Сергій Дацюк Філософ

ЗНАТИ РЕАЛЬНИЙ СТАН В ЕКОНОМІЦІ

09 січня 2018, 11:28

Дізнатися реальний стан справ в економіці сьогодні практично неможливо. І не те, щоб було неможливо дізнатися якісь цифри, які так чи інакше щось там покажуть. З цих цифр неможливо дізнатися загальний стан економіки.

Тому я не можу зробити, хоча б і для себе, оцінку економіки в Україні.

Тому я вирішив поділитися проблемними питаннями, які можливо хтось з економістів мені пояснить.

Цих проблемних питань небагато, і вони пов'язані зі співвідношенням економічного зростання в "білому" та "тіньовому" секторі.

Я не розумію, коли ми говоримо про 2% зростання в Україні, які нам намалював Уряд, це зростання лише "білого" сектору чи з врахуванням "тіньового" сектору?

Я також не розумію, чи враховується в економічному зростанні країни в тому числі зростання бізнесу. Особливо мене цікавить зростання олігархічного бізнесу.

Можете самі подивитися дані журналу "Новое время" за 2017 рік.

Ці дані є унікальними для України. Хоч і не знаю, як так сталося, що олігархічна влада змогла допустити їх публічність. Адже, якщо їх порівняти з офіційними даними (з журналу "Фокус", які опубліковані в українській Вікіпедії та в більшості українських видань), вони викривають дуже цікаві та сумні речі.

По-перше, згідно з офіційними даними Рінат Ахметов, як і решта троє олігархів, бідніє. А згідно з даними "НВ" всі вони дуже сильно багатшають (Ахметов +68%, Пінчук +13, Жеваго +209, Новинський +113).

По-друге, проти групи "Приват" йде системна державна атака на знищення. І саме цей досить незаконний процес подається в ЗМІ як боротьба з олігархією. Але це вибіркова боротьба, і дуже сумнівна з точки зору легітимності, якщо врахувати позірну патріотичність саме цього олігархічного клану.

По-третє, згідно з офіційними даними Петро Порошенко за останній рік збіднів на 69%, а згідно з даними "НВ" його статки зросли на 7%.

По-четверте. Якщо врахувати, що Петро Порошенко, як це свідчить Сергій Лещенко, намагався розбагатіти за рахунок бізнесу Ахметова (+68), то збільшення його статків лише на 7% свідчить про те, що його комерційні консультанти та адвокати зайняті останній рік тим, що ефективно ховають його реальні доходи від громадськості.

По-п'яте, ми не можемо більше довіряти всім цим офіційним рейтингам зростання бізнесу українських олігархів, оскільки вони виявляються корумпованими і спрямованими за змістом викривлення на приховування реального стану справ у олігархів. Прикро також, що і деякі статті Вікіпедії тепер контролюються олігархічною владою.

По-шосте, середнє зростання олігархічного бізнесу (сума всіх процентних зростань перших десяти олігархів за даними "НВ" поділена на 10) становить 41,9%. Офіційне ж зростання всієї економіки України за даними Уряду 2%. Це кричуща характеристика загального стану справ в економіці України, про яку мовчить Уряд, мовчить парламентська більшість, мовчать корумповані експерти та журналісти.

Це означає, що олігархічна економіка шаленими обсягами висмоктує все зростання з решти економіки України, не залишаючи цій решті економіки жодних шансів на зростання.

Це означає також, що олігархічний бізнес через політичні маніпуляції та корупційний тиск на публікацію економічної інформації намагається приховати цю обставину.

Це означає також, що журналісти, ретранслюючи рейтингову брехню, беруть участь у корупції.

Це означає також, що економісти, які роблять вигляд, що вони всього цього не помічають, не мають своєї громадянської позиції.

Ми не знаємо і не можемо знати реальний стан справ в економіці, допоки ми не знаємо, як здирничають та мародерять олігархи та як вони приховують своє нелегітимне зростання.

Ми не можемо знати реальний стан справ в економіці, допоки Уряд нам бреше в економічних оцінках, видаючи падіння за зростання.

Коментарі — 409
Logic2009 _ 11.01.2018 12:13
IP: 91.196.177.---
Тарас Иванович:
Adam Brat:
Пара Путлеровських жополизів.
Перший з України, другий ЕРЕФІЇ.
А в головах обох однакове лайно
Orest Jj _ 11.01.2018 12:07
IP: 35.205.42.---
Roman Gall:
Конец Путина на устах у каждого патриота Украины.
Наталья Карнатова _ 11.01.2018 12:06
IP: 134.249.73.---
Сергій Лук'янчук:
Господи боже, яка дика маячня... Олігархи багатіють (нібито) – це погано. Проти олігархів йде атака на знищення (нібито) – ааа, який жах. Журналісти оприлюднили унікальні дані щодо рейтингу доходів – ааа, герої. Журналісти ретранслюють рейтингову брехню – ааа, негідники. Здається, що пан філософ добряче перепив на свята, і в нього біла гарячка.
Та ні. Автор статті свідомо пише такі статті. Мета очевидна – пропіаритись, залишатись впізнаваним критиком влади, збирати під своїми статтями сотні коментарів (як і зараз). Можливо, і матеріальна мотивація спонукає п.Дацюка на такі неоднозначні статті. А маніпуляції в них спонукають читачів писати безліч коментарів.
Roman Gall _ 11.01.2018 11:43
IP: 91.200.113.---
Orest Jj:
virosvit:
Польша визжит от нашествия голодных беженцев с Украины!
- что то про русских никто так не говорить.
"Нет ничего страшнее русского фашизма".
Мих.Швыдкой,Масква

Балда,а почему о русских так не гаВарят?Потому шо те,у кого работает голова и умелые руки уже давно уехали из Рабсии то в Израиль,в Европу и США...А остался только пипл,который то умеет шо жрать стекломой да стрелять и больше ни фига.
ЗашИбись!
Roman Gall _ 11.01.2018 11:34
IP: 91.200.113.---
valsh01:
Не пущают.
"Чтобы узнать,кто властвует над вами,просто выясните,кого вам не позволено критиковать".
Вольтер

Балда,а шо нам оставили действительно УКРАИНСКОЕ?Атрибутику и Институт национальной памяти Украины,который атакуют географические украинцы во главе с Масквой.
А во что упираются у нас все вопросы и ответы?В глухую стену из 22-ух олигархов.Если не решим проблему 22-ух,не выживем.
Только армия,страх и автозак-и всё будет ништяк!

ЄДНАЙМОСЯ!!!
Сергій Лук'янчук _ 11.01.2018 11:20
IP: 35.195.174.---
Господи боже, яка дика маячня... Олігархи багатіють (нібито) – це погано. Проти олігархів йде атака на знищення (нібито) – ааа, який жах. Журналісти оприлюднили унікальні дані щодо рейтингу доходів – ааа, герої. Журналісти ретранслюють рейтингову брехню – ааа, негідники. Здається, що пан філософ добряче перепив на свята, і в нього біла гарячка.
Orest Jj _ 11.01.2018 11:13
IP: 35.195.76.---
Как только развалился СССР, "все стало на круги своя", кто был нищим им и стал, кто работал и старался, тот стал жить хорошо.
Все страны Средней Азии которых Ленин взял на кормление сразу превратились в средневековье, чем они и были, со своими баями и эмирами.Страны Прибалтики, которые до соединения их в Российскую Империю, кроме как свиней пасти, больше ничего не могли – стали пасти свиней и батрачить на немцев, но основной их заработок это русофобство.
Что касается Украины, то эта часть Российской Империи, всегда была нищей и непросвещенной, и только Советская Власть там настроила городов, заводов и фабрик, за счет тех же граждан России.
И теперь имеем что и должно быть, без руководства из России и без дотаций, Украина просто рухнула в нищету и тмутаракань, стала лихорадочно набирают кредиты и в конце концов попала на крючок США, то из нее сделали страну – хаос на границе с Россией, что бы как то сдерживать стремление России изменить однополярный мир.
Orest Jj _ 11.01.2018 11:12
IP: 35.187.20.---
virosvit:
Польша визжит от нашествия голодных беженцев с Украины!
– что то про русских никто так не говорить.
Yurkiv Yaroslav _ 11.01.2018 11:10
IP: 46.200.139.---
Тарас Иванович:
Anatol Zubenko:
Скажите, женщина, Вы это Ольгино имеете в виду:

9 апреля 2017 года Владимир Путин в прямом эфире дал старт бурению самой северной поисковой скважине России "Центрально-Ольгинская-1", которая расположена на самом берегу моря Лаптевых. По данным сейсмической разведки, в этом районе могут залегать колоссальные запасы нефти, которые оцениваются в 9,5 миллиарда тонн. Плюс огромные запасы газа. Уже в октябре по результатам бурения всего одной этой скважины Государственная комиссия по запасам (ГКЗ) поставила на баланс государства месторождение нефти с извлекаемыми запасами 80,4 млн. тонн...

Твою мать, а когда-то эти 9,5 миллиардов тонн нефти были наши!!! Пока мы сами не отказались от них, чтобы стать низалежнымы!!!
Вот! Если переедешь в Рассию,сразу обогатишься!...
Ездил. Обогатился. Когда возвращался все изъяли на таможне. Теперь опять бедный и низалежный.
"То, что за границей, теперь чужое".
Yurkiv Yaroslav _ 11.01.2018 11:08
IP: 46.200.139.---
Тарас Иванович:
virosvit _ 11.01.2018 11:07
IP: 89.252.61.---
Orest Jj:
Orest Jj:
Как только развалился СССР, "всё стало на круги своя", кто был нищим им и стал...Страны Прибалтики, которые до соединения их в Российскую Империю, кроме как свиней пасти, больше ничего не могли – стали пасти свиней и батрачить на немцев...

Інфа для затурканого мокшанця:
-" У списку тих, хто частіше за інших скористалися правом оформити "блакитну карту", – також фахівці з Росії (6,5%), України (4,4%) та Сирії (3,7%)." -
Довідка: Blue Card це європейський аналог американської Green Card.

Так що ви москалики нас обігнали в намаганні "побатрачить" на баєра.
Yurkiv Yaroslav _ 11.01.2018 11:06
IP: 46.200.139.---
Наталья Карнатова:
Борис Беккер:
Andrey Anonenko:
Тарас Іванавіч
По себе таки судишь, хам кацапский. Очевидно, процесс расставания с выпитым боярышником тебе знаком – описал в деталях.
В твоём кацапском Мордоре даже проездом не была, слава Богу.
Поносить твою РФ-ию – это самое малое, что надо с ней сделать. В Кремле – фюрер. Творит, как под копирку, гитлеровские "подвиги".
Скажи спасибо, вражина, что с тобой ещё здесь разговаривают.
==========
Так їх, кацапів вшивих, так, пані Ірино!:))))
virosvit _ 11.01.2018 11:02
IP: 89.252.61.---
Orest Jj:
Orest Jj:
Как только развалился СССР, "всё стало на круги своя", кто был нищим им и стал....Страны Прибалтики, которые до соединения их в Российскую Империю, кроме как свиней пасти, больше ничего не могли – стали пасти свиней и батрачить на немцев...
Інфа для затуреананого мокшанця:
-" У списку тих, хто частіше за інших скористалися правом оформити "блакитну карту", – також фахівці з Росії (6,5%), України (4,4%) та Сирії (3,7%)." -
Довідка: Blue Card це європейський аналог американської Green Card.

Так що ви москалики нас обігнали в намаганні "побатрачить" на баєра.
_ABM_ _ 11.01.2018 10:46
IP: 35.190.192.---
Orest Jj:
...И теперь имеем что и должно быть, ... хаос...
...Хаос в туалетах и головах кацапов
Orest Jj _ 11.01.2018 10:40
IP: 35.195.88.---
Как только развалился СССР, "всё стало на круги своя", кто был нищим им и стал, кто работал и старался, тот стал жить хорошо.
Все страны Средней Азии которых Ленин взял на кормление сразу превратились в средневековье, чем они и были, со своими баями и эмирами.Страны Прибалтики, которые до соединения их в Российскую Империю, кроме как свиней пасти, больше ничего не могли – стали пасти свиней и батрачить на немцев, но основной их заработок это русофобство.
Что касается Украины, то эта часть Российской Империи, всегда была нищей и непросвещённой, и только Советская Власть там настроила городов, заводов и фабрик, за счёт тех же граждан России.
И теперь имеем что и должно быть, без руководства из России и без дотаций, Украина просто рухнула в нищету и тмутаракань, стала лихорадочно набирать кредиты и в конце концов попала на крючок США, те из неё сделали страну – хаос на границе с Россией, что бы как то сдерживать стремление России изменить однополярный мир.
Тарас Иванович _ 11.01.2018 10:36
IP: 5.1.10.---

Adam Brat:
_ABM_:
=======
почему украинская власть не заинтересвана в расследовании убийств на Майдане?
Давно пора в свете этих "расследований" переименовать Национальный институт памяти в Национальный институт амнезии.
Тарас Иванович _ 11.01.2018 10:34
IP: 5.1.10.---
Adam Brat:
_ABM_:
=======
почему украинская власть не заинтересвана в расследовании убийств на Майдане?
Давно пора в свете этих "расследований" переименова
Тарас Иванович _ 11.01.2018 10:31
IP: 5.1.10.---
Anatol Zubenko:
Тарас Иванович:
Скажите, женщина, Вы это Ольгино имеете в виду:

9 апреля 2017 года Владимир Путин в прямом эфире дал старт бурению самой северной поисковой скважине России "Центрально-Ольгинская-1", которая расположена на самом берегу моря Лаптевых. По данным сейсмической разведки, в этом районе могут залегать колоссальные запасы нефти, которые оцениваются в 9,5 миллиарда тонн. Плюс огромные запасы газа. Уже в октябре по результатам бурения всего одной этой скважины Государственная комиссия по запасам (ГКЗ) поставила на баланс государства месторождение нефти с извлекаемыми запасами 80,4 млн. тонн...

Твою мать, а когда-то эти 9,5 миллиардов тонн нефти были наши!!! Пока мы сами не отказались от них, чтобы стать низалежнымы!!!
Вот! Если переедешь в Рассию,сразу обогатишься!...
Ездил. Обогатился. Когда возвращался все изъяли на таможне. Теперь опять бедный и низалежный.
Тарас Иванович _ 11.01.2018 10:27
IP: 5.1.10.---
Andrey Konanenko:
Adam Brat:
_ABM_:
=======
почему украинская власть НЕ заинтересвана в расследовании убийств на Майдане?
это страшный секрет, такой же как кто убил Шеремета. в УП даже перестали вспоминать бывшего коллегу
Шо делать, их в той же УП уже столько угрохали, что всех не упомнишь.
Anatol Zubenko _ 11.01.2018 10:27
IP: 94.153.158.---
Тарас Иванович:
Наталья Карнатова:
]Много ещё на свете глупых мужчин. Или лукавых. Или ватных. Или засланных козачков. Или тружеников мордорского Ольгино. Но все палятся.
Скажите, женщина, Вы это Ольгино имеете в виду:

9 апреля 2017 года Владимир Путин в прямом эфире дал старт бурению самой северной поисковой скважине России "Центрально-Ольгинская-1", которая расположена на самом берегу моря Лаптевых. По данным сейсмической разведки, в этом районе могут залегать колоссальные запасы нефти, которые оцениваются в 9,5 миллиарда тонн. Плюс огромные запасы газа. Уже в октябре по результатам бурения всего одной этой скважины Государственная комиссия по запасам (ГКЗ) поставила на баланс государства месторождение нефти с извлекаемыми запасами 80,4 млн. тонн...

Твою мать, а когда-то эти 9,5 миллиардов тонн нефти были наши!!! Пока мы сами не отказались от них, чтобы стать низалежнымы!!!
Вот! Если переедешь в Рассию,сразу обогатишься!...
Andrey Konanenko _ 11.01.2018 10:24
IP: 35.195.91.---
Adam Brat:
_ABM_:
=======
почему украинская власть НЕ заинтересвана в расследовании убийств на Майдане?
это страшный секрет, такой же как кто убил Шеремета. в УП даже перестали вспоминать бывшего коллегу
Тарас Иванович _ 11.01.2018 10:20
IP: 5.1.10.---
Yurkiv Yaroslav:
Тарас Иванович:

Много ещё на свете глупых мужчин. Или лукавых. Или ватных. Или засланных козачков. Или тружеников мордорского Ольгино. Но все палятся.
Скажите, женщина, Вы это Ольгино имеете в виду:

9 апреля 2017 года Владимир Путин в прямом эфире дал старт бурению самой северной поисковой скважине России "Центрально-Ольгинская-1", которая расположена на самом берегу моря Лаптевых. По данным сейсмической разведки, в этом районе могут залегать колоссальные запасы нефти, которые оцениваются в 9,5 миллиарда тонн.

Твою мать, а когда-то эти 9,5 миллиардов тонн нефти были наши!!! Пока мы сами не отказались от них, чтобы стать низалежнымы
Хто ж від них відмовляється?
Саме стільки кацапи висмоктали з України за час її окупації./QUOTE]

Не растекайся по древу, держи себя в рамках государственной границы. То, что за границей, теперь чужое.
Тарас Иванович _ 11.01.2018 10:17
IP: 5.1.10.---
Печальная новость. Министерство юстиции, возглавляемое подонком из "Народного фронта" Павликом Петренко, уволило честного патриота из Львова Ярослава Жукровского. И, спрашивается, за что? За то, что при приеме на работу тот всех спрашивал когда родился Степан Бандера!
_ABM_ _ 11.01.2018 10:13
IP: 35.195.177.---
Adam Brat:
_ABM_:
=========
почему не мое дело? ты же не знаешь ничего про меня.
Ну так расскажи про себя, почитаем и будем знать...
Yurkiv Yaroslav _ 11.01.2018 10:12
IP: 46.200.139.---
Тарас Иванович:

Много ещё на свете глупых мужчин. Или лукавых. Или ватных. Или засланных козачков. Или тружеников мордорского Ольгино. Но все палятся.
Скажите, женщина, Вы это Ольгино имеете в виду:

9 апреля 2017 года Владимир Путин в прямом эфире дал старт бурению самой северной поисковой скважине России "Центрально-Ольгинская-1", которая расположена на самом берегу моря Лаптевых. По данным сейсмической разведки, в этом районе могут залегать колоссальные запасы нефти, которые оцениваются в 9,5 миллиарда тонн. Плюс огромные запасы газа. Уже в октябре по результатам бурения всего одной этой скважины Государственная комиссия по запасам (ГКЗ) поставила на баланс государства месторождение нефти с извлекаемыми запасами 80,4 млн. тонн...

Твою мать, а когда-то эти 9,5 миллиардов тонн нефти были наши!!! Пока мы сами не отказались от них, чтобы стать низалежнымы
Хто ж від них відмовляється?
Саме стільки кацапи висмоктали з України за час її окупації.
Уряд реформ316 Aтака Путіна1114 Україна та Європа931 Корупція1116 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter