦЬОГО ВСЬОГО ВАРТІ?
Dmitry Dmitriev _ 11.09.2014 22:39
IP: 74.125.18.---
Дацюку вже видали іржавого автомата, чи він та, на блогах УП за бабло "ухиляється"? Ще один БЮТусов галімий
Алекс Фибер _ 11.09.2014 22:39
IP: 178.137.65.---
Коли Кравчук продавав Україну за великі кошти відмовляючись від ядерної зброї (яку можна було просто поставити на зберігання, не направляючи нікуди, як нікуди не направляється Точка-У, коли стоїть на зберіганні. І не треба тут мені брехати що це було неможливо – краще ті хто хоче брехати – лизніть одне місце Кравчуку) --- практично всі мовчали та підтримували. Або було байдуже.
Коли Кравчук "обіцяв" поміняти всі заощадження в Ощадбанку на українські гроші --- всі побігли здавати свої рублі, штовхаючись в чергах. Одиниці (я в тому числі) тоді зняв всі гроші без черги та купив бакси. Збереглися квитанції, можу довести.
Коли виганяли людей з розграбованих заводів --- всі мовчки йшли на базар та крутилися по Польщах та Туреччинах.
Коли для трудящих, які змушені були піти тяжко працювати на базар, придумали податкову – адже треба годувати держслужбовну сволоту, адже підприємства позакривали ---- люди, які самі собі створили робочі місця, мовчки
Олександр Дзюбук _ 11.09.2014 21:19
IP: 95.111.240.---
Гарна стаття, пане Дацюк, але, коли Ви пишете для широкого загалу – намагайтеся уникати фраз типу "метафоричного символізму прикмет.". Трохи закручуються вуха:-)
hrim _ 11.09.2014 20:34
IP: 74.125.18.---
"... 4. Мінські угоди сприйняті Росією як слабкість України, як ситуація, що на Україну можна тиснути і вона піддається тиску..."
......

За останні 10 років витрати на російську армію в 56 разів переважали відповідні витрати на українську. Якщо врахувати, що останні роки Армію України очолювали громадяни Росії, то як ще можна сприймати наші оборонні можливості?
Тому такі кабальні паузи-перемир'я не від добра.
Petroff Jak _ 11.09.2014 20:21
IP: 37.52.150.---
Власти занимаются манипуляцией.
Вместо того, чтобы бороться с путинской агрессией
за единство и целостность Украины,
внимание общества переключают
на проблему обмена "заложниками".
Мыслимо ли было победить Гитлера, если вместо
смертельной борьбы с ним,
занимались бы переговорами об обмене пленными?
Не будучи почитателем Сталина, напомню,
что он отказался обменять пленного сына,
на немецкого фельдмаршала.
Dan Pol _ 11.09.2014 19:01
IP: 74.125.18.---
"оскільки цілі, які має Росія у цій війні, поки що не досягнуто"

А ви знаєте, які в Росії цілі?
Смішно і страшно, що хтось це прочитає і буде вважати, що таки знаєте.
djtel _ 11.09.2014 17:02
IP: 91.231.240.---
Kristina Talan:
Досить філософствувати в тиші свого кабінету, гайда на війну, пане яструб-Дацюк, якщо ви дійсно яструб. Помріть там героєм, замість когось з наших синів. Чи може, ваш син воює, йому відірвало кінцівку, знесло градом голову, спалено живцем смерчем, над ним глумилися садисти у полоні?
Якщо крити нічим, то краще – жуйте! Чи можливо ви пишете з передової?
djtel _ 11.09.2014 17:00
IP: 91.231.240.---
koras:
Всякий мир під час війни погіршує шанси саме для слабкої сторони.
Зважаючи на те, як нашпрез закликає та ледве не примушує Україну до миру з агресором, то він (не агресор, а потрох) є найслабшою ланкою в наших рядах. Хоч, як правильно зазначив автор, він "має виступати за повну мобілізацію в країні та за ведення (...) війни з Росією, (...), має виступати за радикальне вирішення питання деолігархізації країни, ... обстоювати радикальну люстрацію та законодавче оновлення політичної системи країни на підтримку конституційного процесу."
Але що ви хочете від безхребетного олігарха-піарщика? Його треба ПРИМУШУВАТИ робити те, що потрібно Україні, а не те, що хочеться особисто йому і його "колезі" путлєру.
Ось і маємо – чи то Порох пи...дить, чи ЗМІ, але вчора НЕ вийшло 70% параші, а ЗАЙШЛО 100 одиниць бойової техніки.
Kristina Talan _ 11.09.2014 16:59
IP: 78.111.187.---
Досить філософствувати в тиші свого кабінету, гайда на війну, пане яструб-Дацюк, якщо ви дійсно яструб. Помріть там героєм, замість когось з наших синів. Чи може, ваш син воює, йому відірвало кінцівку, знесло градом голову, спалено живцем смерчем, над ним глумилися садисти у полоні?
Тетяна Шкуріна _ 11.09.2014 16:42
IP: 176.38.89.---
Ніякого розколу немає. Просто не домовились про місця в списках.
Сергій Бей-Безпалько _ 11.09.2014 16:17
IP: 93.73.27.---
Сергей Сердюк:
Юрій Коржинський:
Бред товарищ несет-посмотрите хотя бы пример Грузии в 2008 и подумайте кому лучше война или мир-слабой или сильной стороне.
Население Грузии 4,5 млн., а население Украины 46 млн. – так что тут сравнивать? Даже с учетом что население России 146 млн., украинцы способны перебить в большой войне 30-40 % российского населения (остальных при желании легко добьют китайцы, япронцы, американцы и "прочие шведы"). Это абсолютно не правильный путь деморализовывать свой собственный народ, изображая Россию какой-то непобедимой силой.
Сергій Бей-Безпалько _ 11.09.2014 16:05
IP: 93.73.27.---
"Сьогодні Україні потрібні яструби, а не голуби. Голуби виглядають гарно в парках мирних міст. Коли йде війна, потрібні яструби, хоч вони і не виглядають так імпозантно, як голуби", погоджуюся на всі навіть не 100%, а 10000%!
just_comments _ 11.09.2014 15:35
IP: 74.125.183.---
Кто, кроме Тимошенко, может разрулить ситуацию?
koras _ 11.09.2014 15:12
IP: 74.125.18.---
Всякий мир під час війни погіршує шанси саме для слабкої сторони.
Зважаючи на те, як нашпрез закликає та ледве не примушує Україну до миру з агресором, то він (не агресор, а потрох) є найслабшою ланкою в наших рядах. Хоч, як правильно зазначив автор, він "має виступати за повну мобілізацію в країні та за ведення (...) війни з Росією, (...), має виступати за радикальне вирішення питання деолігархізації країни, ... обстоювати радикальну люстрацію та законодавче оновлення політичної системи країни на підтримку конституційного процесу."
Але що ви хочете від безхребетного олігарха-піарщика? Його треба ПРИМУШУВАТИ робити те, що потрібно Україні, а не те, що хочеться особисто йому і його "колезі" путлєру.
Михайло Довгий _ 11.09.2014 14:21
IP: 74.125.18.---
Будь-яка аналогія кульгає. Рано вивчати поляризацію патріотів на два табори, коли ще п'ята колона не ліквідована. Семенченку Президент обіцяв розслідування по Іловайську, а сам Семен обіцяє захист свідків та нагляд за слідством.

Висновок Дацюка в цілому правильний: "Миру не буде. Готуймося до війни. Відбитися треба так, щоб не втрачати пір'я." Треба почистити пір'я від кузьки, що його підгризає.
Михайло Довгий _ 11.09.2014 14:07
IP: 188.190.0.---
Олександр Бойченко:... якогось НЕЙТРАЛЬНОГО птаха. Який сам НЕ ХИЖАК, але й хижаки його оминають.
Українці не птахи, а бджоли, що воліють мирно збирати мед. Тхора, який крав мед, вже вигнали. Ведмедя, який руйнує пасіку, поки що трішки вжалили.
Корупція1388 Порошенко4 Уряд реформ417 Зеленський51 Aтака Путіна1270
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Мустафа Найем

Ми виконали 95% плану півріччя: 450 одиниць ОВТ передали замовникам

Олексій Братущак

У сусідньому купе знову гвалтують жінку. Чому Україна ховається за дверима?

2
Ірина Федорів

Попсуй (Заблоцька) не балотуватиметься від ''За майбутнє'', бо вона ''зашкварена''

3
Володимир Фесенко

Щоденник місцевих виборів-2020 (26 липня – 9 серпня 2020 р.)

Олексій Братущак

ЄС та "ЄС" розійшлися у своїх оцінках виборів у Білорусі

11
Ірина Федорів

Як ''клеїти'' виборців: ''Нові обличчя'' вкрали слоган ''Слуги народу''

Костянтин Матвієнко

У питанні визнання виборів президента Білорусі Україні слід зайняти консолідовану позицію з ЄС

47
Галина Янченко

Підсумки року: Які рішення парламенту українці оцінили найбільше?

2
Тимофій Бадіков

Лікарі та пацієнти страждають від недосконалої електронної системи охорони здоров'я

Олексій Братущак

"Буду відвертим". Пане Зеленський, ви взагалі про що і про кого?

9
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter