Сергій Дацюк Філософ

ІЛЮЗІЇ ЩОДО НАТО

12 липня 2016, 08:45

Аналітика Варшавського саміту НАТО, яку вдалося прочитати, прослухати та подивитись останніми днями, стосується інтерпретацій та коментарів сказаного там. Водночас аналітика дійсного стану речей в самому НАТО і навколо НАТО фактично відсутня.

Не вдаючись в широкомасштабне обговорення, коротко викладу основні тези щодо НАТО в контексті Варшавського саміту, які дозволять подивитися на ситуацію прагматично та на перспективу.

Необхідність маневрувати між політиками та інтересами різних країн, членів НАТО, призвела до повного постмодернізму в орієнтаціях НАТО: 1) З одного боку Росія більше не стратегічний партнер, з іншого боку, НАТО з Росією не в ситуації холодної війни; 2) З одного боку, НАТО буде оборонятися від Росії, з іншого боку, НАТО буде продовжувати діалог з Росією; 3) З одного боку, Україна не буде членом НАТО ще впродовж принаймні 10 років, з іншого боку, Україна отримає якийсь "новий статус", "особливе партнерство" (?); 4) НАТО надасть підтримку Україні, але ця підтримка не стосується летальної зброї, водночас летальну зброю Україні можуть надавати країни-члени НАТО, але поза НАТО; 5) НАТО вважає, що, з одного боку, в Україні корупція, з іншого боку, Україна досягла прогресу у реформах, зокрема в оборонній сфері.

Російський МЗС щодо варшавського саміту НАТО заявив наступне: "...навіть первинний аналіз підсумків зустрічі показує, що НАТО продовжує існувати в якомусь військово-політичному "задзеркаллі". Всупереч об'єктивним інтересам підтримання миру і стабільності в Європі, необхідності поєднання потенціалів всіх відповідальних міжнародних гравців у протидії реальним, а не надуманим викликам сучасності, альянс концентрує свої зусилля на "стримування" неіснуючої "загрози зі Сходу"".

Якщо перевести на аналітичну мову, то це означає наступне: "Росія воює проти України, тому що вважає її зоною власних цивілізаційних інтересів, а оскільки Україна не є поки що членом НАТО, то загроза для НАТО виникає тільки тоді, коли вона намагається включити Україну в НАТО. При цьому Росія поки що не збирається вести з Європою збройну війну, а отже інформаційна війна Росії у Європі та корумпування Росією Європи не відноситься до компетенції НАТО".

Виходить так, що цинічна і агресивна щодо Заходу і України логіка Росії більш послідовна, ніж боягузлива щодо Росії, лицемірна щодо України та невизначена щодо більшості питань логіка НАТО.

Сьогодні НАТО перетворилася на дискусійно-консультаційний клуб – НАТО виражає стурбованість, консультує, заявляє, попереджає, засуджує і т.д. Водночас НАТО більше не здатна формулювати чіткі уявлення про загрози та генерувати інноваційні кроки їх подолання.

НАТО справді не дає відповідь на військові загрози, які віднесені до його повноважень, і намагається давати відповідь на чисто політичні загрози, які не є сферою його компетенції. Отже НАТО сьогодні розширене за межі ефективної в організаційному плані військової діяльності і займається не своїми функціями.

І Варшавська декларація і Рішення комісії Україна-НАТО для України нічого не означають – це просто слова, за якими не стоїть нічого більшого, крім моральної підтримки України. Можна звичайно сказати, що моральна підтримка це вже не мало. Але моральну підтримку Україні можуть надати, наприклад, Зімбабве і Уганда. А от від НАТО моральної підтримки замало. Бо від військового союзу, яким є НАТО, Україна очікує чогось більшого, ніж моральної підтримки.

Комплексна допомога, яку пообіцяли в НАТО, була б надана Україні незалежно від її заяв про вступ чи не вступ в НАТО, бо для НАТО це послаблення Росії чужими руками і життями (тобто послаблення Росії руками и життями українців).

Україна має сумний досвід Будапештського меморандуму, який насправді для його підписантів нічого не означав і дозволив Росії окупувати Крим та частину Донбасу.

Навіщо Україні знову папірці, які нічого не варті?

Які б гарантії НАТО були б дійсно ефективні для України?

1. Пряме і недвозначне визнання путінського режиму як ворожого для НАТО.

2. Пряме і недвозначне зобов'язання НАТО негайно включити Україну в свій склад у разі широкомасштабної війни Росії проти України і захистити її або хоча б:

3. Чіткий опис, що саме робитиме НАТО у разі широкомасштабної війни Росії проти України: надання летальної зброї, яку Україна не встигне виробити до того часу, чи надання допомоги в ППО, якщо Україна не встигає закрити свій повітряний простір проти ракетних та авіаударів Росії, надання достатньо флотських підрозділів, щоб протистояти російському флоту.

Від НАТО Україні потрібні не заяви про моральну підтримку чи якісь ефемерні особливі статуси. Від НАТО Україні потрібні дуже прагматичні речі. Якщо їх нема, тоді – НАТО не на часі.

Що б там не говорили очільники України, але Варшавський саміт НАТО – нищівно провальний для України. І просто дивно, що так мало українських військових експертів говорять про це відкрито.

Шановні українці, навіщо нам знову купуватися на всю цю фікцію з НАТО в її нинішньому вигляді? Ну невже ж нам не зрозуміло, що ці декларації НАТО не дають Україні у військовому плані нічогісінько?

Я не проти співпраці Україні з НАТО. Я проти того, щоб надавати стільки значення і витрачати стільки часу на декларації та заяви НАТО, які насправді нічого в прагматичному плані не означають.

Найголовніша проблема – НАТО є міждержавною організацією, яка в принципі не здатна брати участь у гібридних війнах. Приватні військові компанії, які сьогодні все частіше і масштабніше беруть участь у різних війнах та військових конфліктах, в багатьох ситуаціях набагато ефективніші за державні регулярні армії та міждержавні військові організації.

Військовий російсько-український конфлікт на Донбасі, який обидві країни не побажали називати війною, показав, що роль добробатів з боку України та роль квазідержавних військових формувань з боку так званих ДНР і ЛНР, де насправді значну частину складають тимчасово звільнені в Росії кадрові військові, надзвичайно висока.

Така організація як НАТО в принципі не має організаційного механізму та відповідних стратегій, щоб ліквідувати чи бодай обмежити цей конфлікт або подібні до нього конфлікти.

Якщо велика російсько-українська війна буде вестися Росією як подібна до кримської та донбаської військових кампаній, тобто як гібридна війна, то НАТО нічим взагалі не зможе допомогти Україні.

Водночас наші державні керманичі вводять в оману суспільну думку, спрямовуючи суспільну увагу саме на членство України в НАТО як на головну складову обороноздатності країни.

Чи Україна збережеться як цілісна країна до часу вступу в НАТО? Чи в принципі НАТО, навіть після вступу туди України, зможе захистити Україну від російських повітряних ударів, включаючи ядерні? Якщо ні, а це, скоріше за все, саме так, тоді потрібно шукати якусь іншу стратегію, ніж вступ до НАТО.

Україні потрібен військовий союз з Польщею та Туреччиною. Україні потрібна угода про військову співпрацю з Білоруссю. Україні потрібні прямі військові відносини з США, Великобританією, Німеччиною та Францією. Саме це потрібно обговорювати, саме на це потрібно витрачати більше політичної уваги. Україні не потрібно витрачати стільки часу на бюрократичні організації типу НАТО.

Україні потрібен власний повітряний щит, власний флот, власна оборонна інфраструктура, власні військові інновації, які випереджають російські.

Якщо на те пішло, то націоналізація найбільш цінних активів усіх олігархів та їх продаж на світовому ринку може дати нам необхідні кошти на оборону. Якщо Україна збережеться, то ми якось потім після війни компенсуємо їх втрати у вигляді немонопольних активів чи активів за кордоном.

І світ Україну зрозуміє, бо у нас війна. І міжнародні суди стануть на бік таких рішень українського Парламенту.

Україна сама повинна створити оборону настільки сильну, щоб зробити для Росії велику війну невигідною і надзвичайно затратною.

Потрібно почати говорити мовою сьогоднішньої війни та завтрашніх воєн. Потрібно діяти дуже прагматично. А це означає принципово іншу військову стратегію України.

НАТО – це ілюзія захисту України.

powered by lun.ua
Коментарі — 63
Doroshenko Vlad _ 13.07.2016 21:26
IP: 93.72.70.---
До 2050 року за прогнозами міжнародних організацій населення України становитиме 35 мільйонів осіб, а це на 2 мільйони менше, ніж у 1950 році. Час працює проти нас.
Найкращі і найактивніші з нас – самі голодні і неситі, "кровосі сі" (за А заровим) свого народу. Всі інновації випереджає тема добування грошей, що сидить в підсвідомості.
Doroshenko Vlad _ 13.07.2016 16:32
IP: 93.72.70.---
Хто такі ми (професійне питання до філософа), які, добравшись до влади (як кращі з нас-яких ми обираємо 25 років, або даємо держпідприємства, надра, монополії і звемо олігархами) не кажуть: де мій перший міліард? де мій орендований маєток у кончазаспах поруч з клюєвими? за який рубіж я пошлю дітей вчитись і вивезу в яку країні родичів? де мої фірми прокладки для перекачки бюджету на офшори? Хто такі ми, які скажуть закінчувійнуза2тижні і закінчать? Яких спитають, навіщо гониш гроші в офшори? а він не скаже-якоманднийгравець і продовжуватиме далі?
Які цінності в головаїх і душах тих, хто створює, наприклад, країни Скандинавії, найбагатші за доходом на душу населення?Які цінності прийдуть на зміну корупційним? Може, перший щит для України-щит совісті? Не поновому, а посовісті, або хоча б діяти по статуту ВС, наприклад, щоб не здати Крим. Цінності, навколо яких будувати щит-флот, бо навколо офшорно-корупції-злиднів населення інновації, які випереджають, повинні зявитись у філософів
Doroshenko Vlad _ 13.07.2016 15:50
IP: 93.72.70.---
Україні потрібен повітряний щит, флот, оборонна інфраструктура, військові інновації, які випереджають російські? Хто ними командуватиме? Спочатку їй потрібні чиновники, які живуть не за принципом вкравівтік на орендовані на 125р квартири в лондонах чи куплені в іспаніях і мають інозем громадянство своє чи родичів і гонять на офшори першіміліарди, щоб як втечеш-то було.
... націоналізація найбільш цінних активів усіх олігархів та їх продаж на світовому ринку може дати нам необхідні кошти на оборону? А не на черговий дерибан через прокладки на тіж офшори? Якщо Україна збережеться, то Ми якось потім після війни компенсуємо?
Головне знати, хто такі ми. Це не ті, хто як при владі-підніма тарифи і доїть цю країну?Який той українець, у якого не офшорна хата скраю? На податки з пенсій-найнижчих в Європі, нелюдські тарифи і податки =багато є бажаючих будувати дацюкам щит+флот+, але ті кому будують, самі вже думають, кому би продатись і як виїхати чи в яких панамах дешевші командири
Spirito _ 13.07.2016 14:52
IP: 93.72.102.---
- В России объяснили причины войны против Украины -
Военной агрессией против Украины Россия "сорвала продвижение НАТО".,
...Россия больше никогда (!) не будет воевать на своей территории!", -
заключил политолог. – (Сергей Караганов)
Yuriy Vologjaninov _ 13.07.2016 14:42
IP: 93.72.20.---
НАТО не должна и не будет помогать Украине вести антитеррористическую операцию.
До тех пор, пока народом Украины правит босс украинской олигархии Порошенко, который, в угоду Путину и во спасение своей Липецкой конфетки, называет войну, в которой уже погибли тысячи и тысячи, АТО, рассчитывать на помощь нелогично.
С какой стати мощнейший военный блок, призванный защищать демократический мир, должен вмешиваться в антитеррористическую операцию внутри Украины...?

Без перевыборов, без отстранения от власти олигархии и их босса Порошенко никакие изменения в пользу народа невозможны. В том числе, невозможно освобождение Донбасса и Крыма.

Юрий Вологжанинов.
sidor _ 12.07.2016 21:38
IP: 77.52.74.---
Ефим Парубий:
......После серии терактов Турция решила пригласить к себе российских туристов – в надежде, что может хоть своих Москва пожалеет...
sidor _ 12.07.2016 21:11
IP: 77.52.137.---
Ефим Парубий:
......Шок! Экспертиза установила: московскую колбасу делают не из москалей! Остерегайтесь подделок!
sidor _ 12.07.2016 20:47
IP: 77.52.137.---
Ефим Парубий:
...Девиз олимпиады в Рио:
"Хто москаль – той не скаче!"
Печалька.
sensor+2 _ 12.07.2016 20:32
IP: 94.178.221.---
Ефим Парубий:
sidor:
Ефим Парубий:
"В США тратят огромные деньги, чтоб сделать дебилов нормальными людьми. На Московии тратят огромные деньги, чтоб нормальных людей сделать дебилами".
Михаил Тевосян
5 лярдов США потратило, что бы из хохлов сделать неадекватных ослов уничтожающих свою страну.
Заметь и не только хохлов,до этого США поработала с Ираком, Ливией,Сирией и Грузией и все эти страны стали нищими по своей воле.
Здорово правда!!!
Глупость запутинцев и русских империалистов неискоренима.
sidor _ 12.07.2016 20:15
IP: 77.52.137.---
Ефим Парубий:
"В США тратят огромные деньги, чтоб сделать дебилов нормальными людьми. На Московии тратят огромные деньги, чтоб нормальных людей сделать дебилами".
Михаил Тевосян
sidor _ 12.07.2016 16:46
IP: 77.52.137.---
chsaber:
valsh01:
Я уверен, что для Украины ничего не могло быть хуже, чем второй срок Януковича

Совершенно правильно!
Но, кто мешал поменять Януковича конституционным путём.
помешало зверское избиение студентов. Не отдай приказ на жесткий разгон – добыл бы первый срок презиком и освободился с чистой совестью и без исполнительных листов. А так захотел быть "владыкой морским" – "одна палка два струна, я хозяин всей страна", этаким лилипутиним, ну и отгреб проблем на всю оставшуюся жизнь в виде каждодневного ожидания или бойцов "Азова", "Айдара" или ПС на пороге своего жилища или третьего реального срока на зоне.
sidor _ 12.07.2016 16:34
IP: 77.52.137.---
Mike_Kharkov:
sidor:
...
Будущее армий таких стран как Украина – немногочисленные ВС и многочисленные хорошо вооруженные громадские подразделения.
Партизанен?:)
.
Я не военный эксперт, но хорошо усвоил тезис Тэтчер о яд. бомбе как укрепляторе мира.
А эти "громадские подразделения" считаю обычными наемниками или морально-идеологическими неадекватами, что поделать, они не создавались сами – их синтезировали за десятилетие. И почему-то мне упорно кажется, что это есть обычные приватные армии олигархов, до интересов громады им еще расти и расти (кстати, вместе с самой громадой, не осознающей до сих пор своих интересов).
именно партизанен! Войны то гибридные.Хорошо обученные снайпера-саперы-диверсанты – накрошат орков столько, что на каждый населенный пункт взятый орками нужно будет пригонять составы рефрижераторов.
Яд.бомб у нас можно наштамповать столько, что можно превратит в зону отчуждения пол европы и мордор до урала.
Lobo _ 12.07.2016 15:57
IP: 146.148.7.---
Цитую: "НАТО – це ілюзія захисту України."
Пане філософе!
Ваші дописи на цьому сайті – ілюзія спілкування та висловлювання думок у пусту діжку.

сайт "Українська правда" – мертвий.
Треба шукати новий...
mihaylenco _ 12.07.2016 15:29
IP: 37.54.123.---
У Європі відбулася подія, котра для нашої влади буде великою... Не знаю, як це краще назвати. Тереза Мей завтра починає виконувати обов'язки прем'єра Англії. Дама ще та. Крутіша за Залізну Маргарет. А що нашій владі до того? А те, що вона була Міністром внутрішніх справ починаючи з 2010 року. Найтриваліший термін з 1982 року серед усіх міністрів. Якщо всі її попередники йшли з посту з ганьбою, то Тереза – з честю.

Уявляю її ставлення до клептоманів.
valsh01 _ 12.07.2016 14:43
IP: 130.0.56.---
Василь Величко:
П Т Н – П Н Х!
valsh01 _ 12.07.2016 14:42
IP: 130.0.56.---
Кризис кризисом в московии, а количество ольгинских троллей просто зашкаливает. Особенно под значимыми и важными статьями. К каковым статьи Дацюка безусловно относятся. По аналогии с применяемым во всем мире "индексом цитируемости научных публикаций", можно было бы на этом сайте ввести "индекс комментариев московитских троллей", чтобы по этому показателю определять статьи, которые московиты хотели бы заболтать, обгадить, извратить. Модераторы, может такое возможно сделать?
vold _ 12.07.2016 14:39
IP: 213.179.252.---
"Шановні українці, навіщо нам знову купуватися на всю цю фікцію з НАТО в її нинішньому вигляді? "

А ніхто і не купується. Два роки "заводять рака за камінь". Це ж зрозуміло.
valsh01 _ 12.07.2016 14:31
IP: 130.0.56.---
Василь Величко:
valsh01:
Василь Величко:
valsh01:
Андрей Геннадьевич Колпаков:
Развели Украину как лохов, чтобы поднасрать России. Теперь все плачут, включая Украину и Россию. И только в США потирают руки от мелкой пакости.
Ах эти проклятые америкосы. Как они умело смогли высадить в Крым свой десант под видом вежливых человечков, и подставили "братских" российских бурятов и казаков)) Ихтамнет и никогданебыло))
Американцы хохлам никогда не простят, что Крым они просрали.
Без Крыма хохлы,как сорок миллионов голодранцев на паперти.
Сегодня ты уже лизнул интимное место ВВП? Говорят, что он предпочитает после туалета не подтирать свою старческую жопу, а пользоваться услугами таких, как ты.
Ты то знаешь!
П Т Н – П Н Х!
valsh01 _ 12.07.2016 14:29
IP: 130.0.56.---
chsaber:
valsh01:
Я уверен, что для Украины ничего не могло быть хуже, чем второй срок Януковича

Совершенно правильно!
Но, кто мешал поменять Януковича конституционным путём.
Сам Янукович и мешал этому. Поскольку когда людей довести своими поступками и неадекватностью до полного аута, то они могут и не согласиться, чтобы тиран и диктатор еще пару лет посидел на троне. Кстати, напомню вам, что в Конституции не прописан вариант бегства президента из страны, следовательно это скорее Янукович наплевал на нее, а не наоборот))
valsh01 _ 12.07.2016 14:24
IP: 130.0.56.---
Василь Величко:
valsh01:
Андрей Геннадьевич Колпаков:
Развели Украину как лохов, чтобы поднасрать России. Теперь все плачут, включая Украину и Россию. И только в США потирают руки от мелкой пакости.
Ах эти проклятые америкосы. Как они умело смогли высадить в Крым свой десант под видом вежливых человечков, и подставили "братских" российских бурятов и казаков)) Ихтамнет и никогданебыло))
Американцы хохлам никогда не простят, что Крым они просрали.
Без Крыма хохлы,как сорок миллионов голодранцев на паперти.
Сегодня ты уже лизнул интимное место ВВП? Говорят, что он предпочитает после туалета не подтирать свою старческую жопу, а пользоваться услугами таких, как ты.
chsaber _ 12.07.2016 14:23
IP: 194.0.206.---
valsh01:
Я уверен, что для Украины ничего не могло быть хуже, чем второй срок Януковича

Совершенно правильно!
Но, кто мешал поменять Януковича конституционным путём.
chsaber _ 12.07.2016 14:21
IP: 194.0.206.---
Василь Величко:
Не секрет, что добровольческие батальоны "Айдар"," Азов" и "Днепр" были наняты за деньги Коломойского из отъявленных уголовников.

Вообще-то, понятие – "доброволец" в нормальной стране действует до входа в военкомат, штаб Нацгвардии или МВД. Поле этого "рубежа" доброволец должен автоматически превращаться в нормального служащего силовых структур.
А у нас, вопреки элементарному здравому смыслу, "доброволец" – это никому, кроме своих командиров, да и то – далеко не всегда, не подчиняющаяся вооруженная личность.
Vasyl Melnyk _ 12.07.2016 14:18
IP: 46.201.45.---
sidor:
Відкупного в народу він вже на наступних виборах,не отримає як раніше. Якщо Путін ху...ло, то Порох брехло... Такої обдираловки мабуть навіть в найбільш корумпованих країнах немає
valsh01 _ 12.07.2016 14:14
IP: 130.0.56.---
Андрей Геннадьевич Колпаков:
Развели Украину как лохов, чтобы поднасрать России. Теперь все плачут, включая Украину и Россию. И только в США потирают руки от мелкой пакости.
Ах эти проклятые америкосы. Как они умело смогли высадить в Крым свой десант под видом вежливых человечков, и подставили "братских" российских бурятов и казаков)) Ихтамнет и никогданебыло))
valsh01 _ 12.07.2016 14:10
IP: 130.0.56.---
Андрей Геннадьевич Колпаков:
valsh01:
У меня нет кураторов, чувак. А ты че, из тех мудаков, которые уверены, что украинская жопа чище и слаще московской?
А вы что, проктолог, что так хорошо в жопах разбираетесь? И кто вам сказал, что мы, украинцы, сейчас в жопе? Мы то, как раз, из нее выбираемся. Я уверен, что для Украины ничего не могло быть хуже, чем второй срок Януковича и полное завладение страной им и его кгб-ными кураторами из московии. А вы, россияне, варитесь в дерьме дяди вовы и дальше. Надеюсь, что отгребете по полной программе))
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter