Олег Дерев’янко Громадський і культурний діяч

Про що говорять події навколо ex.ua

03 лютого 2012, 18:56

Закриття ex.ua, реакція мережі, нарешті якась новизна серед вже набридлих всім одних і тих самих новинних тем, лавина емоцій і (іноді) думок з цього приводу, дехто вже навіть відкорковує шампанське, оголошуючи перемогу над владою.

На тлі цієї мережевої ейфорії, вважаю доцільним звернути увагу всіх, кого події навколо ex.ua не залишили байдужими і хто справді переймається майбутнім країни і суспільства, на такі важливі питання, пов'язані з цим "падінням" владних інтернет-ресурсів:

1. Хтось радіє з приводу того, як швидко впали владні сайти, а в мене виникає питання – якщо так легко нашвидкуруч вивести з ладу інформаційні інтернет-ресурси влади, навіть не використовуючи серйозні організовані спецгрупами кібератаки, а лише силами хакерів-аматорів, то що може відбутися у випадку реального конфлікту і замовлення на виведення з ладу тієї чи іншої інформаційної системи з боку недружніх держав або організованих злочинних угруповань? Наскільки захищеними є в Україні інформаційні системи критичної інфраструктури – транспортної, зв'язку, енергетики, фінансової системи? Кіберзлочинність і кібератаки всіх типів (просто з хуліганства, з метою отримання матеріальної вигоди, як інструмент боротьби проти певної держави або організації з боку іншої недружньої держави або організації) – це не жарти, це реальність, яка зачіпає інтереси кожного громадянина.

І владі, замість пошуку тих, хто зараз висловив своє невдоволення закриттям файлообмінника шляхом натискання на кнопку, яке запускало алгоритм надсилання запитів до вибраних державних сайтів, розумніше було б зараз вийти і подякувати суспільству за допомогу у виявленні чергового вразливого місця і попрацювати над побудовою сучасних механізмів захисту критичних інформаційних систем.

А опозиції і громадським активістам варто було б владі у цій роботі всіляко допомогти (і не злорадством на тему, а ініціацією відповідних законів, постійною актуалізацією цього питання і підтримкою уваги до нього), адже, якщо опозиція і нові самоврядні рухи планують швидко змінити цю владу і самі стати владою, захищені інформаційні системи їм аж ніяк не завадять, бо якщо кібератаками займуться профі, те, що ми зараз побачили, буде згадуватись як невинний жарт...

Всім, хто володіє англійською, але ще не цікавився глибоко темою інформаційної безпеки, пропоную послухати і почитати знаних світових експертів в цій сфері, зокрема, Мікко Хюппонена, виступи та інтерв'ю якого можна знайти в тому числі на популярному TED, або сходити на сайт Національної ради з безпеки (National Security Council) і Національного агентства з безпеки США (National Security Agency/Сentral Security Service), щоб зрозуміти, наскільки ця тема є актуальною в світі і звідки йдуть і будуть тільки посилюватись найбільші загрози національній безпеці України.

2. Факт готовності вже великої частини українського суспільства (адже кількість користувачів інтернету в Україні вже перевищила позначку 50% населення) проявляти свої громадянські погляди і настрої в мережі вже не викликає питань. Питання в тому, наскільки ця готовність трансформується в реальні дії вже на найближчих виборах.

Адже політична система поки що побудована таким чином, що для уможливлення бажаних змін треба брати на себе відповідальність принаймні шляхом участі у фізичному голосуванні. Чи змінилось щось з часів обрання мером міста з найбільшим проникненням інтернету в Україні пана Л. Черновецького? А що скажуть користувачі з Донецька, Харкова, Одеси, Дніпропетровська, Львова, Криму, Луганська (міста загадані в порядку убування частки проникнення інтернету)? Чи готові будуть, ті хто зараз виявив неабияку активність в мережі, демонструючи свою незгоду з діями влади щодо закриття важливого для них інформаційного ресурсу, взяти на себе відповідальність хоча б участю у голосуванні?

Коли у вересні 2011 року Партія Піратів взяла 9% на виборах до парламенту Берліна, я висловив переконання, що молодь України, у своїх фундаментальних прагненнях і світогляді не дуже відрізняється від своїх одноліток в Німеччині. Але чи дозріла наша молодь до того, щоб масово прийти на вибори і вплинути на результат?

Я поки що дуже сумніваюсь. Адже прийти на вибори, перед тим не полінившись подивитись на всі варіанти, справді подумати над ними і зробити свідомий вибір – це не "натиснути кнопку й отримати результат"...

Тим більше, що поки що зовсім не зрозуміло, а з якою, власне, ідеєю звернуться до молоді партії і кандидати? Що цього разу запропонують їй політичні лідери і проекти? Чи запропонують щось взагалі на рівні сенсів, ідей і справді нових кандидатів, за яких молоді було б можливо, не соромно, або навіть цікаво і приємно проголосувати, чи знову все зведеться лише до відверто зневажливої пропозиції трошки підзаробити – кому на пиво, кому на новий дівайс, а кому на плату за контент, адже тепер він має стане платним, хіба ні?

powered by lun.ua
Коментарі — 82
Yuriy Rekrut _ 04.02.2012 01:36
IP: 84.126.176.---
Ув.Кукарека не обольщаьтесь!Эта как Вы называете ее власть, никогда нетратилась на УМЫ!!!Там все просто-новая схема,и деребан,а ему откат!!!А тут ОПА-непонял,а мне а таком не гаварили!!!!!!!!!"Так хто там тронул,ану атдай назад -а то мне сказали шо рейтинг падает!ООО атдали Ну тагда вИТЬКУ маего там как-то пад EX.UA пристройте-ну шоб рейтиг ну не очень падлт,ну шоб чуть поднять!
Станислав Кукарека _ 04.02.2012 01:10
IP: 109.162.66.---
Ну да, ну да, "зробити свідомий вибір", а пока – помочь власти укрепить собственную безопасность. Безопасность от собственного народа. Очень знакомая мантра, мол нужно просто правильно угадать под каким наперстком шарик, а пока не угадал – законопослушно выполнять правила игры. Этот тезис был озвучен уже не в одном блоге даже тут, не говоря о иных ресурсах и СМИ. И накатывают лохторату его на подкорку настолько настойчиво и откровенно, что не приходится сомневаться ни в источнике этого тезиса, ни в цели всех этих усилий... Ув. автор, если вы даже этого не знаете, то поверьте хоть мне, и в АП, и в ЦВК, и во всяких уютных офисах (в.т.ч. зарубежных) вот прямо сейчас сидит много хорошо мотивированных профессионалов, и делают все для того что-бы лох НИКОГДА не угадал под каким наперстком шарик. Их много, они умеют это делать, в их распоряжении есть вполне достаточные ресурсы для выполнения этой задачи. Будет мало – им дадут чего нехватает. А нам пока предлагается пугать ежа голым гузном:)
tech _ 04.02.2012 00:55
IP: 46.247.160.---
Такі сайти як президент.гав мвс.гав партіофрегіон.гав "хакери" називають влучним слівцем "гімносайти". Там ніякої важливої інформації – просто візитка, яка відвідується двома-трьома людьми на добу. Ефект такого "злому" – чисто психологічний – як заляпати фарбою новорічну міну ВФЯ. DDOS – не самий небезпечний тип атак – він не дає доступу до машини, тільки блокує сервіс HTTP. Важливіші машини – ті, які дають доступ до локальної мережі установ – у даному разі не атакувалися, і судячи з того, що про проникнення в такі мережі чути не багато, очевидно там сидять непогані адміни. Але "гімносайти" звичайно "потребують" мільйонних витрат, з чого ПР неодмінно скористається.
mihalich _ 04.02.2012 00:41
IP: 95.134.44.---
Автор задає питання.

Мені ж цікаво, яку політичну силу автор підтримує.

По перше, ейфорії не спостерігається. Спостерігається злорадство. Абсолютно природнє – нарешті й "пересічний українець" зміг реально дошкулити ненависній владі. Але ця радість не йде ні в яке порівняння з тією, коли надягають дерев'яного бушлата на когось з владноможців, аб їх дітей. Владі слід задуматися, що можна реально зробити, аби хоч трохи пом'якшити накликану на себе кару, коли проб'є час Х.

Щодо інформаційної беззахисності влади, все просто. Найрозумніші ніколи на таку владу працювати не будуть. Тільки проти неї. Винні в цьому не розумні. А дурна влада, яка інтелект зливає в каналізацію. Почесне ж місце в її домі займають груба сила, та награбоване бабло.
ivanmazepagetman _ 04.02.2012 00:00
IP: 188.0.84.---
Погоджуюсь з автором у тому, що ці атаки показали рівень безпеки держави, а також оголили некомпетентність фахівців, які цю безпеку забезпечують за наші гроші.
Bob Gale _ 03.02.2012 23:42
IP: 71.210.139.---
ЯКІ ЄВРО,ПАРЕ ТА МВФ, ЯКИЙ ДАВОС І НАВІЩО ДИКТАТОР ЯНУКОВИЧ НА ЦЬОМУ ФОРУМІ,ТА Й ЩЕ НЕСЕ ПРО КОН-АС, КОЛИ ЙДЕ НАБИВАННЯ КИШЕНЬ ГРОШМИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ ТА ЗАДІЯНА ЛІНІЯ ЇХ ПОМПУВАННЯ "МАРШАЛОМ " ХОРОШКОВСЬКИМ ДЛЯ РОДИНИ- МАФІЇ ЯНУКОВИЧА ТА ЙОГ!О ОЗУ!
Yuriy Rekrut _ 03.02.2012 23:14
IP: 84.126.176.---
Читаю У.П.года три!В дискуссии не вступал-читал себе,и понимал 80% коментов на зарплате из одного или другого лагеря!!!Но что заметил за последних два дня (в связи с последними событиями) боты "яныка" вторые сутки не спят!!!Всех выгнал работать!!!Пишу не в поддержку одних,и не в обиду другим!Но он реально ЗАСАЛ!!!!P.S.В поддержке атаки учавствовал,приезжайте,но я далеко,интернета в дома нима!!!P.S.2 Опозицию сегодняшнюю не поддерживаю,но то что сейчас это п...ц!!!!!
Slava101 _ 03.02.2012 23:01
IP: 212.2.145.---
may10:
Я назвав цифри, назвав факти, можу зробити посилання на документи.Зміни чую не з теорії, а на своєй шкурі.Аргументованно, спростуйте, хоч щойсь.
Я також зміни чую на своїй шкурі. Зарплата такаж як і в 2008 але ціни явно не такі... Крім того тоді я був офіційно оформлений а зараз ні – тобто не буде ні пенсії, не стажу, не лікарняних і т.д.
Так само і моя жінка. Так само моя сестра. Так само 90 % моїх знайомих...
Slava101 _ 03.02.2012 22:57
IP: 212.2.145.---
may10:
Я відверто сказав, що відчуваю я, це моє ОСОБИСТЕ відчуття.Знаю, впевнений, що мою позицію поділяють багато моїх знайомих.Я назвав цифри і факти.Ви не можете нічого спростувати, висловлюєте лише емоції.Взагалі, чого ви хочете?Хаоса і безвладдя? Тунісу і Єгіпту?Заспокойтесь, вибори президента у 2015 році.До того часу усі громадяни повинні дотримуватись Конституції.Крапка.
Ти точно не Льоня Космос? Хаос та безвладдя по всій Україні, а йому все зашибісь...
may10 _ 03.02.2012 22:53
IP: 92.113.214.---
фанат:
Я назвав цифри, назвав факти, можу зробити посилання на документи.Зміни чую не з теорії, а на своєй шкурі.Аргументованно, спростуйте, хоч щойсь.
may10 _ 03.02.2012 22:34
IP: 92.113.214.---
Svidomyt28:
Я відверто сказав, що відчуваю я, це моє ОСОБИСТЕ відчуття.Знаю, впевнений, що мою позицію поділяють багато моїх знайомих.Я назвав цифри і факти.Ви не можете нічого спростувати, висловлюєте лише емоції.Взагалі, чого ви хочете?Хаоса і безвладдя? Тунісу і Єгіпту?Заспокойтесь, вибори президента у 2015 році.До того часу усі громадяни повинні дотримуватись Конституції.Крапка.
takedas006 _ 03.02.2012 22:33
IP: 77.120.34.---
Голосування рано чи пізно перейдуть у електронну форму. Однак Україна буде однією з останніх країн, що введуть таку систему. Думаю, не варто навіть уточнювати чому)
В електронному голосуванні є велетенський плюс: при відлагодженній системі (система безпеки + система ідентифікації) воно оперативне (швидка обробка результатів і швидка організація) і дешеве. А отже, можна проводити голосування значно частіше, з дуже багатьох питань. + можливі "експертні" голосування, по профільних питаннях, а це вже "пряма" демократія (як у Швейцарії), а отже і справжня.
фанат _ 03.02.2012 22:31
IP: 195.114.96.---
may10:
Ті, що щось кажуть про "завгарівсьске минуле", що вони зробили у своєму житті, і що вони значать, і чи змогли б вони відповідати хоча б цій посаді?Про яку "ненавістну владу" ви кажете?Чи ви з Єгипту або з Лівії? Ви бачите лише погану невістку, для вас все погано, а я бачу, що налог на прибуток для підприємств зменшився з 25 до 21%, що єдиний податок зараз не 10%, а 6%, що мені не треба проходити безглуздий техогляд, що мені не потрібні "путьові лісти", довіреності на право керувати автівкою, що в місті нарешті будують дороги, що 1000000 мешканців міста получили роботу.Так, є багато дорикань, багато чого не подобається, але в передноворічних магазинах були натовпи покупців, набагато більше, ніж раніше.Коротше, вам- сльози і соплі, нам- поступ вперед.
ти звідки прилетіло? з кінотеатру "зоряний"? які дороги? які робочі місця? які "путьові листи"? а набільше людей цікавить відсутність техогляду. да, є психіатру над чим попрацавати
Alexander Zakutskyy _ 03.02.2012 22:15
IP: 93.73.32.---
skif183:
Очевидним є вимога переходити до електронного голосування. Чому гроші не страшно довірити неупередженій системі, а голос виборця така цяця, що купа людей ним опікується поки він не потрапить в скриньку... А як відголосувався, то іди додому і не заважай нам рахувати))))... голоси чи гроші, щось я заплутався, чи ні?
Это точно подмечено
Svidomyt28 _ 03.02.2012 22:07
IP: 178.95.195.---
may10:
Ті, що щось кажуть про "завгарівсьске минуле", що вони зробили у своєму житті, і що вони значать, і чи змогли б вони відповідати хоча б цій посаді?Про яку "ненавістну владу" ви кажете?Чи ви з Єгипту або з Лівії? Ви бачите лише погану невістку, для вас все погано, а я бачу, що налог на прибуток для підприємств зменшився з 25 до 21%, що єдиний податок зараз не 10%, а 6%, що мені не треба проходити безглуздий техогляд, що мені не потрібні "путьові лісти", довіреності на право керувати автівкою, що в місті нарешті будують дороги, що 1000000 мешканців міста получили роботу.Так, є багато дорикань, багато чого не подобається, але в передноворічних магазинах були натовпи покупців, набагато більше, ніж раніше.Коротше, вам- сльози і соплі, нам- поступ вперед.
Ну ти, батєнька, стьобно очко вилизав!!! І не бридко?!!
may10 _ 03.02.2012 22:06
IP: 92.113.214.---
peresichny58:
Я, як і більшість громадян, критично ставлюся до влади, та не є "прибльожонним", як ви кажете, це моє сприйняття.Але я називаю цифри і факти, можна добавити багато чого.Зміст один- ніякої катастрофи, про яку ви кажете, нема.Щодо "рейтингів", то для мене, як до " обивателя", був найбільш вразливим кількість покупців у передноворічних продажах, це не можна спростувати.Якщо у кого і є ненавість до влади, то то патологічна ненавість, треба лікуватись.
Andrey Khrustaliov _ 03.02.2012 22:01
IP: 94.248.106.---
В одном могу согласиться, молодежь на выборы не придет. И взрослые тоже не придут. Эти выборы будут рекордно низкими по явке, особенно на востоке, и ничего с этим сделать нельзя.
May Way _ 03.02.2012 21:56
IP: 212.86.255.---
Присутність влади в Мережі – це імітація використання інформаційних технологій. Атаки шкодять іміджу, але не роботі, тому що роботи за допомогою мережевих інструментів немає. Ми дико відстали, на ринку комп'ютеризації (так це називають чиновники – яка тупість) держорганів діють пройдисвіти-откатчики, які не модернізують організаційні й управлінські технології за допомогою програмних продуктів, а закріпляють вічне відставання держави, пропонуючи морально старі речі. Акції свідчать про те, що паралельно з старим світом бюрократичних організацій динамічно розвивається його могильщик-дитя, крик якого ми почули, коли "лягли" сайти держорганів.
luko _ 03.02.2012 21:27
IP: 46.98.141.---
may10 _ 03.02.2012 20:49IP: 92.113.214.-

У пана скельця окулярів надто хвлінтові.
peresichny58 _ 03.02.2012 21:22
IP: 92.113.225.---
Коментар МАУ10 нагадує старий совковий анекдот: "В принципе у нас всё есть! Вопрос:"А где находится этот самый "Принцип"? Та й єдиний податок не зменшився, а збільшився. А те. що держава в усіх рейтингах котиться під укіс, він вперто не хоче бачити. Що майже усі дії влади спрямовані на покращення життя лише купки "прібліжонних", а переважній кількості громадян – кістки з хазяйського столу, він також вперто на бажає бачити!
Або він звичайний ПРівський "засланець": ((
AllaZ _ 03.02.2012 21:17
IP: 93.74.84.---
may10:
Ті, що щось кажуть про "завгарівсьске минуле", що вони зробили у своєму житті, і що вони значать, і чи змогли б вони відповідати хоча б цій посаді?Про яку "ненавістну владу" ви кажете?Чи ви з Єгипту або з Лівії? Ви бачите лише погану невістку, для вас все погано, а я бачу, що налог на прибуток для підприємств зменшився з 25 до 21%, що єдиний податок зараз не 10%, а 6%, що мені не треба проходити безглуздий техогляд, що мені не потрібні "путьові лісти", довіреності на право керувати автівкою, що в місті нарешті будують дороги, що 1000000 мешканців міста получили роботу.Так, є багато дорикань, багато чого не подобається, але в передноворічних магазинах були натовпи покупців, набагато більше, ніж раніше.Коротше, вам- сльози і соплі, нам- поступ вперед.[/QUOTE
__________
Как трогательно!
vasiliy-20111 _ 03.02.2012 21:15
IP: 62.122.68.---
У бога прощення піди попроси і вбий п.дараса1
Pokemon9 _ 03.02.2012 20:51
IP: 178.74.194.---
Еще есть великолепная тяжба Гугла и Viacom за признание ютуб пиратским сервисом,которая длилась с 2006 года.И там все было в судах,а не так как у нас с маски-шоу.
Лао _ 03.02.2012 20:50
IP: 213.238.8.---
Сайт ЕХUA, де був наведений лад, де користувачі самі багато робили, що б привести до ладу контент, зараз нагадує – ніби сайту вибили зуби, а потім згвалтували.
may10 _ 03.02.2012 20:49
IP: 92.113.214.---
Ті, що щось кажуть про "завгарівсьске минуле", що вони зробили у своєму житті, і що вони значать, і чи змогли б вони відповідати хоча б цій посаді?Про яку "ненавістну владу" ви кажете?Чи ви з Єгипту або з Лівії? Ви бачите лише погану невістку, для вас все погано, а я бачу, що налог на прибуток для підприємств зменшився з 25 до 21%, що єдиний податок зараз не 10%, а 6%, що мені не треба проходити безглуздий техогляд, що мені не потрібні "путьові лісти", довіреності на право керувати автівкою, що в місті нарешті будують дороги, що 1000000 мешканців міста получили роботу.Так, є багато дорикань, багато чого не подобається, але в передноворічних магазинах були натовпи покупців, набагато більше, ніж раніше.Коротше, вам- сльози і соплі, нам- поступ вперед.
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

12
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
Ігор Луценко

Хто стріляв вночі у Голосієво і до чого тут справи Майдану?

Українська правда

Стати депутатом і залишитись людиною. Чому "Слуга народу" неправа в історії із "тупою вівцею"

Сергій Лямець

ZeVulgaris. 🤡 Андрюха, шо там с Кабмином?

16
Тимофій Бадіков

Залишити неможливо звільнити: чи буде в МОЗ новий очільник?

Євген Бистрицький

ПІДВОДНІ КАМЕНІ 7-ГО КОМІТЕТУ

7
Айдер Муждабаєв

"Русский писатель" Захар Прилепин: самый кассовый из убийц

5
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter