Сергій Дацюк Філософ

ГРОМАДЯНСТВО

12 вересня 2017, 08:42

Як взагалі можна оцінити те, що відбулося – позбавлення Президентом громадянства Саакашвілі та його незаконний перетин кордону всупереч цьому акту?

Я принципово не згоден з тим, коли кажуть, що обидві сторони винуваті – і Президент, і Саакашвілі.

Це не так.

Давайте згадаємо Майдан-2013-2014. Тоді теж багато хто говорив, що обидві сторони винуваті. Але це було не так.

Давайте згадаємо війну Росії проти України і оцінки ОБСЄ обстрілів зони АТО – обидві сторони винуваті.

І з першими, і з другими оцінками активні українці були не згодні. А чому? Бо ми чудово розуміли, що для адекватної оцінки потрібні всі обставини: 1) хто ініціатор беззаконня, хто мав більше сили його творити; 2) яка мета беззаконня (що воно покриває); 3) з чийого боку беззаконня більше; 4) чиє беззаконня ігнорується, а чиє акцентується.

Справедливість при оцінці дій двох сторін конфлікту виникає тоді, коли ми стаємо на позицію більш слабкого, упослідженого, ображеного, тобто на позицію жертви.

Тепер давайте розберемося з ситуацією позбавлення громадянства Саакашвілі з боку Президента.

Хто ініціатор беззаконня? Президент України. Тому що Президент, коли надавав громадянство, знав, як і весь світ, про недолугі спроби звинуватити Саакашвілі проросійською владою Грузії у смішних "злочинах". Але, коли це стало політично доцільно, він використав розслідування проти нього в Грузії для позбавлення його громадянства. Отже законних в Україні (не в Грузії) підстав для позбавлення громадянства не було, бо інакше, не зрозуміло на яких підставах воно йому було надано.

Чому Президент це зробив, тобто яка мета беззаконня? Бо Саакашвілі публічно і активно критикував його за корупцію. Тобто Президент намагався знищити політичного опонента у так би мовити "правовий" спосіб, щоб прикрити свою корупцію. Але ж до корупції належать не тільки корупційні дії, але всі способи прикриття цих дій. Тобто позбавлення з боку Президента громадянства Саакашвілі це корупційна дія.

З чийого боку беззаконня більше? Давайте подивимося. Незаконне позбавлення Президентом громадянства Саакашвілі. Генпрокуратура мовчить. На пункт пропуску перед в'їздом Саакашвілі проникають "тітушки", розслідування нема, Генпрокуратура мовчить. Зупинено поїзд на території Польщі – Генпрокуратура мовчить, розслідування немає. "Заміновано" пункт пропуску "Шегині" – Генпрокуратура мовчить, розслідування немає. Саакашвілі в оточенні своїх прибічників перетинає кордон – Генпрокуратура одразу ж погрожує правовими наслідками, Президент одразу ж робить заяву.

Чиє беззаконня ігнорується? Ігнорується беззаконня Президента, який позбавив громадянства, урядовців, які дали команду зупинити поїзд, державної служби, яка організувала фейкове "замінування" пункту пропуску. Чиє беззаконня акцентується? Акцентується беззаконня Саакашвілі.

Спочатку мають бути покарані ініціатори беззаконня – Президент, Генпрокурор та всі державні чиновники, що виконували злочинні накази. І лише потім має бути покараний Саакашвілі.

Але мені не за Саакашвілі образливо. Мене ставлення громадян до громадянства бентежить.

Громадянство чиє? Ваше і моє громадянство – чиє воно? Воно у власності Президента, Парламенту, Уряду чи держави загалом?

За Конституцією України громадянство, як і сама Україна, є власність народу України, і ще точніше – громади, тобто активної частини народу, яка здатна до політичного волевиявлення.

Бо народ є абстракція, а громада це конкретика. Це ті люди, які ходять на вибори, мають громадську позицію щодо дій влади і здатні протестувати, якщо ці дії влади не відповідають їх інтересам.

Якщо громада вважає, що якийсь громадянин незаконно позбавлений громадянства, то громада має право відстоювати його громадянство. І жодна державна інституція їй цього заборонити не може.

Звичайно ж справа не у Саакашвілі. Він може подобатися чи не подобатися, бути добрим чи поганим політиком, хорошим чи поганим громадянином. Справа у тому, що наше з вами громадянство принизили, тобто принизили саму державу Україна, принизили її громадян – публічно, нахабно, на весь світ.

Так в Україні бути не має.

Якщо ми, українці, себе поважаємо, ми маємо поважати своє громадянство.

Зараз суспільство неоковирними діями влади свідомо розігрівається і підштовхується до громадянської війни, щоб на тлі цих загроз ввести пряму диктатуру.

Потрібно зупинити сповзання України у прірву.

Перевибори Президента та Парламенту це єдиний шлях змінити ситуацію на краще.

powered by lun.ua
Коментарі — 364
Logic2009 _ 12.09.2017 20:40
IP: 91.196.178.---
Илья Мазур:
Объясняли ему.
Мания величия?
Кроме Вас никто такую ахинею не поддержал.
А Вам по крайней мере ещё один человек указал на тьму изданий.
Уролог, пишите, "Записки сумасшедшего" у Вас получатся.
Orest Jj _ 12.09.2017 20:33
IP: 77.52.10.---
Олександр Перший:
... Але для послушників Багіні всі, хто її бачать наскрізь, то є соєві та шоколадні експерти....

Лучше бы они пошли в поликлиники рентгенами працювати чим ото за 30 рошенок лабуду на вуха вешать.

Вжэ раніше казав – що ото ви мєнє постоянно пітаетесь унизить псякими поганками мне глубоко фиолетово.Я мог бі с вами подискутировать вплоть до теории торсионніх полей НО хотя ві и якобі твердотельщик лично я не вижу в таких вопросах вас равнім, а самое главное – метать бисер перед свиньями не считаю нужнім.
Так шо угомонитесь показіать якобі ваше превосходство. Нормальній физик – теоретик не будет в качестве соевого троля виснуть днями и вечерами и настойчиво пітаться внушить що дупа Парашенка сладка аки шоколад.
Anatol Zubenko _ 12.09.2017 20:29
IP: 94.153.158.---
Віктор Петренко:
mihaylenco:
valsh01
Несколько ниже я вам задал вопрос про вашего городского голову и "банду" Тимошенко при власти в Сумах. Любопытно было бы узнать подробности)).

Ось саме з цієї причина я повністю підтримую Тимошенко в її боротьбі з владною мафією, і проти того, аби вона цю мафію очолить. А що прийшовши до влади, вона мафію очолить, не маю жодного сумніву.
100%.для тимошенко найголовніше-ДОРВАТИСЯ ДО КОРИТА!!! (Україна та українці їй до лампочки!
Я так понял, корыто приватизировано, а она хочет осуществить рейдерский захват?Не, ну это вообще, вот сука!
kriukov _ 12.09.2017 20:29
IP: 93.75.25.---
Всё верно, кроме этого: "Потрібно зупинити сповзання України у прірву". – Что называется, взмах на рубль – удар на копейку. То есть – весь текст о том, как высшее публичное руководство со своими нукерами целенаправленно, вполне осознавая, что делают, ведут Украину в пропасть. А тут "вдруг", как оказывается, она туда сама "сползает"! – Нет уж, пане Сергію, сказали "а", то говорите и "б" – давайте точную вербальную формулу происходящего – ВЫ ЖЕ ФИЛОСОФ!: "Политический режим Порошенко вышел далеко за пределы правового, конституционного поля, фактически узурпировал власть "Украинского народа – граждан Украины вех национальностей" (Преамбула Конституции Украины) и ведёт его к разрушению. И поэтому – Украинский народ имеет конституционное право и историческую обязанность отстранить этот режим от власти и привлечь его руководителей и пособников к СУДУ".
mihaylenco _ 12.09.2017 20:14
IP: 194.28.6.---
valsh01
Вы же, по отношению у Тимошенко, заранее убеждены, что она вам будет изменять с олигархами и мафией))...

Не просіть мене писати, чому не хочу Тимошенко при владі. Бо в мене на неї алергія. Відразу знаходжу безліч причин, чому Вана не така, і зупинитися не можу.
mihaylenco _ 12.09.2017 20:11
IP: 194.28.6.---
САНДРО
Так я не зрозумів, кого призначаємо Президентом- Юлію Володимирівну чи Анатолія Степановича?

Кандидат не намалювався. Гриценко – непрохідний. Тимошенко – не можна.
kren _ 12.09.2017 20:09
IP: 188.0.104.---
Yaroslav Yurkiv:
valsh01:
Max Verentsov:

Розумні люди все зрозуміли ще тоді коли пані Юля домовлялась поділити країну на двох з Януковичем. А потім у неї пропало ВСЕ.
Забавно. Поделить страну с Януковичем договаривалась Тимошенко, а реально поделили страну с ним – Ющенко и Порошенко. Через – Универсал. О какие спритные малята))
Стоп, стоп!
Перші двоє, хоч і підпільно, але намагалися поділити країну, а Ющенко ділив з Януковичем лише владу, як це записано в Конституції, і як ви обирали:)
...не швидіт,п.Yaroslav Yurkiv,у нас "суверенна демократія"-тобто,хто суверен-той і отримує все.
Включно з країною.
Yaroslav Yurkiv _ 12.09.2017 19:42
IP: 130.211.53.---
valsh01:
Max Verentsov:

Розумні люди все зрозуміли ще тоді коли пані Юля домовлялась поділити країну на двох з Януковичем. А потім у неї пропало ВСЕ.
Забавно. Поделить страну с Януковичем договаривалась Тимошенко, а реально поделили страну с ним – Ющенко и Порошенко. Через – Универсал. О какие спритные малята))
Стоп, стоп!
Перші двоє, хоч і підпільно, але намагалися поділити країну, а Ющенко ділив з Януковичем лише владу, як це записано в Конституції, і як ви обирали:)
kren _ 12.09.2017 19:17
IP: 188.0.104.---
valsh01:
...зі справжніми віруючими-це просто.
Мне тоже тоже очень нравится разговаривать и наблюдать за верующими. Настоящими. Им скажешь – "Остановлю войну в первом туре" – они верят. Им скажешь – "Личный бизнес не мешает управлять государство" – они верят. Им скажешь – "Юлька – вороффка_фсё украла_с путиным хихикала_ходит в Луи-Ветоне-лабутенах_берегитесь ее" – они верят. Им скажешь – "Реформы сделают вашу жизнь лучше, но через много лет" – они верят. Наши верующие – просто чудо))
...ну шо ж,Вам дещо простіше,бо я не маю такої змоги,як Ви,все це обіцяти вірянам.
втім,зі своїх спостережень,можу сказати,перефразуючи відомого письменника,не тільки наші,але-
всі віряни подібні одне одному.Той,хто не вірить, може покладатися тільки на себе.
САНДРО _ 12.09.2017 19:12
IP: 82.193.99.---
valsh01:
Та що мене ще радує, так це коли ми з Вами займаємося пустопорожньою баландою, то чогось нема спецов, що бризкають отрутою та випромінюють злобу.
Ну інколи щось квакнуть і... знов тихо.
І складається враження. як же у нас в Україні гарно, які люди добрі, можна й жити і гарні справи робити
САНДРО _ 12.09.2017 19:04
IP: 82.193.99.---
valsh01:
Я вже і гусей вигуляв, а Ви все тут хохміте.
Ну послав вже Бог Одесита, щоб Ви були здорові.
valsh01 _ 12.09.2017 18:52
IP: 188.115.137.---
kren:
valsh01:
valsh01:
...мені начхати перед яким ідолом Ви собі лоба розбиваєте-поки,Ваш ідол не обов*язковий для мне.
==
Так мне начхать на ваше мнение)) У меня и свое есть – родное, близкое, выстраданное))
==
...на рах.-родного і блізкого-не маю сумнівів.
Рад, что вы меня поняли)) И даже, без всяких сомнений)) И почти не выеживались (как обычно):-):-):-)
==
...зі справжніми віруючими-це просто.
Мне тоже тоже очень нравится разговаривать и наблюдать за верующими. Настоящими. Им скажешь – "Остановлю войну в первом туре" – они верят. Им скажешь – "Личный бизнес не мешает управлять государство" – они верят. Им скажешь – "Юлька – вороффка_фсё украла_с путиным хихикала_ходит в Луи-Ветоне-лабутенах_берегитесь ее" – они верят. Им скажешь – "Реформы сделают вашу жизнь лучше, но через много лет" – они верят. Наши верующие – просто чудо))
Yaroslav Yurkiv _ 12.09.2017 18:48
IP: 35.195.10.---
valsh01:
mihaylenco:
valsh01
Несколько ниже я вам задал вопрос про вашего городского голову и "банду" Тимошенко при власти в Сумах. Любопытно было бы узнать подробности)).

Ось саме з цієї причина я повністю підтримую Тимошенко в її боротьбі з владною мафією, і проти того, аби вона цю мафію очолить. А що прийшовши до влади, вона мафію очолить, не маю жодного сумніву.
Забавно)) Каждый нормальный муж думает, что его жена будет ему верна и не будет ему изменять. Презумпция невиновности в действии. Вы же, по отношению у Тимошенко, заранее убеждены, что она вам будет изменять с олигархами и мафией)) Такая себе – презумпция виновности)) Что, женщины вас часто обманывали?))
Сашка теж так думав, поки на Чехи' го не доправили)))
kren _ 12.09.2017 18:40
IP: 188.0.104.---
valsh01:
kren:
valsh01:
kren:
valsh01:
Вы – наш пророк)) Мафусаил)) Никто ничего не видит и не слышит – один вы это узрели))
П.С. – я тут правильно все слова подобрал? Ничего с ними не напутал?
==
...мені начхати перед яким ідолом Ви собі лоба розбиваєте-поки,Ваш ідол не обов*язковий для мне.
==
Так мне начхать на ваше мнение)) У меня и свое есть – родное, близкое, выстраданное))
==
...на рах.-родного і блізкого-не маю сумнівів.
Рад, что вы меня поняли)) И даже, без всяких сомнений)) И почти не выеживались (как обычно):-):-):-)
...зі справжніми віруючими-це просто.
valsh01 _ 12.09.2017 18:28
IP: 188.115.137.---
kren:
valsh01:
kren:
valsh01:
Вы – наш пророк)) Мафусаил)) Никто ничего не видит и не слышит – один вы это узрели))
П.С. – я тут правильно все слова подобрал? Ничего с ними не напутал?
==
...мені начхати перед яким ідолом Ви собі лоба розбиваєте-поки,Ваш ідол не обов*язковий для мне.
==
Так мне начхать на ваше мнение)) У меня и свое есть – родное, близкое, выстраданное))
==
...на рах.-родного і блізкого-не маю сумнівів.
Рад, что вы меня поняли)) И даже, без всяких сомнений)) И почти не выеживались (как обычно):-):-):-)
valsh01 _ 12.09.2017 18:26
IP: 188.115.137.---
Віктор Петренко:
САНДРО:
mihaylenco:
valsh01
Несколько ниже я вам задал вопрос про вашего городского голову и "банду" Тимошенко при власти в Сумах. Любопытно было бы узнать подробности)).

Ось саме з цієї причина я повністю підтримую Тимошенко в її боротьбі з владною мафією, і проти того, аби вона цю мафію очолить. А що прийшовши до влади, вона мафію очолить, не маю жодного сумніву.
Так я не зрозумів, кого призначаємо Президентом- Юлію Володимирівну чи Анатолія Степановича?
==
однозначно не Газову Баригу.можна Гриценка, а ще краще Саакашвілі!!!
Саакашвили будем выбирать президентом до того, как Порошенко его депортирует в Грузию, или уже после этого?))
kren _ 12.09.2017 18:25
IP: 188.0.104.---
valsh01:
kren:
valsh01:
Вы – наш пророк)) Мафусаил)) Никто ничего не видит и не слышит – один вы это узрели))
П.С. – я тут правильно все слова подобрал? Ничего с ними не напутал?
==
...мені начхати перед яким ідолом Ви собі лоба розбиваєте-поки,Ваш ідол не обов*язковий для мне.
Так мне начхать на ваше мнение)) У меня и свое есть – родное, близкое, выстраданное))
...на рах.-родного і блізкого-не маю сумнівів.
valsh01 _ 12.09.2017 18:23
IP: 188.115.137.---
Віктор Петренко:
valsh01:
ти троль хвостом не крути!є рішення суду про визнання порошенко винним в корупції? немає.є конкретні РЕАЛЬНІ!!! факти про корупцію? немає.то на якій підставі ти його звинувачуєш?тільки не треба про "когда то будут". вот коли будуть, тоді і будеш звинувачувати.
))))))))
И логика у вас, и словесный стиль, и аналитические выводы, и четко очерченный в узких рамках патриотизм – все прекрасно. Досконально)) Вы – просто готовый министр информполитики Украины. Не теряйте время на копеечные комментарии на форуме. Идите на повышение. Растите))
П.С. Будет теперь у нас не Мин-Стець, а Мин-Петр. Это более качественно отражает ситуацию)) Не находите?
Віктор Петренко _ 12.09.2017 18:21
IP: 146.148.42.---
САНДРО:
mihaylenco:
valsh01
Несколько ниже я вам задал вопрос про вашего городского голову и "банду" Тимошенко при власти в Сумах. Любопытно было бы узнать подробности)).

Ось саме з цієї причина я повністю підтримую Тимошенко в її боротьбі з владною мафією, і проти того, аби вона цю мафію очолить. А що прийшовши до влади, вона мафію очолить, не маю жодного сумніву.
Так я не зрозумів, кого призначаємо Президентом- Юлію Володимирівну чи Анатолія Степановича?
однозначно не Газову Баригу.можна Гриценка, а ще краще Саакашвілі!!!
САНДРО _ 12.09.2017 18:15
IP: 82.193.99.---
mihaylenco:
valsh01
Несколько ниже я вам задал вопрос про вашего городского голову и "банду" Тимошенко при власти в Сумах. Любопытно было бы узнать подробности)).

Ось саме з цієї причина я повністю підтримую Тимошенко в її боротьбі з владною мафією, і проти того, аби вона цю мафію очолить. А що прийшовши до влади, вона мафію очолить, не маю жодного сумніву.
Так я не зрозумів, кого призначаємо Президентом- Юлію Володимирівну чи Анатолія Степановича?
Віктор Петренко _ 12.09.2017 18:13
IP: 104.154.110.---
valsh01:
ти троль хвостом не крути!є рішення суду про визнання порошенко винним в корупції? немає.є конкретні РЕАЛЬНІ!!! факти про корупцію? немає.то на якій підставі ти його звинувачуєш?тільки не треба про "когда то будут". вот коли будуть, тоді і будеш звинувачувати.
valsh01 _ 12.09.2017 18:12
IP: 188.115.137.---
Віктор Петренко:
mihaylenco:
valsh01
Несколько ниже я вам задал вопрос про вашего городского голову и "банду" Тимошенко при власти в Сумах. Любопытно было бы узнать подробности)).

Ось саме з цієї причина я повністю підтримую Тимошенко в її боротьбі з владною мафією, і проти того, аби вона цю мафію очолить. А що прийшовши до влади, вона мафію очолить, не маю жодного сумніву.
==
100%.для тимошенко найголовніше-ДОРВАТИСЯ ДО КОРИТА!!! (Україна та українці їй до лампочки!
Вы верещите, прямо как свинья у корыта с кормом)) Которая задней ногой отталкивает других свиней от корыта, одновременно жует, пер.д.ит и громко верещит – "Отойдите! Это мое корыто! Не пущу никого!"
Віктор Петренко _ 12.09.2017 18:08
IP: 104.198.194.---
mihaylenco:
valsh01
Несколько ниже я вам задал вопрос про вашего городского голову и "банду" Тимошенко при власти в Сумах. Любопытно было бы узнать подробности)).

Ось саме з цієї причина я повністю підтримую Тимошенко в її боротьбі з владною мафією, і проти того, аби вона цю мафію очолить. А що прийшовши до влади, вона мафію очолить, не маю жодного сумніву.
100%.для тимошенко найголовніше-ДОРВАТИСЯ ДО КОРИТА!!! (Україна та українці їй до лампочки!
valsh01 _ 12.09.2017 18:04
IP: 188.115.137.---
kren:
valsh01:
Вы – наш пророк)) Мафусаил)) Никто ничего не видит и не слышит – один вы это узрели))
П.С. – я тут правильно все слова подобрал? Ничего с ними не напутал?
==
...мені начхати перед яким ідолом Ви собі лоба розбиваєте-поки,Ваш ідол не обов*язковий для мне.
Так мне начхать на ваше мнение)) У меня и свое есть – родное, близкое, выстраданное))
valsh01 _ 12.09.2017 18:02
IP: 188.115.137.---
mihaylenco:
valsh01
Несколько ниже я вам задал вопрос про вашего городского голову и "банду" Тимошенко при власти в Сумах. Любопытно было бы узнать подробности)).

Ось саме з цієї причина я повністю підтримую Тимошенко в її боротьбі з владною мафією, і проти того, аби вона цю мафію очолить. А що прийшовши до влади, вона мафію очолить, не маю жодного сумніву.
Забавно)) Каждый нормальный муж думает, что его жена будет ему верна и не будет ему изменять. Презумпция невиновности в действии. Вы же, по отношению у Тимошенко, заранее убеждены, что она вам будет изменять с олигархами и мафией)) Такая себе – презумпция виновности)) Что, женщины вас часто обманывали?))
Корупція1412 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter