Сергій Дацюк Філософ

ЗАПИТАННЯ БЕЗ ВІДПОВІДІ

14 серпня 2019, 09:54

В останній час відбувається багато політичних подій, які та чи інакше пов'язані з намагання вирішити проблему війни чи військового конфлікту на Сході України та проблему Криму.

Я кажу про це дуже обережно, бо саме формулювання проблеми Сходу України та Криму уже пов'язане з певним розумінням того, що там відбувається.

Тому я вирішив вчинити дуже просто. Я публічно сформулюю ряд запитань, на які я хотів би отримати чітку відповідь по кожному запитанню.

Питання, на які немає публічних офіційних відповідей

Що таке Крим – автономія у складі України, окупована територія України у складі Росії, територія спільного протекторату Росії та України, територія з невизначеним міжнародним статусом?

Що відбувається на Сході України – війна Росії проти України, війна України проти Росії, війна ТОТ ДЛО (ЛНР та ДНР) проти України, громадянська війна всередині України, гібридна війна Росії проти США (та ЄС), гібридна війна ТОТ ДЛО (ЛНР та ДНР) проти Росії та проти України?

Хто така Росія для України – агресор, ворог, окупант, куратор, імперія (щодо якої Україна досі колонія), економічно-нерівноправний партнер (експлуататор), економічно-рівноправний партнер, стратегічний партнер, дружня країна?

Хто такі люди з ТОТ ДЛО (ЛНР та ДНР), які обстрілюють позиції українських військ, – вороги, агресори, терористи, російсько-терористичні війська, російські найманці, регулярні російські війська, сепаратисти, бойовики, повстанці?

Як називати досягнуті Україною у Мінську погодження – Мінські угоди (договори), Мінські домовленості, Мінський процес?

З ким ми (Україна) маємо мінські погодження – з Росією, з ТОТ ДЛО (ЛНР та ДНР), з Францією та Німеччиною за участі Росії, з США, з ООН?

Який статус нині цих мінських погоджень – ми їх визнаєм, ми від них відмовляємося, ми морочимо голову про їх визнання, невизначений статус?

Чим нормандський формат відрізняється від мінського формату?

Чим будапештський формат міг би відрізнятися від нормандського та мінського форматів?

Який статус мають громадяни України, які час від часу їздять на територію Росії та в Крим, – туристи, неблагонадійні (схильні до зради), колаборанти, зрадники?

Який статус мають українські бізнесмени, що мають бізнес в Росії, – бізнесмени міжнародного рівня, колаборанти, зрадники, вороги?

Чи має взагалі хтось, крім Президента України, вести перемовини з вищим керівництвом Росії? Якщо ні, то де судовий позов від СБУ щодо узурпації влади деякими політиками?

Проблема не в тому, що у якоїсь політичної сили чи у когось персонально немає відповідей на ці запитання. Я сам у своїх блогах давав ці відповіді. Проблема у тому, що у нас немає публічної, на рівні центральної влади сформульованих і переконливо аргументованих відповідей на ці питання, які би консолідували всіх українців.

Також відсутність відповідей на ці питання протягом тривалого часу породжує сумнів у тому, що ми взагалі маємо владу в Україні, яка працює на Україну.

Мені здається, що саме відсутність адекватних слів, адекватного способу говоріння (адекватного дискурсу дослідження та адекватного наративу ЗМІ) не дозволяє нам всередині України порозумітися щодо війни чи конфлікту, а відтак ми не маємо жодної можливості виходити з консолідованою позицією за межі України – не лише у стосунках з Росією, але і у стосунках з США, Францією, Німеччиною, які нібито є партнерами України у цьому конфлікті чи війні.

Саме відсутність в Україні єдності в дискурсивному розумінні цих процесів не дає можливостей для України закінчити цю війну.

Першим кроком до закінчення війни є почати всередині країни солідарно, тобто схожим чином, називати цю війну та всі елементи цієї війни.

Тобто досягти будь-якої домовленості з Росією, з ТОТ ДЛО (ЛНР та ДНР), з США-Францією-Німеччиною-Британією з приводу проблем на Сході України можна лише тоді, коли ми домовимося всередині України про те, з приводу чого ми хочемо досягати домовленості.

Неможливо досягти домовленості про війну з зовнішніми силами, не домовившись всередині себе про цю війну.

Виклики війни та виклики миру

Найголовніша проблема – відсутність досі, навіть у вже нової влади, політичної стратегії щодо ТОТ ДЛО (ЛНР та ДНР), оскільки ця стратегія має бути пов'язана з новою політичною системою і новою Конституцією України.

Всередині України досі немає фундаментальної згоди: МИ РОБИМО ЧЕРГОВУ КОМПІЛЯЦІЮ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ ЗІ СТАРИХ ЕЛЕМЕНТІВ (парламентсько-президентська чи президентсько-парламентська, старі інститути, старі підходи, старі принципи) чи розробляємо ІННОВАЦІЙНУ КОНСТИТУЦІЮ.

Смисл виникає лише на рівні цілого, причому перспективного цілого. А коли немає бачення цілого, то немає бачення перспективи і немає бачення смислу.

Ситуація в Україні щодо війни безглузда, бо ніхто не бачить жодних смислів – смислу воювати, смислу помиритися, і смислу продовжувати нинішню ситуацію "ні миру, ні війни".

Ми не знайдемо достатньо мотивації та соціальної енергетики в Україні, щоб від однієї безглуздої ситуації перейти до іншої безглуздої ситуації. І це фундаментальна причина неспроможності закінчити війну.

В США відкритим текстом заявили про те, що чекають від нової української влади на набір нових ідей, які дозволяють завершити війну на Донбасі. Тобто США відкритим текстом говорять – те, що є щодо війни на Донбасі, не працює.

Але якого рівня має бути цей набір нових ідей? Це мають бути окремі ідеї щодо війни? Це мають бути ідеї винятково щодо майбутнього ОРДЛО?

Зараз неможливо взагалі сформулювати, як ми бачимо ЛНР та ДНР (як автономії, як самоврядні громади, як приватні території, як території з міжнародним протекторатом тощо) в складі невідомо якої політичної моделі України. Причому федералізм як дрімуча архаїка точно не може бути моделлю нової України.

Ми уникнули викликів війни: ми не визнали війну, ми не воюємо по-справжньому, ми не готуємося до справжньої війни, ми паразитуємо на допомозі міжнародної спільноти.

Але замість викликів війни ми отримали виклики миру, які мають інакшу якість, ніж виклики війни.

Виклики миру диктують вимоги, які виникають у зв'язку з відмовою від війни і пошуком миру за будь-яку ціну. Ціною миру при відмові від війни є радикальні інновації, які зумовлюють докорінну трансформацію політичної, економічної та соціо-культурної систем України та глибинну люстрацію українського привілейованого класу.

За війну платять прості громадяни, які стають масовими жертвами на війні. За мир в ситуації відмови від війни платить привілейований клас.

Отже перетворення викликів війни на виклики миру знову повертає нас до конституційного ультиматуму.

Вузька група інтелектуалів та громадських діячів спричинилася до розробки концептуального проекту Інаваційної Конституції України. Зараз процес розробки цього проекту вийшов на етап публічного обговорення і доробки.

Водночас саме така Конституція могла би створити умови стратегії миру.

Тобто таку інаваційну Конституцію ми однаково можемо пропонувати як усім українцям, так і жителям ОРДЛО; як росіянам, так і європейцям; як окремим країнам, так і усьому світу. Інаваційна Конституція започатковує процес зміни політичних систем повсюдно у світі через перехід від демократії до синархії.

Замовчуючи інаваційну Конституцію, не беручи участь у її розробці, ми поглиблюємо кризу, ми продовжуємо війну, ми продовжуємо руйнацію України.

Відтак конституційний ультиматум, сформулюваний в попередньому блозі, перетворюється на виклик докорінної трансформації України.

Якщо немає України як інакшого цілого і немає інаваційної Конституції – не буде докорінної трансформації України. Немає трансформації – немає миру в Україні.

powered by lun.ua
Коментарі — 30
Roman Dmitriev _ 16.08.2019 23:03
IP: 35.235.227.---
Відповідь: мочити москалів у сортирі
Віктор Совщак _ 15.08.2019 15:27
IP: 35.235.226.---
Mike_Kharkov:
Якщо Ви зрозуміли слово буквально то... Кроки є одинарними і декілька, багато і біг Людина їх робить в залежності від знання дороги і можливості Але в невідомому середовищі будь яка люджина не може здійснювати біг Ба вряд чи наважиться на багато. Всього доброго
Анна Павловская _ 15.08.2019 15:15
IP: 35.235.227.---
Опять схоластика.
Mike_Kharkov _ 15.08.2019 10:20
IP: 35.235.226.---
Віктор Совщак:
...Тільки навпомацки
"Американцы, в отличие от англичан, не ограничивались критическим исследованием прошлого. Сила американских ученых заключалась в исследованиях настоящего с целью предсказания будущего. Американские научно исследовательские организации сделали футурологию уважаемой научной дисциплиной, получившую название "Исследования по футурологии" (Futuristic studies)." Ли Куан Ю
.
"Тем не менее, история показывает, что ординарные благоразумные расчеты могут быть изменены экстраординарными людьми...Ли Куан Ю призвал соотечественников сделать то, что они прежде никогда не считали своей обязанностью: сначала очистить свой город, а затем, преодолев исконную вражду к соседям и собственные этнические разногласия, показать всем пример превосходной работы." Г. Киссинджер
Віктор Совщак _ 15.08.2019 09:27
IP: 35.235.227.---
Колись були прості ігри – кинув палку попав – виграв Ні програв Потім були більш складні, потім і ще більш, наприклад,, шахмати В останній фазі розвитку людства ігри по компютеру такої складності що деякі роками грають в них Це ядо того що поряд з ускладненням гри серед людей ускладнювалися їхні стосунки Згадаймо наприклад середньовіччя – Якщо цей проти нас а той за то можливо третій більш покладистий і так далі Сучасниц світ в унісон з компютерними іграми надскладний – Інтнресу закладено так багато що і не роберешся То чому ми вважаємо що українська проблема це проблема тільки в Україні А навіть якщо так то скільки інтересу щодо Добасу існує безпосередньо в Україні Нагадаю на дворі 21 сторіччя з усіма інформаціними перевагами і демократією (такою яка є) Завершуючи В таку гру, яку конкретна людина чи група людей не програмувала НІХТО і не знає як її дограти чи як грати правильно Тільки навпомацки
Max Mykhaylenko _ 14.08.2019 22:49
IP: 35.235.227.---
Як сприймати ОРДЛО? Як зону соціального експерименту, описаного С.Гансовським у "Дні гніву". Пан філософ добре знає, про що йдеться.
Log Log _ 14.08.2019 21:54
IP: 35.235.227.---
Leon Dshekobs – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области.
Безграмотный кретин, возьми в руки хоть одну книгу. Бред идиота с интеллектом четырёхлетнего
ребёнка. Пошёл вон, тупая скотина. Не суй свой нос в Украину.


Гоцка _ 14.08.2019 16:50
IP: 35.235.227.---
Слухайте, кажуть, що пан Дацюк доктор філософії то у мене просте запитання: це ж за що цьому пану дали таку ступінь, якщо він не розуміється в протих питаннях? – ми всі знаємо, що Росія анексувала Крим, розв'язала війну на Донбасі, а "доктор філософії" цього не знає. Може він такий доктор як отой проФФесор, що правив майже чотири роки нашою державою? Добре, що Дацюк не президент України, бо ж було би жаль таку щиру в своїх незнаннях людину.
Сергій Оголівець _ 14.08.2019 16:25
IP: 35.235.226.---
Автор слушно ставить запитання, але є одна велика проблема: істинні відповіді на запитання будуть такими, які не є можливим озвучувати офіційно, та й взагалі небажано публічно озвучувати.
Yura Tykhyy _ 14.08.2019 15:52
IP: 35.235.226.---
ставлю лайк.

у Дацюка тонка чуйка на лицемірство
Mike_Kharkov _ 14.08.2019 15:44
IP: 35.235.226.---
Елена Величко:
До речі,це ХИТРОДУПЕ знов в'є свій кокон – з ЦЬОГО НЕМА виходу, окрім ПЕРЕБУДУВАТИ системно ЕКОНОМІКУ, щоб прибрати брехливе хитродупство на ВИРОДИТИ ТАКИХ ЯК МАСК та з такими цілями
Лет 15 назад я наткнулся на интересный вопрос – а почему это украинец дома никакой, ничем в мире не отметился, а попав за бугор доходит до вершин?
И какое-то время ушло на осознание, что здесь ментальное удушливое болото, и оно постоянно воспроизводится в каждом поколении, и мы тоже родом из него. И только вырвавшись можно взлететь.
И тогда становится интересно как это работает, и начинаешь внимательно смотреть на менталитет, какой он и откуда он такой.
Вот выселить бы всех на поколение куда-нибудь в Штаты на перевоспитание:)
Mike_Kharkov _ 14.08.2019 15:32
IP: 35.235.227.---
Далее.
"Хто така Росія для України"? – у нормального государства (как и у людей) нет ни врагов, ни друзей – есть только интересы. Каждое действие должно взвешиваться отдельно.
"Хто такі люди з ТОТ ДЛО (ЛНР та ДНР), які обстрілюють позиції українських військ"? – это часть народа Украины+военные России. Пропорцию можно уточнять. По другую сторону, и с другой пропорцией военные неРоссии.
"Що таке Крим"? – не знаю. Вопрос к юристам. Тамошний референдум нарушил ст.73 Конституции Украины, более ничего. Но нашу Конституцию нарушают часто и с запоем все стороны.
Ну, а Минск это международный тайм-аут, соблюдение приличий, фиговый листок, естественно.
.
Во всём этом не видно субъектности укр. народа, никак. Но видны разборки в песочнице между его частями, под ухмылки взрослых дядек. Ведь та же Конституция в ст.11 разделяет укр. нацию и нацменшины, т.е., рассматривает национальное не как гражданское, а как этническое.
_ABM_ _ 14.08.2019 14:44
IP: 35.235.227.---
Дацюк, припиняй займатися підміною понять та брехати, бо прийде кабздец! Подивись, що вчені про брехунів кажуть:
"...У патологических лжецов обнаружены заметные изменения мозга. Так, в префронтальной коре у них на 14,2% уменьшен объем серого вещества и на 22% увеличен объем белого вещества.
...Также лживость связана с пониженным уровнем тестостерона у мужчин (в 75% случаев).
...В исследованиях, ложь связывают с повышенным риском развития рака, ожирения, тревожности, депрессии, зависимости, неудовлетворенностью работой и плохими отношениями."
Mihail Yalovenko _ 14.08.2019 14:29
IP: 35.235.227.---
ВІЙНУ МОЖЕ ВИГРАТИ ЛИШЕ БІЛЬШ ВИСОКИЙ СУСПІЛЬНИЙ ЛАД.

СИСТЕМА – це існуючий середньовіковий кримінально-олігархічний суспільний лад. Щоб змінити суспільний лад потрібно змінити його основи, базис. І перш за все економічну і політичну систему, системи соціальну, науки, освіти, технічного розвитку, практичного природознавства.

А щоб змінити цей базис необхідні нові основи фундаментальних наук про закони його розвитку, ідеологія суспільних перетворень у відповідності до цих законів І накінець, заснована на них вища академічна наукова освіта. Жодної з цих умов зміни системи ні у президента, ні у його СН, ні у політичного класу немає і близько. Всякі схоластичні конституції без цих трьох передумов такі ж далекі від істини як Чумацький шлях від сузіря Андромеди. Тому без радикальної зміни існуючого суспільного ладу все закінчиться анархією і крахом ілюзій.
Mike_Kharkov _ 14.08.2019 14:02
IP: 35.235.227.---
Значит, инвентаризация.
Причем имеет смысл рассматривать вопросы в хронологическом порядке.
С чего начались все эти вопросы? с майдана-2014. Значит, ответы на них там и лежат.
Что происходит на востоке? путем обострения языково-исторических разногласий из состава Украины выделена буферная с Россией область и аннексирован Крым. Кем выделена? совместно – Украиной, Россией, Западом. Это похоже на противостояние военных блоков. И пока будет сохраняться напряженность, будет буфер. У двух нянек дитя всегда без присмотра.
Из этого следует, что:
1. Власть в Украине принадлежит не укр. народу, а внешним игрокам.
2. Народ Украины не готов для народовластия, и разобщен внутренними противоречиями.
Т.е., и Восток и Крым есть результат слабости укр. народа и государства, неспособности извлечь выгоду из своего геогр. положения, даже осознать этого.
Oksana Yevdokimova _ 14.08.2019 13:55
IP: 35.235.227.---
Не зрозуміло, які нова Конституція,яку можливо приймуть колись може вплинути на поточний війсьокий конфлікт?
Miretsky Alexandr _ 14.08.2019 12:42
IP: 35.235.227.---
Можливо і є вирогідність проштовхнути інаваційну Конституцію скориставшись з суспільної некомпетентності (і особливо – нової влади), але ніяким чином не можна "обскакати" закономірності суспільного існування. 1) Дійсно: новітня влада йде еволюційним шляхом наївно намагаючись перекрити шляхи грабунку різного роду державних активів "рубаючи сотні голів" корупційній гидрі, фактична різомна структура якої складає кілька мільйонів голів... шлях завідомо приречений на провал 2) Ніяк не обійти суспільний принцип: "політика – сконцентрована економіка"... Конституція – сконцентрований політичний документ, який до економіки має віддалене відношення 3) Тобто: без правдивої економічної інавації ні на які інаваційні прориви за рахунок політичних "тасувань" не може бути ніяких раціональних сподівань – рівень соціальної синергії не набуватиме необхідного розмаху! 4) нажаль "точку неповернення" нашим суспільством пройдено, інші ігроки будуть вирішувати долю країни.
Елена Величко _ 14.08.2019 12:24
IP: 35.235.226.---
Фактично, Донбас – то наразі буфирізована зона. Крим – майже те саме, при відсутності якісної політики можемо мати й інші такі зони на кордонах. Справа у тому, щоб СФОРМУЛЮВАТИ та втілити політику власну. От у релігії за це виступав Філарет – щоб об'єднати напрями та виступити НЕЗАЛЕЖНО.
Така саме політика Києва повинна проводитись й самий міцний наш кордон – ТО РІВЕНЬ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ та проведення якісної політики – бо коли діям політиків зможуть довіряти й інші країни – ТОДІ Ситуація буде змінена.
Щодо Донбасу – так треба пропонувати ЯКІ САМЕ ДІЇ БУДУТЬ, коли Донбас буде приєднаним – ІНАКШЕ НЕМА сенсу змінювати ситуацію. Коли я чую жлобське нутро, що "ми не будемо платити соціалку..."- майже те саме, що й у нас -...- ПРО ЩО МОВА? Що робиться відносно населення в країні? – з цього все йде – з відношення до ЖИТТЯ ГРОМАДЯН.
Nadiya Dovzhenco _ 14.08.2019 12:17
IP: 35.235.227.---
не погодитись важко, але де ж ці основні зрозумілі прстулати нової Конституції і хто її буде впроваджувати. Зрозуміло олне – серед багатьох іновацій, одна має першочергове значення – іновація сектору безпеки та армії конкретно. Бо армія та інші сектори дотичні до оборони повинна забезпечувати ці роки іновацій в економіці та суспільстві основним – часом та власне територіїєю країни. А иеперішня влада ставить на безпекового комітету чергового невігласа-уклоніств замість профі. Як тут не згадаєш нашу легендарну сучасницю -
І приходять якісь
Безпардонні пронози.
Потираючи руки,
Беруться за все.
Поки геній стоїть,
Витираючи сльози,
Метушлива бездарність
Отари свої пасе.
Елена Величко _ 14.08.2019 12:14
IP: 35.235.227.---
Дивлячись на приведені мною цитати пана Автора щодо соціо-економічної трансформації та зважаючи на те, що сучасні війни мають не ТАКИЙ ПРОСТИЙ характер як раніше (захопив, покрав, пішов або пригнічення захоплених та подальше обкрадання, роб.лення рабів та інше), – так от-
СУЧАСНІ війни йдуть більше часу НЕПОМІТНО, шляхом таємних домовленостей та ЗАХОПЛЕННЯ економіки через захват або викуп Активів, руйнацію підприємств, зубожіння та деморалізація населення та армії та таке інше, – МИ МАЄМО Справу з іншим характером війн.
ТОМУ – основні фактори ПЕРЕМОГИ та не нападу на нашу країну – то МІЦЬ економічна та гуманітарна, тобто розвинена економіка та ДОБРОБУТ ГРОМАДЯН та навчене населення, що ЗДАТНЕ ЗАХИСТИТИСЬ В РІЗНИХ УМОВАХ, тут повинні бути й сховища, й провіант й...Тобто, воювати та ВИГРАВАТИ – різне, для нас ВИГРАВАТИ – то ПІДНЯТИСЬ та об'єднатись, ЖИТИ ГІДНО та інше. Донбас та Крим -то не ОСНОВНА наша проблема, яка вирішується ПОРЯД З ІНШИМИ.
Lobo _ 14.08.2019 12:01
IP: 35.235.226.---
Дуже неоднозначний допис.
З одного боку визначитись із спільним розумінням слів конче потрібно. З іншого боку – чи не кумедно ставити питання, у яких є відповідь, що відома вже сотні років?
"А москаль північний
То наш ворог вічний"
Цитата з старої пісні.
Перед нами – війна на багато десятеліть.
Стратегічна мета – остаточне руйнування імперії на півночі.
Тактика – наносити ворогу втрат кожного дня.
Володимир Войтко _ 14.08.2019 11:52
IP: 35.235.226.---
Є такий вислів – Один дурень може задати стільки питань, що і десять мудреців на них не зможуть відповісти.
Багдашкин Михаил _ 14.08.2019 11:28
IP: 35.235.226.---
За мир в ситуации отказа от войны придется заплатить исчезновением суверенной Украины. При этом аннексия Россией будет самым лучшим вариантом – марионеточный пророссийский режим будет продолжением существующего кошмара.
_ABM_ _ 14.08.2019 11:10
IP: 35.235.226.---
-...глибинну люстрацію українського привілейованого класу. (С)
Тож Юля одна з перших попаде під люстрацію.:-) Оце вам приклад, як Юлєботи зливають своїх роботодавців.
-...США відкритим текстом говорять – те, що є щодо війни на Донбасі, не працює. (С)
Не зовсім так, а точніше зовсім не так. Держсекретар США висловив чітку позицію про необхідність повернення Криму до України. Зокрема, відповідаючи на запитання, чи вважає він, що півострів вже не повернеться до складу України, відповів: "Позиція США: це неприйнятно. Крим має повернутися".
Саме з таких позицій запропоновано президенту України Володимиру Зеленському надати інший "набір ідей" з приводу війни на Донбасі, а не "завершити війну на Донбасі". Улавлюєте різницю? "Вони все ще борються і це дуже реально", – додав Помпео. Україну підтримують у її боротьбі за незалежність та процвітання проти зачуханої Росії, яка сама тоне у воді та в 💩, палає в огні, отруює землю радіацією але намагається підкорити інші народи.
Елена Величко _ 14.08.2019 11:06
IP: 35.235.227.---
Елена Величко:
"ВИРОДИТИ ТАКИХ ЯК МАСК та з такими цілями ЗАРАДИ ЖИТТЯ." (моя цитата).
В створених потворних умовах ІСНУВАННЯ – Україна та громадяни – то є утворення не захищене,
розкрадене й інтелектуально, й морально, тобто слабке до викликів. НЕДАРЕМНО пишу про Маска,
- ПОЧИТАЙТЕ СИЛУ та ентузіазм з яким люди роб.лять справу, настрій, віру у МОЖЛИВОСТІ та інше.
Мене ВРАЗИЛО, де саме вже сучасні та де ми...- от РЕЗУЛЬТАТ 30 років "руця руцю миє"...
Aтака Путіна1254 Корупція1373 Свобода слова572 Зеленський44 Україна та Європа1105
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Олексій Братущак

"Гідра Кремля". Чергова російська консерва створила партію

11
Альона Шкрум

Люди на місцях мають вирішувати – бути чи ні гральному бізнесу у їх громаді!

2
Мустафа Найем

Последний привет советской системе управления оборонными предприятиями

Гліб Вишлінський

Відставка Голови НБУ через тиск – перший крок до обвалу гривні і стрибка цін

Айдер Муждабаєв

РУБИКОН-2020. С поражения Трампа начнется падение Путина

43
Ірина Федорів

Команда Карплюка дякує Клочку: 1 000 коцюбинчан просить нардепа на вихід з робочої групи

2
Валерій Пекар

Заява економістів щодо ''червоних ліній'' в економіці

35
Соломія Бобровська

Екологічна (не) безпека України: Європарламент б'є на сполох через ситуацію в Рівному

1
Єгор Фірсов

Відповідь Юрію Бутусову та власникам судна ''Stavanger''

4
Айдер Муждабаєв

БАНДЕРА, АНТИСЕМИТИЗМ И ХОЛОКОСТ. Русские мифы про Украину – это переписывание своих грехов на других

22
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter