Сергій Дацюк Філософ

СТРАТЕГІЇ ДЛЯ ГРОМАДИ

21 лютого 2017, 12:04

До третьої річниці перемоги Майдану в Революції Гідності.

Суперечливі, драматичні чи навіть трагічні обставини не є приводом для відмови від мислення, рефлексії та творчої уяви. Навпаки, саме такі обставини мали би стимулювати до проявлення цього всього.

Дезорієнтація і розгубленість в суспільстві опановують персональну свідомість лише тоді, коли невміння чи відсутність звички творити новий дискурс призводить до втрати розуміння своєї соціальної позиції і відповідно до пасивності.

В такому разі ситуація перетворюється на цугцванг в умовах цейтноту. Цугцванг це коли всі очевидні ходи ведуть до погіршення позиції, а цейтнот це відсутність часу для обдумування ходів.

Україна, Європа та світ

Мені не вдається переконати українську громаду та український креативний клас в тому, що Україні на Європу сподіватися не потрібно. Європа знаходиться в найпотужнішій інтелектуальній кризі з часів дуже давнього минулого.

Безперервно декілька століть поспіль Європа являла собою потужний інтелектуальний генератор для людської цивілізації. Тепер функція загальнолюдського інтелектуального генератора Європою втрачена. Звичка оглядатися на Європу це лише інерція мислення і не більше того.

Навіть в той час, як США вели з СРСР холодну війну, Європа долала націонал-соціалізм та комуно-соціалізм мисленнєво. Німецькі філософи розвивали нові ліві ідеї, французькі мислителі формували нову філософію постструктуралізму-постмодернізму, яка успішно руйнувала фундаменталістську природу тотальних філософських концептів XIX та XX століть, зокрема і марксизм.

Зрештою створений для нібито благої справи глобалізований постмодернізм і призвів до нинішньої інтелектуальної поразки Європи через створення в мисленні фундаментального когнітивного бар'єру – закриття мисленнєвого доступу до розмитих аструктурних засновків і допуск множинності істини.

Втрата критичного мислення через концептуальний релятивізм та інфляцію істини вперше була створена саме в постмодернізмі, а зараз Росія, ісламський світ та Китай просто реалізують ці підходи, руйнуючи ліберальний світопорядок.

Сама назва 90-сторінкової доповіді "Пост-правда, пост-Захід, пост-порядок" до Мюнхенської конференції з безпеки 2017-о року створює глибоку відразу і небажання навіть брати в руки цей так званий документ. Постмодерністське лайно нині не заслуговує навіть на прочитання – самої назви вже досить.

Розуміння в будь-який час і в будь-якому місці настає тільки тоді, коли люди здатні впізнавати нові суті, бачити за ними нові смисли і давати їм нові імена – така роль, перш за все, філософії. Якщо люди оперують словами "пост-правда", "пост-Захід" і "пост-порядок", то це вже інтелектуально мертві люди. Вони в принципі неспроможні ані мислити, ані приймати виклики, ані гідно відповідати на ці виклики.

Не існує ніякої "пост-правди", існує правда або брехня. "Пост-правда" це симулякр, який Росія впарює Європі. Не існує "пост-Заходу", існує Китай, ісламський світ, США в ізоляції чи, скоріше за все, єдине людство, яке має пройти через період постмодерністської дезорієнтації. Не існує ніякого "пост-порядку", існує нинішній порядок і може існувати хаос як становлення нового порядку – мережевий світ з анклавами самодостатніх громад, які контролюють глобально функціоналізовані корпорації та архаїчні відмираючі держави.

Жодна посадова особа та жодне інституціональне живе створіння з території України не навчене творити новий дискурс. Приїхавши в Європу з України, воно здатне лише транслювати бла-бла-дискурс. І воно навіть не розуміє, що найперша війна, що точиться в Україні – це дискурсивна війна. І що Європа спрагла за новим дискурсом. І що Україна творить новий дискурс. От тільки українські живі інституціональні створіння, заскочені олігархічним консенсусом, не здатні навіть транслювати в Європу цей новий дискурс з України.

Україна в світ транслює звужений до ситуації російсько-української війни дискурс приниження – модель компромісу від Пінчука, модель поразки від Артеменко. Модель громадської перемоги у російсько-українській війні, яка присутня в Україні, розробляється українськими експертами та деякими політиками, в світ не транслюється. Бо на заваді цьому стоять українські інституціональні створіння, які своїм бла-бла-дискурсом створюють домінуючий "білий шум". На заваді цьому також стоять абсолютно неспроможні до цивілізаційної рефлексії європейські політики.

