Сергій Дацюк Філософ

НОВИЙ ЕТАП

15 квітня 2016, 10:55

Основною причиною нинішньої політичної кризи, як уже було детально описано, є протиріччя між вимогами української громади під час Революції Гідності щодо публічної та солідарної політики та "олігархічним консенсусом", до якого частина правлячого класу вдалася на догоду власним плутократичним мотиваціям та під тиском російської агресії, яка саме на ці мотивації і була розрахована.

Але характер протікання та тривання цієї політичної кризи були зумовлені декількома обставинами: 1) закладена в Конституції двоїстість виконавчої влади (Президент-Прем'єр-міністр), яка унеможливлює не тільки ефективне управління країною, але навіть і "справедливий" поділ між ними корупційний потоків; 2) значний вплив Президента на Парламент (фракція БПП та наявність непублічного "олігархічного консенсусу", який дає можливість Президенту впливати на олігархічні групи в Парламенті), традиційний для України і антиконституційний за своїм змістом; 3) практично відсутній вплив Парламенту на Президента, який в разі одночасного звинувачення у корупції Президента та Прем'єр-міністра дає більше можливостей для заміни Прем'єр-міністра, ніж для імпічменту Президента.

Серйозною проблемою української Конституції відтак є відсутність Віце-Президента. Адже саме наявність Віце-Президента дала б Україні можливість саме зараз піти на одночасні парламентські та президентські перевибори.

Заміна відносно незалежного від Президента старого Прем'єр-міністра на залежного від Президент нового Прем'єр-міністра є по суті спробою подолання конституційної владно-структурної проблеми політичними засобами.

Втручання в цей процес олігархів призвело до затягування кризи, бо значну частину часу йшов торг не за реформаторського Прем'єр-міністра, а за підтримку олігархічних парламентських груп залежного від них Прем'єр-міністра.

Цей процес призвів до закінчення першого етапу української Революції Гідності.

Дозвольте сумно поздоровити нас з власним "18-им брюмера".

Завжди буває момент, коли можна точно зафіксувати розрив влади і громади і перехід влади до авторитаризму.

Колишнього Кривавого Президента обрали від безнадії. Але деякий час на нього було в суспільстві певне сподівання.

18 березня 2011 року одна відома журналістка погодилася на роботу в АП, і журналістська та експерта спільнота оцінила це як зраду. Ці події були тоді відображені в моїй статті "Це вже війна". Саме тоді відбувся розрив суспільства з владою.

Так само і 14-те квітня 2016-го року – новий розрив суспільства з владою.

Ще до цього дня була хоча б удавана солідарність влади з суспільством. Але після цього дня стало ясно – влада більше, навіть позірно, не буде зважати на суспільну думку і суспільні настрої.

Два місяці, поки тривала політична криза, йшов торг. Між ким і ким? Спочатку між БПП і НФ та фракціями, які відмовилися від підтримки "олігархічного консенсусу" – "Батьківщина", "Самопоміч", "Радикальна партія". Потім такий торг почався між БПП і НФ та олігархічними групами в Парламенті. Тобто 206-ть представників так званої Парламентської Коаліції (БПП і НФ) торгувалися з 51-м представником поза Коаліцією (олігархічні групи в Парламенті) за посаду оператора олігархічного консенсусу (офіційно Прем'єр-міністр).

Реально створено так звану "ширку" – БПП, НФ плюс олігархічні парламентські групи. Тобто в дійсності в Парламенті тепер існує лише ситуативна більшість. Парламентська Коаліція стала фальшивою.

Ситуативна більшість Парламенту означає деінституалізацію Парламентської Коаліції. Тобто фактично 14-го квітня 20216-го року відбулася антиконституційна дія народних депутатів, які голосували за Уряд.

Офіційно парламентська більшість складається з політичної сили з нульовим рейтингом (НФ) та політичної сили, що стрімко втрачає рейтинг (БПП). Це означає, що Парламентська більшість (фальшива Коаліція) не є легітимною в суспільстві.

Окрім деінституалізації Парламентської Коаліції відбулася фактично денонсація Коаліційної Угоди, яка перетворилася на набір формальних гасел, які більше не можуть виступати основою для змістовної урядової програми.

Текст Коаліційної Угоди не став предметом публічного аналізу та обговорення, структура так званої Коаліції змінена зі значними порушеннями норм закону, легітимність та законність обрання нового Уряду сумнівна.

Чому так важливо в кризові моменти скрупульозно дотримуватися закону, особливо в Парламенті?

21 квітня 2010 року в українському Парламенті в диму, під рев сирен, під головуванням закритого парасольками спікера були прийняті Харківські угоди, прямим наслідком яких згодом стала окупація Криму Росією. Тоді теж здавалося, що законність парламентських рішень це проста формальність, яка не була дотримана.

Після Революції Гідності в Парламенті було багато рішень, які не у всьому відповідали закону.

От і 14-го квітня 2016-го року теж в Парламенті було безліч порушень закону.

Коли закон в Парламенті може бути порушений?

Відповідь проста – коли на це погоджується правлячий клас і його хоча б пасивно підтримує суспільство. Тобто, коли такі порушення закону є легітимними в суспільстві.

В Україні відсутня традиція заміру легітимності до прийняття важливих парламентських рішень – правлячий клас ігнорує якісь інші соціологічні дослідження, окрім власних рейтингів.

Саме тому наслідки від нелегітимних помилкових рішень для правлячого класу завжди несподівані.

Що б у цьому разі означало непогодження правлячого класу з фальшивою Парламентською Коаліцією, з фальсифікованим обранням нового Уряду? Це б означало вихід з Парламенту всіх опозиційних фракцій. Але у нас знову ж таки немає такої традиції. Тому вся парламентська частина правлячого класу буде нести відповідальність за події 14-го квітня 2016-го року. І ця відповідальність буде мати характер жорсткої люстрації за ознаками підтримки незаконного подовження існування Коаліції і незаконного обрання Уряду.

Виступ в Парламенті новообраного Прем'єр-міністра показав наступне: 1) аналізу і розуміння помилок попереднього Уряду нема; 2) змістовних інновацій не запропоновано; 3) натомість була обіцянка функціонера – "Я вам покажу, що таке управління державою", протиставлена всьому попередньому управлінню державою, – "за 24 роки нашої незалежності, всі ті, хто не один раз був при владі, у виконавчій владі, не змогли дати успіх країні, яка є надзвичайно багатою".

Звідки ж візьметься цей успіх у нового Прем'єр-міністра без аналізу ситуації, без усвідомлення проблем, без пропозиції інновації? Тут залишається дійсно лише вірити в геніальну спонтанність його управлінських кроків, які призведуть до збагачення країни.

Але що це буде за збагачення, чиє це буде збагачення? Тільки олігархів. Адже без особливої стратегії протидії олігархічному збагаченню, без справжньої податкової і тарифної реформи на користь середнього класу, без дерегуляції діяльності малого та середнього бізнесу, без спеціального стимулювання підприємницької інноваційної ініціативи громадян це просто неможливо.

Ініціатива громадян – цей найпотужніший ресурс громади – блокується "олігархічним консенсусом", несолідарним елітаризмом правлячого класу, відсутньою вертикальною мобільністю, невизнанням правлячим класом інших мотивацій, ніж мотивації збагачення та влади. Цю ситуацію неможливо змінити з позиції Уряду.

Соціальне вирівнювання не може в країні статися без ґрунтовної багатоаспектної і довготривалої урядової програми за підтримки більшості правлячого класу. Такі процеси не бувають спонтанними, який би геній їх функціонально не просував.

Українці не можуть отримати солідарне багатство, якщо олігополію в економіці не буде знищено, а політичний вплив олігархів на владу не буде подолано. Підтримка олігархічними групами в Парламенті нового Прем'єр-міністра робить його самовпевнені і декларативні слова марними сподіваннями. Він не зможе вирватися ані з-під впливу Президента, ані з-під впливу олігархів, хай навіть він має такі ілюзії. Новий Прем'єр-міністр не є домінантним політиком, він психологічно не здатен подолати опір олігархів і саботаж реформ чиновниками.

Залишається констатувати вже очевидне – 14-го квітня 2016-го року стався контрреволюційний переворот, коли виправдовуючись війною правлячий клас відмовився від ідеалів Майдану та інституціоналізував "олігархічний консенсус".

Сталося те, що ми вже бачили за часів Кривавого Президента, – відмова влади від опертя на всезагальну легітимність, вивищення неконституційної соціальної групи над іншими представниками правлячого класу (замість "Сім'ї" тепер так звана "стратегічна сімка"), блокування вертикальної мобільності і використання регіонального домінування у владі.

Чому черги не стоять на посади міністрів, як це сказав Президент? По-перше, тому що цих черг не видно ні в АП, ні в Парламенті. По-друге, тому що вертикальна мобільність після Революції Гідності так і не була розблокована.

Черги на пости міністрів на стоять тому ж, чому черги не стояли в спецрозподільники СРСР. Черги не можуть стояти крізь бар'єр вертикальної мобільності, бо бар'єр відсікає черги. Направду в Уряд за нинішнього стану Парламенту можуть попасти лише ті, хто допущений до олігархічного консенсусу.

Однією з ознак відсутньої вертикальної мобільності є кадрування влади за регіональною ознакою – саме так діє патронажно-клієнтельна система регіональних кланів. Попередня політична практика довела – регіональне домінування у владі погано закінчується для країни. Тому прихід "вінницьких" до влади це руйнування регіональної рівноваги. Ми вже це бачили на прикладі "донецьких", але схоже цей досвід не має значення для правлячого класу.

Знищена в Україні вертикальна мобільність за часи Кривавого Президента досі не відновлена. Блокована вертикальна мобільність має дуже руйнівний потенціал в революційні часи. Щоб знизити цей потенціал – правлячий клас має загнати суспільство в депресію. Що власне зараз і відбувається.

..................

Отже фіксуємо – в країні конституювано плутократичний режим зі слабким Президентом, нелегітимним Парламентом, непевним Урядом і несамостійним та самовпевненим Прем'єр-міністром.

Це кінець нетривалої післямайданної солідарності громади з владою. Розрив громади з владою відбувся не тільки де-факто, він тепер ще й інституціоналізований де-юре.

Тепер наявними політичними засобами політичну кризу громада вирішити не може, бо ці політичні засоби не належать більше громаді.

Це початок реакції та контрреволюційного відкату, а отже і початок кінця такої влади і початок жорсткого кінця олігархії.

До 14-го квітня 2016-го року з олігархами можна було домовлятися. Після олігархічної контрреволюції це стало неможливо.

Хоча контрреволюційний етап і протриває деякий час і може навіть призвести до посилення авторитаризму в Україні, але справжня диктатура у нас неможлива – громада за будь-яких обставин цього не допустить.

Усвідомлення цих змін у експертному і журналістському середовищі достатнє. Але цього усвідомлення не вистачає громаді загалом, аби спинити нелегітимні дії влади.

Правлячий клас так боїться парламентських перевиборів, що це просто якась психопатологія.

Перевибори це не найгірше, що зараз може бути в Україні. Найгірше, це те, що нас чекає з цього моменту, коли правлячий клас не погодився на перевибори, – соціальна апатія, соціальна депресія і подекуди – дезорієнтація. Від цих процесів втрати в суспільстві будуть набагато більші.

Не впадайте у відчай, не підкоряйтесь апатії, не дайте загнати правлячому класу себе у депресію. Уникайте самі і не транслюйте іншим дезорієнтаційного дискурсу олігархічних ЗМІ.

Правлячим класом в країні створено нову революційну ситуацію.

Революція може бути продовжена, хоча вже тепер і більш жорсткими засобами.

powered by lun.ua
Коментарі — 84
Республіка _ 18.04.2016 14:38
IP: 130.211.84.---
Пане Сергій Дацюк, стосовно Вашого: "Звідки ж візьметься цей успіх у нового Прем'єр-міністра без аналізу ситуації, без усвідомлення проблем, без пропозиції інновації?" – дійсно, Арсеній Яценюк на Майдані2013-14 "ризикував власною головою" заради втілення у життя ЄВРОПЕЙСЬКИХ!!! правових та суспільних цінностей, але, отримавши від народу України ВІДПОВІДАЛЬНУ!!! довіру, – "скотився" до банального власного збагачення. І що ж то за зараза така – ота клята українська ВЛАДА!!? І стосовно Вашого: "Соціальне вирівнювання не може в країні статися без ґрунтовної багатоаспектної і довготривалої урядової програми за підтримки більшості правлячого класу" – а хто ж він такий, отой "правлячий клас" в Україні?
-Vesna- _ 17.04.2016 18:54
IP: 93.72.134.---
plita:

1) І вдруге питаю: чи тобі Кириленко встиг вже виділити гарнесеньку сінекуру, що тональність різко проурядовішала?:)

&

:2) Подивися хоча б на того слюсаря-гінеколога-філозофа Крена: його канудить навіть простий факт, що мої предки в РІ були старшиною, а потім дворянами, в той час як його в РІ – хлопами, бидлом, пся крев...

Дивися, плітіку, нічого особистого – тільки логіка.
Хіба між 1) & 2) ти не вбачаєш залізного взаємозвязку?

Тобто "сінекура" оправдує все... зміну світогляду, пихатість... і прочі малоросейкі.
kren _ 17.04.2016 14:50
IP: 37.52.241.---
jutт...А мою справжню вартість визначають не Крени, а український народ, чиї нагороди я з гордістю ношу на свята...

і оцей...продукт травлення совкової системи-називається адвокатом?чий хліб,силою слова диригу
вати емоціями аудиторії.
Риторика-царина трибунів.
А участь таких холуїв як jutти-лизати хазяїна і гавкати,коли хазяїн накажуть.

Український Народ і московський-більшовицько-націстський нквд-котрому Ви служили і служите-неспівмірні величини.
А щодо нагород-то так.Двно вже доведено фахівцями,що...всякі...девіантні-аксесуарами
намагаються замістити свою внутрішню неповносправність,котру вони дуже навіть добре
чують своїм ущербним нутром.
kren _ 17.04.2016 12:15
IP: 130.211.75.---
plita: А в моєму роді кріпаків не було. Ніколи за 400 років. Жодного... Захлинайтеся від заздрісті, пане підляшку...

Бо у вашому роді були самі лишень холуі,придурюватися будете серед своіх,визначаючи ОГИДУ до
таких псів як Ви,як вам завгодно,одначе УП,у всякому разі_пок ищо,ще не совковий суд,де Ви служите передаючою ланкою,і Ваша запоПадловість,ніяк не послугує до вироку з наслідками,як ви до того звик
ли,і тут,на форумі,Ви завжди зможете,повною мірою, отримувати задоволення на всю свою,справжню, мінову вартість.
kren _ 17.04.2016 10:57
IP: 130.211.67.---
plita: -Vesna-: Подивися хоча б на того слюсаря-гінеколога-філозофа Крена: його канудить навіть простий факт, що мої предки в РІ були старшиною, а потім дворянами, в той час як його в РІ – хлопами, бидлом, пся крев...

Он як,,виявляється і в холуйській спільноті існує своя титульна градація,і воно передається
У спадок...втім,це ваша,холуйська справа,і від того,як ви там між собою величаєтеся,ви не пе
рестаєте бути холуями.
-Vesna- _ 17.04.2016 05:50
IP: 93.72.134.---
kren:
Тим не менше всіх таких jutтів як самозре
чених холуїв,охоплює тривога,турбують рецидиви сезонних загострень на грунті,навіть,найменших сумнівів-щодо справжньої гідності їх історичних хазяїв.
+++
Юрий Щаз _ 17.04.2016 00:32
IP: 95.158.36.---
насчет вероятности диктатуры тут автор трохи погорячился
для этого достаточно под любым предлогом ввести военное положение
и в нынешних условиях свобода для такого маневра очень даже неплохая
весь вопрос только,поддержит ли клептоманов армия,вот в чем для них риск
не факт,что не пошлют,как в свое время януковоща
тут на УП вообще многие авторы как дети,несут просто святую чушь
этот "правящий класс" уж сто лет почти не проводит и не признает никаких выборов,давайте будем честными
и никакие выборы нам не помогут без смены правовой системы,да собственно и людей,работающих на выборы,пресловутый админресурс,который и рисует нужные цифры
эти люди просто так не уйдут и в демократические игры они не играют
это их война с нами и она проста,у них нет особого выбора,либо они победят,либо поедут на нары и за легитимным на ростов
meua _ 17.04.2016 00:10
IP: 93.74.11.---
Спасибо автору. Как всегда, интересный анализ. Президент оказался на редкость жаден – со всеми вытекающими последствиями... Интересно, досидит ли он до конца этого года?
sidor _ 16.04.2016 23:17
IP: 77.52.20.---
plita:
kren _ Та я вже, шановний, стрибав, як і Ви. Тільки Ви – на Майдані, а я – з Іл-76, Ан-12, Ан-26, Мі-8... Я ж і кажу-все це мені вже не цікаво...
Тож Вам і карти до рук... Памперси не забувайте...
испытывали парашют который открывается от удара об землю?
kren _ 16.04.2016 21:08
IP: 37.52.241.---
-Vesna-:...Імперієутворювач знайшовся... гугліть там валуєвські циркуляри. та ємські укази... Бузина небось про таке не царапав у своїх прости Господи книжках.

Бузина з тієї ж породи холуїв,що й jut-тому й Шевченко у нього -гасударствєний прєтупнік-.що
у своїх творах маніфестував Майдан,*Гайдамаки* підтримував Чеченців іГрузинів-*Кавказ*і
закликав Українців до злісної непокори-гасударю імпєратару-*Заповіт*.Щоправда тодішній) (-ло
сидів на Санкт-Пєтєрбургє,що на ленінградській обл.Тим не менше всіх таких jutтів як самозре
чених холуїв,охоплює тривога,турбують рецидиви сезонних загострень на грунті,навіть,найменших сумнівів-щодо справжньої гідності їх історичних хазяїв.
-Vesna- _ 16.04.2016 20:37
IP: 93.72.134.---
plita:

Геноцид – православних православними??? Одною імперієутворюючою нацією – іншої, такої ж самої???

Націоналізм завжди (!) приходить після шовінізму.
Тож нема чого на наслідки кивати... вони логічні.
Імперієутворювач знайшовся... гугліть там валуєвські циркуляри. та ємські укази... Бузина небось про таке не царапав у своїх прости Господи книжках.
-Vesna- _ 16.04.2016 20:30
IP: 93.72.134.---
plita:

1. Взагалі то ті ж самі "ненормальні" суспільні відносити за дуже короткий строк вивели багатоміліардний Китай в світові лідери... Тож, справа, мабуть не в інструменті, справа – в виконавці.:)

Ну ви даєте...
Китай – конфуціанська країна, 2 тіс річна культурна імперія... китайський комунізм це і близько на комунізм монголоїдів орків з мордору, що так і не стали культурними людьми за кілька сот років свого навіженого правління.
-Vesna- _ 16.04.2016 20:23
IP: 93.72.134.---
plita:
Miki2: kren _

Один – экспер-Д, неизвестно чего, ибо ни разу не видел от него ни одной глубокой мысли...

Второй – дьяк-переписчик, либо тупо копирует построчно учебник социологии, либо истекает потоком сознания – "... громадської вбиральні...охвіцерської юності...випадають з ієрархії... молодого мента "...
Не способен ни понять что-либо, к нему обращенное, ни ответить хотя бы с намеком на связность...

Скучно с Вами, господа...и грустно...:)
Хм.
А от чого ви цей пост оціночного судження, вищого рівня з точку зору полеміки – киданули на російській мові? А?
Та ще й по відношенню до 100% україномовних осіб...

А кажете – геноциду не було.
-Vesna- _ 16.04.2016 20:20
IP: 93.72.134.---
plita:
kren _ Та я вже, шановний, стрибав, як і Ви. Тільки Ви – на Майдані, а я – з Іл-76, Ан-12, Ан-26, Мі-8... Я ж і кажу-все це мені вже не цікаво...
Парашют завжди відкривався?
kren _ 16.04.2016 19:51
IP: 37.52.241.---
plita:
kren _ Та я вже, шановний, стрибав...

могли би і не напружуватись-це видно з Ваших коментів.Ті...енергійні приземлення залишили від
биток у Вашій рефлексії.
grom2468 _ 16.04.2016 19:47
IP: 130.211.75.---
plita:
kren _ Та я вже, шановний, стрибав, як і Ви. Тільки Ви – на Майдані, а я – з Іл-76, Ан-12, Ан-26, Мі-8... Я ж і кажу-все це мені вже не цікаво...
Тож Вам і карти до рук... Памперси не забувайте...
Интересно! Вертухай-стрибунець!
grom2468 _ 16.04.2016 19:42
IP: 130.211.75.---
plita:
Микола Злочевський _ Ні...А от на поминки Сашка Чаленка мене обіцяли запросити... +++ Що, зараз вже його черга бути забаненим... з нагана в потилицю?
Когда произойдет это радостное событие?
kren _ 16.04.2016 18:43
IP: 37.52.241.---
plita:
kren _ одначе Вашої*освіти*достатньо,щоб Ви могли власноосібно переконатися у вірності досвіду справжнього дослідника Мишка Чечетова,що;-прискорення вільного падіння (g),однакове для
всіх тіл-. ***

В сенсі – повторити експерімент Галілея, який з башти кидав ядра – спочатку окремо, а потім – зв"язані ланцюжками? Навіть якщо замість тіх ядер використати Кренів – воно мені вже не цікаво...:))
в сенсі,власноосібно-значить,росіянською мовою;-сбственной персоной-.
не маюсумніву у Ваших здібностях,як і у слуги Галілея,тягати кулі на гору,на собі,погоджусь,що Ви,
навіть,здібгі скинути їх,кулі,до низу.Одначе-що до чого,не втямите доки самі не стрибненте. Тож-не
слухайте нікого,кожен має право на особисту спробу,не стидайтеся,сміливіше,все вийде як і має бу
ти.
kren _ 16.04.2016 17:33
IP: 37.52.241.---
plita Черговий набор слів...
обсяг Ваших надбань,здобутих зі стін столичної громадської вбиральні,мізерний для
забезпечення процесів,що в людей проходять вище пояса, Вам цього не зрозуміти.

Микола Злочевський-Пане Міша, от учора уся донбаська діаспора відзначала рік смерті Героя
України В. Рибака...щось вас там і в помині не було...Чи забули ви, чи вас забули?
plita Так він не з Донбасу – він з Печерська...:))?
А рік смерті справжнього українця, розумної, талановитої та порядної людини – ОЛЕСЯ БУЗИНИ – не відзначали?
одначе Вашої*освіти*достатньо,щоб Ви могли власноосібно переконатися у вірності досвіду справжнього дослідника Мишка Чечетова,що;-прискорення вільного падіння (g),однакове для
всіх тіл-... (незалежно від їх соціального статусу або службового стану).
... \ і в якості безкоштовної поради \-не довіряйте нікому,до всього доходьте самі.
Микола Злочевський _ 16.04.2016 16:43
IP: 176.8.116.---
plita:
Микола Злочевський _ Ні...А от на поминки Сашка Чаленка мене обіцяли запросити... +++ Що, зараз вже його черга бути забаненим... з нагана в потилицю?
Він злоупотребляє пивом, поліруючи неякісною пальоною горілкою...Предтавляєте, напишуть в заключенії, що помер як мужик от сіфіліса...До речі, у Лєніна був особенній сифіліс – головного мозку. сам читав во времена перестройки авторитетних радянських експертів...
Микола Злочевський _ 16.04.2016 16:34
IP: 176.8.116.---
plita:
Микола Злочевський:
Miki2:
Пане Міша, от учора уся донбаська діаспора відзначала рік смерті Героя України В. Рибака...щось вас там і в помині не було...Чи забули ви, чи вас забули?
+++

Так він не з Донбасу – він з Печерська...:))

А рік смерті справжнього українця, розумної, талановитої та порядної людини – ОЛЕСЯ БУЗИНИ – не відзначали?
Ні...А от на поминки Сашка Чаленка мене обіцяли запросити...
Микола Злочевський _ 16.04.2016 16:29
IP: 176.8.116.---
-Vesna-:
-vts-m-:

А тут шо?
Годовой иммунитет на новою обстановку в классе, Вам же сказала эксперт Яхно.
Порошенко і Байден домовились про 1 млрд доларів і генпрокурора (с)
Да, Байден рєшітєльний мужик.Завжди своєвременно вносить корективи у нерішучі дії нашого президента...
Микола Злочевський _ 16.04.2016 16:18
IP: 176.8.116.---
Miki2:
Пане Міша, от учора уся донбаська діаспора відзначала рік смерті Героя України В. Рибака...щось вас там і в помині не було...Чи забули ви, чи вас забули?
LYCIV_OLGA _ 16.04.2016 16:14
IP: 109.251.42.---
(Смайлик "smile") Можна привітати рашиста Cjnybr, Karakyrt, gmailo, som, Lann, glok, pann, jut, astros, Ral, mauser96 з черговою реінкарнацією! Тепер він – plita.
А нам – час приймати ставки на "тривалість житт"я цієї його чергової іпостасі... (Смайлик "smile")
kren _ 16.04.2016 15:12
IP: 37.52.241.---
plita Скучно с Вами, господа...и грустно...:)

нудьга-це,коли,колишній ахвіцер,прилежний виконавець,носітєль 3 посвідчень про...*вищу освіту*,
потребує пояснень основопобожних речей...хоча з т.з. історичної ретроспективи органів захисту-завоєваній соціалізма-,їх традицій і звичаїв,власне нічому дивуватися,чого саме подібні до jutа,
гомункули-є найяскравішими представниками тих...закладів.
ONLINE
Мовне питання191 Зеленський76 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter