13 березня 2013, 10:34

Фінансова поліція робить з Клименка маразматика

Мушу визнати – питання про "батьків" так званої фінансової поліції вводить у ступор майже кожного українського чиновника.

Після простого питання "хто є автором законопроекту про створення Державної служби фінансових розслідувань (фінансової поліції)?" на наших урядовців раптом нападає склероз, маразм та цілий "букет" відхилень, на які страждають переважно люди похилого віку.

Не те, щоб я не вірив журналістам "Forbes-Україна", які уже натякали на те, що в уряді відмовляються називати творців цього одіозного законопроекту. Просто дуже хотілося самому переконатися в тому, що на згадування авторів документу поставили жорстке "табу".

Напередодні у мене з'явилася така можливість. Вчора я відвідав круглий стіл за участі голови Міндоходів Олександра Клименка. Після довгих промов на заході про покращення інвестклімату і їх продовження на невеличкому брифінгу у мене з'явилася невеличка пауза в півхвилини для того, щоб поставити йому свої запитання. Це було в той час, коли міністр прямував до виходу.

Теоретично пауза могла бути довшою, але він за порадою свого помічника вирішив скористатися ліфтом. Схоже, йому не дуже хотілося спускатися ходами з набридливим журналістом, який ще і питає про фінансову поліцію.

Враховуючи, що часу було мало і ліфт уже наближувався, я включив диктофон і почав з головного питання "хто автор ініціативи?". Відповідь була просто вражаючою і, відверто кажучи, дещо несподіваною. Щось подібне я чув два роки тому, коли аграрний міністр Микола Присяжнюк не міг згадати, якою є частка держави в скандальному "Хліб Інвестбуді".

Хоча я здогадувався, що Клименко мене проігнорує, але думав, що це буде хоча б більш вишукано.

Уявіть себе на місці міністра, у відомстві якого уже декілька днів знаходиться на розгляді законопроект про фінансову поліцію і воно навіть, за нашою інформацією, підготувало текст із своїми зауваженнями до цього документу – Хіба він може не знати автора цього документу, який йому, будемо відвертими, зовсім не подобається?

Цитую відповідь Клименка: "ВИ ТАКІ ПИТАННЯ СТАВИТЕ!... Я НЕ АВТОР... А ХТО АВТОР? У МЕНЕ ДО ВАС ТАКЕ Ж ПИТАННЯ".

Під час передачі цієї вичерпної відповіді "врятувати" міністра намагалися його помічники, які пропонували мені, на хвилинку, ПРОВЕСТИ РОЗСЛІДУВАННЯ, щоб узнати автора. Я не зовсім зрозумів, що мала на увазі паночка, яка це пропонувала і досі намагаюся второпати. Ймовірно, такі в неї уявлення щодо журналістських розслідувань, тоді я їй співчуваю.

Виявляється, у нас в країні уже треба проводити розслідування, щоб виявити автора законопроекту. А може президент "в темну" буде призначати міністрів, а ми потім будемо здогадуватися, хто б це мав бути, вибачте, я забув – "проводити розслідування". Смішно, чи неправда?

Дуже цікаво, як надалі чиновники будуть приховувати автора і навіщо вони це роблять. Чи Клименко просто не може визнати, що пан Льовочкін і Адмінстрація президента просто обставили "младореформаторів"? Таке відчуття, що документ писав сам Янукович.

Панове, урядовці, ну скільки ж можна? Країна хоче знати своїх "героїв". Не варто чекати, коли черговий журналіст вам поставить аналогічне запитання. Не позбавляйте авторів документу слави!

P.S. Для експерименту – спробуємо поставити це питання пану Азарову на сторінці в "Фейсбуці". Приймаю 1 до 100, що не відповість. Хто готовий ризикнути?

Чому я вважаю голову ''Ощадбанка'' брехуном

Почитав блог Андрія Пишного про те, що нібито Економічна правда бере участь у інформаційній атаці на Ощадбанк. Приємно здивований. У своєму блозі голова Ощадбанку пише, що ми, тобто ЕП і журналісти, які писали матеріал "Продаж, ліквідація, реорганізація...

Питання до МОЗу: де ліки? ви чекаєте смертей?

Про закупівлі МОЗ уже так багато було сказано, що додати нічого. І те, як вони відбуваються цього року, це окрема історія. У 2014 році закупівлі здійснюються найдовше у порівнянні з минулими роками...

Столиця нашої Батьківщини – місто Москва?

Можете собі уявити першокласника, який кожного дня бачить цю табличку? Така табличка висить біля входу у ЗОШ N1 в місті Корсунь-Шевченківський (Черкащина)...

''Брудний'' гравець під N46 в списку Порошенка

Деякі ЗМІ напередодні опублікували більш широку версію списку "Блоку Петра Порошенка", який містить не лише першу "десятку" кандидатів. В ньому чимало прізвищ, яких ми не очікували там побачити...

Колись голова "Енергоатому" був у розшуку. В Молдові...

Чим керувалися в Кабміні, коли призначали Валерія Ясюка головою правління ПАТ "Укртрансгаз"? Нехай, його уже відсторонили. Те ж саме запитання і до головування в "Енергоатомі" Юрія Недашковського...

''Беркут'' ''закликає'' українців виходити на вулиці

Однією з перших вимог опозиції зараз на переговорах з президентом повинна бути вимога щодо вирішення ситуації з "Беркутом". Після переглянутих кадрів і відео, які свідчать про жорстокість і некерованість цих вузьколобих істот, у людей виникає тільки одне бажання – озброюватися і виходити на вулиці...