Україна не може перемогти Росію, бо на заваді цьому стоїть Європа, яка вдає з себе друга України, водночас і друга хорошої Росії, а насправді є найзлішим ворогом України.

В інтелектуальному плані Європа мене більше не цікавить. І цю огиду я з усіх сил хочу передати українській громаді.

Подалі від Європи, подалі від Росії. Україна має бути спільником нової індустріалізації Китаю та технологічних проривів США. Соціальні інновації української громади можуть прислужитися цим локомотивам людської цивілізації.

Виграти нинішню війну з Росією Україна може, перш за все, соціальними інноваціями та дискурсивно. Не вигравши інновативно та дискурсивно, не має сенсу навіть сподіватися на якусь стратегічну перемогу.

Стратегія громади у війні з Росією та у внутрішній антиолігархічній війні

Коли мені раніше задавали питання, з чого потрібно починати розробляти стратегію, я завжди відповідав, що будь-яка стратегія є перспективою вашої ідентичності. Для розробки стратегії потрібно, перш за все, глибоко заглянути в самих себе – ви це і є реальність, якої ви прагнете і в якій збираєтеся жити.

Тепер я бачу проблему, якої не бачив раніше. А що, як ідентичність є глибоко суперечливою, в стані трансформації (ідентичністна криза)? Як тоді будувати стратегію?

Тепер після стількох спроб стратегування української громади в стані глибокої ідентичністної кризи я зрозумів, що потрібно робити.

Потрібно через ціннісну орієнтацію розібратися зі своїми найглибшими страхами.

Що є нашими найбільшими цінностями? Свобода для кожного (на відміну від російської рівності для всіх), справедливість для більшості (а не справедливість позірно для всіх, а насправді для меншості, як в Росії), успіх кожного активного громадянина і успіх кожної самодостатньої громади (а не велич держави, як в Росії), мережевий доступ до ресурсів (а не територіальна експансія, як в Росії).

Якщо це справді так, а це має бути так, якщо ми українці, то наші найбільші страхи пов'язані з невизначеністю саме в цих опозиціях.

Наші найбільші страхи – це розкол України (на дві, три чи більше частин), втрата її промислової величі, яка дістанеться Росії, громадянська війна, коли брат під на брата.

Ці страхи керують нами і не дозволяють за великим рахунком робити реформи, бо війна; не дозволяють знищити олігархів, бо буде розруха; не дозволяють покарати винних у крові, бо це призведе до внутрішньої громадянської війни. З цих страхів виросли тарифи для олігархів, контрабанда на крові і нищення середнього класу. З цих страхів війна перетворилася на генератор хаосу, а Донбас на чорну діру, яка поглинає життя наших громадян, ресурси та суспільну увагу.

Ми живемо в реальності цих страхів. Допоки ми не подолаємо ці страхи, ми в принципі не можемо стратегувати.

Типологія страхів це типологія ідентичності сьогодні. Скажи мені, чого ти боїшся, і я скажу тобі хто ти.

Не потрібно боятися розколу країни, бо вона вже розколота, і ми бачимо, що можна жити і потроху навчатися долати розкол. Не потрібно боятися знищити олігархів, бо вони зумисне нас лякають розрухою, але самі українці здатні швидко відновити економіку за рахунок середнього класу, якщо не буде владного нищення, зарегульованості та олігархічної експлуатації. Не потрібно боятися карати винних, бо торжество моралі несе звільнення від хаосу аморальності.

Не треба боятися втрат заради власних цінностей. Просто потрібно чітко знати, які це цінності.

В цьому сенсі не потрібно слухати експертів, які продукують моральний релятивізм – з одного боку, потрібно знищити антинародний режим, бо це смерть країні, з іншого боку, не треба чіпати антинародний режим, бо це смерть країні.

Візьміть будь-яку ситуацію, і ви цей моральний релятивізм ангажованих експертів побачите одразу ж.

Контрабанда на крові щодо окупованого Донбасу це умова виживання олігархічного консенсусу. Ця контрабанда на крові тримається за рахунок того, що ми боїмося втратити частину Донбасу. Хоча насправді ми його вже втратили, але колосальні ресурси кинуті не тільки Україною, але і Європою, на те, щоб підтримувати ілюзію, що ми можемо його повернути.

Ці ілюзії не враховують цінності. Бо ми можемо повернути лише територію, ми не можемо повернути ідентичністну лояльність жителів окупованих територій.

Отже потрібно перестати боятися втратити окупований Донбас, зафіксувати його окупований статус, винести питання на референдум щодо можливості змін Конституції на неокупованих територіях. Без змін Конституції реформ не здійснити.

Така смілива дія створить можливість зробити радикальну конституційну реформу, здійснити економічні реформи і зробити неокуповану Україну привабливою для повернення окупованого Криму та окупованого Донбасу.

Такі самі страхи продукуються ангажованими експертами щодо неможливості дострокових перевиборів Президента та Парламенту.

Без перевиборів Президента та Парламенту ми в принципі неспроможні здійснити руйнування олігархічного консенсусу.

Олігархічний консенсус підлягає руйнуванню. Олігархи мають бути знищені як впливова політична та економічна сила.

Без олігархів ніякого економічного колапсу не настане. Не вірте в казочки, що розповідають нам заангажовані експерти.

Ще одна страшилка – майбутній Парламент буде гірший за попередній. Це чому раптом? Тобто повністю корумпований, без легальної Коаліції, обстоюючий олігархічний консенсус нинішній Парламент це єдино можливий зараз? Що за нісенітниця?

Сьогодні Президент, контрольований ним Парламент та очолювані ними олігархи мають знати, що це для них кращий вихід – дострокові перевибори Президента та Парламенту.

Більш руйнівний вихід це партизанська війна громади проти влади та олігархів.

Влада та олігархи конкретно бояться, і понаганяли купу силовиків напередодні третьої річниці перемоги Майдану в Революції Гідності.

Не хочте Майдану в центрі Києва? Ви думаєте, громада буде повторюватись? Що погано спрацювало двічі, не краще спрацює і третій раз.

Не буде вам третього Майдану в центрі Києва. Буде вам Партизанський Майдан – малопублічні дії озброєних угруповань, які нападають на олігархів, олігархічні об'єкти, блокують критичні мережі комунікацій олігархічного консенсусу по всій території України.

Партизанська стратегія базується на підтримці всієї громади. Ні СБУ, ні МВС, ні армія не зможуть з цим нічого подіяти. Партизанський підхід мінімальних дій для максимальних наслідків, стратегічний вибір критичних об'єктів та інформаційних комунікацій для фізичного нападу та руйнування публічного реноме, партизанська тактика – удар з тіні, відхід в тінь, ніякого взяття на себе публічної відповідальності. Мережевість і анонімність.

Ви справді цього хочете, панове влада та олігархи? Ви думаєте, сховаєтеся за кордоном? А хто ж захищатиме ваші активи? Думаєте замість вас це будуть робити найняті вами агенти? Вони теж швидко вичисляються і нейтралізовуються.

Ви, панове влада та олігархи, пішли проти громади. Тому ви приречені.

Вам не вдасться залякати українську громаду казочками про партизанів як російських агентів, про хаотизацію ними ситуації в країні і так далі. Олігархічний порядок для України є гіршою альтернативою, ніж внутрішній громадянський хаос з позитивною перспективою життя без олігархів.

Блокада контрабанди на крові це лише тренування партизанських дій. Подібно до того, як замовчуваний на телебаченні демарш експертів проти гібридних телеканалів це теж лише тренування дискурсивних партизанів.

Погроза віялових відключень це шантаж громади за її партизанську активність блокування контрабанди на крові по лінії розмежування з окупованим Донбасом. Влада та олігархи перші вдалися до економічного шантажу при доведеній експертами можливості навіть не помітити дефіциту електроенергії. Шантаж олігархів породжує шантаж громади. Тому нехай не дивуються, що так вчинять і з ними.

Поступове дезавуювання олігархічного консенсусу та демонтаж олігополій набагато кращі за партизансько-руйнівний крах олігархату. Але Партизанський Майдан є можливим. Бо громада на третю річницю Майдану вже проснулася.

Позиційні та дискурсивні війни в Україні

Наостанок ще одна тема ще однієї війни.

Найважливішими вочевидь є доволі прості принципи. Коли не знаєш, як діяти, дій по совісті. Коли не знаєш, на яку позицію ставати, ставай на позицію власної громади.

Досить професійна аналітична стаття Ігоря Тишкевича "Блокада ОРДЛО – вилка для Петра Порошенко" викликає дуже суперечливі враження. Найбільшою проблемою позиції автора є під кінець статті солідаризація з владою у своїх аналітичних висновках та пропозиціях.

Саме така позиція викликає у мене моральний сумнів.

Солідаризуватися з владою можливо лише тоді, коли сама влада солідарна з громадою.

Більше того, пропонувати новий дискурс можливо лише тому, хто сам здатен генерувати такий дискурс, відрізняти його від старого дискурсу, реалізовувати цей новий дискурс в практичній діяльності.

Позиція громади зараз не може збігатися з позицією влади, тому що влада втратила солідарність з громадою, в принципі не веде з громадою публічну комунікацію, розгорнула дискурсивно-маніпулятивну війну проти активної громади в ЗМІ, діє за спиною громади на міжнародному рівні, переслідує інтереси олігархату, який прямо діє проти інтересів громади.

Підказувати олігархічній владі інновації, що виходять за рамки олігархічного консенсусу, безглуздо зі змістовної точки зору і сумнівно з моральної точки зору.

Мені здається, що позиція автора базується на страхах, які описані вище не початку другої глави.

Психоаналіз соціальних страхів це мабуть головне завдання на сьогодні в контексті громадського стратегування.

Я хочу, щоб ви зрозуміли основне спрямування дискурсивно-маніпулятивної війни олігархічної української влади проти власної громади – продукування та підтримка страхів: страх перед тим, що Росія війною піде на Україну, страх перед подальшим розколом країни, страх перед економічним хаосом. Натомість нам пропонують з безвиході одне – олігархічний порядок.

Не зруйнувавши цю примітивну ментальну схему маніпуляцій, ми в принципі не здатні стратегувати.

Тому головне спрямування громади – подолати ці страхи. Мислити з позиції цінностей і перспективи, а не втрат.

Головна ментальна стратегія для громади це позбутися уявних страхів та діяти позитивно; змиритися з невідворотністю супутніх втрат і не дати паразитувати на них олігархічній владі.

Головна діяльністна стратегія громади – бути готовими до Партизанського Майдану, вперто і наполегливо руйнувати олігархічний консенсус в комунікації, знищувати олігархічне домінування в політиці, долати олігархічну експлуатацію середнього класу та олігархічне тарифне паразитування на всій громаді.

Коли війна прийшла, не треба боятися війни. Ті, хто боїться війни, отримує поразку. Ті, хто воює до кінця, не дивлячись на жодні втрати, перемагає.

З річницею нас, громадо!

І слава новій Україні!

powered by lun.ua
Коментарі — 88
Doroshenko Vlad _ 22.02.2017 14:55
IP: 93.72.70.---
Vladimir Khotenko:
В этом смысле поворот к Китаю не дает нам ответа на важнейший вопрос: к какой цивилизации мы принадлежим? Очевидно, что не к китайской...
Не к китайской цивилизации, а по пути Китая, который еще в 60-70 гг голодал и злыдни имел большие чем современная Украина, а перед этим Мао угробил на порядок больше народа, чем Сталин. Не нравится китайский путь?- давай свой свет в конце туннеля.
За последние годы чем больше кричат слава, тем ниже сползаем, выход предлагай. У тебя же испанской виллы нет с голубым бассейном рядом с кононенкограновским, и в Ростов не собираешься? Так пиши варианты выхода, поскольку критики и разводки со всех телеканалов и так до тошноты хватает. А без своей технологии останется только кругляк и зерно продавать, обрабатывая землю чужими джондирами.
lohik _ 22.02.2017 14:54
IP: 46.118.141.---
Doroshenko Vlad:
Лазаренко не був олігархом, бо не привптизувпв нічого з дерєпвних комбінатів і монополій...Це був хабарник корупціонер середньоі руки, що кришував приватний бізнес...І за це брав відкати...А США був засуджений, бо не зміг доказати легального походження 15 млн. (не млрд.!) своіх коштів...
lohik _ 22.02.2017 14:39
IP: 46.118.141.---
Віктор Скорик:
У сухому залишку, під нашаруваннями науковоподібних термінів, показного "патріотичного" (модного) пафосу та підступного змішування інгредієнтів його вінегрету з правди і неправди, залишається чотири тези, чотири висновки, які приготував вправний кухар-Дацюк:
Перші два пункти говорять про смаки та цінності світу Дацюка:
1.Геть від "гнилої" Європи! її цінності – в топку!
2. Китай (тоталітарний, великодержавний! – моя ремарка) та США (де до влади прийшла адміністрація з тоталітарними смаками та замашками і планом розбудови "Великої Америки" – ще одна моя ремарка по ходу) є світочами миру і гаранти щасливого майбутнього.
Не треба перекручувати...
Дацюк не пропонує йти до Китаю чи США географічно...Він пропонує запозичити в них моделі розвитку – індустріальну в Китаю і технологічну в США...Ви хто по професіі?...Чи вам краще подобається сировинна модель Росіі продавати свою природню сировину ресурси?
Vladimir Khotenko _ 22.02.2017 14:02
IP: 130.211.103.---
Andrey Kononenko:
Дацюк советует громаде готовится к партизанскому майдану против олигархической власти.
Тут тоже нет ничего нового, в нашей истории это все уже было. Индивидуальный террор, бомбисты... Ульяновы.
Обратите внимание на реакцию Авакова. В сколько нибудь зрелом гос-ве вопрос с 30...100-й блокираторов "всея и всех" решен был бы полицией законно и моментально. И больно для блокираторов. Как впрочем, и с буйными националистами тоже. Но нет, Аваков делает заявления, что сила не будет применена. Очевидно, что это дает зеленый свет... Возможно, он имеет виды на Билецкого... с его помощью расшатать и скинуть шоколадного гаранта. Продолжением этих планов станет дестабилизация, хотя, дестабилизация, похоже, неизбежна в любом...

Зададимся вопросом: большинство населения, тот самый народ – хочет именно этого? Я лично сомневаюсь. Народ устал от войны, хочет стабилизации эконом. положения. Налицо явное противоречие.
Vladimir Khotenko _ 22.02.2017 13:34
IP: 130.211.91.---
Andrey Kononenko:
Я спрашивал насчёт того, что Дацюк советует громаде готовится к партизанскому майдану против олигархической власти
Тут надо разделять. Когда Дацюк советует отвернуться от Европы и повернуться к Китаю – он явно бредит. Ибо под влиянием небольшой части общества, а именно националистов, сделана попытка оторвать Украину от русской цивилизации в пользу т.н. западного мира. Дацюк об этом тоже писал ранее. Очевидно, что вписаться в Западную цивилизацию или если хотите в золотой миллиард – провалилась. Собственно, об этом говорили и ранее, что нас туда не зовут, не примут и т.д... В этом смысле поворот к Китаю не дает нам ответа на важнейший вопрос: к какой цивилизации мы принадлежим? Очевидно, что не к китайской... И Дацюк не настолько наивен, чтобы этого не понимать.

Что касается партизанского майдана. Националистов поддерживает малая часть общества. Еще год назад – ничтожная. Так что да- это крах и развал всего.
Andrey Kononenko _ 22.02.2017 13:11
IP: 188.163.73.---
Andrey Kononenko:
Vladimir Khotenko:
Я спрашивал насчёт того, что Дацюк советует громаде готовится к партизанскому майдану против олигархической власти.
Кажется, Билецкий уже готов идти по пути Дацюка:
pravda.com.ua/news/2017/02/22/7136132/
Andrey Kononenko _ 22.02.2017 13:06
IP: 188.163.73.---
Vladimir Khotenko:
Я спрашивал насчёт того, что Дацюк советует громаде готовится к партизанскому майдану против олигархической власти.
koras _ 22.02.2017 10:20
IP: 104.196.56.---
Дякую, пане Дацюк, принаймні чесно і відверто.
А то ці олігархічні лизоблюди такого вже набуровили, що гидко читати. А 112-й канал вже мабуть хтось перекупив, як не потрох, то рабинович, або обидва на пару. Канал став відстоєм ганебним, так засирати мізки людям і так поводитися з коментаторами. Козли смердючі.
Та і УП останнім часом зкурвилася. Їй доречніше називатися не "Українською Правдою", а "Українською Напівправдою". Бідний Гонгадзе мабуть в труні перевертається.
Viktorio Vihr _ 22.02.2017 09:23
IP: 104.155.225.---
Найменше я бажав принизити вашу гідність,але ваші вимоги про виконання пунктів Мінських домовленностей, в вашому довільному трактуванні, не сприймається ні мною,ні багатьма украцнцями. Це більше всього дратує нашіх опонентів з півночі і з заходу. Ми наїдені хитрощами за наш рахунок" по шию". Оптимізм голий нічого не вартий, ви праві-головне діяти,діяти креативно і сміливо,а оптимізм дає змогу не впасти в відчай при тимчасових невдачах. PS.Moya mama derjyt 2 korovy i govorit "ya nikogda bol'she ne budu gologovat".Ey 82.
Viktorio Vihr _ 22.02.2017 09:00
IP: 104.199.192.---
:
Ви нешановний не сумнівайтесь: Україна справиться з всілякими негараздами,а з відривом від російського оборонпрому- і поготів (и подавно).
Якби не давила Європа і не базікала на всі сторони Росія,український народ вийде з цьої кризи ще сильнішим,як виходив із ще скрутніших становищ.Таким як ви не злякати цей працьовитий народ, для якого є вищою цінністю свобода і справедливість,а не економічне благополуччя раба і лобизання царя,тобіш президента,як в Росії.
Але радують ваші сумніви,при слові "врядлі".Оте "врядлі "підходить до всіх ваших роздумів тут.
Vladimir Khotenko _ 22.02.2017 08:54
IP: 104.199.59.---
Davlat Hitruk:
Vladimir Khotenko:
С Китаем уже дружили, поезд туда отправил Яценюк, а обратно он так и не пришел.
Я помню. Еще китайцы вкладывали 3 млрд. в агро..., деньги пропали... Поэтому я и удивляюсь. Помимо чисто географических, логистических трудностей такой "дружбы" – совершенно не ясна ее основа. Украина против Китая, как комар против слона. Покупать китайские товары мы и так сейчас покупаем... Али не даст соврать. А что еще? Помимо разности менталитета, удаленности... ну что? Индия поставила рекорд, запустив 104 спутника одновременно. Сколько спутников за год вывела Украина? Надо реально понимать собственные масштабы...

Тем смешнее читать про технологические прорывы США... А Украина какое к этому отношение? Покупать б\у электромобили из Штатов – мы и так покупаем. А еще? Поэтому на свет в конце – это все не тянет ну никак.
Mike_Kharkov _ 22.02.2017 08:46
IP: 37.229.133.---
бун:
Mike_Kharkov _ 21.02.2017 22:31
Про сакралізацію влади у Книзі буття українського народу, .
Буне, я вважаю, що з феодалізму до ринку можна потрапити тільки через авторитаризм, бо хтось повинен взяти на себе відповідальність та обов'язки руйнування старої системи та встановлення нових правил життя. Це триває кілька поколінь, і новой закон потрібно підтримувати силою, ту саму рівність перед законом доречі, а це і можливо тільки через авторитаризм. Річ не у сакралізації, а у обов'язковості перехідного періоду. Народ необхідно "підключити" до держави, для цього він повинен стати власником, набути власність, аби держава охороняла власність народу, а не купки олігархів. На це потрібен час та гроші, а українець ще й одинак-анархіст, що ускладнює, він віками міг жити й без влади, бо мав власність с/г. Ментальність зосталася, а цінність та власність у 21 ст. втратила. Оце і суть нашої кризи, і шляхи подолання.
Vladimir Khotenko _ 22.02.2017 08:25
IP: 130.211.91.---
Andrey Kononenko:
А что вы можете возразить по сути?
У меня есть. Во-первых, сам план Дацюка "Прочь от Европы, давайте дружить с Китаем" – далеко не оригинальный. Он широко обсуждался в российском обществе еще 2+ года назад. Это было связано с одной стороны с европейскими санкциями и контрсанкциями, а с другой... как раз заработал нефтепровод Сила Сибири, Китай покупал нефть ну и т.д. Ну и что? А в итоге – ничего. Скоро выяснилось, что торговать с Китаем и дружить с Китаем – это не одно и тоже. С этой точки зрения что может предложить Украина, какие есть возможности? Чем заинтересовать? Советский технологический потенциал давно проеден, да он давно и массово уже куплен и тиражируется в самом Китае: это и С-300, авиан., космос и т.д. Остается торговать землей?

Ну и второе. А как быть с поваленными памят-ми Ленину? С запретом компартии? И дело не в том, что у руля КПК. Сама идея строить будущее, воюя со своим прошлым – может быть не понята китайцами
бун _ 22.02.2017 06:46
IP: 77.123.162.---
Mike_Kharkov _ 21.02.2017 22:31
Про сакралізацію влади у Книзі буття українського народу,

"[41] 39. І хоча апостол сказав: "Всяка власть од бога", а не єсть воно те, щоб кожни[й], що 463 зах[в]ати[ть] власть, був сам од бога. Уряд і порядок і правлєніє повинні бути на землі: так бог постановив, і єсть то власть, і власть та од бога, але урядник і правитель повинні подлегать закону і сонмищу, бо і Христос повеліває судиться перед сонмищем, і так як урядник і правитель перші, то вони повинні буть слугами, і недостоїть їм робить те, що здумається, а те, що постановлене, і недостоїть їм величаться та помпою очі одводити, а достоїть їм жити просто і працювати для общества пильно, бо власть їх од бога, а сами вони грішні люде і самі послідніші, бо усім слуги".
Doroshenko Vlad _ 22.02.2017 00:43
IP: 93.72.70.---
Brokerman:
Сегодня смотрел эфир с АНДРЕЕМ Тетеруком от народного Фронта и ПРОСТО ОФИГЕЛ!
ОКАЗЫВАЕТСЯ Блокаду придумали ПЛОХИШИ Садового, чтобы отомстить за мусорный скандал!
Смотрю в лицо депутат и хочется КРИКНУТЬ...
АХ ТЫ ГНИДА ЛЖИВАЯ!
– Это ж он уже начал партизанить – включил "творчу уяву", как учит Дацюк:
"- удар з тіні, відхід в тінь, ніякого взяття на себе публічної відповідальності".
Doroshenko Vlad _ 22.02.2017 00:14
IP: 93.72.70.---
Дацюк помиляється. Не Руйнувати олігархічний консенсус, а створювати загальноконкурентний безмонопольний Консенсус-піднімати середній клас до рівня олігархів, коли їх буде в країні не кілька, а тисячі. Тоді сьогоднішні олігархи самі відсохнуть, частину пустять по шляху Лазаренка-Фірташа як пост-правду. Яка буде структура укрвласності без олігархів? Не подолати страхи, а молитись на цінності і перспективи (іх назве Дацюк) як нової індустріалізації Китаю та технопроривів США. Дезорієнтація і розгубленість в суспільстві=допуск множинності істини= боїмося відновити економіку за рахунок середнього класу, з якого знову можуть виникнути олігархи?
Європа більше не цікавить-цю огиду я з усіх сил хочу передати українській громаді (до іпанських рошеновьких вілл, лондонських квартир, кількох чузоземних паспортів і офшорок, родичів, що укргрошима зроблені іноземними громадянами). Як перейти від мрії про наживу до дії по совісті, від страхів до творчої уяви? Може, та совість і принесе славу Укр?
valsh01 _ 21.02.2017 23:40
IP: 37.203.12.---
Сильная статья! Спасибо, Мастер!
Mike_Kharkov _ 21.02.2017 22:45
IP: 37.229.133.---
Михайло Довгий:
Всі Ваші приклади не мають стосунку до владців. Вчитель, пілот...

...Якщо населення (а це синонім слова народ) по Конституції є джерелом влади, воно повинно поділити владу на незалежні частини та слідкувати, щоб "мухи були окремо від котлет"...
Ви це серьйозно?:)
Населення, що ще не вийшло з дитячого віку, що ще живе феодальними відносинами, буде вам писати конституцію Джефферсона? може спочатку його потрібно рахувати та читати навчити (що давно пропонував Липинський)?
А як реалізується механізм народовладдя ви впевнені що знаєте? впевнені, що методом віче? а чи не здається, що тоді тупа більшість завжди продасться негідникам та задавить меншість?
Невже не бачите, що країну добила ця система "передової громади" та "демократії", і її можуть підтримати або співучасники, або "революційні матроси".
Mike_Kharkov _ 21.02.2017 22:31
IP: 37.229.133.---
бун:
Mike_Kharkov:
Михайло Довгий:
Mike_Kharkov:[/B
А якщо пасажири вважатимуть себе кваліфікованішими за пілота, то можуть отримати сучасну траекторію падіння України.
В країні десятки тисяч докторів найрізноманітніших наук, які спеціалізуються в найтонших відтінках людського знання. Ці доктори наук теж частина громади. І якщо ви нашого прем"єра з освітою 8 класів ставите інтелектуально вище за цих докторів, тоді нема питань.
Буне, не придурюйтесь, заради Бога, що не зрозуміли про що я.
Кваліфікація професора може бути 100 % у профілі, та 0% як громадянина, бо не має політичного досвіду.
Як ото майданівці, що відкинули країну у минуле, і яких, власне, Дацюк і зве "громадою".
Ця "громада" повелася на ті ж мантри людей з 8 класами освіти, ви чуєте? повелася, у 13-14 роках, у 2004-му. Їх використали, і не тому, що інтелект їх нижчий, коли ви це зрозумієте?
Михайло Довгий _ 21.02.2017 22:24
IP: 104.155.92.---
Олег Колиушко:
Михайло Довгий:
Олег Колиушко:[/B...серьезность намерений СБУ...
Ну-да, ну-да. Пока СБУ разбиралась со своими внутренними предателями, некому, кроме Правого Сектора, было разбираться с новороссами (точнее, "руссо туристо", которых, кстати, очень поддерживала доблестная милиция). Новороссов, конечно, было много. Но в Запорожье, например, нашлось достаточно яиц и муки, чтобы напечь из них блинов (кстати, с Масленницей!). Да и в Одессе хватило мусорных котейнеров, чтобы защититься от автомата в руках Боцмана. Потом в эти контейнеры люстрировали некоторых одиозных чиновников.

Вам не удастся переврать историю, потому что ваше время заканчивается.
Andrey Kononenko _ 21.02.2017 22:23
IP: 188.163.73.---
Mike_Kharkov:
А что вы можете возразить Дацюку по сути? У вас есть альтернативный план для народа? Или ваш план – спокойно наблюдать, как власть уничтожает Украину и народ?
Andrey Kononenko _ 21.02.2017 22:08
IP: 188.163.73.---
Олег Колиушко:
Михайло Довгий:
Олег Колиушко:
Эта НЕ-мифическая громада похоронила мифическую новороссию, похоронит и не-мифический олигархат.
Новороссию похоронил быстро набравший силу репрессивный аппарат постмайданной украинской власти. Когда сторонники идеи Новороссии в Харьковской, Одесской, Николаевской, Запорожской, Херсонской областях (а их – сторонников – было немало) поняли серьезность намерений СБУ по искоренению сепаратизма, Новороссии плавно пришел конец – получать реальные сроки по тяжким статьям УК желающих оказалось немного.
.
Что с тобой? Ты начал делать комплименты постмайданной власти!
Михайло Довгий _ 21.02.2017 22:07
IP: 104.199.39.---
Mike_Kharkov:

Всі Ваші приклади не мають стосунку до владців. Вчитель, пілот...

Владні чиновники не тупіші за більшість громадян, але часто видають себе за тупих, і більшість із задоволенням "хаває". Навіть той же Трамп дуже розумна та врівноважена людина, його інтерв'ю 20-річної давнини це видають.

Я не написав нічого нового про роль громади (або, якщо це слово Вас дратує – населення території). Ще Макіавеллі зазначив: "Поділяй та владарюй". Якщо населення (а це синонім слова народ) по Конституції є джерелом влади, воно повинно поділити владу на незалежні частини та слідкувати, щоб "мухи були окремо від котлет". Слідкувати очима та мізками журналістів, експертів, а також кваліфікованих вчителів, пілотів і, звичайно ж, професорів, які ще не втратили довіру цього самого населення. Більшість чиновників втратили довіру.

А вже окремі гілки влади повинні публічно (а не келейно, як зараз) домовлятися про спільну політику держави, та контролювати одна одну.
бун _ 21.02.2017 22:03
IP: 77.123.162.---
Mike_Kharkov:
Михайло Довгий:
Mike_Kharkov:[/B
А якщо пасажири вважатимуть себе кваліфікованішими за пілота, то можуть отримати сучасну траекторію падіння України.
В країні десятки тисяч докторів найрізноманітніших наук, які спеціалізуються в найтонших відтінках людського знання. Ці доктори наук теж частина громади. І якщо ви нашого прем"єра з освітою 8 класів ставите інтелектуально вище за цих докторів, тоді нема питань.
Mike_Kharkov _ 21.02.2017 21:38
IP: 37.229.133.---
Михайло Довгий:
Mike_Kharkov:[/B... соціальні іновації робить влада, а не громада...
Повинна робити інновації. Не соціальні, а інституціональні. Але робить їх лише під тиском громади. Найдемократичніша влада без тиску громади не робить нічого. А головне завдання громади – не дати гілкам влади злитися воєдино і за лаштунками дерибанити країну.
Під тиском громади? це вчитель вчить під тиском учнів? професор під тиском студентів? де ви таке бачили?
Якщо влада тупіша за більшість громадян, то це кінець державі, бо вона стане неконкурентною у світі, саме влада повинна розробляти та пропонуватти шляхи громаді прибираючи завади розвиткові.
А якщо пасажири вважатимуть себе кваліфікованішими за пілота, то можуть отримати сучасну траекторію падіння України.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter